Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2006 o 09:42, mjaslan napisał:

Hehe. Dzięki za szybką odpowiedź.Rzadko sięgam do solucji i po pomoc ale ze względu na zabugowanie
Gothica miałem watpliwości co do tej paczki. I na dodatek zaczęło mi tak przycinać w Silden,
że z sił opadłem. Chyba jednak odkładam grę na półkę i czekam na patcha.


Demko nie chodzi/ło mi zbyt pięknie, a właściwie dosyc często rwało. Jeżeli w pełnej wersji by mialo byc jeszcze gorzej, to poczekam z kupnem G3 jeszcze kawał czasu...oczywiście jeszcze jakiś patch by się przydał, ponieważ widzę, że gra nie ma tak dużych wymagań przez "bogactwo" graficzne, ale przez słabą optymalizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 09:42, mjaslan napisał:

Hehe. Dzięki za szybką odpowiedź.Rzadko sięgam do solucji i po pomoc ale ze względu na zabugowanie
Gothica miałem watpliwości co do tej paczki. I na dodatek zaczęło mi tak przycinać w Silden,
że z sił opadłem. Chyba jednak odkładam grę na półkę i czekam na patcha.


nie poddawaj sie :> mi w silden tez ostro pocinalo ale jestem dalej i jest ok. co do dziesiatej paczki to ja np uzylem telekinezy zeby wyniesc mu ta paczke z domu ^^ nawet jak byl na dworzy to oskarzal mnie o kradziez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 02:30, Karharot napisał:

******SPOILER****** ....


O dzieki ,o to wlasnie mi chodzilo ,masz racje to troche nie roztropne marnowac zadania i xp od magow wody, a potem ciach, zrobie to gdy nie beda mi potrzebni do zadan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy skąd się teleportowałeś jeżeli to było bardzo daleko od tego miasta to trzeba długo czekać zanim się załaduje, ja też tak czasami mam że muszę czekać w czasie teleportu kilkanaście sekund kiedy się teleportuje z odległego miejsca..Moim zdaniem to nie wina sprzętu. (mi na minimum chodzi gra :( na staruszku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie, może ktoś mi doradzi. Mam dziwny problem, mianowicie : nie mam najmniejszego problemu z pokonaniem orków, gladiatorów na arenie zjadam na śniadanie, szkielety i zombie to bułka z masłem, nawet gargulce i trolle potrafie załatwić bez problemu, ale mam problem z ... wilkami :( . Czy ma ktoś taki sam problem jak ja ? Mam zbroje paladyna, hełm Ejnara a pomimo tego wilki załatwiają mnie momentalnie, nawet 1 wilk!!! Ma ktoś jakiś sposób? Bo strasznie mnie to denerwuje :[ . Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo mnie to deneruje...;] Zwykłe wilki nie stawiają dużego oporu, ale już wargi, cieniostwory czy szablązęby to inna sprawa! Mają taka samą taktyke walki, czyli cały czas napieranie na przeciwnika...Gdy zaatakuję je mieczem to one cofają się, więc cały czas na nie napieram, aż stanie im na drodze jakaś przeszkoda i wtedy je "biczuje" do końca...;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elo!mam problem z vatrasem!uwolniłem go i mam go zaproadzic do hurita!jednak jest to nie mozliwe bo wczesnieg hurita zabiłem:)!co zrobic aby dostac questa od vatrasa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 06:44, Evil Khan napisał:

Kilka uwag i zapytań : /.../
4) podszedłem pod barierę - pojaiło się z 20 orków - ale miałem slide show....z 5 fps.... -
czy duża jest różnica w płynności gry pomiędzy 1 GB a 1,5 GB ?

Różnica jest zauważalna. Ja właśnie (mam tylko dwa sloty na pamięć) zmnieniłem moduł 512 na 1024 i razem mam 1536 MB RAM + 2300 wirtualnej i zauważyłem różnicę. Chociaż dawać ponad 400 zł za "zauważalną róznicę" to trochę drogo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 13:48, slymen1978 napisał:

elo!mam problem z vatrasem!uwolniłem go i mam go zaproadzic do hurita!jednak jest to nie mozliwe
bo wczesnieg hurita zabiłem:)!co zrobic aby dostac questa od vatrasa??


Z wielkim bólem portfela ;P dokupiłem 1 GB ramu do mojego poprzedniego 1GB i musze powiedziec ze wreszcie na 2GB ramu G3 chodzi płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lista Broni jedno- i dwuręcznych występujących w grze. Nie uwzględniłem na niej kosturów ze względu na bardzo dużą ilość właściwości specjalnych jakie u nich występują.
O ile nie zaznaczyłem inaczej we właściwościach specjalnych broń zadaje obrażenia od ostrzy.


