Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2006 o 23:08, szmuglero napisał:

Z kąd można wziąć recepture na normandzką starke?


człowiek który może Ci dać ten rzepis znajduje się koło Faring, jest on w swojej chatce w lesie pod Faring, zaraz za trzema trollami, musisz coś dla niego zrobić, aby dał Ci ten przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 23:08, szmuglero napisał:

Z kąd można wziąć recepture na normandzką starke?


Od bombrownika w lesie niedaleko Faring. Najpierw jednak musisz udać się do samego faring i wykonać dla karczmarza quest z roznoszeniem wódy, dopiero gsy jeden z orków zażyczy sobie starki musisz wrócić do karczmarza i spytać się gdzie możesz taką dostać. Zapisz grę zanim pogadasz z bimbrownikie i zanim wykonasz dla niego quest - nie kupuj od niego tego alkoholu, wtedy stracisz szansę na otrzymanie przepisu. Przynieś mu alkajagody o które prosi i powinieneś dostać przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 23:17, szmuglero napisał:

Gadałem z nim i dostałem tylko 1 butelke i nie kontunuowałem dalej rozmowy to wódce i teraz
mam tylko opcje o polowaniu.


To znaczy że już ci ten przepis przepadł.
Wpisz w konsoli:
give It_Recipe_Booze_Nrd
wtedy będziesz już miał ten przepis
Pamiętaj że gra podmienia symbole "?" i "_" oraz litery "z" i "y" więc na klawiaturze musisz wystukać
give It?Recipe?Booye?Nrd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem EK Gothica 3 i po kilku dniach grania chce ją sprzedać.

Myślałem że ta gra będzie o wiele lepsza, a tymczasem wyszło na to że jest zwykłym gniotem. Gothic I i II były wspaniałe, lecz trzecia część to porażka.

Po prostu brakuje klimatu.... jakiejś sensownej fabuły. Nie wciąga, nie przykuwa do kompa na długie godziny (przynajmniej mnie, a szkoda bo poprzednie części tak) i gra się w nią nie dla przyjemności a z bardziej chęci "bo to Gothic". W ogóle questy przechodze bo musze, a nie bo mi sie chce. Są z reguły nudne i dośc powtarzalne.

Dodatkowo grafika jak i wymagania to największy dowcip roku. Może graficznie jest ładnie, lecz na pewno nie z takimi wymaganiami. A na niższych detalach jest GORZEJ !! A ja gorszego wyglądu tej gry sobie nie wyobrażam (ale odkrycie, jest gorzej na niższych ustawieniach)

Bugi i jeszcze raz bugi, tona bugów, błędów i różnych wpadek uniemozliwiających ukończenie questa, bądź też np. brak dostania jakiegoś przemiotu mimo że sie za niego zapłaciło. Świat jakiś taki.... eee.... taki nijaki. Wszystko ładne, super.... orkowie rządza no i co z tego. JEST IDENTYCZNIE jak w Oblivionie. Daedry przybyły! Wrota Otchłani zostały otwarte! No ale jakoś nie ma tego klimatu że dzieje się coś tak strasznego i w ogóle... Chociaż patrząć obiektywnie to Oblivion (którego nienawidzę) jest lepszy od trzeciej cześci GOTHICA (a kocham te sagę). Ech... Piranha Bytes... spier.... robote.

Dobra, sprzedaje EK. Może kupie znowu Gówno3 jak będzie w jakiejś Extra Klasyce za 19.90 w wersji 3.0

Wole sprzedać EK Gothica 3 i kupić EK Newerwinter Nights 2 na którym na pewno się nie zawiodę. Wiem jaką ma grafike (najsłabszy element serii) i czytałem recki (średnia ocen 86%) i naprawde musze przyznać że to świetna gra. Wszak fabułe ma niesamowitą.

A średnia ocen Gothica 3 to 70%, z czego jeden z serwisów dał 2/10, inny 4/10, reszta po 6/10, 7/10, 8/10 Zawiodłem się.... naprawde bardzo się zawiodłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i chciałem dodać że samo wydanie jest fantastyczne i brawa wielkie dla CDProject!

