Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2006 o 12:04, mdag napisał:

> Elo skad dorwales taki miecz na tym etapie gry? To jest chyba miejsce przy Cape Dun jesli
sie
> nie myle. Nosisz skorzana zroje wiec widac ze to poczatek. Prosze powiedz skad masz te
miecz
> bo chetnie bym takim pomachal


************SPOILER*************
po zaprowadzeniu kowala do jaskini buntowników, gdy ten zacznie pracę, ma na sprzedaż taki
miecz ;)
********************************



A tego kowala to gdzie można znaleść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 14:23, SwenG napisał:

> > No tak :P A brak ognistego miecza u Kliff''a to też element losowy? Brak tego miecza o Kliffa to żadna
> > katastrofa. Taki sam miecz można nabyć w Adrei u bezimiennego kowala.
Ciekawe... nie ma ani u jednego ani u drugiego...


Broń i towary u kupców są generowane losowo. Możesz nie trafić na taki miecz przez całą grę jak tak wylosujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 14:24, Drizzt Drow napisał:

A tego kowala to gdzie można znaleść?


Jest niewolnikiem u patrolu orków który siedzi na farmie. Pogadaj z nim, pogadaj z dowódcą patrolu, wyzwij go na pojedynek a potem zażadaj niewolnika jako wygranej (albo zabij od razu wszystkich, chociaż mniej xp dostaniesz). Jak uwolnisz niewolnika zaprowadź go do przywódcy Reddock a podejmie pracę jako kowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 14:23, zajacisko napisał:

Ponawiam pytanie. Gdzie jest ta halabarda Irmaka?Może mi ktoś wyjaśnić miejsce położenia dokładniej?


Jest oparta o którąś z chat rybaków w samym Silden (albo w tej chacie - nie pamiętam). Twoim problemem może być to że przedmiot którego szukasz nie nazywa się "halabarda Irmaka" tylko "Krush Irmak" albo jakoś tak, być może już ją masz w ekwipunku ale uznałeś za zwykłą orkową broń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 14:26, Karharot napisał:


Broń i towary u kupców są generowane losowo. Możesz nie trafić na taki miecz przez całą grę
jak tak wylosujesz.

Generowane są według pewnego klucza likacji, typu NPC itp - właśnie Karharot, nagrałeś się widzę sporo i nieźle rozpracowałeś algorytmy :) Kojarzysz więc może do czego przypisane są katany (gdzie mogą zostać wygenerowane) - ja do tego nie doszedłem za diabła. Inna kwestia: czy jest szansa na wylosowanie wzorów do wykuwania mieczy opartych o zdolności myśliwskie (rapiery, katany właśnie)? Ja już nie mam czasu na grę, a gryzło mnie to długo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 14:31, Karharot napisał:

> Ponawiam pytanie. Gdzie jest ta halabarda Irmaka?Może mi ktoś wyjaśnić miejsce położenia
dokładniej?

Jest oparta o którąś z chat rybaków w samym Silden (albo w tej chacie - nie pamiętam). Twoim
problemem może być to że przedmiot którego szukasz nie nazywa się "halabarda Irmaka" tylko
"Krush Irmak" albo jakoś tak, być może już ją masz w ekwipunku ale uznałeś za zwykłą orkową
broń.

Thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie gdzie jest Ortega z zadania Plaga bandytów na wybrzeżu zabiłem wszystkich bandytów w tej jaskini w której on się ponoć ikrywa a jego niema. On jest gdzieś indziej czy to jakiś błąd w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 14:33, Lucas the Great napisał:

Generowane są według pewnego klucza likacji, typu NPC itp - właśnie Karharot, nagrałeś się
widzę sporo i nieźle rozpracowałeś algorytmy :) Kojarzysz więc może do czego przypisane są
katany (gdzie mogą zostać wygenerowane) - ja do tego nie doszedłem za diabła.


Na pewno można taką wylosować w skrzyniach z 3 stopniem trudności zamka, ale to będzie zawsze nikła szansa (wiem dobrze bo potrzebowałem 2 takich do wykucia Miecza Mistrzowskiego, jedną znalazłem gdzieś samą z siebie a drugą... to była długa i bardzo nużąca noc.