Broń Specjalna Siła Obrażenia Wymagana Cecha Właściwości Specjalne
Pałka 10 15 -- zadaje obrażenia od uderzeń
Ciężka Gałąź 50 25 -- zadaje obrażenia od uderzeń
Okuty Kostur -- 50 -- zadaje obrażenia od uderzeń
Berło Varantu -- 10 -- zadaje obrażenia od uderzeń
Szamański Kostur -- 50 -- zadaje obrażenia od uderzeń
Kosa -- 40 --
Włócznia -- 60 --
Kostur Sędziego -- 80 --
Kostur -- 10 --

Miecze Jednoręczne Siła Obrażenia Wymagana Cecha Właściwości Specjalne
Zardzewiały Miecz 60 30 "walka mieczem"
Nóż Asasyna 90 45 "walka mieczem" zatrute
Miecz 100 50 "walka mieczem"
Zabójca Orków 100 50 "walka mieczem" "zabójca orków"
Rapier 120 60 "walka mieczem" wymaga zdolności łowieckich zamiast siły
Półksiężyc 120 60 "walka mieczem"
Szeroki Miecz 120 60 "walka mieczem"
Miecz Wenzela 160 80 "walka mieczem" błogosławione
Miecz Asasyna 140 70 "walka mieczem" zatrute
Rubinowe Ostrze 150 75 "walka mieczem" "lepsza walka mieczem"
Długi Miecz 150 75 "walka mieczem"
Miecz Paladyna 160 90 "walka mieczem" błogosławione
Księżycowe Ostrze 120 80 "walka mieczem"
Katana 160 80 "walka mieczem" wymaga zdolności łowieckich zamiast siły
Lodowe Ostrze 160 80 "walka mieczem" nie może zostać ulepszony
Kordelas 170 85 "walka mieczem"
Miecz Barbażyńcy 170 85 "walka mieczem"
Miecz Nordmarczyka 170 90 "walka mieczem"
El Bastardo 180 90 "lepsza walka mieczem" "mistrz walki mieczem"
Miecz Półtoraręczny 180 90 "walka mieczem"
Inkwizytor 190 95 "walka mieczem"
Ognisty Miecz 120 100 "walka mieczem" nie może zostać ulepszony
Miecz Runiczny 210 105 "walka mieczem" ochrona przed: pociski, uderzenia, ostrza +5
Miecz Mistrzowski 210 105 "mistrz walki mieczem" "mistrz dwóch ostrzy"
Wielki Miecz 120 110 "walka mieczem"
Miecz Przodków 240 120 "walka mieczem" ochrona przed: pociski, uderzenia, ostrza +5
Miecz Królewski 230 160 "walka mieczem" błogowsławione

Bronie Dwuręczne: Siła Obrażenia Wymagana Cecha Właściwości Specjalne
Zardzewiały Miecz Dwuręczny 120 60 "duży oręż II"
Zardzewiały Topór Bojowy 120 60 "duży oręż"
Krush Milok 250 60 "duży oręż II"
Nabijana Kolcami Pałka 130 65 "duży oręż" zadaje obrażenia od uderzeń
Halabarda 70 70 "duży oręż"
Miecz dwuręczny 150 75 "duży oręż II"
Kolczasta Pałka 150 75 "duży oręż" zadaje obrażenia od uderzeń
Wielki Topór 160 80 "duży oręż"
Toporek do Mięsa 170 85 "duży oręż" "duży oręż II"
Miecz Zakonu 180 100 "duży oręż II" błogosławione
Topór Bojowy 200 100 "duży oręż II" "duży oręż III"
Miecz Dwuręczny z Rudy 110 105 "duży oręż II"
Miecz Katowski 220 110 "duży oręż II"
Młot Wojenny 240 120 "duży oręż II" zadaje obrażenia od uderzeń
Topór Bojowy Barbarzyńcy 250 120 "duży oręż II" "zabójca orków"
Krush Varok 250 125 "duży oręż II"
Wielki Inkwizytor 260 140 "duży oręż III" błogosławione
Topór Berserkera 270 135 "duży oręż II"
Miecz Demona 666 135 "duży oręż III" ochrona przed: pociski, uderzenia, ostrza +8
Moc Przodków 270 135 "duży oręż III" ochrona przed: pociski, uderzenia, ostrza +8
Krush Morok 300 150 "duży oręż II"
Krush Pach 300 150 "duży oręż III"
Gniew Berserkera 290 150 "duży oręż III"
Gniew Innosa 300 160 "duży oręż III" błogosławione, "paladyn"
Krush Agash 350 175 "duży oręż III"
Krush Irmak 400 200 "duży oręż"
Krush Tarach 400 200 "duży oręż III"
Ogrowy Morgenstern 500 250 "duży oręż III" zadaje obrażenia od uderzeń


Bronie mogą posiadać następujące ulepszenia:
Wykuty własnymi rękoma: +10 do obrażeń -10 do wymaganej siły
Błogosławione: +10 do obrażeń
Zatrute: umożliwia zatrucie przeciwnika w czasie ataku
Naostrzone: +10 do obrażeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie zaraz trafi - pół godziny mozolnego wyrównywania spacjami żeby wszystko było jako tako w kolumnach, a tu po dodaniu posta "uprzejmie" mi usunęło wszystkie spacje wstawione dla wyrównania. Co jest?!?