Napewno nie żałował bym zakupu Edycji Kolekjnonerskiej gdyby nie fakt że poprostu Gothic 3 zdecydowanie nie przypadł mi do gustu (chociaż przez pierwsze 3-4 dni sie nim podniecałem) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Właśnie wczynam rewolucje w Monthanie...ale nie mogę jej skończyć, bo przewaga liczebna orcków jest za dużo. Sam po prostu nie jestem wstanie wybić tych wszystkich brzydalów. Poza tym magazynier chyba mi coś gadał, że da cynk ludzią aby przyszli i mi pomogli. A tak daje, że te trzy małe grupki buntowników, które są wokół miasta nadal sobie siedzą i nic nie robią :/. Jak ja mam sobie z tym porawdzić? Nie powinieniem dostać przypadkiem jakiejś pomocy? Bo Niewolnicy to padają jak muchy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 00:50, paweł.a napisał:

Mam taki problem gdy zginę i wczytam grę znika mi pasek szybkiego dostępu, czy da się jakoś
rozwiązać ten problem?

Wciśnij CTRL - u mnie powoduje to pojawienie/schowanie się paska szybkiego dostępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Gothic 4 bedzie lepszy bo ludzie juz wiedza ze na taki gniot nie dadza sie drugi raz nabrac.... ja dalem za nia 99 zlotych to jednak nie duzo a inni zwlaszcza ci co kupili ek...... w takim wypadku mowie sciagnac pirata i pograc... gdybym sciagnal pirata... albo gdyby bylo przynajmniej demo to bym orginala nie kupil na 100% dalem sie nabrac i tyle... ale coz naiwnym bedzie sie tylko i wylacznie raz..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z pewnym questem:
-gdzie jest ta świątynia o której mowa w Trelis (ma być na południowym wschodzie ale gdzie? co to za miejscje?
-dotarłem do Lago (fajne miejsce) ale jako więznia mają vatrasa wiem bo zobaczyłem przez dżwi, ale jak mam z nim porozmawiać? skoro nikt w mieście niechce wyjawić lub niezna imienia więznia? jeden gość zaproponował że mam zabić 10 topielców i dostarczyć skóry i pazury (ale ja nienauczyłem sie tego zabierać) i jak klikne zdechłego topielca mówi że nic tu niema, wiec kto najbliżej może mnie nauczyć ściągać skóry z gadów?

to tyle PROSZE O POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 00:58, nitz napisał:

ile liczbowo wynosi 50% reputacji u buntownikow (czyt. ile % trza miec na zbroje palladyna
za 150k) ?


Reputacja w grze jest wymieniona w punktach nie procentach, czasami odruchowo dodaje się ten symbol. Na zbroję paladyna potrzebujesz 50 (punktów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 01:00, marcelusVega napisał:

Pewnie Gothic 4 bedzie lepszy bo ludzie juz wiedza ze na taki gniot nie dadza sie drugi raz
nabrac.... ja dalem za nia 99 zlotych to jednak nie duzo a inni zwlaszcza ci co kupili ek......
w takim wypadku mowie sciagnac pirata i pograc... gdybym sciagnal pirata... albo gdyby bylo
przynajmniej demo to bym orginala nie kupil na 100% dalem sie nabrac i tyle... ale coz naiwnym
bedzie sie tylko i wylacznie raz..:)

Myślałem podobnie przez pierwszy dzień, ale potem dość szybko przekonałem się do tej gry ;)
Trzeba się troszkę wczuć. Bardzo dużo brakuje do Gothic 1, ale gra jest na pewno lepsza od takiego obliviona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 00:38, Gawełek napisał:

Właśnie wczynam rewolucje w Monthanie...ale nie mogę jej skończyć, bo przewaga liczebna orcków
jest za dużo. Poza tym magazynier chyba mi coś gadał, że da cynk ludzią aby przyszli i mi pomogli. A tak daje, że
te trzy małe grupki buntowników, które są wokół miasta nadal sobie siedzą i nic nie robią :/. Jak ja mam
sobie z tym porawdzić?


