Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2006 o 17:50, otc napisał:

> Ja to mam szczęście :| Raz zainstalowałem G3 pograłem może z 20 razy i zrobiłem formata
i chciałem
> do nowa zainstalować G3 po raz drugi na końcu wylatuje mi taki błąd jak Niby coś instaluje

> Wabi sie to tak Microsoft Visual C++ Redistributable no i oczywiście potem gra sie nie
włącza
> :(( Kto coś może poradzić Bo jak dla mnie jedyne wyjscie to wymienić płytki u Cd Projecta



sciągij sobie z sieci windows instaler 3.1 to pomoże na 100%
miałem to samo

O dzięki mam nadzieje że to pomoże THX już myślałem że bede musiał cd wymieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 17:34, Bosper napisał:

> O widzę, że znów trzeba użyć teleport i sprawdzić to ;) W takim razie trzeba znaleźć jeszcze

> przepis na miecz dwuręczny przodków ;(

Z tą losowością przedmiotów to przesada, wczytywałem grę 20 razy i wszystko się zmieniało(mikstury
sztabki magicznej rudy itp- czystej oczywiście nie było, tak samo jak projektu miecza przodków,
jedyne co znalazłem to łuk wojenny, gdzie ja kupiłem sobie rozprówacza orków, który pojawiał
się za każdym razem. Powiem wam coś to losowe pojawianie się przedmiotów a szczególnie żadkich
projektów itp, jest denerwujące, nie mam zamiaru do końca gry grac mieczem, który wykułem w
Reddock, czyli mieczem półtoraręcznym- który za własnoręczne wykucie ma +10 i +10 za naostrzenie
co razem daje 110) Wkurzyło mnie też to, że większość broni z magicznej rudy jest słaba i nieprzydatna
bo ma mniej obrażeń lub tyle samo conajwyżej- El-Bastro. Broń się nie zużywa, nie można jej
stępić, zniszczyć, a zatem wytrzymałość broni z magicznej rudy nie ma znaczenia. W G2 można
było wykuć naprawde fajne miecze i zbroje, a tutaj mamy z tym problem, jedyne fajna zbroja(z
wyglądu) to Ciężka Zbroja Nordmarczyka (bo zbroja palladyna wygląda dziwnie, a o nowych typu
zbroja łowcy orków, czy naprawde załośnie wygladające zbroje buntowników/najemników orków to
żenada.

p.s. mojim zdaniem losowe przedmioty w kufrach nie pasują do Gothica, anie do większości gier,
w które się gra tylko samemu.

Tak, kirysy zbroi buntowników i najemników bardziej przypominają jakiś gorset ala Xena, lub jakaś inna wojownicza księżniczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to błąd czy nie ale miecz Nordmarczyka, wyglada identycznie jak El-Bastrado specjalnie i z ciekawości wykułem oba i stwierdziłem, że to jakaś niedoróbka straszna.
Czy jak ma się Mistrza walki mieczem i miecz, który daje taką samą zdolność, to czy ta zdolność wzrasta czy to jest tak naprawde bezużyteczna zdolność miecza(bo w Nordmarze każdy wojownik ma już mistrza walki mieczem) oraz czy jak do stworzenia El-Bastrado potrzeba zwoju osłabienia to czy ten miecz osłabia(chociaż trochę) czy to tylko pic na wode??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 18:01, Yary5 napisał:

Tak, kirysy zbroi buntowników i najemników bardziej przypominają jakiś gorset ala Xena, lub
jakaś inna wojownicza księżniczka.

Żeby to wyglądało ala Xena to jeszcze mogło by być, ale to wygląda jak skorupa z wielkiego żuka nałożona na materiał i posmarowana błotem, które wyschło. Naprawde mogli się postarać, a u palladyna strasznie denerwuje mnie ten pasek na plecach, wygląda jak by mu kręgosłup wychodził(wiem, że to na miecz jest, ale i tak bohater inaczej trzema ten miecz- po skosie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 18:12, Bosper napisał:

Nie wiem czy to błąd czy nie ale miecz Nordmarczyka, wyglada identycznie jak El-Bastrado specjalnie
i z ciekawości wykułem oba i stwierdziłem, że to jakaś niedoróbka straszna.
Czy jak ma się Mistrza walki mieczem i miecz, który daje taką samą zdolność, to czy ta zdolność
wzrasta czy to jest tak naprawde bezużyteczna zdolność miecza(bo w Nordmarze każdy wojownik
ma już mistrza walki mieczem) oraz czy jak do stworzenia El-Bastrado potrzeba zwoju osłabienia
to czy ten miecz osłabia(chociaż trochę) czy to tylko pic na wode??