P.S.
Przepraszam za lekki chaos w poprzednim poście - starałem się to ułożyć ale nic z tego mam nadzieję że mimo to da się go odczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 09:31, JaLe napisał:

> Ja mam troche lepszy procek i gforce 5700 256mb i na minimum mi chodzi. To wina procka
i karty
> na stuwe. :D
>

Ostatnio zmieniłęm kartę z GF 5700 na GF 6800, przeskok kolosalny. Pojawiły się roślinki widać
wspaniale tekstury.
Gra zaczeła chodzić bardzo płynnie ( zegar 2 GHz + 1 GB Ramu).
Ale moje szczęście trwało krótko, im bardziej oddalałem się od Reddock tym gra zaczęła szwankować
w Monterze zaczeła przycinać, ale jeszcze dało się przezyć. Natomiast w Gothcie kompletna klapa
!!!!!!!!!!!!
Nie można nic zrobić wszystko zaczeło makabrycznie skakać. Zwiesiło mi kompa tak, że musiałem
go zrestartować na twardo i uruchomił się dopiero po 2 godzinach !!!!!

Wpakowałem najnowsze sterowniki znmieniłem ustawienia grafiki na minimalne i dalej nic, cos
jest nie tak z tą grą tylko nie wiem co ?????



Mam pytanie, bo sprawa jest poważna.

Gothick # działa u mnie jak wirus !!!
zminimalizowałem wymagania i zwalnia co raz bardziej, nastepnie wiesza komputer !!

Nie można go nawet zrestrtowac.
Mało tego po odczekaniu, wyjęciu bateriu. Ponownym ustawieniu biosu jest tak samo, kom[uter jest zamulony. Nic nie działa. Uruchamiam komputer w trybie awaryjnym. Niestety nie potrafie uzyskac informacji. Koniecznie czekam na odpowiedź.
Wszystkie sterowniki mam najnowsze. Załozony patch 1.09. Nie wiem co robić. Póki co boję się uruchamiać grę :((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 14:40, Karharot napisał:

Szlag mnie zaraz trafi - pół godziny mozolnego wyrównywania spacjami żeby wszystko było jako
tako w kolumnach, a tu po dodaniu posta "uprzejmie" mi usunęło wszystkie spacje wstawione dla
wyrównania. Co jest?!?

P.S.
Przepraszam za lekki chaos w poprzednim poście - starałem się to ułożyć ale nic z tego mam
nadzieję że mimo to da się go odczytać.



takie pytanie w jaki mmomęcie gry będe mógł mieć miecz runiczny albo królewski i czemu w grze pisze że miecz nordmarczyka wali 100 a El Bastardo 85 bodajże a u Ciebie wynika że El Bastardo jest lepszy a w grze na odwrót więc jak to jest ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam wielki problem,mianowicie scagnalem demo Gothic3(od JaWood),zainstalowalem,lecz gra nie chodzi,wychodzi zas komunikat,ze nie mozna znalesc pliku d3dx9_29.dll.Czym jest owy tajemniczy plik i co mam zrobic?Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdzie znajde nauczyciela otwierania arcytrudnych zamkow? jest po stronie buntownikow i miasta do vengardu zostaly juz oczyszczony. nauczyciel w cape dun uczy tylko skomplikowanych zamkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 14:59, cOr napisał:

gdzie znajde nauczyciela otwierania arcytrudnych zamkow? jest po stronie buntownikow i miasta
do vengardu zostaly juz oczyszczony. nauczyciel w cape dun uczy tylko skomplikowanych zamkow


Lares w Gelderen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 14:54, Valentino S.A. napisał:

takie pytanie w jaki mmomęcie gry będe mógł mieć miecz runiczny


Jak znajdziesz schemat i go wykujesz. Schematy są generowane losowo u kowali i czasem w skrzyniach, jest bardzo duża szansa że wcale na niego nie trafisz.

Dnia 15.11.2006 o 14:54, Valentino S.A. napisał:

albo królewski i


Posiada go Rhobar, ale u niego ma on zawsze cechę "zużyty" to jakieś -50% do obrażeń, więc miecz jest prawie bezużyteczny. Normalnego miecza królewskiego chyba nie można znaleźć.

Dnia 15.11.2006 o 14:54, Valentino S.A. napisał:

czemu w grze pisze że miecz nordmarczyka wali 100 a El Bastardo 85 bodajże a u Ciebie wynika że El Bastardo
jest lepszy a w grze na odwrót więc jak to jest ??


Prawdopodobnie wykułeś Miecz Nordmarczyka samodzielnie a to automatycznie dodaje +10 do obrażeń. Każdy inny samodzielnie wykuty miecz (El Bastardo również) tak samo otrzyma ten bonus. Spójrz na spód posta z listą broni po szczegóły dotyczące ulepszeń broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się