Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Ja maga w Gothicach zwykle sobie darowałem - odstrasza zbyt mała liczba zaklęć.
W G3 jest trochę lepiej z ilością czarów ale z początku to żre MASĘ many.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2015 o 14:44, PrinceLaCroix napisał:

Nigdy nie przechodziłem G3 magiem. Polecasz? Aż tak ciężko na początku? Myślę nad ponownym
przejściem...W G2 początki magiem to była mordęga, ale potem miodzio.


W G3 jest zupełnie podobnie. Problem polega na tym że trzeba oszczędzać PN na prastarą wiedzę która do pewnego poziomu jest po prostu bezużyteczna i już lepiej męczyć się kombinacją łuk+miecz niż czarami. Niemniej, po zainwestowaniu paru punktów w manę i wiedzę sprawa wygląda inaczej i zaczynasz doceniać autonamierzanie kulki ognia. Jeśli jesteś hardkorem to możesz latać po Varancie i zbierać tabliczki ale to już imo szaleństwo.

Kiedy już osiągniesz 250 pkt pradawnej wiedzy (około 30lvl w moim przypadku) lecisz do Karrypto w Varancie i uczysz się regeneracji many. Od tego momentu stajesz się maszyną do zabijania (wspierając się miksturami życia i many od czasu do czasu). Często jest zbyt łatwo, ale z drugiej strony unikasz absurdów takich jak zabijający Cię w walce wilk czy absolutna rzeź w Klanie młota.

Tak naprawdę kombo kulka ognia+przyzwanie demona+ognisty deszcz niszczy wszystko. Czarów jest może i więcej niż poprzednio, ale są w zdecydowanej większości jedynie ciekawostką (podróż duszy - wtf???).
Moim zdaniem warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2015 o 14:57, Szlafroq napisał:

(podróż duszy - wtf???).


A ja często korzystałem z tego czaru, choćby po to, by znaleźć wieżę Xardasa czy zwiedzić pobliską jaskinię bądź poszukać wyjścia z patowej sytuacji (np. gdy raz przez nieuwagę spadłem z wysokości i znalazłem się pomiędzy liczną grupą ogrów a stadem szablozębów). IMO szukanie drogi w ten sposób o wiele bardziej pozwala wczuć się w świat gry, w przeciwieństwie do metody "wypróbuj ścieżkę A, w razie niepowodzenia wczytaj grę i wypróbuj ścieżkę B".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2015 o 20:09, Gumisiek2 napisał:

A ja często korzystałem z tego czaru, choćby po to, by znaleźć wieżę Xardasa czy zwiedzić
pobliską jaskinię bądź poszukać wyjścia z patowej sytuacji (np. gdy raz przez nieuwagę
spadłem z wysokości i znalazłem się pomiędzy liczną grupą ogrów a stadem szablozębów).
IMO szukanie drogi w ten sposób o wiele bardziej pozwala wczuć się w świat gry, w przeciwieństwie
do metody "wypróbuj ścieżkę A, w razie niepowodzenia wczytaj grę i wypróbuj ścieżkę B".


Spoko. Ja nigdy nie widziałem sensu w stosowaniu tego czaru, zwłaszcza że zanim bym go wykonał i doszedł na miejsce w slow-mo szalg by mnie trafił. O wolnej eksploracji nie wspominając. Moim zdaniem zwykła ucieczka gdzie pieprz rośnie o wiele lepiej sprawdza się z wychodzenia z opresji :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam po zainstalowaniu patcha 1.75.14 mam problemy z teksturami drzew krzewów itp, wyskakują z dupy i w miejscach w których ich nie powinno być nie da się grac przez to,ponieważ są lekkie spadki fps ale też jest to denerwujące bo na arenie np w monterze nie widać przeciwnikow na arenie nieraz bo pojawiaja sie tekstury drzew na arenie i znikaja

Moje specyfikacje : Karty graficzne : AMD RADEON (TM) R5 M330 i Intel(R) HD Graphics 5500
Procesor : Intel core i5

Mam laptopa nwm czy to ma jakies znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2016 o 14:51, suezfame napisał:

Witam po zainstalowaniu patcha 1.75.14 mam problemy z teksturami drzew krzewów itp,
wyskakują z dupy i w miejscach w których ich nie powinno być nie da się grac przez to,ponieważ

to nie od zainstalowania patcha...

Dnia 28.06.2016 o 14:51, suezfame napisał:

są lekkie spadki fps ale też jest to denerwujące bo na arenie np w monterze nie widać
przeciwnikow na arenie nieraz bo pojawiaja sie tekstury drzew na arenie i znikaja

problem ten też miałem...

