Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Siema
1. Kupile sobie ost Gothic 3 + ZB jednak zgubiłem poradnik... ;/ wiecie moze gdzie moge sobie załatwić taki (bez zadnych opłat sms)
2. Wiecie gdzie mogę dokładny opis fabuly z G3 i ZB przeczytać bo nie długo wychodzi 4 i chce nadrobić braki
3. btw czy bede mial duze braki jesli nie przejde 3 i dod za nim przysiądę do G 4 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 20:12, miodus napisał:

(...)
3. btw czy bede mial duze braki jesli nie przejde 3 i dod za nim przysiądę do G 4 ?


Nie masz się czym przejmować, Arcania (Gothic 4), jest grą stworzoną przez zupełnie inny zespół niż poprzednie części Gothica, dlatego nie będziesz musiał znać wydarzeń z tych części, aby zrozumieć o co chodzi w tej grze.
Przede wszystkim to jest inaczej zrobiona gra niż poprzednie części serii. Zaczniesz grać zupełnie nową postacią, która spotka owszem kilka postaci z poprzednich części, ale będziesz prowadzony za rękę w trakcie gry. Nie będzie żadnych zależności skopiowanych z poprzednich części serii.

No i świat w Arcanii jest zupełnie inaczej skonstruowany nie ma gildii, czy frakcji, nie ma nauczycieli, świat jest właściwie zamknięty - nie pójdziesz nigdzie za wcześnie bo lokacje są zablokowane, zrobisz bieżące zadanie to otworzy Ci się kolejna lokacja do przejścia. Już chyba łatwiej być nie może ;) Nie będzie też wielu innych elementów z poprzednich części typu kradzież, wykuwanie (samemu) broni itd., także lepiej do tej gry podchodzić ze świeżym podejściem w innym wypadku można (dość boleśnie ;) ), odczuwać pewne braki...hehe

Co do poradników do Gothic 3, to polecam samemu przechodzić grę bez pomocy - tak najciekawiej się gra. A jeśli nie możesz czegoś znaleźć (jakiejś broni itp.), to użyj wyszukiwarki w tym temacie - na 100% znajdziesz odpowiedź, wszystko było wałkowane po kilkadziesiąt razy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 20:12, miodus napisał:

1. Kupile sobie ost Gothic 3 + ZB jednak zgubiłem poradnik... ;/ wiecie moze gdzie moge
sobie załatwić taki (bez zadnych opłat sms)

Zanim zaczniesz szukać jakiegokolwiek poradnika to postaraj się ukończyć samą grę .
Jakby co to służę radami ponieważ G3 ukończyłem prawie 30 razy ;-)

Dnia 27.09.2010 o 20:12, miodus napisał:

2. Wiecie gdzie mogę dokładny opis fabuly z G3 i ZB przeczytać bo nie długo wychodzi
4 i chce nadrobić braki

W grze?
Jakby co to mogę wszystko przedstawić w "skrócie". Gothic 3 przypadł mi do gustu na tyle, że ostatnim razem gdy recenzowałem go znajomemu to nakreśliłem 5 stron A4.

Dnia 27.09.2010 o 20:12, miodus napisał:

3. btw czy bede mial duze braki jesli nie przejde 3 i dod za nim przysiądę do G 4 ?

Zależy czy chcesz się skupić na samej fabule tak jak na porządnej książce.
Akcja Gothic 4 toczy się 12 lat po wydarzeniach ze Zmierzchu Bugów, a ten 10 lat po wydarzeniach z Gothic 3.
Może i gramy nowym bohaterem, ale jego misja będzie głównie polegać na odkryciu przyczyny zmiany charakteru naszego króla. Wiele z postaci będzie nawiązywać do przeszłości więc warto byłoby poznać co doprowadziło do tej zmiany i dlaczego bezimienny został królem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2010 o 20:57, Fun_g_1_2_3 napisał:

> 2. Wiecie gdzie mogę dokładny opis fabuly z G3 i ZB przeczytać bo nie długo wychodzi

> 4 i chce nadrobić braki
W grze?
Jakby co to mogę wszystko przedstawić w "skrócie". Gothic 3 przypadł mi do gustu na tyle,
że ostatnim razem gdy recenzowałem go znajomemu to nakreśliłem 5 stron A4.

kurde byłbym wdzięczny mozesz wysłąć mi na maila ?

Spoiler

miodus412@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 20:52, Slappy napisał:

Można skombinować gdzieś trzecią paczkę bagiennego ziela??


