Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2011 o 19:59, vegost napisał:

Ponieważ Larson wychodzi z miasta jak uaktywniasz zadanie z wytapiaczami rudy. Wtedy
idzie on własnie do tych górników. Larson powinien siedzieć przy ognisku w obozie górników.
A jak nie to musi być gdzieś jego pobliżu. Oni są blisko klanu Wilka.. musisz ich znaleźć.
Koło mostu przy klanie wilka skręć w lewo i gdzieś w lesie jest ten Larson. Inaczej tego
nie wytłumaczę. On własnie sobie tamtędy idzie. Istnieje ryzyko, że zabiją go lodowe
wilki, więc uważaj.


No to pewnie już go zjadły i dlatego go tam nie ma. zlazłem raz jeszcze cały teren. No trudno się mówi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 20:56, marekl1975 napisał:

No to pewnie już go zjadły i dlatego go tam nie ma. zlazłem raz jeszcze cały teren. No
trudno się mówi...


Zawsze możesz wczytać stan gry z przed podjęcia questu. Wtedy możesz iść do klanu wilka i może jeszcze go złapiesz, zanim będzie wchodził do lasu. Normalnie powinien sobie poradzić z wilkami. Ale każdy wie, że w G3 nawet wilk jest lepszy od orka. Tam jest głupia AI przeciwników, że atakują nawet 5 na raz. Na samym początku gry, lepiej nie iść w maga bo jest morderczo trudno wraz z opcja alternatywną AI. Wtedy chyba leją cie wszyscy a nie jak to było w podstawce tylko jeden przeciwnik mimo grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 20:56, marekl1975 napisał:

No to pewnie już go zjadły i dlatego go tam nie ma. zlazłem raz jeszcze cały teren. No
trudno się mówi...

Dla pewności - nim wczytasz stan gry - możesz użyć kodu by teleportować się do niego i sprawdzic czy ''zwłoki'' jeszcze zyją :P Jak się uaktywniało samą konsolę nie pamiętam, zaś z teleportem coś mi świta z ''goto <spacja> imię_postaci'' ale łba nie dam :) Dość przydatne kiedy nasz kochany NPC wbiegnie w ścianę (częsty problem z G3 na pathach poniżej 1.7) - można wtedy za nim ruszyć bez wczytywania save''a po 50 razy z rzędu modląc się "tylko nie zniknij, nie zniknij znowu... k...!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 00:12, Tuldor1 napisał:

Dla pewności - nim wczytasz stan gry - możesz użyć kodu by teleportować się do niego
i sprawdzic czy ''zwłoki'' jeszcze zyją :P Jak się uaktywniało samą konsolę nie pamiętam,
zaś z teleportem coś mi świta z ''goto <spacja> imię_postaci'' ale łba nie dam
:) Dość przydatne kiedy nasz kochany NPC wbiegnie w ścianę (częsty problem z G3 na pathach
poniżej 1.7) - można wtedy za nim ruszyć bez wczytywania save''a po 50 razy z rzędu modląc
się "tylko nie zniknij, nie zniknij znowu... k...!"


Naprawdę nie jest to trudne znaleźć Larsona, on jest blisko obozu klanu Wilka.. Nic nie poradzimy, że tak to jest napisane :P Z drugiej strony można w ostateczności bawić się konsolą komend. Bezpośrednio w grze wpisujemy to samo co w każdym Gothicu czyli marvin. Po dobrym wpisaniu komendy, na środku ekranu pokaże się nam tekst "Marvin code activeted". Teraz ciskamy tyldę "~" i wpisujmy goto <spacja> nazwę npc. Jeśli nie znamy do końca jego imienia to możemy się wspomóc TABEM. Wtedy wpisujemy początkową nazwę NPC i ciskamy tab aż uzyskamy poprawne imię. Jeśli Larson żyje to cie do niego przeteleportuje. Jeśli nie, to zobaczysz miejsce gdzie zginął. Nie ma innej opcji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sry za 2 posty ale był jakiś błąd strony...


Za karę sposób:Aby otworzyc konsole umożliwiającą wpisanie kodów do Gothic 3 wykonaj następujące kroki:
Znajdź i otwórz plik: ge3.ini
Znajduje się on w folderze Gothic3/Ini.
Zmień w nim:

[Game]
TestMode=false
NA
[Game]
TestMode=true

Teraz możesz naciśnąć [~] tyldę podczas gry w Gothic 3, by przywołać konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 12:37, Karol44 napisał:

Sry za 2 posty ale był jakiś błąd strony...


