Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Kurcze, Gothic 3 to jest naprawde fajna gra, tylko ta wydajność gry i kilka bugów.
A tak pozatym to gra świetna, ciekawa fabuła, miła dla słuchu muzyka, przepiękny świat pełen różnych stworzeń itd. :) jak dla mnie to gra zasługuje na 8/10

Ps. Ja mam 38 lvl i ponad 30 perków, 248 siły 208 zdolności łowieckich no itd. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 02:58, Bidasek napisał:

Czy wyzwalanie miast z rąk Orków całkowicie definitywnie uniemożliwi mi ukończenie gry? Pytam
się, ponieważ tym razem mam za zamiar wykształtowanie typowego "liberatora", a plotki nt. powyższego
problemu jeżą mi włos na głowie :)


Czy uniemozliwi przejscie gry? Nie, gre mozna przejść zabijając 90% populacji świata.

Czy uniemozliwi skonczenie wielu questow? Oczywiście. Jesli przejmiesz wiecej niz dwa miasta (oprocz Gothy i Ardei) kazdy orkowy dowodca zaatakuje Cie jak do niego podejdziesz. Jesli zniszczysz wszystkie miasta orkow, pozostali zyjacy beda atakowac Cie bez zastanowienia. Oczywiscie oba przypadki sprawiaja, ze wiele questow nie ukonczysz, pozostalych nawet nie zaczniesz. No i jesli zabijesz orka w miescie nie-orkowym (w Varancie np) guardzi rowniez beda chcieli Ci wklepac.
Inaczej mowiac - nie polecam na poczatek gry. Przejdz wiekszosc gry i dopiero wtedy zacznij swodobne wyzwolenie swiata. Wczesniej po prostu sie nie oplaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 07:26, corum_pob napisał:

Czy uniemozliwi przejscie gry? Nie, gre mozna przejść zabijając 90% populacji świata.

;) To później, na razie robie sobie wszelkie questy bez wyzwalania miast. Mam natomiast pytanie, jako, że robie sobie postać assasin/złodziej to mam zazwyczaj w każdym mieście sporo problemów ze strażą ;) No nie ma kufra na który bym się nie pokusił. Czy jedynym z efektów "podpadnięcia" w mieście jest to, że okradzeni sprzedawcy nie chcą ze mną handlować ? Bo zazwyczaj po rozróbie ze strażnikami gdzie wszystkich położę następuje tak zwane pogrożenie palcem "żeby mi to było przedostatni raz" i wszystko wraca do normy (no chyba że gwizdnąłem coś sprzedawcy i on mnie na tym złapał to się obraża) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 18:43, WorldWar3PL napisał:

Ja dopiero robię rewolucję w monterze.
Znajdę gdziekolwiek kapliczkę Innosa ? ; -)

Kapliczke gdzie zwiekszysz ilosc zycia znjadziesz w poblizu Montery. w zaleznosci ktorym wyjsciem z miasta sie udasz to bedzie na prawo badz tez na lewo w lesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam:)
W którym miejscu można znaleźć mapę świata?I w którym momencie gry jest dostępna opcja walki dwoma mieczami i od kogo trzeba(czy też można) się tego uczyć?
Z góry dziękuję za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie denerwuje zabezpiecznie plyty, ja rozumiem ze piractow i w ogole (choc piraci graj bez
problemow) ale kiedy jest planowany patch ktory usunie dvd check albo go troche ograniczy. Przeciez to nienormalne ze gra poza sprawdzaniem dvd w trakcie uruchamiania robi to jeszcze dwa razy w trakcie wczytywnia sava. W przypadku kiedy load save w pozniejszych fazyach gry trwa i 5 min dodawnie do tego
weryfikacji plyty dodatkowo to wydluza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie glownego zadania
************SPOILER*************
jak juz dowiedzialem sie co planuje xardas i ide o tym powiedziec krolowi to twierdzi ze daje mi jakies berlo ale ja go nigdzie nie widze ;( to jakis blad czy tak ma byc i zobacze to dopiero jak bedzie potrzebne?
*****************KONIEC**********************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 08:55, azziedevill napisał:

Witam:)
W którym miejscu można znaleźć mapę świata?I w którym momencie gry jest dostępna opcja walki
dwoma mieczami i od kogo trzeba(czy też można) się tego uczyć?
Z góry dziękuję za odpowiedzi:)


hehe na samym poczatku gry jak odbijasz pierwsza wioska Ardea mape ma Ork Herszt [czy jakos tak] poprostu zabij wszystich orkoów i posprawdzaj ktorys mu miec a jak juz to przeszedłes to terez pytaj sie kazdego kupca ktorego napotasz bonieraz maja własnie do sprzedania mape nawet chyba w Ardea kosc ma do sprzedania mapae swiata ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja chciałem poinformować że mój egzeplarz gry Gothik 3 wysłany 31 października ciągle jeszcze do mnie nie dotarł.

Nie pisze tego żeby se pobluzgać na CDP, ale opłaciłem gre przelewem więc prosze sie postawić w mojej sytuacji.
Niestety moje pytania na temat procedur w takiej sytuacji, a także późniejsza prośba o skan dodowu nadania przesyłki bym na własną ręke zaczął wyjaśniać na poczcie skoro firma nie chde tego robić, pozostały bez odpowiedzi. Ja nie wiem, może te maile nie doszły? Bo jakoś wierzyć mi sie nie chce żeby pracownicy CDP mnie ignorowali w takiej sprawie, gdy im zapłaciłem.

Wiec moze ktos kompetennty z forum da im cynk i pokaze tego posta, poza tym, moze z wlasnego doswiadczenia wiecie co można zrobic w takiej sytuacji?

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak zadzwonisz do CDP i zapytasz co się stało. Nie wiem co możesz jeszcze zrobić. Zadzwoń do nich ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarł do mnie G 3 i niestety troszkę mi "przycina".
Mam Athlona 2 GHz
1 GB RAMu
GF 5700 128/128

Zastanawiam się czy to wina karty, RAmu czy procka, a może wszystkiego razem.
Tak właściwie to typuję zmianę karty na GF 6800 256/128, jednak chciałem się poradzić czy to ma sens, a może Ktoś ma podobną konfigurację ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam
AMD Athlon XP 1700+ 1,4Ghz
640MB RAM
PowerColor X1600Pro 256Mb 128bit
I też mi zarywa. Myśle nad zmianą procka albo dokupie 1Gb RAM, ale nie wiem co mi bardziej pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 08:14, e-pillot napisał:

Zostało dzisiaj wydane demo Gothica 3, któte jest dostępne pod stroną:


http://press.jowood.com/html/News/news_details.php?id=588&title=NEWS%20German&bereich=61



No wydane ma byc dziś, ale jeszcze go nie ma i nie wiadomo o ktorej bedzie...
Zresztą po co komu teraz demo?
Demo wydaje sie na miesiac, dwa przed premiera a nie tydzien po. Kto byl zainteresowany G3 juz ma orginał lub pirata. Demo posluzy jako zapychacz do gazet, dla tych ktorzy nawet o G nie mysleli, bo jak zobacza, to kupia... Polityka firmy normalna, ale kolejnosc wydawania im sie pomieszaly... :)
Chociaz z ciekawosci sprawdze, moze ma bardziej zoptymalizowany engine od pelnej wersji... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 10:11, wdowiakm napisał:

Najlepiej będzie jak zadzwonisz do CDP i zapytasz co się stało. Nie wiem co możesz jeszcze
zrobić. Zadzwoń do nich ;)))



pewnie zadzwonie, jak gra nie dojdzie do konca tygodnia a nikt z cdp nie odpowie na wysyłane do nich formularze z zapytaniem, no ale tą forme traktuje to jako ostateczność - dodatkowe koszty + niezbyt lubie gadać przez telefon (wole widzieć rozmówcę :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 10:24, Bioły25 napisał:

Ja mam
AMD Athlon XP 1700+ 1,4Ghz
640MB RAM
PowerColor X1600Pro 256Mb 128bit
I też mi zarywa. Myśle nad zmianą procka albo dokupie 1Gb RAM, ale nie wiem co mi bardziej
pomoże.


