Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Witam. Mam problem, mianowicie chodzi o lagi w grze.
Otóż na początku gry, będą w Ardei, mam po 24/25 fps czasem nawet i więcej, za to wychodząc mam już grubo (no może nie grubo) ponad 25. Coś ok. 30.
No to gram dalej, i idę do Reddock, i nawet nie zdążę się obejrzeć, a gra już zaczyna lagować.
Wykryłem, że jest to też kwestia ilości "sejwów" więc pousuwałem wszystkie i zapisuję cały czas na jednym.
To raczej nic z prockiem, bo wracając ponownie do Ardei, lub przechadzając się po Myrthanie, gra NIGDY juz nie wraca do wcześniejszego stanu, mimo, iz jeszcze wcześniej chodziło bajecznie.
Gram z patchem 1.72.
Myślę, że przyda się tylko procek, ale podam całego PC.
Procek AMD Athlon 1663 MHz (wiem malutko :[ )
Ati Radeon x1600 pro 512 MB SM 3.0
2 GB ram-u (o ile dobrzze pamiętam to dd-r 2 )
No i to wszystkop.
Proszę o pomoc, bo lagi szczególne w tej grze (te wywołane przez bła gry) potrafi.ą baaaaaaaaardzo wkurzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 09:20, Bezi_113 napisał:

Otóż na początku gry, będą w Ardei, mam po 24/25 fps czasem nawet i więcej, za to wychodząc
mam już grubo (no może nie grubo) ponad 25. Coś ok. 30.
No to gram dalej, i idę do Reddock, i nawet nie zdążę się obejrzeć, a gra już zaczyna
lagować.

Dnia 28.08.2009 o 09:20, Bezi_113 napisał:

To raczej nic z prockiem, bo wracając ponownie do Ardei, lub przechadzając się po Myrthanie,
gra NIGDY juz nie wraca do wcześniejszego stanu, mimo, iz jeszcze wcześniej chodziło
bajecznie.
Gram z patchem 1.72.


Patchy do gothica nie są czymś zachwycającym :-(
Może to ci pomoże bo ja miałem sporo problemów, a grałem na wersji bez, 1.6 i 1.71
- Bez żadnego patcha były liczne ŚCINKI podczas biegania po myrtanie (najgorzej było w monterze
(kompletny pokaz slajdów) i zdarzały sie błędy z znikającymi teksturami (np. most w Trelis).
- Na patchu 1.6 było już lepiej, ale podczas przechodzenia z Trelis do Geldern albo Silden połowa świata znikała mi z ekranu i nakładały sie po 2 tekstury na raz.
- Na patchu 1.71 nie mam już błędów z teksturami, a jedyny problem to taki że po odwiedzeniu wiecej niż 3 miast w Myrtanie rozpoczynają sie co jakiś czas LAGI i wyskakuje mi komunikat o błedzie spowodowanym brakiem wolnej pamięci w grze. To praktycznie ten sam komunikat co bez patcha był przy zapisywaniu.
Bez patchów moglem grać nawet po 8 godzin a teraz to jakieś 2 godziny i musze restartować gothica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie masz rację, to wina patchów, ale bez patchów, ta gra jest tak zabugowana.
Fabuły nie mogę przez to przejść, jak idę (grałem wtedy bez patchów) i prowadze rufusa do Okary, i nagle gośc po drdzoe mi znika ...
No nic wygląda na to, że nic na to nie poradzę.
Dzięki za pomoc :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DXa nie należy usuwać, gdyż w większości wypadków kończy się to awarią systemu.

Ściągnij jeszcze raz DXa z marca:
http://download.microsoft.com/download/3/C/4/3C46A69A-CB0F-4CCA-B1E8-248D43270D5F/directx_mar2009_redist.exe

Pamiętaj, że pierwsze uruchomienie pliku, to nie jest instalacja, a jedynie wypakowanie plików instalatora, do danego katalogu.
Zastosuj się do instrukcji na stronie:
http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=2306&page=2

Dodatkowo może warto zrobić to w trybie czystego bootowania:
http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=3027

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem grę po stronie Innosa, w poradniku jest napisane, że po rozmowie z Innosem jest jeszcze jakieś zadanie, ale po napisach końcowych gra mi się wyłącza. To jakiś błąd w poradniku czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 17:43, Szympek napisał:

Przeszedłem grę po stronie Innosa, w poradniku jest napisane, że po rozmowie z Innosem
jest jeszcze jakieś zadanie, ale po napisach końcowych gra mi się wyłącza. To jakiś błąd
w poradniku czy co?


