Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2010 o 16:54, Net_com napisał:

Mam problem podczas robienia zadań w Monterze natrafiłem na takie w którym muszę zabić
krowy , problem w tym , że jak tylko je zaatakuje to wszyscy się na mnie rzucają ...

Ja mam na to własny sposób ;-)
Te wysunięte zabijam z łuku/kusze, gdy mnie nikt nie widzi to ubijam z bliska. Jak ktoś mnie dojrzy to uciekam z nim i na solówkę, ale nie zabijam tylko zbieram towar, a gdy wstanie to tak jakby nic się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Zakupiłem niedawno PC.
Będę miał go we wtorek.
Mam do Was pytanie.
Czy na tym sprzęcie pogram komfortowo w Gothic 3 na full detalach?
Intel Core 2 Duo E7600 3,2 Ghz
Geforce 9800GT 512mb ddr3
4GB Ram.

Pozdrawiam Serdecznie i proszę o odpowiedź :)
Damian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2010 o 08:36, amek11 napisał:

Witam!
Zakupiłem niedawno PC.
Będę miał go we wtorek.
Mam do Was pytanie.
Czy na tym sprzęcie pogram komfortowo w Gothic 3 na full detalach?
Intel Core 2 Duo E7600 3,2 Ghz
Geforce 9800GT 512mb ddr3
4GB Ram.

Pozdrawiam Serdecznie i proszę o odpowiedź :)
Damian

Tak. Nawet w dwa Gothic 3 na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2010 o 09:10, meJKu napisał:

> Pozdrawiam Serdecznie i proszę o odpowiedź :)
> Damian
Tak. Nawet w dwa Gothic 3 na raz.


Bez przesady. Przez swoją zkaszanioną optymalizację ledwo jednego na full detalach odpali (9800GT). A przed łatką tą 1.7 miał nawet prawdopodobieństwo, że by mu się ciął na takich rozdziałkach jak 1680x1050. Gothic 3 to taki mały potworek. Ale dzięki łatce nie powinno być problemów z grą :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ile wy możecie rozmawiać o słabej grze? Nie mam pojęcia dlaczego ten temat należy do jednego z najpopularniejszych. Co najciekawsze, tematy o innych gothickach, tych jeszcze dobrych mają mniej stron ;<.

Grę ukończyłem, ale nie była to dla mnie satysfakcjonująca produkcja. Zbyt płytka jak na RPG...pomijając już fakt bugów i optymalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.05.2010 o 22:35, Arkhaor napisał:

na RPG...pomijając już fakt bugów i optymalizacji.

Po to są patche ... : P Mi np. 1.73 pomógł, i nie laguje nawet na HD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ze nie przeszkodzilo ci to napisac tu posta o tym jak "dziwisz sie, ze temat wciaz istnieje", samemu go "podbudowujac" :] xd


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2010 o 22:35, Arkhaor napisał:

Ludzie, ile wy możecie rozmawiać o słabej grze? Nie mam pojęcia dlaczego ten temat należy do jednego z najpopularniejszych. Co najciekawsze, tematy o innych gothickach, tych jeszcze dobrych mają mniej postów ;<


Kiedyś mądrzejsi ludzie wymyślili takie powiedzonko jak pies ogrodnika, jeszcze inni - hakuna matata co po polsku wbrew pozorom nie oznacza "nie martw się", ale "sprawdź chociaż ze trzy losowe strony w temacie a się dowiesz".
Przyczyny popularności są chyba dosyć oczywiste. Nieprawdopodobne parcie na kontynuację legendarnej (przynajmniej wśród nieziemsko licznych narodowości Niemców i Polaków) serii, wielkie rozczarowanie, żale i płacze na stronę techniczną gry, spóźnione refleksje, łatki, spóźnione refleksje, łatki, łatki. A po trzech latach od premiery mamy bardzo, bardzo solidną grę. Było słabo, jest świetnie -> gra jest dosyć rozbudowana, więc zdarzają się potrzebujący pomocy -> post na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Bezi_113
Grałem na fanowski patchu, a i tak gra mnie irytowała - mimo 2GB ramu, cały czas się doczytywała, zdarzało mi się często wpadać pod ziemię, jak i wrogowie wychodzili często znikąd. Dobrze, że chociaż ''płytkości'' nie zacytowałeś ;>.