Zdaje sobie sprawę że już trochę po czasie, ale sam powróciłem do gry i właśnie natknąłem się na 3 paczkę. Gdyby ktoś potrzebował jest na wysepce na południe od Ardei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 09:35, xkarionx napisał:

Znacie jakoms strone gdzie moge znaleść udostępnione przez graczy save do wersji 1.72?

To myślisz, że ludzie nie mają co robić i wrzucają swoje zapisy do sieci?
Napisz lepiej o jaki zapis ci dokładnie chodzi to może ktoś się skusi by pomóc.

Ja niestety nie pomogę bo od jakiegoś miesiąca jestem na 1.74 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Save z 1.74 działają na wersji 1.72, więc śmiało możesz podesłać koledze save ;-) Ja niestety nie pomogę, bo na 1.7 nie zaszedłem daleko (wina sprzętu). Na 1.6 miałem jeszcze takiego fajnego save''a, gdzie bez kodów miałem do wydania jakieś 200 PN, bo wcześniej szkoda mi było wydawać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odszukaniem Stlaowego Młota Kalana. Kalana spotkałem w klanie ognia, powiedział że ten młot jest niedaleko tu w krzakach. Każdy krzak w okolicy spenetrowałem i lipa. Goglując sporo i czytając poradniki nic nie znalazłem zaledwie tyle że jest w krzakach przy północnym wejściu od jakiejś dolinki.
Wie ktoś? Może ktoś będzie tak miły screena podesłać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 12:33, Jackal-pl napisał:

Mam problem z odszukaniem Stlaowego Młota Kalana. Kalana spotkałem w klanie ognia, powiedział
że ten młot jest niedaleko tu w krzakach. Każdy krzak w okolicy spenetrowałem i lipa.
Goglując sporo i czytając poradniki nic nie znalazłem zaledwie tyle że jest w krzakach
przy północnym wejściu od jakiejś dolinki.
Wie ktoś? Może ktoś będzie tak miły screena podesłać?

W miejscu gdzie znalazłeś Kalana, za grupą orków idź przy prawej ścianie patrząc na Kalana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden problem. Jestem teraz na etpaie wyganiania orków z nordmaru. Problem jednak jest zupełnie inny. Chodzi o to, że Rhobar, a także sporo osób z dziedzińca i zamku znikły. Korzystając z konsoli po wpisaniu go to Rhobar, przedostałem się tak jakby pod miesto, pod teksturki. Są oni na samym dnie tej osłony (jest ona kulą) i po kolei giną. Na szczęście miałem zapisaną grę przed tym goto, więc spokojnie wczytałem. Jak temu poradzić?
Da się to jakoś naprawić?
@ Hummer - dzięki, znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 14:51, Jackal-pl napisał:

Jeszcze jeden problem. Jestem teraz na etpaie wyganiania orków z nordmaru. Problem jednak
jest zupełnie inny. Chodzi o to, że Rhobar, a także sporo osób z dziedzińca i zamku znikły.
Korzystając z konsoli po wpisaniu go to Rhobar, przedostałem się tak jakby pod miesto,
pod teksturki. Są oni na samym dnie tej osłony (jest ona kulą) i po kolei giną. Na szczęście
miałem zapisaną grę przed tym goto, więc spokojnie wczytałem. Jak temu poradzić?
Da się to jakoś naprawić?
@ Hummer - dzięki, znalazłem.


Oj kolega pierwszy raz coś takiego słysze. Rozumie, że grasz na najnowszym patchu 74 z QP4? Ja bym probował wczytywac grę, postacie powinny byc na ich miejscach, a sam bład nie powinnien sie potworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2010 o 14:57, Javier66 napisał:

Oj kolega pierwszy raz coś takiego słysze. Rozumie, że grasz na najnowszym patchu 74
z QP4? Ja bym probował wczytywac grę, postacie powinny byc na ich miejscach, a sam bład
nie powinnien sie potworzyć.


Dać screena? Patch 1.74, BEZ QP. Najpierw chce przejść grę na goło. Potem będę myśleć o QP.
Nic niwe daje wczytywanie gier. Może istnieje jakaś komenda by "przespawnować" postacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to komenda "spawn <nazwa_NPC>", np. spawn Xardas. Jest tylko jeden mankament - podobno z takimi postaciami nie da się rozmawiać. Ja sam przywoływałem tylko Xardasa i chyba dało się z nim rozmawiać, w każdym razie zaliczyło mi zadanie "Znajdź Xardasa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z postaciami da się rozmawiać, nie wiem kto powiedział że nie. Mi gadają wszyscy, jak zespawnuję np. w Sali Tronowej Rhobara Miltena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się