Widocznie przeszedłeś grę ..:D Jak Ci napisy leciały...

Edit: Po pierwszej rozmowie masz jakieś zadanie, bodajże "Oswobodź nordmar" "i zabij zubena". A to pewnie była twoja druga rozmowa.

Edit2": Na końcu patrzyłeś w przyszłość ? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem to na forum...

Wczoraj na forum World of Gothic została zapowiedziana następna łatka do Gothic 3. Community Patch Team upierał się, że na CP 1.72 prace się zakończyły, ale jak widać zmienił zdanie. Ma to być samodzielna łatka, a nie aktualizacja do poprzedniego patcha 1.72. Poprawiona ma zostać m.in ikona przepisu many oraz bug, w którym Saturas nie daje nam klucza, gdy wcześniej podejmiemy się eksploracji Al Shedim. Zapisy gry z łatek 1.7x będą zgodne z nowych patchem. Pierwotnym powodem prac na poprawką 1.73 było zaoferowanie modderom dodatkowych narzędzi do edycji trzeciej części Gothika, ale w związku z ogłoszeniem wydania ModKita do G3 i dodatku, CPT postanowiło nie dodawać narzędzi. Opublikowano także screeny i video z nowego patcha, które prezentują ulepszone efekty graficzne. Linki do tych materiałów znajdziecie w rozwinięciu newsa. Nowa poprawka ma zostać wydana we wrześniu. Pamiętajmy, że nie jest to ostateczna data wydania i może się ona jeszcze zmienić.

:)))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo było prawie tydzień temu... Lista zmian z gothic.gram.pl:
- rendering HDR,
- poprawiona przepuszczalność światła poprzez liście (tylko przy aktywowanym Rim Lighting i Shader 3.0),
- poprawione tekstury/cienie,
- polepszony dźwięk,
- poprawione info przy questach,
- naprawiony bug, w którym Saturas nie daje nam klucza, gdy wcześniej zdecydujemy się na zwiedzenie świątyni Al Shedim,
- poprawiona ikona przepisu many,
- i inne mniej istotne.

Czyli guano warty ten patch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz taki błąd, jaki jest na drugim screenie (dodatkowo dorzucę Ci pierwszy). Niby mam konto admina, ale jak wchodzę w Mój Komputer---->Zarządzaj----->Użytkownicy i grupy lokalne---->Użytkownicy i patrzę na nazwę swojego konta, to w opisie nic nie ma, a wyżej jest nazwa "Administrator" i opis "Wbudowane konto do administrowania komputerem/domeną".

20090829143701

20090829143708

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 14:37, Gumisiek2 napisał:

Mam teraz taki błąd, jaki jest na drugim screenie (dodatkowo dorzucę Ci pierwszy). Niby
mam konto admina, ale jak wchodzę w Mój Komputer---->Zarządzaj----->Użytkownicy
i grupy lokalne---->Użytkownicy i patrzę na nazwę swojego konta, to w opisie nic nie
ma, a wyżej jest nazwa "Administrator" i opis "Wbudowane konto do administrowania komputerem/domeną".



Załóż nowy profil/konto z uprawnieniami administratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założyłem i nadal to samo, po odznaczeniu usług Microsoftu i wyłączeniu wszystkich mam błąd z drugiego screena, a po ponownym uruchomieniu usługi M$ są zaznaczone i tak w kółko. Pomogłoby, gdyby ktoś przesłał mi ddraw.dll? Tutaj jest coś takiego chyba:

http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?ddraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://hirotaro_the_samurai.dl.interia.pl/ddraw.rar

Podmiana samego pliku nie jest rozwiązaniem problemu, tylko "załataniem".
Coś jest nie OK z systemem, skoro takie cyrki wyprawia.

Odmowa dostępu - tuta może program antywirusowy typu Kaspersky/NOD32 takie problemy robić.

A właśnie widać, że masz ESET (NOD) w systemie... Średni program dla graczy.
Musisz go porządnie skonfigurować, by Tobie oddał władzę nad systemem.
Obecnie jesteś jego "niewolnikiem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem w C:\Windows\system32, ale nadal mam w starej wersji. Nie mam pojęcia, jak skonfigurować, żeby czegoś nie zrąbać i żeby było OK :-) Przed chwilą robiłem reinstall, ale nic nie pomógł. Co najdziwniejsze, Zmierzch Bogów działa normalnie.

EDIT: Wyłączałem też antywira na czas tych operacji, ale nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się