Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Co do Bradleya to nie wiem ale o ile grasz na najnowszym patchu to krowy mozesz zabic czarem trucizny - biegnie tylko jedna dobijasz ja z luku i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krowy to jedna wielka niewiadoma. Po krótkiej ucieczce czasem wracają, czasem nie wracają w ogóle, a czasami nie przejmują się w ogóle tym, że są zabijane (ostatni przypadek jest równie rzadki jak miękkie kamienie w przyrodzie). Najskuteczniej mi szło za pomocą kuli ognia, niemniej: cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o Zmierzchu Bogów, powinieneś więc dopisać się w temacie, do którego link zamieszczam poniżej, choć ze względu na małą popularność tego spartaczonego tytułu, będzie ciężko o pomoc.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=36143&u=2348

Ze swojej strony mogę polecić zainstalowanie Edycji Rozszerzonej Zmierzchu Bogów, która to naprawia tony błędów, ale wymaga rozpoczęcia rozgrywki od nowa.

http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?p=536487

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, jeszcze nigdy nie skończyłem tej śmiesznej gry. Brałem się za nią ze 100 razy .
Może mi ktoś , z czystym sumieniem powiedzieć, że warto ją zacząć 101 raz, ze wszystkimi tymi dodatkami? Da się to skończyć i mieć fun z gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też zaczynałem ją kilka razy, za każdym razem z postanowieniem że przejdę do końca robiąc wszystkie poboczne. i jakoś nigdy mi to nie wyszło, sam nie wiem czemu bo gra nie jest nudna. tak po prostu :D ale fun z gry miałem za każdym podejściem, więc warto spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2015 o 20:53, oskiiq napisał:

Kurczę, jeszcze nigdy nie skończyłem tej śmiesznej gry. Brałem się za nią ze 100 razy
.
Może mi ktoś , z czystym sumieniem powiedzieć, że warto ją zacząć 101 raz, ze wszystkimi
tymi dodatkami? Da się to skończyć i mieć fun z gry?


Też kilka razy się zabierałem i też miałem problemy z ukończeniem. Wreszcie udało mi się jakiś rok temu, właśnie z tymi wszystkimi uaktualnieniami. I w sumie polecam - podszedłem do G3 sporo swobodniej, dawno nie grawszy w poprzednie części i bawiłem się przednio szwędając się gdzie mnie wirtualne nogi zabiorą i mordując wszystko seriami strzał. CP nie wprowadza na tyle dużo zmian aby nagle dało się odczuć jakiś kolosalny skok jakości, ale mimo wszystko uprzyjemnia grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2015 o 20:53, oskiiq napisał:

Kurczę, jeszcze nigdy nie skończyłem tej śmiesznej gry. Brałem się za nią ze 100 razy


Witam w klubie. 4 razy do tej gry podchodziłem, nigdy jej nie kończąc, ale za każdym podejściem dochodziłem dalej. Za pierwszym razem stanąłem gdzieś w Gothcie, za drugim po wejściu do Nordmaru, za trzecim razem u Xardasa a za czwartym przy samej końcówce gry, gdy do zdobycia został ostatni artefakt adanosa.
Naprawdę się starałem, ale nie dla mnie są te nudne questy poboczne i przekombinowane stwory zabijające wykoksaną postać na combo.
I żeby nie było, grałem z patchami i quest packami. Nie polecam, bo dodatkowe questy nudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2015 o 21:04, Hell_Knight napisał:

ja też zaczynałem ją kilka razy, za każdym razem z postanowieniem że przejdę do końca
robiąc wszystkie poboczne. i jakoś nigdy mi to nie wyszło, sam nie wiem czemu bo gra
nie jest nudna. tak po prostu :D ale fun z gry miałem za każdym podejściem, więc warto
spróbować


Choć tuż po premierze grę przeszedłem, także noszę się z zamiarem przejścia G3 raz jeszcze, tym razem z dodatkiem. Pamiętam, że grało się nie tak źle, jeśli podeszło się do gry na luzie. Nie jak do starych Gothików, poważnych tytułów, ale tak ot, by pobiegać i powyrzynać wszystkich dookoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2015 o 20:53, oskiiq napisał:

Kurczę, jeszcze nigdy nie skończyłem tej śmiesznej gry. Brałem się za nią ze 100 razy
.
Może mi ktoś , z czystym sumieniem powiedzieć, że warto ją zacząć 101 raz, ze wszystkimi
tymi dodatkami? Da się to skończyć i mieć fun z gry?


