Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2006 o 19:36, Respev- napisał:

Mam piekielny problem. Rozwalilem demona w Gotha itd. Zabiłem orkow stacjonujacych przed gotha.
Podrozowalem na polnoc i nagle w miescie Faris zatrzymali mnie orkowie i wrzeszcza ze jestem
poszukiwany za morderstwo :/ Mozna to jakos naprawic? Nie chce zaczynac od poczatku, a nie
mam sejwa przed gothą :/


Orki z Faring wysyłają patrole na drogę pomiędzy Faring a Gothą. Musiałeś w czasie walk zabić kogoś z takiego patrolu.
Jak duże pretensje mają do ciebie orkowie? Czasami wystarzczy tylko pobić (aż padnie na ziemię ale żywy) tego kto cie oskarża oraz świadków tego oskarżenia i potem wszystko jest OK (chociaż ci pobici niezbyt cię lubią). Jeśli jednak nabroiłeś (nakradłeś, nazabijałeś) zbyt wiele wtedy to nie skutkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.11.2006 o 19:42, Karharot napisał:

Orki z Faring wysyłają patrole na drogę pomiędzy Faring a Gothą. Musiałeś w czasie walk zabić
kogoś z takiego patrolu.
Jak duże pretensje mają do ciebie orkowie? Czasami wystarzczy tylko pobić (aż padnie na ziemię
ale żywy) tego kto cie oskarża oraz świadków tego oskarżenia i potem wszystko jest OK (chociaż
ci pobici niezbyt cię lubią). Jeśli jednak nabroiłeś (nakradłeś, nazabijałeś) zbyt wiele wtedy
to nie skutkuje.


Cholera, własnie taki patro9l utluklem! :/ Kazdy ork mnie zatrzymuje (ma czerwony podpis) i mowi "Stac, jestes poszukiwany za morderstwo"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 19:51, Respev- napisał:

Kazdy ork mnie zatrzymuje (ma czerwony podpis) i mowi "Stac, jestes poszukiwany za morderstwo"...


W takim razie jedyna rada to załadować grę. Lepiej nie wkurzaj orków z Faring, można tu wykonać kilka questów w tym przede wszystkim takie które podnoszą twoją reputację u orków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee, mam następujący problem: niedawno miałem formata i chciałem zainstalować z powrotem gothica. Jednak pod koniec instalacji wyskakuje błąd z nieprawidłową biblioteką DLL. Czy ktoś ma podobne błędy? Już pare razy próbowałem. Przed formatem było wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 19:54, Karharot napisał:

> Kazdy ork mnie zatrzymuje (ma czerwony podpis) i mowi "Stac, jestes poszukiwany za morderstwo"...


W takim razie jedyna rada to załadować grę. Lepiej nie wkurzaj orków z Faring, można tu wykonać
kilka questów w tym przede wszystkim takie które podnoszą twoją reputację u orków.


Ekhm, czytaj uwaznie. NIE MAM sejwów wczesniejszych, tylko 2, jeden gdzie znajduje sie w sali tronowej rhobara, a drugi gdzie jestem przed Faring :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 18:03, Gosu napisał:

> zmieniałem tylko opcję postprocessing, ten rozmazany to ustawienie na max.

Jak ja dam ta opcje na max to i tak nie mam rozmycia a postacie to czarne klocki wtedy sa :)
to jest chyba HDR Lighting to rozmazanie bo moj Radeon x850 256mb nieobsluguje tego :) Najgorsze
jest to ze ja widze tak samo jak na twoim screnie bez rozmycia ale dalekie obszary (ziemia)
to jedna wielka plama ktora zmienia sie jak skracam dystans, tak bylo w oblivionie alemody
zmienialy te plamy w normalna zielen, u Ciebie tak nie ma? Moglbys podac mi config swojego
komputera?


no nie wiem, może to kwestia obsługi HDR - mam X1900XT 256 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 19:55, Respev- napisał:

Ekhm, czytaj uwaznie. NIE MAM sejwów wczesniejszych, tylko 2, jeden gdzie znajduje sie w sali
tronowej rhobara, a drugi gdzie jestem przed Faring :/


Ups. No cóż mam jeszcze jedną radę choć tego nie testowałew, w kapliczce Beliara możesz się nauczyć czaru "amnezja" który ponoć ma sprawiać że ofiara zapomina o wszystkich przęstępstwach gracza. Nigdy go nie stosowałem ale może zadziała. Chociaż stosowanie go po kolei na wszystkich w Faring może być... trudne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam malutki proble. Wszyscy orkowie, którzy mnie zobaczą koło Trelis mnie atakują(może i na cały świecie, nie wiem, jeszcze nie sprawdzałem).
Właśnie odbiłem Geldern, co odbyło się baaaaardzo spontanicznie, bo zdobyłem 75% repy aby dostać się do świątyni i porozmawiać z "bossem" kiedy on powiedział że nie może ryzykować i będzie zabijać wszystkie podejrzane morry. Zabiłem sporo orków itp, dostałem repe do buntowników, kupiłem zbroje paladyna ;p.
Chciałem też zaznaczyć że w Myrtanie tylko Faring i Trelis nie zostało odbite.
Domyślałem że może zbroja paladyna powodowała u nich że mnie atakowali, ale jak takiej nawet nie miałem na sobie(tylko szate maga, co im NIGDY nie przeszkadzało) też mnie atakowali.
Próbowałem użyć czaru amnezja ale to nie działa ;/

btw. czytałem w tym porodniku dodawanym z grą, że powinienem w Gerden dostać mape z artefatktami, ale takiej nie dostałem, bo mnie od razu zaatakował "boss". Lootowałem go ale takiej nie miał. Skąd wziąść innym sposobem tą mapę? Plz help me

