Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Musisz ich "dobic", poniewaz gdy jakis NPC nie jest Twoim wrogiem...atakujac go mieczem mozesz go "tylko" powalic na ziemie, jego zeycie sie zregeneruje i po chwili wstanie;> aby tego uniknac przytrzymaj prawy przycisk myszy a pozniej lewym "dobij" delikwenta:P

Jedno pytanie mam! Jakie sa plusy pracowania dla orkow? i czy grajac dla orkow tez lepiej od razu nie zabijac wszystkich rebeliantow? czy to tez bedzie miec ogromny wplyw na pozniejsza gre(brak dostepu do przywodcow rebeliantow?)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 17:17, Szmondrowski napisał:

> Może ktoś wie do czego jest potrzebny bęben orków w Gothcie?

To taka zabawka, na które można pograć pałeczkami(jeśli je posiadasz). W nordmarze znalazłem
parę pałeczek, miał je ork który grał na bębnach ale mi je oddał (nie z własnej woli).
PS: Musiałem go uciszyć bo była taka misja którą dostałem od myśliwych w Nordmarze. :D



I sprawa się wyjaśniła dzięki za wyczerpującą odpowiedź;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gniew Innosa Obrażenia od ostrza 160
Paladyn
Błogosławione Siła 300
Duży oręż III 22500 gdzie to dostane :D :D :d

albo to

Moc Przodków Obrażenia od ostrza 135
Ochrona przed pociskami +8
Ochrona przed uderzeniami +8
Ochrona przed ostrzami +8 Siła 270
Duży oręż III 18000

ablo to

Wielki inkwizytor Obrażenia od ostrza 140
Błogosławione Siła 260
Duży oręż III 13500

albo to

Miecz królewski Obrażenia od ostrza 160
Błogosławione Siła 230
Walka mieczem 12000

wie ktos gdzie moeg dostac te mieczyki :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 23:00, sarevokhid napisał:

mam pytanie dotyczące wudy ugolfa co trzeba zrobic zeby nie zaliczyc zgona po jej wypiciu ;]


To był ten tunelowy bulgot? Jesli tak, to potrzebujesz wytrzymałości. Ja miałem 300, gdy piłem, ale możliwe że i mniej starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 23:01, bakubartek napisał:

Moc Przodków Obrażenia od ostrza 135
Ochrona przed pociskami +8
Ochrona przed uderzeniami +8
Ochrona przed ostrzami +8 Siła 270
Duży oręż III 18000


to można wykuć samemu. Gdzie znaleźć, to nie wiem.

Dnia 26.11.2006 o 23:01, bakubartek napisał:

Miecz królewski Obrażenia od ostrza 160
Błogosławione Siła 230
Walka mieczem 12000


Włada nim sam król. Gdy zdobędziesz, będzie to miało dopisek zużyte" i obrażenia wyniosą poniżej 100.

Gniew innosa nie wiem, gdzie jest, ale po statystykach wydaje się być tandetny. :D Lepiej już dopakowac siły i wziąć tą broń orków, co ma 200 Obrażen. Ostrzymy, błogosławimy i mamy bardzo długą broń z 220 dmg. Machałem tym i mogą spoko rzec, że wymiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 23:31, piero92 napisał:

Jak się błogosławi broń??

Potrzebujesz do tego zwój błogosławieństwa, ja przez całą grę znalazłem jeden, a jestem już na ukończeniu...
Później nie wiem co trzeba zrobić, może iść do kapliczki Innosa?

Ponoć wyzwolenie wszystkich miast od orków miało psuć grę na pustyni. A u mnie było zupełnie odwrotnie, sami z siebie zaatakowali mnie jacyć 3 orkowie w Faring. Za to, jak poszedłem na pustynię do Ben Sala (nie pamiętam, mieścina koło Bakareshu) to Asasyni sami tłukli się z orkami :).
Czytałem, szukałem, męczyłem wyszukiwarkę, ale dalej nie znalazłem- gdzie na pewno można znaleść jakikolwiek miecz 1H lepszy od półtoraręcznego lub przepis na lepszy, oraz gdzie jest Gniew Innosa?
Ktoś wspominał kiedyś o kufrach, których zawartość uzależniona jest od lvl''u naszej postaci- gdzie się one znajdują?
Pozdrawiam, proszę o szybkie odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest w Vengardzie ten palladyn, co się schował przed orkami. Zadanie zleca przywódca straży w Vengardzie. Najlepsza była by mapka Vengardu z zaznaczonym mniej więcej tym palladynem.
PROSZĘ O POMOC!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 23:51, Sztywny-pl napisał:

Ktoś wspominał kiedyś o kufrach, których zawartość uzależniona jest od lvl''u naszej postaci-
gdzie się one znajdują?
Pozdrawiam, proszę o szybkie odpowiedzi :)


nie wiem gdzie one się znajdują ale wiem że na 40 lvl w jaskini gdzie jest mag ognia Rakus, w jakimś kamiennym kręgu (którego bronią 3 gargulce) w drodze z Vengardu do Faring i w kuźni w klanie młota przy wejściu z drugiej str. w skrzyniach znalazłem eliksiry wytrzymałości +4 do wytrzymałości:) może to o te kufry chodzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 00:03, Bosper napisał:

Gdzie jest w Vengardzie ten palladyn, co się schował przed orkami. Zadanie zleca przywódca
straży w Vengardzie. Najlepsza była by mapka Vengardu z zaznaczonym mniej więcej tym palladynem.
PROSZĘ O POMOC!!!!!!


Połaź po murach miasta. Koleś siedzi na samym szczycie jedej z wież.


Co do błogosławienie jeszcze, to wystarcza sam zwój. Klikamy go i pojawia się lista rzeczy możliwych do zaczarowania. Możliwe, że zwój ktoś też sprzedaje. Nie pamiętam. Jak ma się tylko 1, lepiej poczekać z użyciem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam nie czytałem wszystko na forum, może coś minełem. MAM PROBLEM. Mam orginalnego Gothica 3 nie pirata. Ciągle w grze coś mi się krzaczy często wywala z gry (około 5 razy na 7h gry z rzędu). Teksty który mi pisze przy tym to out of memory lub pojawia się szara ramka na pełnym ekranie w środku jakiś tekst dziwny a pod nim przycisk shutdown . Mam sprzęt: Płyta gł. asus M2n-E, proc Athlon 64 4200 x2 dual core 4x 512Mb ramu 800 mhz ddr2 Twinmosa k.grafik Gigabyte 7900 gt na zalmanie sounblaster audigy. da dyski twarde na sacie. Gram 1024/768 ustawienia gry powy żej średiej zainstalowany patch 1.9. Jak ktoś wie gdzie szukać problemu to prosze o pomoc bo to draźni do przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 06:01, Goliat7 napisał:

gry powy żej średiej zainstalowany patch 1.9. Jak ktoś wie gdzie szukać problemu to prosze
o pomoc bo to draźni do przesady.