@Izrafel92
I tak tej machiny nic nie zatrzyma, tylko dziwi mnie to, dlaczego ta gra jest aż tak popularna. W końcu to właściwie tylko odcinanie kuponów. <wiem, wiem - JoWood zawinił ;>>

@Schlafrok
Właściwie większość postów jakie tutaj widziałem, były związane z problemami technicznymi ;p.

Gra może działa lepiej, ale nadal nie została w niej ulepszona fabuła, ani dialogi, co jest właściwie najważniejszą rzeczą w grach RPG. Dialogi zresztą to jakaś kpina - jedna kwestia=jedno zdanie (najczęściej). I szkoda, że raczej nie zostaną upiększone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największą bolączką gry było to, że Pogromca Śniącego, Zguba Smoków i Zbawca Myrtany (notabene, nigdy nie podobała mi się ta nazwa; budzi moje kojarzenie z żelkami od Haribo) na 70 poziomie doświadczenie (łatka 1.7) podkula ogon i biegnie ile sił, gdy goni go wilk w wersji c-c-c-combo breaker, wyposażony w nieskończoną serię szybkich ciosów.

Co jednak sprawiło, że przy pierwszym przejściu Gothic 3 był dla mnie nie RPG a hakensleszem to to, że dialogi są okrutnie prostackie, z dawnymi znajomymi można zamienić dwa zdania, niemalże nastoletni Milten ma twarz starca, a Diego zaliczył, o ile pamięć nie zawodzi, śliczną kitkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2010 o 23:49, Jave napisał:

Dla mnie największą bolączką gry było to, że Pogromca Śniącego, Zguba Smoków i Zbawca
Myrtany (notabene, nigdy nie podobała mi się ta nazwa; budzi moje kojarzenie z żelkami
od Haribo) na 70 poziomie doświadczenie (łatka 1.7) podkula ogon i biegnie ile sił, gdy
goni go wilk w wersji c-c-c-combo breaker, wyposażony w nieskończoną serię szybkich ciosów.


Zbawcą myrtany jeszcze nie był... :p
A jeżeli to co mówisz jest prawda, to Ci gratuluje, skoro na 70 lvl uciekasz przed wilkiem.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2010 o 08:59, Piotrekmysza napisał:

Zbawcą myrtany jeszcze nie był... :p
A jeżeli to co mówisz jest prawda, to Ci gratuluje, skoro na 70 lvl uciekasz przed wilkiem.:)

Był, był. Przed wilkami uciekałem dopóty, dopóki nie zechciało mi się poszukać tabliczek i nauczyć kilku zaklęć. Wcześniej 150% pancerza paladyna nie wytrzymywało gradu wilczych całusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2010 o 10:31, Jave napisał:

Był, był. Przed wilkami uciekałem dopóty, dopóki nie zechciało mi się poszukać tabliczek
i nauczyć kilku zaklęć. Wcześniej 150% pancerza paladyna nie wytrzymywało gradu wilczych
całusów.


Jak był, jak jeszcze nie był. Na koniec gry dopiero jesteś władcą myrtany... dobra nie ważne...p
Po prostu nie umiesz się z nimi bić ..;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2010 o 10:31, Jave napisał:

Był, był. Przed wilkami uciekałem dopóty, dopóki nie zechciało mi się poszukać tabliczek
i nauczyć kilku zaklęć. Wcześniej 150% pancerza paladyna nie wytrzymywało gradu wilczych
całusów.

Był? W którym momencie?
I po co zaklęcia na wilki? Już od 30 lvl można spokojnie na raz ubić 2 stada wilków w Nordmarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje "był" znaczy, że stał się nim po oswobodzeniu Myrtany, tzn. po wyrżnięciu orków w miastach, nie to, że dostał oficjalnie tytuł po zobaczeniu filmiku końcowego.
No, pewno nie umiem. Zwyczajnie mnie nie rajcuje walka z zabugowanym wilkiem. Chyba, że te serie ciosów to celowy zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w gothica 1 i 2 ( oraz Noc kruka ) co sadzicie na temat kupna gothica 3 w zestawie Zmierzch Bogów ( Złota Edycja , Platynowa Kolekcja ) ?
Z tego co kiedyś czytałem Zmierz miał masę błędów . Czy zostało wszystko skorygowane ?
Jak jest w ogóle z gra , fabuła itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się