Wydaje mi się, że jak masz już tę zdolność to z miecza premi już nie dostajesz. A co do El-Bastardo to pojęcia nie mam. Przechodzę tę grę już drugi raz i nie znalazłem ani projektu El-Bastardo, ani miecza mistrzowskiego. Ta cała losowa zawartość skrzyń jest idiotyczna. Poprzednią grę skończyłem wojownikiem z dwoma własnoręcznie wykutymi, zaostrzonymi i błogosławionymi półtorakami, które mimo rozbijania zbroi płytowych nie stępiły się. Co jest dla mnie bardzo ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 18:19, Bosper napisał:

> Tak, kirysy zbroi buntowników i najemników bardziej przypominają jakiś gorset ala Xena,
lub
> jakaś inna wojownicza księżniczka.
Żeby to wyglądało ala Xena to jeszcze mogło by być, ale to wygląda jak skorupa z wielkiego
żuka nałożona na materiał i posmarowana błotem, które wyschło. Naprawde mogli się postarać,
a u palladyna strasznie denerwuje mnie ten pasek na plecach, wygląda jak by mu kręgosłup wychodził(wiem,
że to na miecz jest, ale i tak bohater inaczej trzema ten miecz- po skosie)

Wymyślili sobie jakąs dodatkową ochronę kręgosłupa, ale mi to się kojarzy z pasorzytami z Władcy Marionetek Philipa K. Dicka. No i tak sobie myślę, że mogli uwzględnić to, że normalny człowiek w normalnej zbroi ja wejdzie do wody to się topi, a nie pływa.Ponad to osoba w ciężkiej zbroi płytowej nie dogoni kogoś bez zbroi. No, ale te zarzuty dotyczą i G3, G2, G1 i Obliviona. Szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteś taki dokładny to w ciężkiej zbori jakby Cię przewalili to nigdy sam nie wstałbyś:P
Dla mnie ta umowna prostota jest jaknajbardziej na miejscu.

Ale fakt zbroje są ciut dziwne i mało estetyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 18:51, SławekT napisał:

Jak już jesteś taki dokładny to w ciężkiej zbori jakby Cię przewalili to nigdy sam nie wstałbyś:P
Dla mnie ta umowna prostota jest jaknajbardziej na miejscu.

Ale fakt zbroje są ciut dziwne i mało estetyczne

Wstać to każdy by dał radę. Masz równomiernie rozłożony ciężar, więc nawet fikołka można zrobić. Znajomy jest w Bractwie Rycerskim i jedynie problemy to maja z dosiadaniem konia. Ale dogonić na piechotę kogoś nawet w kolczudze to nikt nie dawał rady. Upraszczanie jest potrzebne, ale pewne realia mogły by być zachowane. A co do estetyki zbroi, to są fatalne. Również zawsze mnie dziwiło, że jak jakis wojownik miał jeden naramiennik, to zawsze prawy. Bez sensu. Praworęczny powinien mieć go lewym ramieniu. Prawy chroni mieczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 19:02, Yary5 napisał:

> Ale fakt zbroje są ciut dziwne i mało estetyczne
Wstać to każdy by dał radę. Masz równomiernie rozłożony ciężar, więc nawet fikołka można zrobić.
Znajomy jest w Bractwie Rycerskim i jedynie problemy to maja z dosiadaniem konia. Ale dogonić
na piechotę kogoś nawet w kolczudze to nikt nie dawał rady. Upraszczanie jest potrzebne, ale
pewne realia mogły by być zachowane. A co do estetyki zbroi, to są fatalne. Również zawsze
mnie dziwiło, że jak jakis wojownik miał jeden naramiennik, to zawsze prawy. Bez sensu. Praworęczny
powinien mieć go lewym ramieniu. Prawy chroni mieczem.


zgadzam sięz tobą ale zbroje zrobili na miarę gry XIXw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 18:59, michal01234 napisał:

Tak i w tedy gothic 3 miałby wymagania takie kosmiczne że nawet u bila gatesa bys sobie w niego
nie pograł!! Zastanów się co ty opowiadasz bo to nie jest realne!!

Ej, bez przesady. Zwyczajne ograniczenie woda + zbroja=śmierć. A jak wolniej biegasz to spada koniecznośc szybszego renderowania grafiki. Jakoś potrafili zrobić zwolnienie chodzenia w wodzie i wspinania sie na np. wydmy, a do tego jest ona zależna od głębokości wody jak i stromości wydmy. Więc jest to do zrobienia bez zwiększania wymagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 19:07, michal01234 napisał:


>
> zgadzam sięz tobą ale zbroje zrobili na miarę gry XIXw.

W XiX wieku nie robili gier;) chyba XXI w:)

ale chodziło mi o te na marsie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2006 o 19:02, Yary5 napisał:

Wstać to każdy by dał radę. Masz równomiernie rozłożony ciężar, więc nawet fikołka można zrobić.


Taaa.... A może jeszcze gwiazdę, salto w tył i mostek ze stania nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra a zajmujesz się programowaniem?? no to z kąd wiesz?? Poza tym rozumiem że jak cię w wodzie zaatakuje topielec to nie możesz mieć na sobiezadnej zbroi tak?? bo inaczej byś zginął tak?? Kurde to jest smieszne. A pozatym to nie jest życie tylko gra!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się