Z tego co sie orientuje bardziej by Ci sie przydał ten 1Gb Ramu, ale procek np Athlon xp 2600+ lub 2800+ na pewno wyjdzie Ci taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 16:31, WorldWar3PL napisał:

> Witam
> Ta gra to jakaś porażka. Jak zobaczyłem (zanim ją otrzymałem) w jakimś poście na forum
że
> jest wymagany Microsoft .NET framework to już wiedziałem jak kiepsko to będzie działało.
I
> się nie pomyliłem. Na komputerze na którym gram w 1280x960 full detale w HL2 czy FarCry
i BFME2
Człowieku.... ta gra ma o wiele nowsze technologie i lepszy silnik graficzny niż w tych grach...
to tak jak porównywać Contrę i Quake 1.


Dobrze niech ma.
Ja nie napisałem że engine jest do d.. Wyrażnie podkresliłem że wymagania gry w stosunku do osiagniętych efektów są delkitanie mówiąc mizerne. Dlatego dałem przykład FarCry gdzie wyciśnięto z kart graficznych i z CPU max wydajności w sposób bardzo EFEKTYWNY.
Wg mnie nie zrozumiałeś tego co napisałem. Rozumiem że bronisz G3. Mi również gra się bardzo podoba. Ale co innego gra a co innego wydajność i inne parametry techniczne.


QUOTE CermatoX
>Co ma jedno do 2 ? platforma framework pozwala tworzyć darmowe oprogramowanie w systemie windows. To >chyba dobrze że gra stworzona pod windows (jaki on by nie był) wykorzystuje platforme od tego samego >producenta co system.
>
>Mam programy napisane z wykorzystaniem tej platformy (oprogramowanie specjalistyczne) i wszystko działa >cacy- mylisz pojęcia- nawet najlepsze środowisko do programowanie nie pomoże kiedy programista do du...
>
>--
>Cerm

Mam ine doświadczenia z aplikacjami pisanymi z użyciem .NET, ale to tylko moja prywatna opinia. I masz rację że niezależnie od środowiska liczy się skill. Dobry programista by napisał G3 nawet w Javie :)))

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 18:15, Matir007 napisał:

Może mi ktoś poradzić, bo nie za bardzo mogę grać... ;(

Mój sprzęt:
Athlon 3200+ (2.0 GHz)
1 GB ramu
GF 7600 GT


G3 ma tak beznadziejną optymalizację silnika, że ze swoim sprzętem nawet na grafie low i shaderach
1.4 gra strasznie żabkuje i gra się niemiło :(
Kombinowałem z G3 Tweaker, ale nic nie pomaga. Proszę, może mi ktoś pomóc, co mogę zrobić żeby
sobie pograć na znośnej grafice i beź zcinania ?



Dołóż 512 MB ramu, albo więcej. Na pewno częściowo pomoże. Możesz jeszcze uaktualnić sterowniki.
pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 10:42, wszyscytg napisał:

> Ja mam
> AMD Athlon XP 1700+ 1,4Ghz
> 640MB RAM
> PowerColor X1600Pro 256Mb 128bit
> I też mi zarywa. Myśle nad zmianą procka albo dokupie 1Gb RAM, ale nie wiem co mi bardziej

> pomoże.

Z tego co sie orientuje bardziej by Ci sie przydał ten 1Gb Ramu, ale procek np Athlon xp 2600+
lub 2800+ na pewno wyjdzie Ci taniej.


JA w celach testowych podkręciłęm Procka do 2800+, ale nic to nie dało.
Podobnie miałem z GII i kartą GF 4 ztego co pamioętam. Po przeskoczeniu na GF 5700 wszystko działało płynnie i grafika była niczego sobie. Dlatego właśnie teraz zastanawiam się nad kartą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się