Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Z tego co pamiętam to w Okarze można kupić ten płonący miecz za 5 tys. Zadaje 100 obrażeń, więc już on jest odrobinę lepszy. Ja zawsze odbijałem Monterę z przyjemnością, więc nie frustrowałem się zbytnio za którymś z kolei wczytywaniem. Z resztą zwykle robiłem to z nudów, po zakończeniu wszystkich misji w tym mieście. Proponuję Ci spróbować zaczynając od wieży - najlepiej tej z dwoma strażnikami na górze, nie z tym orkiem-leniem, którego trzeba było zagonić do roboty. Tam na spokojnie będziesz mógł wybijać przeciwników po kolei. Oczywiście po zabiciu tej dwójki reszta rzuci się na Ciebie, więc od razu zbiegaj najlepiej na dół i stój przed zejściem na murek, tj. przed drewnianymi schodami. Jak będziesz musiał się uleczyć lub po prostu będzie ich za dużo, to wbiegnij szybko na piętro-dwa wyżej i możesz bić się dalej. Myślę, że teraz nie będziesz miał większych problemów z wykonaniem tej misji, z resztą metodą prób i błędów w końcu się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam pewną drobną sztuczkę - gdy zabijesz zbyt wiele osób to któryś z najemników lub orków zaczepia nas, wypowiada swoją kwestię i po chwili rzuca się na nas całe miasto. Dzieje się tak zaraz po nawiązaniu dialogu, ale można to łatwo pominąć.
Gdy masz wyciągniętą broń to nikt nie nawiąże z tobą rozmowy tylko po 2 ostrzeżeniach rzuci się na ciebie. Będąc na dobrej pozycji możesz w ten sposób wyciągnąć z miasta nawet 5 przeciwników. Jednak gdy zaczną cię gonić po mieście to nie możesz dać się trafić, ponieważ wtedy rzuci się na ciebie całe miasto jak przy normalnej rewolucji. Gdy już jesteś za miastem to ubijasz przeciwników i z wyciągniętą bronią wracasz po kolejną serię. Jednak po powaleniu dowolnego przeciwnika nie zapomnij go dobić bo inaczej wstanie i wróci do miasta.

W ten oto prosty sposób możesz wygrać rewolucję bez rozpoczynania jej ;-)
Jeśli nie masz zbyt wielkiego doświadczenie w walce to polecam wybić jakieś 50% miasta i dopiero wtedy wywołać prawdziwą rewolucję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 23:13, IneedWoW napisał:

Elo, prosze o pomoc co do montery. Gram na patchu 1.74, mam 30+ lvl i nie odbilem jeszcze
montery. W.g mnie bez GOD mode to niewykonalne, 3 orków na raz i juz mam mega problem
a co dopiero cale miasto ?! szczegolnie ze tam roi sie od elitarnych wojownikow ,najemnikow
itp a ci buntownicy padają jak muchy.
Jak wy to zrobiliscie ? czy na tym patchu orkowie sa silniejsi ?

Ps. Biegam z rubinowym ostrzem ( 95 DMG)


A na jakim poziomie grasz i czy masz włączony SI ?

Ja montere obijałem pod koniec gry. Nie musisz robić tego od razu... Przejdź sobie spokojnie do okary, a jeżeli byłeś to idź dalej do Gothy. Pamiętaj, że gdy odbijesz więcej niż 3 miasta(nie wliczając Ardei, gothy i vengardu), to po kolejnej wizycie z orkiem zostaniesz zaatakowany, więc radzę Ci się jeszcze z tą rewolucją wstrzymać. Zawsze można zrobić tak jak pisał Fun_g_1_2_3, tylko ja ich wyciągałem do buntowników. Tak samo robiłem z farmą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2010 o 18:50, Talionis napisał:

Mam problem, po 20 min gry wyłącza mi się ona i pokazuję coś takiego.

Z góry dzięki za pomoc.



heh to okno to w sumie norma w gothic 3 ja mialem takie cos jak mialem slabego kompa tylko ze wogle mi sie gra nie odpalala heh spróbuj zainsalowac jakiegos nowego patcha moze pomoże a jeszcze podaj parametry swojego kompa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2010 o 18:50, Talionis napisał:

Mam problem, po 20 min gry wyłącza mi się ona i pokazuję coś takiego.

