Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dobra przeszedłem drugi raz tym razem dokładniej. Skończyłem na 70 lvl, ale nie znalazłem wielu rzeczy i wielu rzeczy nie mogłem zrobić.

Co mnie rozczarowało:
1. Mag Ognia (ponoć w wersji 1.08 uczył Karryto a teraz w 1.09 nikt nie uczy)
2. Udoskonalenie zbroi (powinien chyba Ingmar ale nie ma opcji)
3. Dwie bronie mistrz (tylko dla assasynów ? nie fair).
4. Większość kosturów magicznych (ognia, dominacji, etc. - gdzie to jest ?)
5. Gniew Innosa - ponoć znajduje się w 48 otwartej skrzyni i jest to jakaś bezsensowna zasada, że w każdej kolejnej otwartej szkrzyni jest coraz lepszy przedmiot a w ostatniej Gniew Innosa (nie wiem otworzyłem wszystko o nazwie "Skrzynia" i nie znalazłem żadnego gniewu nawet innych nietypowych mieczy, grałem na własnych dwóch El Bastardo ostrzonych i błogosławionych).
6. Jeżeli nie zagada się do Lestera na początku (zanim nie trafi na pustynię) to o spotkaniu Miltena w klasztorze można już zapomnieć (za pierwszym razem tak miałem, zniknął na dobre, ale za drugim razem już był)
7. Kto uczy zaklęć: otwarcia zamka, bańki czasu ?
8. Lewitujące przedmioty wyglądają głupio
9. Jak chcesz komuś atakowanemu pomóc to muzisz się namęczyć aby ustawić się tak aby fokus padł na wroga bo inaczej domyślnie zaatakujesz przyjaciela mimo, że w niego nie celujesz
10. Uzbierałem 100 rudy by otrzymać super zroję, którą okazał się ... badziewny lekki pancerz, którzy mogłem kupić za grosze u każdego kupca w Nordmarze (tandeta)
11. Smoki ... to jakaś porażka
12. Wrogowie wchodzą w ścianę i atakują. Walczyłem też z niewidzialnym skieletem...
13. W świątyniach są wejścia wizualnie otwarte przez które nie da się przejść
14. System kombosów niedorobiony nalepiej wykorzystać starą zasadę klikaj lewym jak szybko się da
15. Znikło wiele fajnych zaklęć
16. Wrogowie czasem suną po ziemi ukosem zamiast iść, brakuje miejscami animacji
17. Kompani jak zawsze się gubią i nie zawsze się po tym znajdują
18. Stado wilków jest potężniejszym wrogiem od stada orków czy troli (oczywiście na najtrudniejszym poziomie)
19. Głowy kupców pustynnych są przesunięte z szyją i wyglądają paskudnie
20. Głosy znów niedopasowane - używa się wspólne głosy ("nie nie ufamy ci") na zmianę z indywidualnymi
21. Wydajność... Jaka wydajność ? Miała być większa od Obliviona, no niestety klapa
22. Kiedyś bronie zdobywało się stopniowo od patyka do super miecza a teraz od początku mamy dostęp do ognistego miecza z którym można skończyć grę albo można wykuć sobie coś trochę lepszego czy znaleźć.
23. Starczy, bo zrobi się z tego powieść :-)
Oczywiście lubię serię ale trójka chyba coś przez te błędy straciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 00:42, ksenus napisał:

1. Mag Ognia (ponoć w wersji 1.08 uczył Karryto a teraz w 1.09 nikt nie uczy)

w zadnej wersji nikt tego nie uczyl

Dnia 09.12.2006 o 00:42, ksenus napisał:

2. Udoskonalenie zbroi (powinien chyba Ingmar ale nie ma opcji)

j.w.

Dnia 09.12.2006 o 00:42, ksenus napisał:

3. Dwie bronie mistrz (tylko dla assasynów ? nie fair).

otwierajac skrzynie mozna znalezc mistrzowski miecz, ktory ma bonus w postaci mistrzowskiej walki dwoma kijami

Dnia 09.12.2006 o 00:42, ksenus napisał:

4. Większość kosturów magicznych (ognia, dominacji, etc. - gdzie to jest ?)

trzeba otwierac mase skrzyn (ja zdobylem ognia, czarnego maga i jeszcze kilka innych galezi)

Dnia 09.12.2006 o 00:42, ksenus napisał:

5. Gniew Innosa - ponoć znajduje się w 48 otwartej skrzyni i jest to jakaś bezsensowna zasada,
że w każdej kolejnej otwartej szkrzyni jest coraz lepszy przedmiot a w ostatniej Gniew Innosa
(nie wiem otworzyłem wszystko o nazwie "Skrzynia" i nie znalazłem żadnego gniewu nawet innych
nietypowych mieczy, grałem na własnych dwóch El Bastardo ostrzonych i błogosławionych).

otweralem wszystkie skrzynie od samego poczatku (wczesnie zlodziejstwa sie nauczylem) - zdobylem wszystko oprocz chyba tylko 5 ostatnich broni z tamtej listy - w sumie pewnie ponad 95% wszystkich skrzyn w grze otworzylem...

Dnia 09.12.2006 o 00:42, ksenus napisał:

7. Kto uczy zaklęć: otwarcia zamka, bańki czasu ?

Saturas po ''incydencie'' z artefaktami w kuzni...

Dnia 09.12.2006 o 00:42, ksenus napisał:

10. Uzbierałem 100 rudy by otrzymać super zroję, którą okazał się ... badziewny lekki pancerz,
którzy mogłem kupić za grosze u każdego kupca w Nordmarze (tandeta)

pozniej mozna tego kowala pobic (najlepiej korzystajac z zaklecia rzadza krwii) - odzyskuje sie 100 rudy i zbroje ma sie za friko ;-]

Dnia 09.12.2006 o 00:42, ksenus napisał:

15. Znikło wiele fajnych zaklęć

a do tego czesc z nich zupelnie nieprzydatna - np. podroz duszy...

Dnia 09.12.2006 o 00:42, ksenus napisał:

23. Starczy, bo zrobi się z tego powieść :-)

w sumie mozna by taka ksiazke napisac "1001 bugow i niedorobek w G3" ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra mam parę pytań
1. skąd wziąć drugą katanę potrzebuje 2 do wykucia jakiegoś miecza jedna już mam nawet nie wiem skąd
2. co zrobić z ekranem który czasem zwłaszcza na pustyni miga jak opętany
3. skoro nie można nauczyć się pewnych perków chciałem je zdobyć z koda w końcu to nie jest takie oszustwo jak gra ma błędy i dlatego to robie ale jak otwieram konsole to ona też mi miga i zamiast literek mam jakieś kwadraciki
Jeśli ktoś wie co z tym zrobić byłbym wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1- znaleść w skrzyni :), ja pod koniec gry miałem ze 4 katany
2- weś ustaw na maxa w opcjach to pliphering albo jakoś tak(na końcu jest)
3-ja też tak mam i nie wiem jak to naprawić :D, raz włączyłem tylko konsole i gra mi się skopała nie polecam heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2006 o 09:44, donaan napisał:

2- weś ustaw na maxa w opcjach to pliphering albo jakoś tak(na końcu jest)


ale jak ustawie to coś na maxa to dostaje białej gorączki wszystko mam na maxa a to z własnej nieprzymuszonej woli wyłączyłem bo nie lubię jak mi się gęba obrzydliwie świeci zresztą jak wiele rzeczy mi obrzydliwie świeci a tak naprawdę w życiu naszym nie świecą.
I jeszcze jedno pytanie jak się błogosławi broń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 10:07, pendejo napisał:

I jeszcze jedno pytanie jak się błogosławi broń?


Broń można pobłogosławić przy użyciu zwoju z odpowiednim czarem lub też użyć bezpośrednio mocy magicznej (wymagane 230 pkt. pradawnej wiedzy).
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2006 o 10:26, Cossack777 napisał:

Broń można pobłogosławić przy użyciu zwoju z odpowiednim czarem lub też użyć bezpośrednio mocy
magicznej (wymagane 230 pkt. pradawnej wiedzy).
Pozdrawiam.

a ten czar mozna kupic jak tak to kto sprzedaje bo jak tylko w skrzynkach to ciezko widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 10:37, pendejo napisał:


> Broń można pobłogosławić przy użyciu zwoju z odpowiednim czarem lub też użyć bezpośrednio
mocy
> magicznej (wymagane 230 pkt. pradawnej wiedzy).
> Pozdrawiam.
>
a ten czar mozna kupic jak tak to kto sprzedaje bo jak tylko w skrzynkach to ciezko widze


Nie ma sprzedawców czarów.