Dnia 28.06.2016 o 14:51, suezfame napisał:

Moje specyfikacje : Karty graficzne : AMD RADEON (TM) R5 M330 i Intel(R) HD Graphics
5500

problem... Używasz pewnie intel (tak jak ja używałem) włącz gothic''a na amd i będzie dobrze ;D

Dnia 28.06.2016 o 14:51, suezfame napisał:

Procesor : Intel core i5

Mam laptopa nwm czy to ma jakies znaczenie

że masz laptopa nie robi różnicy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paladyn Marcus w Vengardzie za każdym włącza się do mojej walki z orkami w mieście co kończy się jego śmiercią. Będzie on jeszcze do czegoś potrzebny czy mogę spokojnie grać dalej?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, raven91 napisał:

Paladyn Marcus w Vengardzie za każdym włącza się do mojej walki z orkami w mieście co kończy się jego śmiercią. Będzie on jeszcze do czegoś potrzebny czy mogę spokojnie grać dalej?

 

Po zabiciu pięciu orkowych dowódców możesz zakończyć u niego to zadanie, co da Ci 4000 sztuk złota i oczywiście trochę punktów doświadczenia. Nie jestem pewny, ale być może po oddaniu Karrypto ognistego pucharu również możemy powiadomić o tym Markusa, aby zdobyć trochę PD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Chciałbym sobie odświeżyć Gothica 3 po dość wielu latach, ale zastanawiam się którą wersję nabyć. GOG czy Steam? Nie chodzi mi tu o cenę czy język(Polski lub Angielski), ale bardziej interesuje mnie która wersja jest bardziej "przyjazna" dla community patcha, content moda i quest packa?

I byłbym wdzięczny za podanie linków do ściągnięcia wszystkich tych ulepszaczy w najnowszych wersjach jakie wyszły. Nie siedzę w tym to nie wiem :) 

Edytowano przez Slappy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, posiadam Gothic3 Zmierzch Bogów edycję spaczowaną do EE 2.2. 
Wg instrukcji 
https://www.fichier-pdf.fr/2011/05/2...2-00-v2-00.pdf :
Cytat

After Theodor's quests, speak to Lee for 10 000 EXP. He tells you that you need first to convince Hanz, his general who is located near the city gate. Speak to Hanz . Not only does he speak to you now, but he can also train you (resistance cold, heat, disease, poison; paladin, health regeneration, endurance wolf, acrobatics - supposed to teach these skills but not the case for wolf and acrobatics). After a long discussion, he agrees to support you. Speak to Lee (500 EXP) and again to Hanz for preparing the troops (1 000 EXP).

Otóż u mnie, pod koniec rozmowy Hanz powiedział że mi pomoże JEŻELI odnajdę jego zaginiony oddział zwiadowczy, gdzieś pomiędzy Ardea i Cape Dun.

Trochę już tam pochodziłem, pobiegałem i nie widzę ich sad.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Postanowiłem sobie odświeżyć Gothica 3. Po zainstalowaniu pokazuje mi, że jest to wersja 1.8.25817.0. Jednak szukając opinii na internecie, zainstalowałem dodatkowo community patch 1.75.14, zawierający wiele poprawek. Czy ten patch był konieczny dla przyjemniejszej rozgrywki i usunięcia błędów z podstawowej wersji Gothic 3? Czy wersja "podstawki" którą podałem zawierała już poprawki z patcha 1.8.25817.0? Boje się, że mogłem zepsuć sobie grę tym patchem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, chall3ng3r napisał:

Po zainstalowaniu pokazuje mi, że jest to wersja 1.8.25817.0. Czy ten patch był konieczny dla przyjemniejszej rozgrywki i usunięcia błędów z podstawowej wersji Gothic 3? Czy wersja "podstawki" którą podałem zawierała już poprawki z patcha 1.8.25817.0? Boje się, że mogłem zepsuć sobie grę tym patchem :(

1.8.25817.0 to chyba ostatnia wersja "oryginalnej" czyli bez community patcha tworzącego edycje rozszerzoną. Konieczny może i nie jest bo grę można ukończyć i bez niego, ale naprawia wiele błędów chociażby z niedziałającymi umiejętnościami, zadaniami, idiotycznym SI przeciwników i zmienia ogólny balans rozgrywki.

Do tego możesz doinstalować quest pack (dodaje nawiązania do G1 i G2 + zadania), ale o tym się nie wypowiem bo sam go nie ukończyłem (bo tylko rozpocząłem), a opinie znajomych na jego temat były skrajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się