Z góry dzięki za pomoc.

Nie wiem jaką masz wersje ale zainstaluj najnowszego patcha jak nie masz (bodajże 1,73). On to w wiekszości przypadków rozwiązuje, jak nie to raczej nie ma rady na "guru".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostałem quest od Rufusa, abym pomógł mu uciec, a później zaprowadzić do obozu buntowników. W pewnym momencie naszej podróży wpadliśmy prosto na gniazdo wilków. Cała drużyna się rozproszyła (byłem jeszcze z Gornem) a po wyeliminowaniu zagrożenia odnalazłem tylko Gorna, Rufusa nigdzie nie było. Szukałem z godzinę zwłok czy czegokolwiek, ale nic nie było. Może miał ktoś taki problem, może zdoła mi ktoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 21:09, RamboPL napisał:

Witam, dostałem quest od Rufusa, abym pomógł mu uciec, a później zaprowadzić do obozu
buntowników. W pewnym momencie naszej podróży wpadliśmy prosto na gniazdo wilków. Cała
drużyna się rozproszyła (byłem jeszcze z Gornem) a po wyeliminowaniu zagrożenia odnalazłem
tylko Gorna, Rufusa nigdzie nie było. Szukałem z godzinę zwłok czy czegokolwiek, ale
nic nie było. Może miał ktoś taki problem, może zdoła mi ktoś pomóc?

Pierwszy raz grasz w G3? Jeśli tak to możesz zaczynać się przyzwyczajać do takich niespodzianek.
Pewne jest to, że nie musisz szukać ciała. Gdyby Rufus zginął to byś nie miał już tego zadania więc:
- Rufus gdzieś jest, ale nie możesz go znaleźć.
- Rufus zapadł się pod ziemie i to dosłownie.
Sam kiedyś go zgubiłem i szukałem po całej okolicy dobre 50 minut.

PS. Nie opłaca się brać drużyny - często się gubią, blokują itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w trójce, tak jak powiedział Ci mój przedmówca, drużyna tylko przeszkadza. IMO Najlepszym sposobem jest zapisanie zawsze gdy musisz kogoś odeskortować i jeśli nie powiedzie się za pierwszym razem, to za drugim pójść samemu tą samą drogą, wybić wszystko (lub część) i dopiero wrócić się po towarzysza i wykonać zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 21:09, RamboPL napisał:

Witam, dostałem quest od Rufusa, abym pomógł mu uciec, a później zaprowadzić do obozu
buntowników. W pewnym momencie naszej podróży wpadliśmy prosto na gniazdo wilków. Cała
drużyna się rozproszyła (byłem jeszcze z Gornem) a po wyeliminowaniu zagrożenia odnalazłem
tylko Gorna, Rufusa nigdzie nie było. Szukałem z godzinę zwłok czy czegokolwiek, ale
nic nie było. Może miał ktoś taki problem, może zdoła mi ktoś pomóc?


Ja zawsze sam ich wybijałem, bo z nim to nie ma sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 21:09, RamboPL napisał:

Witam, dostałem quest od Rufusa, abym pomógł mu uciec, a później zaprowadzić do obozu
buntowników. W pewnym momencie naszej podróży wpadliśmy prosto na gniazdo wilków. Cała
drużyna się rozproszyła (byłem jeszcze z Gornem) a po wyeliminowaniu zagrożenia odnalazłem
tylko Gorna, Rufusa nigdzie nie było. Szukałem z godzinę zwłok czy czegokolwiek, ale
nic nie było. Może miał ktoś taki problem, może zdoła mi ktoś pomóc?


Jeśli Rufus Ci gdzieś zwiał to po prostu idź do obozu, gdzie miałeś go zaprowadzić. Być może już tam jest. Ja też miałem taką sytuację. Zaatakowało mnie stado wilków i goblinów. Koleś mi gdzieś znikł ale pomaszerowałem do miejsca gdzie go miałem spotkać. Niestety nie było go tam. Stwierdziłem, no kurcze - gdzieś być musi. I jak wychodziłem z wioski to nagle podbiegł do mnie z przeciwka ziomek i powiedział - Jesteśmy na miejscu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy tych zadań jest dużo i jak są porozmieszczane? Głównie dla nich odpalę znów Gothica 3, więc chciałbym coś niecoś o tym wiedzieć ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się