Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Jasne. Po włączonym balansie gry miałeś 85 lvl, czyli przypakowaną postać. Co może oczywiście być wielka bzdurą bo balans gry wpływa na nagrody za questy, zadania, koszt wyuczenia się technik i samego uczenia się statystyk. Zapewne miałeś to wyłączone a teraz gadasz swoje mądrości :) Albo grałeś z włączonym, ale oczywiście opcja nie działała. Spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2013 o 22:32, vegost napisał:

Jasne. Po włączonym balansie gry miałeś 85 lvl, czyli przypakowaną postać. Co może oczywiście
być wielka bzdurą bo balans gry wpływa na nagrody za questy, zadania, koszt wyuczenia
się technik i samego uczenia się statystyk. Zapewne miałeś to wyłączone a teraz gadasz
swoje mądrości :) Albo grałeś z włączonym, ale oczywiście opcja nie działała. Spoko.


Alternatywny Balans i Alternatwny S.I był włączony i działały na 100%. Dziękuję, dobranoc. Nie mam zamiaru z tobą dalej pisać na ten temat, bo i tak TY WIELKI ZNAWCA wiesz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2013 o 22:58, Piotrekmysza napisał:

Alternatywny Balans i Alternatwny S.I był włączony i działały na 100%. Dziękuję, dobranoc.
Nie mam zamiaru z tobą dalej pisać na ten temat, bo i tak TY WIELKI ZNAWCA wiesz lepiej.


No i nie pisz. Szkoda mi czasu na głupie przekomarzanie się. JA wiem z własnego doświadczenia a ty z własnego grania. Tobie pasuje mechanika walki a dla mnie jest beznadziejna. Co kto lubi i jak mu wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2013 o 12:54, Transylvanian_Hunger napisał:

Jak to jest z wykonywaniem zadań dla różnych frakcji? Na początku pomagam buntownikom,
ale czy jeżeli zacznę pomagać najemnikom czy orkom - to odetnę sobie drogę do buntowników?

Nie. chyba, że pozabijasz buntowników albo zrobisz questy, które wyłacza questy od buntowników ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm... a ja jak jeszcze grałem bezim w jego 3 odsłonę to miałem dziwnego buga który zablokował mi możliwość przejścia gry:
Jak szedłem sobie do Nordmaru (kraina śniegu :)) to spotkałem maga Miltena martwego, leżał na ziemii a przy nim stato szablozębnych... gram sobie tak gram, zebrałem te wszystkie puchary złote chyba ich było 12 jeśli dobrze pamiętam i kazali mi je zanieść do klasztoru właśnie do Nordmaru. Idę tam a tam ten stary dziadek niby mag (nie pamiętam imion bo dawno grałem :)) kazał zanieść mi te puchary do Miltena i je mu dać, szło się tam taką wąską ścieżką i jak patrzyłem potem na necie Milten miał tam stać... Idę patrzę a tu dziada nie ma :O
Przeszukałem całą krainę wiecznej zmarzliny w poszukiwaniu jego ciała w nadzieii, że kodem da się go wyleczyć (grałem bez kodów ale takie rozwiązanie zaproponował mi kolega) i go nie znalazłem... Powybijałem wszystkie stworki bo expa dostałem na pustyni i miałem już ekwipunek ogarnięty... nie wiedziałem co zrobić i usunąłem grę :)

Macie może jakieś rozwiązanie takich problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 19:42, Strategy-Fun napisał:

hmm... a ja jak jeszcze grałem bezim w jego 3 odsłonę to miałem dziwnego buga który zablokował
mi możliwość przejścia gry:
Jak szedłem sobie do Nordmaru (kraina śniegu :)) to spotkałem maga Miltena martwego,
leżał na ziemii a przy nim stato szablozębnych... gram sobie tak gram, zebrałem te wszystkie
puchary złote chyba ich było 12 jeśli dobrze pamiętam i kazali mi je zanieść do klasztoru
właśnie do Nordmaru. Idę tam a tam ten stary dziadek niby mag (nie pamiętam imion bo
dawno grałem :)) kazał zanieść mi te puchary do Miltena i je mu dać, szło się tam taką
wąską ścieżką i jak patrzyłem potem na necie Milten miał tam stać... Idę patrzę a tu
dziada nie ma :O
Przeszukałem całą krainę wiecznej zmarzliny w poszukiwaniu jego ciała w nadzieii, że
kodem da się go wyleczyć (grałem bez kodów ale takie rozwiązanie zaproponował mi kolega)
i go nie znalazłem... Powybijałem wszystkie stworki bo expa dostałem na pustyni i miałem
już ekwipunek ogarnięty... nie wiedziałem co zrobić i usunąłem grę :)

Macie może jakieś rozwiązanie takich problemów?

nie musiałes szukać ciała. wystarczyło kodem go przywołac gdziekolwiek byłeś.
ale tez miałem takie przypadki - np. kowal którego prowadziłem do Reddock, juz w jaskini spadł oferma z półki skalnej i juz nie wstał ;), albo z rozpedu zabiłem szefa Okary i potem nie mogłem mu pucharu oddać - trzeba go było kodem przywołac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Sesja się powolutku kończy, to i nabieram chętki na popykanie sobie w jakąś większą gierkę. Padło na Gothica 3, bo wypadałoby w końcu toto przejść od początku do końca.