Widzę, że nie jestem odosobniony :D Najpierw zaczynałem na patchu 1.08, następnie nadszedł patch 1.6, który poprawiał tony błędów, ale stare zapisy nie były z nim kompatybilne, więc zacząłem od nowa. Doszedłem do jakichś 75% gry i co? Wyszedł patch 1.7, oczywiście wymagał on zaczęcia rozgrywki od nowa. OK, dam sobie radę. Pograłem jakiś czas i ukazał się patch 1.73, o dziwo niekompatybilny z poprzednimi. Nic to, zaczynamy od nowa, w międzyczasie pracowałem też nad polską wersją Quest Packa. Plan był taki, żeby ukończyć G3 przed wydaniem rodzimej wersji QP, a następnie zagrać w wersję z modem. No cóż, nie zdążyłem. OK, zaczynamy od nowa, tym razem z QP. Doszedłem już dość daleko i wyszedł Content Mod. Co prawda rozpoczęcie rozgrywki od nowa było "tylko" zalecane, a nie wymagane, ale chciałem, żeby wszystko było tip-top. Nie udało mi się jednak ukończyć rozgrywki, bo przesiadłem się na laptopa, na którym (jeszcze) nie zainstalowałem G3. Nie zmienia to faktu, że za każdym razem świetnie się bawiłem, pomimo że przez kilkanaście pierwszych godzin mógłbym grać z zamkniętymi oczami.

I chyba zabiorę się za ten tytuł ponownie, znając życie, gdy będę w połowie gry, ukaże się Community Story Project. I wtedy z ogromną chęcią zagram w trzeciego Gothika od nowa po raz kolejny, bo to po prostu rewelacyjna gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabierałem się 8 razy i za ósmym dopiero ukończyłem. Wróciłem sobie w te wakacje razem z modami itp., ale niestety nie dałem rady. Moim zdaniem, gra na raz, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2015 o 13:21, Firefly94 napisał:

Zabierałem się 8 razy i za ósmym dopiero ukończyłem. Wróciłem sobie w te wakacje razem
z modami itp., ale niestety nie dałem rady. Moim zdaniem, gra na raz, niestety.


Ja dwa razy, gierka przyjemna no i możliwość opowiedzenia się po stronie orków też na plus (chociaż końcowa misja trochę mnie zdziwiła). Został mi do ogrania dodatek, który zebrał falę krytyki i nie wiem czy słusznie chociaż grę posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czołem panowie. Dużo czasu minęło od kiedy ostatnio grałem w G3 i szczerze mówiąc już brak mi zapału do gier w ogóle. Ale tak sobie przypadkiem czytam Wasze wypowiedzi i no cóż, naszła mnie ochota :D Jak to jest z plynnością gry, ciągle potrafi zarwać? I w jakim stopniu fanowskie mody zmieniły spapraną walkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ścinki są nadal - niezależnie od konfiguracji, patcha etc. Walka nadal jest niedorobiona i raczej żaden mod tego nie zmieni - wszak to jedna z podstawowych funkcji gry która wymagała by całkowitej przebudowy, a chyba moderzy takich narzędzi nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2015 o 20:43, Szlafroq napisał:

Jak to jest z plynnością gry, ciągle potrafi zarwać?


No cóż, teraz już płynność gry nie zależy od średniej takich współczynników jak położenie Jowisza względem księżyca Ziemi, humor królowej Elżbiety II i ilość opadów na metr kwadratowy w 63°2 N, 29°55''W, jednak wciąż daleko jej do ideału. Najlepszym sposobem jest zainstalowanie gry i przekonanie się o tym na własnej skórze, ponieważ to jedna z niewielu gier, co do których nie da się odpowiedzieć na pytanie "Czy gra pójdzie mi na takim i takim sprzęcie?". Może chodzić płynnie na topowym sprzęcie z 2006 roku, ale równie dobrze może chrupać na topowym sprzęcie z 2015 roku. Aby jednak nie brzmieć tak pesymistycznie, dodam, że w porównaniu do wczesnych wersji gry różnica jest naprawdę ogromna, a szanse na płynne działanie o wiele większe.

Dnia 27.09.2015 o 20:43, Szlafroq napisał:

I w jakim stopniu fanowskie mody zmieniły spapraną walkę?


Od patcha 1.7 w grze istnieje tzw. Alternatywna Sztuczna Inteligencja, która wprowadza spore zmiany w walce (nie mylić z Alternatywnym Balansem, który wprowadza zmiany w systemie nauki czarów, zdobywanych PD etc.). Teraz wrogowie nie czekają na swoją kolej, atakują w grupach, nie zdarza się im już wyprowadzanie nieprzerywalnych kombosów (któż z grających w G3 nie padł dziesiątki razy od zwykłego wilka, którego ataków nie dało się w żaden sposób zablokować?), z kolei sami skuteczniej parują nasze. Jeżeli grając kiedyś w G3 płakałeś podczas

Spoiler

odbijania Kopalni Młota

z powodu wszechobecnych bugów, szamanów/kuszników, którzy robili z nas żywą pochodnię/jeża, podczas gdy my próbowaliśmy przebić się przez Orków w pierwszej linii, to teraz też będziesz płakał z powodu wysokiego, lecz uczciwego poziomu trudności. Aha, w przeciwieństwie do Alternatywnego Balansu, opcję tę można wyłączyć w każdej chwili.

Uprzedzę od razu pytanie o kolejność patchowania gry. Po jej zainstalowaniu po prostu pobierasz patch z linka podanego w przypiętym poście (polecam również pobranie Quest Packa oraz Content Moda, w Sieci bez problemu znajdziesz listę wprowadzanych przez nie zmian) i instalujesz go na swoją wersję gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się