Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2010 o 18:56, Fun_g_1_2_3 napisał:

O ile dobrze pamiętam Oblivion miał tyle samo przeciwników i zwolenników co Gothic 3.


No tak bo zwolennicy serii The Elder Scrolls nie przepadają za serią Gothic i odwrotnie ;)

Dnia 22.06.2010 o 18:56, Fun_g_1_2_3 napisał:

Co racja to racja, ale przyczyną jest generowanie otoczenia w czasie rzeczywistym. Tego
nie było w żadnej innej grze


W Oblivionie to było z tego co pamiętam.

>i to wlaśnie powoduje ścinki przy przechodzeniu do nowej

Dnia 22.06.2010 o 18:56, Fun_g_1_2_3 napisał:

lokacji.


Ścinek jest znacznie więcej, bo te też się pojawiają w momencie wyciągania przez bohatera pochodni. I są to ścinki dość dużego kalibru.

Dnia 22.06.2010 o 18:56, Fun_g_1_2_3 napisał:

Same walki nie wyglądają realistycznie bo tylko idziesz
i oglądasz animacje wymachiwania mieczem. W G3 przynajmniej widzisz kogo atakujesz i
kto obrywa.


Chyba zapomniałeś że w Oblivionie można sobie włączyć tryb TPP, choć większość osób gra jednak w FPP, bo tak wydaje się być wygodniej. Aczkolwiek możliwość obserwowania bohatera zza pleców też jest w tej grze możliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 19:11, dave03 napisał:

Ścinek jest znacznie więcej, bo te też się pojawiają w momencie wyciągania przez bohatera
pochodni. I są to ścinki dość dużego kalibru.

Ja tego nie doświadczam ;-)
Całego Gothic 3 można ukończyć bez używania pochodni.
Czasami też ścina przy mocniejszych czarach, ale to kwestia przyzwyczajenia.

Dnia 22.06.2010 o 19:11, dave03 napisał:

Chyba zapomniałeś że w Oblivionie można sobie włączyć tryb TPP, choć większość osób gra
jednak w FPP, bo tak wydaje się być wygodniej. Aczkolwiek możliwość obserwowania bohatera
zza pleców też jest w tej grze możliwa.

Podobnie jest z G3 ;-)
Kiedyś zagrałem sobie w stylu TESa i wcale nie grało się gorzej.
Chodzi mi o to, że walki G3 wyglądają bardziej realistycznie niż w Oblivionie.
Jeśli jednak lubisz Obliviona to na pewno spodoba ci się Arcania:Gothic 4. Tam to już przesadzili i zrobili TESa w klimacie Gothica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz 75 reputacji w Monterze, to nie powinni Cię gonić. W przeciwnym wypadku możesz:
1. Zmienić się w Krwiopijcę i zabijać krowy.
2. Znaleźć dobry miecz i mieć dużo siły, aby zabić krowę jednym uderzeniem.
3. Wystrzelać je z łuku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 19:47, piotr961103 napisał:

Jak zaliczyc quest "Zabij krowy "?? Bo ciągle mnie gonią i zabijają .


Krowy ciebie gonią? Chyba raczej uciekają, jak uciekają to poczekaj aż wrócą na swoje miejsce i wtedy zabij ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 19:47, piotr961103 napisał:

Jak zaliczyc quest "Zabij krowy "?? Bo ciągle mnie gonią i zabijają .

Po prostu rżnij i goń.
Jak uciekają, to albo za obozowisko Masona w dół do doliny, ablo w stronę wieży Trano ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem G3, patcha najnowszego też i co to za balans alternatywny co mi wyskakuje? O co chodzi bo nie wiem czy włączyć czy nie:_)
szybka odp:_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 19:52, Bithda napisał:

Zainstalowałem G3, patcha najnowszego też i co to za balans alternatywny co mi wyskakuje?
O co chodzi bo nie wiem czy włączyć czy nie:_)
szybka odp:_

Balans Alternatywny to troszkę zmieniony balans w grze.
Normalnie wszystkie umiejętności i czary kosztują 5pkt. W ten sposób możesz wyuczyć się wszystkich czarów i umiejętności. Dodatkowo przeciwnicy są dość głupi i blokują się biegnąc prosto na ciebie.
Przy włączonym balansie przeciwnicy nabierają rozumu ;-)
Już nie lecą masowo na ciebie tylko w przypadku nasilonego ataku okrążą wszystkie przeszkody i zaatakują z wszystkich stron. Dodatkowo umiejętności kosztują różną ilość pkt. zależną od poziomu umiejętności np.
walka mieczem - uczeń - 5 pkt
walka mieczem - mistrz - 15 pkt
walka mieczem - arcymistrz - 30pkt
Oznacza to że maksymalny poziom walki mieczem opanujesz dopiero po 5 poziomach (nie licząc pkt. wydanych w siłę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 19:52, Bithda napisał:

Zainstalowałem G3, patcha najnowszego też i co to za balans alternatywny co mi wyskakuje?
O co chodzi bo nie wiem czy włączyć czy nie:_)
szybka odp:_



Ech.. Temat poruszamy bodajże 3-4 strony temu, ale jest też WYSZUKIWARKA nie..? Cóż..