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz bezkarnie wyzwolić: Ardeę, Gothę i Vengard, oraz DWA inne miasta. Jeśli wyzwolisz więcej wszyscy orkowi przywódcy miast będą cię atakować natychmiast jak cię zobaczą.
Jeśli odbijesz kolejne miasto/a orki już w ogóle przestaną cię lubić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 20:04, Fifczak napisał:

btw. czytałem w tym porodniku dodawanym z grą, że powinienem w Gerden dostać mape z artefatktami,
ale takiej nie dostałem, bo mnie od razu zaatakował "boss". Lootowałem go ale takiej nie miał.
Skąd wziąść innym sposobem tą mapę? Plz help me


Nie dostaniesz jej kapłan "wyczarowuje" mapę z własnej (cenzura) w czasie rozmowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 10:02, ArekB napisał:

pisalem juz wczesniej, ze trzeba na obojetnie jakich detalach ustawic postprocessing ma maxa
w prawo
(mialem ten sam problem na takiej samej grafice)

no dobrze w niedzielę wracam do domu to dopiero tego spróbuję i dam znac o ewentualnych zmianach ale jakich sterów używasz do 6600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nigdy bym tym się nie posłużył, ale to jest naprawde denerwujace ;/
Są jakieś cheaty aby odzyskać na nowo reputacje u orków?(tzn. żeby mnie nie atakowali na sam widok).
Zdobywanie repy do 75% przynosiło mi naprawde dużo przyjemności ...
A teraz do żadnego miasta nie moge wejść.
Teraz nawet żadnego questa nie mogę zrobić ;/
A u Assynów będzie to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak btw.
mam 1GB RAMU
Procesor AMD 64 2400+
Radeon X800XT PE 256 Saphirion
a czasami na troche niższych niż średnie wymagania, ścina się jak cholera ;/
Robie formata jutro, może będzie lepiej ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zpytać dlaczego w jakini w mieście o nazwie GOTHA jest kamień teleportacyjny do ŚWIĄTYNI w VENGRADZIE a nie do KOMNATY TRONOWEJ KRÓLA ROBHARA II????

Mam jeden problem. Gdy idę do klanu ognia spotykam miltena walczacego z goblinami i wilkami
gdy nawet mu pomoge ten ze mna nie rozmawia tylko idzie dalej. Gdy doszedlem do klasztoru( zostawiając miltena ) jeden z magów mówi mi ze milten jest w jaskini INNOSA. Gdy udaje mi sie tam wejść okazuje sie ze go tam nie ma!!!!! co robić pomóżcie!!!!!!????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 20:34, michal01234 napisał:

Chciałbym się zpytać dlaczego w jakini w mieście o nazwie GOTHA jest kamień teleportacyjny
do ŚWIĄTYNI w VENGRADZIE a nie do KOMNATY TRONOWEJ KRÓLA ROBHARA II????

Mam jeden problem. Gdy idę do klanu ognia spotykam miltena walczacego z goblinami i wilkami
gdy nawet mu pomoge ten ze mna nie rozmawia tylko idzie dalej. Gdy doszedlem do klasztoru(
zostawiając miltena ) jeden z magów mówi mi ze milten jest w jaskini INNOSA. Gdy udaje mi sie
tam wejść okazuje sie ze go tam nie ma!!!!! co robić pomóżcie!!!!!!????


1. Ze świątyni w Vengardzie musisz się przedrzeć do Zamku gdzie jest Król. Możesz zabijać wszystkich orków a jak Ci się nie chce to umiejętnie przebiec.
2. Milten pewnie będzie po wykonaniu q z dostaniem się do Króla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 20:34, michal01234 napisał:

Chciałbym się zpytać dlaczego w jakini w mieście o nazwie GOTHA jest kamień teleportacyjny
do ŚWIĄTYNI w VENGRADZIE a nie do KOMNATY TRONOWEJ KRÓLA ROBHARA II????


Bo w poradniku JEST BŁĄD (niejedyny zresztą). Kamień teleportacyjny do króla jest w komnacie maga ognia nad salą tronową Rhobara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 20:34, michal01234 napisał:

Mam jeden problem. Gdy idę do klanu ognia spotykam miltena walczacego z goblinami i wilkami
gdy nawet mu pomoge ten ze mna nie rozmawia tylko idzie dalej. Gdy doszedlem do klasztoru(
zostawiając miltena ) jeden z magów mówi mi ze milten jest w jaskini INNOSA. Gdy udaje mi sie
tam wejść okazuje sie ze go tam nie ma!!!!! co robić pomóżcie!!!!!!????


Milten prawdopodobnie nie żyje. Zdażyło się to już paru osobom.
Spróbuj co następuje:

Uaktywnij konsolę i wpisz:
goto Milten
(duża litera ma znaczenie)
Powinno przenieść cię do miejsca gdzie on się znajduje. Jeśli nic się nie stanie albo przeniesie cie w miejsce gdzie jest ciało Miltena albo nie ma nic, to znaczy że facet nie żyje.
W takim wypadku (dopiero gdy upewnisz się że facet na 100% kipnął) wpisz w konsoli:
spawn Milten
(najlepiej zrób to gdy jesteś w wewnętrznym sanktuarium klasztoru bo tam właśnie powinien on się znajdować)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 20:48, michal01234 napisał:

A jak mam otworzyć konsole (nigdy nie grałem z kodami):P


W katalogu Gothic\INI jest plik ge3.ini otwórz go jakimkolwiek edytorem tekstu znajdź linię
TestMode=false
i zmień ją na
TestMode=true
potem otwierasz konsolę tyldą (na lewo od 1 jakby co)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się