Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2006 o 21:17, michal01234 napisał:

> > (ciach):p
> >
> > Przypominam że nawet jak by zorganizował wyprawę do korinhis po rudę to tą wysepkę
orkowie
>
> > również zajęli:P
> Ja sobie nie do końca przypominam aby ją orkowie zajęli przed zniszczeniem bariery, a
nie wiemy
> kiedy król wysłał swój statek, a odległość z kontynentu do korinis musi być dość duża
skoro
> bezimienny zapomniał prawie wszystko :P

Chodzi mi o to że orkowie po pokonaniu smoków przez bezia i po zniszczeniu bariery oczywiście
zajęli całe korinhis:). Na początku G3 DOWIADUJEMY SIE Z KONŚTAM ZE po przypłynięciu na konjtynent
orkowie wysłali flotę na korinhis:P

A ja pisałem o wydarzeniach z G2, bo kolega się pytał czemu Rhobar wysłał palladynów do Korinis jakbys dobrze czytał to byś to wiedział. Nie pisze o wydarzeniach z G3 bo nie przeszedłem gry do końca i nie moge o nich pisać. Po za tym nie wiem skąd się dowiedziałeś takich rewelacji na początku gry, że niby to orkowie flote swoją wysłali na Korinis, może napisz kto ci to powiedział bo ja na początku nie słyszałem o niczym podobnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 21:18, michal01234 napisał:

JA miałem 19tys:P


A ja ponad 50 tysiaków:p To było banalne, wykorzystać parę bugów i gotowe. Jak się postarałeś, mogłeś w pierwszym rozdziale być bogaczem (głównie na kowalstwie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 21:23, Ufo2 napisał:

> JA miałem 19tys:P

A ja ponad 50 tysiaków:p To było banalne, wykorzystać parę bugów i gotowe. Jak się postarałeś,
mogłeś w pierwszym rozdziale być bogaczem (głównie na kowalstwie).


No ach ta kuźnia:) brakuje mi jej. Ja tam m9iałem wszystko z trofeów broni zbroi amuletów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 21:26, michal01234 napisał:

> > JA miałem 19tys:P
>
> A ja ponad 50 tysiaków:p To było banalne, wykorzystać parę bugów i gotowe. Jak się postarałeś,

> mogłeś w pierwszym rozdziale być bogaczem (głównie na kowalstwie).
>

No ach ta kuźnia:) brakuje mi jej. Ja tam m9iałem wszystko z trofeów broni zbroi amuletów itp.

Może tak szczegóły ? Jaka kuznia ? Grałem w Gothic I ale nic dokładnego o specjalnej kużni mi niewiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 21:31, Arhont napisał:

> > > JA miałem 19tys:P
> >
> > A ja ponad 50 tysiaków:p To było banalne, wykorzystać parę bugów i gotowe. Jak się
postarałeś,
>
> > mogłeś w pierwszym rozdziale być bogaczem (głównie na kowalstwie).
> >
>
> No ach ta kuźnia:) brakuje mi jej. Ja tam m9iałem wszystko z trofeów broni zbroi amuletów
itp.
Może tak szczegóły ? Jaka kuznia ? Grałem w Gothic I ale nic dokładnego o specjalnej kużni
mi niewiadomo

Pewnie im chodzi o rozgrzanie żelaza wykucie miecza i wystudzenie go w wodzie. Jednak nie potrzeba było tam więcej składników, co było denerwujące i monotonne. W G3 mamy do tego przepiś na daną broń i sporo składników, żeby tylko jeszcze się robiło wszystkie manewry jak w G1 czyli piec potem łączenie składników na kowadle az w końcu woda to już lepszej kuźni zrobić by się nie dało. Chociaż szczeże powiem mało mieczy jest w G3, szczególnie potężnych broni nie ma prawie wcale. Jak zobaczyłem , że bohater na poczatku gry ma 100 siły to myślałem, że na końcu będzie można zdobyć broń co zadaje 300 lub 400 obrażeń a tu się pomyliłem. Chociaż podoba mi się ostrzenie broni(szkoda tylko, że jest efektem stałym). Brakuje mi możliwości popsucia się lub zużycia broni wykonanej ze zwykłej rudy, wtedy wytrzymałość broni z magicznej rudy była by naprawde cenna i pożądana a tak to nie ważne czy mamy runiczne ostrze czy miecz półtoraręczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2006 o 21:31, Arhont napisał:

itp.
Może tak szczegóły ? Jaka kuznia ? Grałem w Gothic I ale nic dokładnego o specjalnej kużni
mi niewiadomo


Ta pierwsza kuźnia w zamku. Znaczy poza zamkiem tam gdzie mieszkały cienie kopacze itp. tam jakiś bug był i jak np. miałeś 20 stali i ją rozgrzałes to ci wychodziło 25. Jak ją rozbiłes na kowadle miałeś 30 jak ostudziłes miałes 35 a jak naostrzyłes miałes 40 mieczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 21:38, michal01234 napisał:


> itp.
> Może tak szczegóły ? Jaka kuznia ? Grałem w Gothic I ale nic dokładnego o specjalnej kużni

> mi niewiadomo

Ta pierwsza kuźnia w zamku. Znaczy poza zamkiem tam gdzie mieszkały cienie kopacze itp. tam
jakiś bug był i jak np. miałeś 20 stali i ją rozgrzałes to ci wychodziło 25. Jak ją rozbiłes
na kowadle miałeś 30 jak ostudziłes miałes 35 a jak naostrzyłes miałes 40 mieczy:)

Ta kuznia , a niech to ! Niebadałem tej kużni dokładnie ale skapłem się ze dostałem dodatkowe ale myślałem ze mi się tylko wydaje aniech to szlak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 21:07, Bosper napisał:

Moim zdaniem to nie takie proste. więc wysyłanie tam szpiegów, czy oddziału palladynów,

/ciach/ - przeczytałem dokładnie ;)

Dnia 12.12.2006 o 21:07, Bosper napisał:

którzy i tak by zginęli jest kąpletnie bez sensu.


Nie zgadzam się z tą opinią. Miejscami masz rację ale nie do końca.
Otóż jak dowiadujemy się w G3 , większość ludzi jest tylko pionkami w wojnie między Innosem a Beliarem.
I ta niechęć Nordmarczyków do Rhobara wydaje mi się problematyczna skoro:
po pierwsze w Nordmarze jest najświętsze miejsce wyznawców Innosa czyli klasztor magów ognia,
po drugie klan ognia to sami wyznawcy Innosa,
po trzecie królewski ród wywodzi się z Nordmaru (tego dowiadujemy się w miarę rozwoju fabuły)
i wreszcie król Rhobar jest wybrańcem Innosa.
Oni po prostu nie mają wyboru - są po tej samej stronie konfliktu bóstw. Mogą uważać mieszkańców Myrtany za mięczaków, ale rczej to jest brak szacunku niż niechęć czy wrogość.

Świat za barierą i rola rudy jako waluty.
Więźniowie rozliczali się w rudzie bo całą gospodarka Starego Obozu opierała się na wymianie rudy na towary zza bariery typu dobre żarcie, dobre picie i kobiety dla magnatów. Złoto przecież też było , tyle że nie miało żadnej wartości w kolonii górniczej. Kiedy plądrowałem skrzynie w zamku Gomeza to znajdowałęm tam setki , jeśli nie tysiące złotych monet - za które nic nie można było dostać :)
Rudy wcale nie było najwięcej w Khorinis. Przecież w G2 była na wyczerpaniu. A w Nordmarze ciągle była. Kopalnia klanu młota cała opalizuje od żył magicznej rudy. Zresztą w któumś z momentów gry pada stwierdzenie że w Nordmarze są największe złoża rudy, że są miejsca gdzie wręcz leży na ziemi , czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 21:22, Bosper napisał:

na początku gry, że niby to orkowie flote swoją wysłali na Korinis, może napisz kto ci to powiedział
bo ja na początku nie słyszałem o niczym podobnym.


O tym że orkowie zajęli korinis dowiadujemy się od jednego ze starych znajomych z poprzednich części gothica.
Ale nie jest to na początku gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 21:55, Lucek napisał:

> na początku gry, że niby to orkowie flote swoją wysłali na Korinis, może napisz kto ci
to powiedział
> bo ja na początku nie słyszałem o niczym podobnym.

O tym że orkowie zajęli korinis dowiadujemy się od jednego ze starych znajomych z poprzednich
części gothica.
Ale nie jest to na początku gry.


Może i tak;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(ciach)

Dnia 12.12.2006 o 21:48, Lucek napisał:

ciągle była. Kopalnia klanu młota cała opalizuje od żył magicznej rudy. Zresztą w któumś z
momentów gry pada stwierdzenie że w Nordmarze są największe złoża rudy, że są miejsca gdzie
wręcz leży na ziemi , czy jakoś tak.


Ale to orkowie prawdopodobnie spowodowali zanik rudy w korinhis:) Pozawalały chamy kopalnie i powybijały ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 22:27, Unreal11 napisał:

mam pyt gdzie znajde katane w g3 helppppp potrzebuje do wykucia mistrzowskiego miecza


Słyszałem, że jest w skrzyni na dużej wyspie na wschód od Bakaresh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 22:17, squeglee napisał:

Najlepsza zbroja w grze. Nie pamiętam za dobrze, ale fajna, magiczna.


ta zbroja nazywa się : Starożytna zbroja magiczna czy jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 22:17, squeglee napisał:

Najlepsza zbroja w grze. Nie pamiętam za dobrze, ale fajna, magiczna.

ale to tylkow g1 i to nawet nie była najlepsza bo szata xardasa(szata mrocznych sztuk) była o troche lepsza:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się