Ja na podobnym sprzęcie (Pentium D905 i 2 Gb ramu plus GF7900gs) bez problemu gram na najwyższych ustawieniach a przycina mi się jak używam kamieni teleportacyjnych. Co do zawieszania się gry to sprawdz czy masz miejsce na dysku i czy nie masz działających w tle programów takich jak antywirusy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic , przeszedłem G3 wszystkimi drogami i czas sie z nim pożegnac , predzej wroce do G2 niz G3 , wg mnie jest nudne monotonne i niedopracowane jak na 2 lata czekania,uproszczone do maxa. Gralem na siłe do 70 lvlu bo mozna bylo skonczyc na 25 lvl. W sumie zdobycie artefaktow konczy gre a za 1 razem myslalem ze gra sie dopiero zacznie, po ich zdobyciu tylko dopelnia sie formalnosci zabijajac 2 kolesi bo w sumie miasta juz odbite w czasie wedrowek , monotonny scenariusz powtarzajacy sie w kazdym miescie , reputacja- rewolucja.Lub od razu rewolucja.Czuje niedosyt, grafika ładna , gdyby taka miało G2 byłoby bajecznie.W G2 trzeba bylo spelniac pewne wymogi by przejsc do kolejnego rozdzialu , nie dało sie skonczyc gry pomijajac pewne rzeczy ,były lepsze rodzaje broni , tu bieda , od startu mozna miec miecz 100dmg a kolejne daja mala roznice, bzdurne uczenie sie kowalstawa gdy gosc nie uczy kucia z czystej rudy a znalezienie przepisu graniczy z cudem , na 70 lvl
2 godziny otwieralem skrzynki by znalezc i nic.Albo alchemia , max potrzebne to 60 , z ksiazek mam juz 130 a tu Beliar i Innos daje jeszcze 25 jak sie wybierze maga , bzdura , po co. Mam wrzenie że po zdobyciu artefaktow cos sie powinno zaczac dopiero a nie konczyc ,w G1 cala rozgrywka szykowala do walki ze sniacym , w G2 do walki ze Smokiem , do ktorego dojscie tez bylo ciekawostka , rozne dzwignie i inne kombinacje ,tu w G3 nie dzieje sie nic ...na koniec nie walczy sie z zadnym stworem , bogiem czy czym kolwiek , zabija sie kolesi i koniec ...
Pomarudziłem i koncze , myśle ze fani Gothica (Ci co graja od poczatku G1--- G3 ) maja podobny niedosyt i czuja sie lekko rozgoryczeni jak Ja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 22:42, ma5b napisał:

Jedno pytanie mam! Jakie sa plusy pracowania dla orkow? i czy grajac dla orkow tez lepiej od
razu nie zabijac wszystkich rebeliantow? czy to tez bedzie miec ogromny wplyw na pozniejsza
gre(brak dostepu do przywodcow rebeliantow?)?

Możesz porobic dla nich troche zadan jesli chcesz miec u nich troche reputacjii i zdobyc wiecej xp amożesz od razu wybic , w tej grze jest na tyle zabawnie ze zalicza Ci zadania nawet jak jeszcze nie wiesz ze takie masz do zrobienia w przyszlosci , lol, ja zabiłem orkow w cape dun , zaliczylo mi rep dla buntownikow , potem poszedlem do reddock i zabilem buntownikow i zaliczylo mi zadnie dla dowodcy orkow ktory juz nie żył ..zreszta zobaczysz ze nieraz gdzies pujdziesz , zabijesz cos a wyskoczy ci napis ze wykonales zadanie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 10:35, Siwy Got napisał:

No nic , przeszedłem G3 wszystkimi drogami i czas sie z nim pożegnac , predzej wroce do G2
niz G3 , wg mnie jest nudne monotonne i niedopracowane jak na 2 lata czekania,uproszczone do
maxa. Gralem na siłe do 70 lvlu bo mozna bylo skonczyc na 25 lvl. W sumie zdobycie artefaktow
konczy gre a za 1 razem myslalem ze gra sie dopiero zacznie, po ich zdobyciu tylko dopelnia
sie formalnosci zabijajac 2 kolesi bo w sumie miasta juz odbite w czasie wedrowek , monotonny
scenariusz powtarzajacy sie w kazdym miescie , reputacja- rewolucja.Lub od razu rewolucja.Czuje
niedosyt, grafika ładna , gdyby taka miało G2 byłoby bajecznie.W G2 trzeba bylo spelniac pewne
wymogi by przejsc do kolejnego rozdzialu , nie dało sie skonczyc gry pomijajac pewne rzeczy
,były lepsze rodzaje broni , tu bieda , od startu mozna miec miecz 100dmg a kolejne daja mala
roznice, bzdurne uczenie sie kowalstawa gdy gosc nie uczy kucia z czystej rudy a znalezienie
przepisu graniczy z cudem , na 70 lvl
2 godziny otwieralem skrzynki by znalezc i nic.Albo alchemia , max potrzebne to 60 , z ksiazek
mam juz 130 a tu Beliar i Innos daje jeszcze 25 jak sie wybierze maga , bzdura , po co. Mam
wrzenie że po zdobyciu artefaktow cos sie powinno zaczac dopiero a nie konczyc ,w G1 cala rozgrywka
szykowala do walki ze sniacym , w G2 do walki ze Smokiem , do ktorego dojscie tez bylo ciekawostka
, rozne dzwignie i inne kombinacje ,tu w G3 nie dzieje sie nic ...na koniec nie walczy sie
z zadnym stworem , bogiem czy czym kolwiek , zabija sie kolesi i koniec ...
Pomarudziłem i koncze , myśle ze fani Gothica (Ci co graja od poczatku G1--- G3 ) maja podobny
niedosyt i czuja sie lekko rozgoryczeni jak Ja .