Oczywiście, nie ma sensu grać bez pobrania quest packa i content moda. Tak więc: czy link w przyklejonym poście jest aktualny i skieruje mnie do najnowszej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 16:16, Criss09 napisał:

Ja nie wiem.. Ale google nie gryzie...


Mój drogi, w swojej krótkiej karierze półinformatyka przekonałem się już, że korzystanie z Gugla nieczęsto jest najlepszą opcją. Jeśli wpisze się zapytanie "gothic 3 quest pack" to wersja 4.2 bynajmniej nie znajduje się pierwsza na liście, przed nią widać parę wcześniej wypuszczonych równości. Nie wiem więc też, czy jest ona najnowsza bo gdzieś tam z tyłu znaleźć może się jeszcze wyższy numerek.

Zadając pytanie współforumowiczom mam nadzieję, że w takim wypadku usłyszeć mogę "nie, poszukaj wersji x.xx". Albo, "poczekaj chwilkę, bo na dniach mają wypuścić x.xxx". Albo "niby tak, ale jej instalowanie powoduje więcej kłopotów niż pewnie byś sobie życzył; lepiej weź starszą x.xxx". No i nigdy nie wiadomo kiedy z - banalnego pozornie - pytania wysnuje się jakaś ciekawa, pogodna dyskusja.

Byłbym też szczerze wdzięczny - tutaj pisze bez żadnej złośliwości/ironii - abyś powstrzymał się w przyszłości od tego typu komentarzy. Zawsze wydawały mi się one takie... mało uprzejme, krytykanckie, a z dopiskiem "ja nie wiem" nie odkupują się w żaden sposób.

Wciąż czekam też na odpowiedź. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak najnowszą wersją jest Quest Pack 4.2 i Content Mod 2.4, słyszałem coś o wersji 2.5, ale pewnie nie ma jej w wersji polskojezycznej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam w temacie. Mam problem z działaniem myszki w grze. Jest strasznie opóźniona. Gra działa płynnie (sprzęt: i5-480M @2.7Ghz, Radeon HD 6550M, 6GB RAM DDR3-1333, Win 7 Ulitmate) ale mysz ma spore opóźnienia. Próbowałem zmieniać dpi na myszy, czułość itd. w grze, używać na różnych powierzchniach, wyjąłem nawet odważniki bo takowe w niej mam ale nadal kursor zachowuje się jakby poruszał się po lodzie i to ze sporym czasem reakcji. Co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz cos takiego w opcjach sterowania, jak wygladzanie myszy sprobuj pokombinowac! Niestety, ale sterowanie w gothic 3 jest takie od czasu wydania gry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie grałem w G3, zaczynam nową grę - w Ardei od początku widać sforę buntowników jacy walczą z orkami.
Myślę sobie wtf? No nic coś się bugnęło, potem będzie lepiej
Idę do CapeDun a tam naprzeciwko ołtarza Beliara Arena, dokoła stoi masa NPC o nazwach: "-" "Porażka" (x4) "testGladiator" (czy jakoś tak) by już nie wspomnieć o NPC w szacie nekromanty i imieniu "Mistrz Gadki".
Co więcej w Cape Dun też już od razu poza orkami zespawnowano buntowników i trwa rzeź...

Ktoś rozumie coś z tego? Zaczynałem już 3 razy i wciąż to samo ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 11:05, Transylvanian_Hunger napisał:

> Ktoś rozumie coś z tego? Zaczynałem już 3 razy i wciąż to samo ^^
Wygląda tak jakbyś miał zainstalowany jakiś mod. Nie podrasowałeś sobie czasem podstawowej
wersji gry?

Nie :) Nawet Quest Packa nie instalowałem, czysty Q3 z samym pathem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dziwne masz te nazwy... Ale jeżeli chodzi o te ataki buntowników, to jest możliwe, bo chyba najnowszy patch wprowadza takie małe ataki przez buntowników i złodziei na miasta i farmy. Nie wiem... Ogólnie dziwnie to opisałeś... Ściągnij nowego patcha z dobrego źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 11:28, Tuldor1 napisał:

> > Ktoś rozumie coś z tego? Zaczynałem już 3 razy i wciąż to samo ^^
> Wygląda tak jakbyś miał zainstalowany jakiś mod. Nie podrasowałeś sobie czasem podstawowej

> wersji gry?
Nie :) Nawet Quest Packa nie instalowałem, czysty Q3 z samym pathem.


NIEMOŻLIWE.
Chyba, że bawiłes sie kodami. Albo ktoś w domu ci konsola poprzywoływał te postaci.
Do G3 poza patchami żadnego moda oprócz CM i quest packa nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się