Cytując: "Alternatywny balans - czyli całkowite zmienienie parametrów prawie każdej zbroi, broni, tarczy, itp. Te gruntowne zmiany nie ominęły także całego systemu umiejętności, czarów, zmieniły nagrody za zadania i poprawiły je - krótko mówiąc praktycznie wszystko zostało zbalansowane i zmienione - na lepsze. Znacznie lepsze."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 20:39, M_S_13 napisał:

> Zainstalowałem G3, patcha najnowszego też i co to za balans alternatywny co mi
wyskakuje?
> O co chodzi bo nie wiem czy włączyć czy nie:_)
> szybka odp:_


Ech.. Temat poruszamy bodajże 3-4 strony temu, ale jest też WYSZUKIWARKA nie..? Cóż..

3-4 strony to nie 1-2. To też jak 100-101. Spytać powtórnie nie zaszkodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pojawi się już patch, który bardziej optymalizowałby grę.
To co wniesiono w patchu 1.70, to max, który można było osiągnąć.

Niestety to przypadłość Gothica 3. Ja nie miałem problemów ani na Opteronie 170 i nForce4 Ultra, ani na E8400 i X38.

Zatem w Twoim wypadku gra skazana jest na wieczne zapomnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 21:32, Bithda napisał:

3-4 strony to nie 1-2. To też jak 100-101. Spytać powtórnie nie zaszkodzi:)


Po prawdzie, to jest to dokładnie 7 stron, co nie zmienia faktu, że nawet gdyby to było 100 stron, to dzięki WYSZUKIWARCE odpowiedź, miałbyś już po kilku sekundach, miast czekając niecierpliwie, aż ktoś odpowie na post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 20:39, M_S_13 napisał:

Ech.. Temat poruszamy bodajże 3-4 strony temu, ale jest też WYSZUKIWARKA nie..? Cóż..


Twierdzenie, ze jakis temat byl poruszany "iles stron temu" nie ma sensu, a to dlatego, ze na tym forum uzytkownicy moga sobie ustawic ilosc postow na stronie w ustawieniach. Wiec co u jednego uzytkownika bylo 3 strony temu dla drugiego moze byc wczesniej lub pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 19:47, piotr961103 napisał:

Jak zaliczyc quest "Zabij krowy "?? Bo ciągle mnie gonią i zabijają .


Ja na twoim miejscu poczekałbym do północy, aż wszyscy pójdą spać. Potem tylko orać krowy po jednym uderzeniu, tak by każda padała po jedynm hicie. Podobno działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaliczyłem ten quest magią, wziąłem kilka kul ognia i nawalałem w krowy. Oczywiście troszkę oddal się od farmy, bo Cię zaraz będą gonić, ale tak, żebyś mógł wycelować w krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej, nie wiecie gdzie można znaleźć dziki?To quest na początku gry.Otrzymałem go od jakiegoś gościa w Reddock i nie mogę tych dzików znaleźć.Mówił, że są na wschód od obozu buntowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 15:28, matis9988 napisał:

Ej, nie wiecie gdzie można znaleźć dziki?To quest na początku gry.Otrzymałem go od jakiegoś
gościa w Reddock i nie mogę tych dzików znaleźć.Mówił, że są na wschód od obozu buntowników.


Wychodzisz z reddock i idziesz w lewo... Dziki są bardzo blisko. Nie wiem, jak można ich nie znaleźć...xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 15:34, Piotrekmysza napisał:

> Ej, nie wiecie gdzie można znaleźć dziki?To quest na początku gry.Otrzymałem go
od jakiegoś
> gościa w Reddock i nie mogę tych dzików znaleźć.Mówił, że są na wschód od obozu
buntowników.

Wychodzisz z reddock i idziesz w lewo... Dziki są bardzo blisko. Nie wiem, jak można
ich nie znaleźć...xd


Może ich nie ma?;) A tak na poważnie to dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się