nie skończyłem jeszcze całej gry ale tak czuje coś takiego że mogło być lepiej...... ale dla mnie jak do fana seri ważne jest że gra jest a na drugim miejscu jakie są niedoróbki ale samo że to Gothic 3 to da sie grać i grać całymi tygodniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie brakuje gildii i przyłaczania się do nich(można było grać albo magiem, albo palladynem , albo łowcą smoków, każde miało swoje fajne unikalne pancerze itp) Tutaj to będąc magiem możesz chodzić w zbroji palladyna, do tego mała ilość tarcz i broni(szczególnie magicznych, jak zapowiadano, że miało być ich mnustwo) Z tego co widziałem to te(mnustwo) to raptem ognisty miecz i lodowy, chyba, że ktoś znalazł coś więcej. Myślałem, że każda broń wykuta z czystej rudy będzie magiczna(będzie miała dodatkowe obrażenia od tego czy od tamtego w zależnośći od przemisu. Z tego co widze i o czym wszyscy piszą autorzy skupili się tylko i wyłącznie na grafice a z dobracowaniem gry pod względem fabuły czy rozbudowy postaci jest do niczego. Nie ma fajnych zadań, gildii jako takich, ta swoboda popsuła Gothica. Do tego wygląd zbroji, żadna tak naprawde nie powala, jak się ją zobaczy, w przeciwieństwie do tych z G2, gdzie jak się zobaczyło palladyna czy Łowcę smoków to odrazu chciało się załozyć taką zbroję(tutaj zbroja palladyna nie dość, że wygląda ze 3 razy gorzej niż w G2 to jeszcze ma taki beznadziejny pasek na plecach), Tarcze sa w większości drewniane i takie bez fajnego wyglądu - bez polotu do tego jest ich mało. Królewska tarcza jest beznadziejna wyglada jak tarcza czaszki z rysunkiem i jest trochę większa. Jedynie miecze wyglądają fajnie i są dopracowane. Walka jest łatwa, chociaż nie rozumiem autorów z tym atakowaniem np. przez wilki gdzie jak zaczną cię atakować to jak nie uciekniesz lub nie zaczniesz się cofać kontry nigdy nie wyprowadzisz, dlatego te bestje są tak niebezpieczne za nich powinno byc tyle exp co za rozpruwacza, a o wagrach nie wspomne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To całe wyzwalanie jest troche nudne. Gdzie bym nie poszedl czy to Myrtana czy tez Varrant cala fabula polega na wyzwalaniu miast - przynajmniej na poczatku gry bo za wiele jeszcze nie gralem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 23:51, Sztywny-pl napisał:

> Jak się błogosławi broń??

A zwyczajnie, jak masz taką umiejętność. A żeby zdobyć taką umiejętność to musisz mieć odpowiednią ilość punktów prastarej magii, odpowiednią ilość złota (albo 2500 albo 5000, nie pamietam) i 5 punktów nauki i poprosić Innosa w jakiejś kapliczce. Ja już nie pamiętam dokładnie ile trzeba mieć prastarej magii i tego Ci nie powiem, musiałbym grę uruchomić...

*************ZŁOSLIWY SPOILER*********

Dnia 26.11.2006 o 23:51, Sztywny-pl napisał:

Jak komuś brakuje przedmiotów a chciałby mieć wszystko i dużo, to niech otworzy konsolę i wpisze: idkfa i ztwierdzi enterem. Potem może sprawdzić w inwentarzu, co mu przybyło. Zalecam przedtem sejwa ;)


*************koniec spoilera***************


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się