W rewolucji pomaga ci tylko kwatermistrz i niewolnicy, tak niestety jest i musisz sobie z tym poradzić. Najlepiej zacznij od atakowania orków gdzieś przy bramie, w razie czego jak coś pójdzie nie tak to zawsze będziesz mógł nawiać. Najlepiej poczekaj z tą rewolucją i tak nie powinieneś wyzwalać od razu każdego miasta do którego przyjdziesz, bo jeśli wyzwolisz więcej niż dwa miasta +Ardeę, Gothę i Vengard to orkowi przywódcy będą cie atakować jak tylko się do nich zbliżysz i sporo questów (nie tylko dla orków) ci przepadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 01:13, Kedly napisał:

-gdzie jest ta świątynia o której mowa w Trelis (ma być na południowym wschodzie ale gdzie?
co to za miejscje?


Ona jest faktycznie na południowy-wschód od Trelic ale na północ od zatoki która oddziela Myrtanę i Varrant. Jeśli poszedłeś aż do Lago to wylądowałeś kawał drogi na południe i trochę na wschód od niej. Musisz wrócić do Trelis i zacząć szukać na drugim brzegu zatoki.

Dnia 12.11.2006 o 01:13, Kedly napisał:

wiec kto najbliżej może mnie nauczyć ściągać skóry z gadów?


Tej umiejętności uczą tylko myśliwi a nie przypominam sobie takich w Varancie. Określenie "najbliżej" jest względne - weź kamień teleportacyjny do Lago (leży niedaleko poletka z bagiennym zielem w pobliżu małego murku) a potem użyj kamienia teleportacyjnego do Cape Dun, naucz się umiejętności od myśliwego który jest niedaleko wioski i wróć kożystając z kamienia teleportacyjnego do Lago.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz kolejny powód dla którego ta gra jest do chrzanu.

Specjalnie obniżyłem detale na VERY ULTRA LOW! Wszystko na najniższe (jedynie rozdzielczość zostawiłem na 1280x1024). Reszta na najniższych. Odpalam gre... wygląda beznadziejnie... Byłem w monterze.... ide przed siebie, rwie, chodze, chodze, ŚCINA !! Co to ma być do jasnej cholery?! Pograłem z dziesięc minut (żeby przestało mulić itd. NA LOW DETALACH!) i ścinało w lesie okropnie a wyglądało gorzej od Gothica II. No co za ludzie robili te gre i czy oni ją w ogóle testowali?!

Przecież na LOW detalach ta gra powinna zapier.... na moim kompie:

AMD Athlon 64 3600+
1.5 GB RAM
Geforce N7800GT

A tu taka niemiła niespodzianka... Ech... Jeszcze miałem bug z białymi pasami (po obniżeniu detali) i na dodatek już patrzeć nie mogłem. Jak ta gra wyglądała... ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie... nie wiem czy lepszy na moim komputerze gram teraz w Obliviona i jak narazie jest niezly....:) powiem szczerze podoba mi sie sposob w jaki zaibja sie zwierzaki z luku o wiele lepsze wykonanie niz w gothicu... sa to dwie rozne gry, nie gram w gothica bo moj komp nie uciaga go... a Obliviona na wysokich detalach.... wiec wybor jest raczej oczywisty.. moze sie przekonam i do gothica tylko ze na to potrzebuje kasy by podrasowac kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem Maciomaniaku... tak samo jak i ty, tylko ze mam troszke mniej ramu.... a graficzna mam 7600 sam nie wiem po prostu gre odstawilem na polke gram w obliviona, zastanawiam sie jaka kobyle potrzebuje ta gra, i fakt jest niedopracowana i to cholernie...... dali po prostu ciala tworcy i za szybko ja wypuscisli, chwyt na kase i nic wiecej........ :( a my za to placimy ....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jestem ciekaw czy zostanie wydana jakas latka, ktora pozwolilaby grac >normalnie< na dobrym komputerze nawet na najnizszych detalach... Bo jak nie to sie, kurde, zastanawiam czy jest sens w ogole kupowac ta gierke... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się