Dnia 10.11.2006 o 14:33, Lucas the Great napisał:

czy jest szansa na wylosowanie wzorów do wykuwania mieczy opartych o zdolności myśliwskie (rapiery,
katany właśnie)? Ja już nie mam czasu na grę, a gryzło mnie to długo :D


Jeśli takie schematy istnieją to owszem, masz szanse na ich wylosowanie. Tak naprawdę w skrzyni może teoretycznie pojawić się niemal wszystko za wyjątkiem unikatowych przedmiotów (ogniste puchary itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 14:40, Bioły25 napisał:

Może ktoś wie gdzie jest Ortega z zadania Plaga bandytów na wybrzeżu zabiłem wszystkich
bandytów w tej jaskini w której on się ponoć ikrywa a jego niema. On jest gdzieś indziej czy
to jakiś błąd w grze.

Jeśli to była jaskinia na wybrzeżu, niedaleko Ardei, to powinien tam być, a jesli czyściłeś jaskinię w drodze do Montery - to nie byli ci bandyci :) Łatwo stwierdzić czy to właściwa jaskinia - stoją w niej skrzynki z oliwą do lamp, skradzioną kupcowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 14:40, Bioły25 napisał:

Może ktoś wie gdzie jest Ortega z zadania Plaga bandytów na wybrzeżu zabiłem wszystkich
bandytów w tej jaskini w której on się ponoć ikrywa a jego niema. On jest gdzieś indziej czy
to jakiś błąd w grze.


Ortega powinien być w tej samej jaskini gdzie reszta bandytów. Zazwyczaj stoi przy tronie na końcu jaskini. Jeśli go tam nie ma zapisz grę, otwórz konsolę i wpisz
goto Ortega
Powinno cię to przenieść do miejsca gdzie się aktualnie znajduje. Jeśli przeniesie cię tam gdzie nic nie ma to znaczy że facia wcięło i zniknął ci z gry (zdarza się, niestety)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zna kody do niego? Czy może to jest standardowe wciśnięcie c wpisanie MARVIN wciśnięcie F2 wciśnięcie c A następnie F2 i w tabelkę kody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 14:56, GRAMmer napisał:

Ktoś zna kody do niego? Czy może to jest standardowe wciśnięcie c wpisanie MARVIN wciśnięcie
F2 wciśnięcie c A następnie F2 i w tabelkę kody?


W katalogu Gothic\INI jest plik ge3.ini otwórz go jakimkolwiek edytorem tekstu znajdź linię
TestMode=false
i zmień ją na
TestMode=true
potem otwierasz konsolę tyldą (na lewo od 1 jakby co)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemka
bo mam problem
odbiłem trelis
a tam był koleś chyba vak z amuletem adanosa
chcialem go zabić ale oblężeni sie skończyło i mi uciekł i nie zostawił artefaktu
no i jak mam wpisać kod albo na amulet albo na tego orka
do w ge3.ini przestawiłem "false" na "true"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2006 o 15:02, żdzisiek napisał:

do w ge3.ini przestawiłem "false" na "true"??

Jak dobrze pamiętam wpisz w konsoli (~) spawn <imię>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przybyłem do Varrantu i mam ochotę tam jeszcze zabawić z tym, że nie chce pracować dla Assasynów.. Gdzie znajdę koczowników??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 15:10, Ferilas de Rienne napisał:

Właśnie przybyłem do Varrantu i mam ochotę tam jeszcze zabawić z tym, że nie chce pracować
dla Assasynów.. Gdzie znajdę koczowników??

Poczuj bluesa i poszukaj - ukrywają się w różnych miejscach. Już bez przesady, za łatwo być nie może :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 15:10, Ferilas de Rienne napisał:

Właśnie przybyłem do Varrantu i mam ochotę tam jeszcze zabawić z tym, że nie chce pracować
dla Assasynów.. Gdzie znajdę koczowników??


Sprawdź na mapach z tego posta:
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=14226&pid=331
Są w Varancie pod oznaczeniami w pomarańczowym koloże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 13:57, Pioti napisał:

Witam
Chciałbym sie dowiedzieć czy pójdzie mi gothic3 jeśli mam takiego kompa:
1.6 athlon -procesor
512 mb -ram
radeon 7500 128mb ddr


Wiem ze nie łapie sie na minimalne wymagania ale moze na najmniejszych detalach pójdzie?

Pytam sie dlatego bo nie wiem czy kupować gothica czy nie.

A jeśli nie pójdzie to co bym musiał zmienić żeby poszło.


Z góry dziekuje za odpowiedzi.


Zmień procek i rozbuduj RAM do 1,5 GB bo poniżej to jest porażka.
A ten Radeon to chyba 8500 bo 7500 w wersji 128 to sobie nie przypominam.

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się