Co do migania:
Jednyny sposób, by przestało migac to ustawienie paska postrocessing na efekt overglow. Jak nie podoba Ci się te świecenie to przyzwyczajaj sie do migania.

To, jak naprawic kwadraciki w konsoli było przerabiane dużo razy na forum... Poszukaj sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 10:37, pendejo napisał:

a ten czar mozna kupic jak tak to kto sprzedaje bo jak tylko w skrzynkach to ciezko widze


Zwoje z czarami można znaleźć tylko w skrzyniach. Życzę powodzenia w poszukiwaniach, albowiem czar ten jest bardzo rzadki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2006 o 10:43, Cossack777 napisał:

Zwoje z czarami można znaleźć tylko w skrzyniach. Życzę powodzenia w poszukiwaniach, albowiem
czar ten jest bardzo rzadki. ;)

wiec dzięki za wszystko czas wyruszyć na poszukiwania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 09:29, pendejo napisał:

dobra mam parę pytań
1. skąd wziąć drugą katanę potrzebuje 2 do wykucia jakiegoś miecza jedna już mam nawet nie
wiem skąd
2. co zrobić z ekranem który czasem zwłaszcza na pustyni miga jak opętany
3. skoro nie można nauczyć się pewnych perków chciałem je zdobyć z koda w końcu to nie jest
takie oszustwo jak gra ma błędy i dlatego to robie ale jak otwieram konsole to ona też mi miga
i zamiast literek mam jakieś kwadraciki
Jeśli ktoś wie co z tym zrobić byłbym wdzięczny


co do konsoli to zrób tak: W katalogu z grą w folderze Data stwórz katalog o nazwie _compiledImage i nastepnie w utworzonym katalogu stwórz kolejny folder o nazwie _Intern wtedy konsola powinna być czytelna :).

Podziękowania dla cinusa`

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem nieumiem dostac się do Gonzalesa . Zrobiłem wsystkie misje jakie piszą w poradniku oprócz " osiema mikstur dla niewolników " bo jakos niema tego nikt tego questa niedaje , Grubas nic niewolnicy nic więc do kogo mam isc w sprawie tego questa ? Ja mam 70 reputacji w Mora sul i brakuje mi 5 ! Niech ktos pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, tyle bugów, tak niezoptymalizowany silnik...ech! Gra się fajnie, ale czegoś mi tu brakuje. Poczekałbym nawet jeszcze rok, tylko żeby wydali Gothica w naprawdę dobrej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 11:29, squeglee napisał:

Zgadzam się, tyle bugów, tak niezoptymalizowany silnik...ech! Gra się fajnie, ale czegoś mi
tu brakuje. Poczekałbym nawet jeszcze rok, tylko żeby wydali Gothica w naprawdę dobrej formie.

Za rok to komputery wogule by tą gre niewymczymali z powody wymagan :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszę krótko... Jestem w Trelis, wykonałem wszystkie zadania, które są opisane w poradniku do gry, a nie chcą wpuścić mnie do Vaka. Co mam robić?

P.S. Pojawiły się teraz także zadania, które nie były opisane w poradniku: "Paladyn Konrad chce odzyskać swoją magię" i "Boski artefakt w Trelis", ale kompletnie nie wiem jak mam te zadania wykonać. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie bo skonczylem juz gre w roli "dobrego gracza" czyli po stronie buntownikow , a teraz zaczolem grac po stronie orkow i czy w Vengardzie da sie zbratac z orkami czy tez trzeba je wyciac w pien??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 00:42, ksenus napisał:

Dobra przeszedłem drugi raz tym razem dokładniej. Skończyłem na 70 lvl, ale nie znalazłem wielu
rzeczy i wielu rzeczy nie mogłem zrobić. Oczywiście lubię serię ale trójka chyba coś przez te błędy straciła.



Wlasnie bledem jest granie w wersje beta, ktora naprawde przeradza sie w koszmar oraz ujmuje calej grze. Na przyklad gra bez dzwiekow ambient, a w szczegolnosci tych ktore nie sa odtwarzane lub zacinajace sie dzwieki itd. bardzo wplywaja na atmosfere gry. Sprawa wyglada lepiej w Gothic I. Nie bede wspominal o innych bledach ktore psuja cala gre. Ja tam czekam na patche i odkladam gre dopoki gra nie zostanie dopracowana. Tak samo wam radze, bo psujecie sobie tylko zabawe i cala gre !!! I po co to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się