Za karę sposób:Aby otworzyc konsole umożliwiającą wpisanie kodów do Gothic 3 wykonaj
następujące kroki:
Znajdź i otwórz plik: ge3.ini
Znajduje się on w folderze Gothic3/Ini.
Zmień w nim:

[Game]
TestMode=false
NA
[Game]
TestMode=true

Teraz możesz naciśnąć [~] tyldę podczas gry w Gothic 3, by przywołać konsolę.


Możesz zrobić i tak, ale jest możliwość wpisania marvin tak jak to było w poprzednich częściach. U mnie działa bez grzebania w pliku ini. Tak więc nic się nie zagalopowałem. Dzisiaj nawet tego używałem, żeby znaleźć pewnego NPC, którego nie było w miejscu spotkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam łatkę 1.74. Mimo to po przegraniu ~40h nie wiadomo dlaczego zaczęło mnie ciągle wywalać do pulpitu ze znanym błędem "where is guru?". Nie robiłem praktycznie niczego, co wpłynęłoby na ten błąd, jedynie otwierałem ciężkie skrzynki, to wszystko. Da się coś na to poradzić ? Myślicie, że to wina otwieranych skrzynek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 15:22, Varo napisał:

Myślicie, że to wina otwieranych skrzynek ?


Równie dobrze możesz powiedzieć, że to wina noszonej broni. Co do błędu, to jeżeli występuje na najnowszej łatce, pozostały Ci tylko standardowe działania, tj. zwiększenie pamięci wirtualnej oraz reinstalacja gry (włączając w to wyczyszczenie rejestru z pozostałości po grze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabiłem demona w mieście Gotha i odbudowałem te miasto, a teraz dowiedziałem się, że ten demon miał Artefakt, a ja nawet nie sprawdzałem po śmierci demona, co on ma. I co teraz mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 10:33, Nieznajomosc napisał:

Zabiłem demona w mieście Gotha i odbudowałem te miasto, a teraz dowiedziałem się, że
ten demon miał Artefakt, a ja nawet nie sprawdzałem po śmierci demona, co on ma. I co
teraz mam zrobić?


Najlepiej wczytaj tamten zapis, jeśli nie jesteś daleko lub przyzwij ów artefakt komendą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 10:41, Isildur napisał:

... lub przyzwij ów artefakt komendą ;)

Tylko użyj kodu jaki kładzie item przed tobą a nie tego jaki wrzuca go bezpośrednio do ekwipunku... inaczej nie dostaniesz xp za znalezienie pierścienia ;)
PS:
Przeszukuje się każde ciało, nawet starego orka, traci się 10s ale warto by uniknąć takich sytuacji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ciało nadal nie powinno tam być? Mi się zdaje że u mnie to ciągle tam leżało nawet gdy wróciłem kilka dni później do Gothy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 11:15, Noma napisał:

A czy ciało nadal nie powinno tam być? Mi się zdaje że u mnie to ciągle tam leżało nawet
gdy wróciłem kilka dni później do Gothy.


Niestety nie ma żadnych ciał sprawdziłem.

To jakiego kodu mam użyć? Poda mi ktoś?

I muszę chyba coś w jakimś pliku zmienić żeby kody działały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos rozjasnic sprawe z tym patchem 1.7, o ile sie nie myle to ten co wprowadza tak duzo zmian. Chodzi mi o to ze do polskiej wersji pasuje kazdy patch, czy trzeba szukac specjalnie pod polska wersje. Jesli nie sprawilo by to problemu poprosilbym tez o link. Z gory dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 18:59, Gumisiek2 napisał:

Link znajduje się w przypiętym poście, patch jest kompatybilny z każdą wersją językową.


Dziekuje za odpowiedz :)
Moze w koncu uda mi sie przejsc calego G3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dzisiaj Gothic 3, patch 1.74 oraz Quest Pack. Wszystko fajnie wygląda oprócz jednej rzeczy a mianowicie co oznacza czaszka przy niektórych lepszych zbrojach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2012 o 23:41, Los_Emilos napisał:

Zainstalowałem dzisiaj Gothic 3, patch 1.74 oraz Quest Pack. Wszystko fajnie wygląda
oprócz jednej rzeczy a mianowicie co oznacza czaszka przy niektórych lepszych zbrojach?


Do QuestPacka dostarczony jest obszerny manual oraz poradnik - sugeruję zapoznać się z informacjami. Znajdziesz je w katalogu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się