Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2013 o 19:06, Ciekawski94 napisał:

Wiesz ja nigdy nie miałem jakiegoś super sprzętu i mi nie przeszkadza długie wczytywanie
czy coś takiego, a w Gothicu 3 nie miałem jakiś doczytywań terenu chyba, że podczas teleportacji.


Gothic 3 jest tak zrobiony, że nie wczytuje całej zawartości gry, tylko miejsce gdzie jesteś. Dopiero po przejściu do innego punkt zaczyna doczytywać textury co powoduje ściny czy nawet freezy na 2 sekundy. A jak się biegnie to o zgrozo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy zagrać w Gothic 3. W pierwszą i drugą część grałem wiele razy, ale o trzeciej części słyszałem niepochlebne recenzje. Czy ta kontynuacja daje radę, trzyma klimat i daje radość z gry jak poprzednie wydania gry? G3 obecnie można kupić za grosze, więc czekam na ocenę czy warto się za to zabierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 11:22, Transylvanian_Hunger napisał:

Zastanawiam się czy zagrać w Gothic 3. W pierwszą i drugą część grałem wiele razy, ale
o trzeciej części słyszałem niepochlebne recenzje. Czy ta kontynuacja daje radę, trzyma
klimat i daje radość z gry jak poprzednie wydania gry? G3 obecnie można kupić za grosze,
więc czekam na ocenę czy warto się za to zabierać.


Jeśli zainstalujesz patcha 1.74 bądź 1.75 gra sprawi Tobie przyjemność ;)
Jednym słowem warto zagrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz i graj. Klimat dwóch pierwszych Gothików zachowany (zadania są bardzo podobne, co nie znaczy, że wtórne), GIGANTYCZNY świat z mnóstwem jaskiń, zakamarków, ukrytych skrzynek itd. Do tego świetna grafika (jeśli odpalić grę na maks) i dużo do roboty. Ja się nie zawiodłem.
Z minusów: prymitywny system walki, miejscami schematyczność (wypełnij wszystkie questy w mieście -> wyzwól miasto spod panowania orków), nie wszystkim też pasuje to, że od początku walczymy z orkami (po pierwszej potyczce można sobie wyrobić bardzo błędne zdanie, jakoby orkowie byli prości do pokonania). No i pustynią czułem się trochę rozczarowany, o wiele bardziej podeszły mi trawiaste i śnieżne tereny. Więcej minusów nie stwierdziłem.
Jako fan Gothików bawiłem się świetnie. Zainstaluj najnowszą łatwkę i leć tłuc orków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 11:22, Transylvanian_Hunger napisał:

Zastanawiam się czy zagrać w Gothic 3. W pierwszą i drugą część grałem wiele razy, ale
o trzeciej części słyszałem niepochlebne recenzje. Czy ta kontynuacja daje radę, trzyma
klimat i daje radość z gry jak poprzednie wydania gry? G3 obecnie można kupić za grosze,
więc czekam na ocenę czy warto się za to zabierać.


Tak jak mówi @Isildur tylko z patchami. Dobrze, jak byś miał dobrego kompa :-) Fabuła się trzyma, co prawda dubbing nie we wszystkich postaciach jest taki sam jak z pierwszej czy drugiej części, ale ważne, ze Bezi to swojak :) Duży świat i to otwarty. Warto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 15:20, vegost napisał:

Patcha 1.75 (najnowszy CP) można instalować na podstawową wersję gry czy trzeba mieć
poprzednią łatkę ?


Można na podstawową wersję gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 15:25, Isildur napisał:

Można na podstawową wersję gry :)


Bardzo dobrze :) A ten Quest Pack z Content Modem to co to jest ? Paczka zadań pobocznych, ale bez udźwiękowienia tak ? : ) A content mod ? : P Można instalować osobno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 15:29, vegost napisał:

A ten Quest Pack z Content Modem to co to jest ? Paczka zadań pobocznych,
ale bez udźwiękowienia tak ? : ) A content mod ? : P Można instalować osobno ?


Tak to są zadania poboczne bez polskich głosów, z tego co pamiętam przy instalacji patcha masz wybór czy chcesz instalować QP, ale nie pamiętam jak to jest bo dawno to instalowałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 14:25, vegost napisał:

Dobrze, jak byś miał dobrego kompa :-)

Skyrim śmiga na podwyższonych parametrach graficznych, to G3 mnie niczym nie zaskoczy :)
Skoro głosy są za, to wypada mi tylko nabyć grę i śmigać.
Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 16:33, Isildur napisał:

Tak to są zadania poboczne bez polskich głosów, z tego co pamiętam przy instalacji patcha
masz wybór czy chcesz instalować QP, ale nie pamiętam jak to jest bo dawno to instalowałem
:)


Masakra.. Dziki mnie leją xD Czasami tęsknie za G1 i G2 :)

@Transylvanian_Hunger rzeczywiście patch najnowsze ogromne zwyższył wydajność. Ścin nie ma praktycznie, no chyba, że przy wczytywaniu terenu niestety. Ciągle istnieje, ale już jest o wiele mnie uciążliwe niż przedtem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 17:32, vegost napisał:

Masakra.. Dziki mnie leją xD Czasami tęsknie za G1 i G2 :)

Sentyment powrócił i zacząłem grać od części pierwszej wraz z modem Mroczne Tajemnice, już nie mogę się doczekać tych dzików, poza tym dziewczynę próbuję zarazić serią ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 14:29, Isildur napisał:

Sentyment powrócił i zacząłem grać od części pierwszej wraz z modem Mroczne Tajemnice,
już nie mogę się doczekać tych dzików, poza tym dziewczynę próbuję zarazić serią ;]


Bardzo dobrze. Ja już jestem na ostatniej odsłonie Gothica :) Zacząłem od pierwszej części już jakiś czas temu. Dwa dni temu przeszedłem Noc Kruka i był wyśmienity :D A teraz trójeczka i dziki.. Niestety to bolączka trzeciej serii, że nawet wilk pokonuje Orka : ) Nie ma za bardzo balansu w ostatniej odsłonie i to mnie denerwuje, bo na każdej drodze możemy zginąć nawet ze zbroją paladyna ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 14:56, vegost napisał:

Niestety to bolączka trzeciej serii, że nawet wilk pokonuje Orka : ) Nie ma
za bardzo balansu w ostatniej odsłonie i to mnie denerwuje, bo na każdej drodze możemy
zginąć nawet ze zbroją paladyna ;p

Od 1.7 to wilki i inne potwory zadają śmieszne obrażenia npcą więc raczej ork wygra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 14:56, vegost napisał:

na każdej drodze możemy zginąć nawet ze zbroją paladyna ;p

Polecam poćwiczyć metodę walki z poszczególnymi potworkami zamiast np: ciągle walić w LPM.
Non stop, tu i ówdzie, wspominane są dziki jako ten straszny i potężny przeciwnik, a wystarczy minimum wysiłku i łatwo można znaleźć sposób jak je zabić. PPM i krok w tył? LPM i PPM na zmianę? Dawno w G3 nie grałem więc już nie pamiętam, musiałbym zobaczyć jak one się ruszają. Tak czy siak chyba dla każdego, albo niemal każdego potworka można "opracować" prosty sposób walki aby w 1vs1 nawet hita nie dostać. Wystarczy poobserwować animacje i sekwencję ataku.

Więc reasumując: potrenuj, a dziki, jak i inne paskudztwa będziesz kroił niemal z zamkniętymi oczami, często nawet bez straty 1 hp.

Aż chyba zainstaluję G3 żeby sobie odświeżyć.

P.S To co pisze ZubenPL brzmi bardzo znajomo. Pamiętam jak grając magiem kupiłem sobie przyzwanie demona. W G2 demon siał spustoszenie. Tutaj nie potrafił zabić dosłownie nic. Zadawał taki dmg że walka mogła trwać i z 5 minut. Używałem go tylko do odwracania uwagi przeciwnika, żeby samemu bezkarnie nawalać w plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.. walka 1v1 to żaden problem. Ale ja gram z "myślącą" SI : ) To, że atakują nas jak z dwóch pierwszych częśc czyli wszyscy na raz a nie stoją i czekają na swoją kolej. Tutaj jest bardzo trudno jak za starych czasów. Ale moby nie mają balansu i dlatego tak mnie to wnerwia.

Pamiętam kiedyś, że użyłem watahy wilków lodowych na cały obóz orków w Nordmarze i hahah :D Była fajna zabawa. Potem dołączyły się tygrysy szablozębe i jazda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 14:56, vegost napisał:

za bardzo balansu w ostatniej odsłonie i to mnie denerwuje, bo na każdej drodze możemy
zginąć nawet ze zbroją paladyna ;p


Powód jest prosty: nie wiadomo, gdzie gracz pójdzie najpierw (czy zwiedzi cale zielone tereny, czy pójdzie prosto na pustynię, czy raczej na północ), przez co potwory muszą być równie trudne na początku, jak i w środku gry.
W Gothiku 1 i 2 było to rozwiązane inaczej - na drodze do jakiegoś miejsca na przykład stał ork, a ponieważ nie musiałeś tam iść (fabularnie) to nie musiałeś z nim walczyć. Kiedy zaś fabuła kierowała Cię do tego miejsca, byłeś już w stanie pokonać orka.
W trójce wszystko jest o wiele bardziej otwarte, dlatego też bestie muszą być mocnym przeciwnikiem nawet dla rozwiniętych postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 16:45, Daelor napisał:

Powód jest prosty: nie wiadomo, gdzie gracz pójdzie najpierw (czy zwiedzi cale zielone
tereny, czy pójdzie prosto na pustynię, czy raczej na północ), przez co potwory muszą
być równie trudne na początku, jak i w środku gry.
W Gothiku 1 i 2 było to rozwiązane inaczej - na drodze do jakiegoś miejsca na przykład
stał ork, a ponieważ nie musiałeś tam iść (fabularnie) to nie musiałeś z nim walczyć.
Kiedy zaś fabuła kierowała Cię do tego miejsca, byłeś już w stanie pokonać orka.
W trójce wszystko jest o wiele bardziej otwarte, dlatego też bestie muszą być mocnym
przeciwnikiem nawet dla rozwiniętych postaci.


Nope, skoro na samym początku bodajże przy startowej wiosce kręcą się dziki, które cię rozwalają jak chcą to o czym my tu mówimy ;) Nawet ścierwojad cię zabiję a przecież nie chodzi tu o poziom trudności. Tylko o to, że moby spamują atakami, na które nie można się obronić a druga sprawa są zbyt przypakowane. Skoro ork dostawał w dupę wcześniej to co o tym myślisz ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się