Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2006 o 00:57, Yary5 napisał:

W G1 i w G2 faktycznie, były mocniejsze. Choć i tak taki Topór Bersekera czy Smocza Zguba były
lepsze, choć nie dawały premi do umiejętności walki. Jedynie Duże Magiczne Ostrze Na Smoki
przewyższało powyższe, a i tak tylko w walce ze smokami. Chodzi mi o to, że w G3 różnica między
normalnymi mieczami, a tymi z rudy nie jest tak znacząca. I tym właśnie poddali w wątpliwość
sens działania paladynów z G2 i orków z G3. Ha, nigdy nie zwiększałem tak wytrzymałości i widzę,
że niesłusznie oceniałem, że tarcza jest do kitu. Ale nawet teraz jak to wiem, to na wilki
będę szedł z lodową lancą i kulą ognia.

Wilki ownują wszystko hehe. Ja mam buga co do zbroji i bardzo mnie on denerwuje bo nie lubie oszukiwac w grach(jak miałem zbroje Nordmarczyka lekka, chodziłem w niej sobie i dostałem zadanie od jakiegoś typa aby mu kupić zbroje, zrobiłem to i zadanie wykonane zbroja się nie oddała(1 bug), natomiast drugi bug to taki, że po wczytaniu gry miałem dwie zbroje na raz na sobie(tzn. nie było widać na zewnątrz tylko w statystykach i w ekwipunku, zdjąłem jedną ale statystki zostały), po drugim wczytaniu znowy to samo tylko w rezultacie wszystko się zsumowało, sprzedałem w końcu jedną zborję, ale chcę grać normalnie i bez oszustwa z normalnymi statystykami, czy ktoś zna sposób jak je wyzerować- po zdjęciu ekwipunku typy zbroja, tarcza hełm amulet itp. mam 80, 80, 60, i na lód 60 - strasznie mnie to irytuje.

p.s. co do mieczy takich jak Smocza Zguba czy Topór Berserkera były to nie tylko wykute miecze z magicznej rudy, ale i artefakty, mogłeś ich znaleźć chyba 1 lub 2(w tym jeden w dworze Irdorath na koniec gry), więc sądzę, że były z magicznej rudy, tylko w Korinis nikt nie wiedział jak taki miecz wykuć. To były odpowiedniki(przynajmniej tak mi się zdawało) broni z czystej magicznej rudy(niestety się pomyliłem), te ostatnie nie dorastają im do pięt. Zastanawia mnie również to dlaczego w G3, nie ma toporów jednoręcznych oraz dlaczego nie da się ich wykuwać(np znajdować, czy kupować rękojeść np ze szlachetnego drewna a ostrze wykuć samemu np, nie z 1 sztabki a z 2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bosper ta zbroje masz w różnych chodzi mi o to ze tam gdzie masz kilofy itp go to nie jest taka zwykla zbroja jej niemozesz zalozyc ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 17:26, sinir napisał:

mam pytanie. koło początkowego miasta jest polana, a za tą polaną jest jakieś duże miasto,
otoczone barierą. widziałem je z daleka. i tu zaczyna się moje pytanie: czy do tego miasta
mogę wejść???
i moje drugie pytanie: gdy pokonałem stado orków w pierwszym mieście, potem poszedłem odrazu
do cape dun (i je oswobodziłem) a gdy już wróciłem miasto było totalnie rozbudowane. ale nie
było gorna! gdzie jest gorn???



Do tego miasta wejść nie możesz jedynie możesz się tam steleportować przy pomocy kamienia teleportacyjnego który znajduje się w Gothcie. Miasto te nazywa się Vengard.

Wszyscy twoi przyjaciele z początku włącznie z Gornem się rozchodzą. Gorn po zniknięciu z tego miejsca udaje się w pobliże Gothy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 17:31, TaFiT napisał:

> mam pytanie. koło początkowego miasta jest polana, a za tą polaną jest jakieś duże miasto,

> otoczone barierą. widziałem je z daleka. i tu zaczyna się moje pytanie: czy do tego miasta

> mogę wejść???
> i moje drugie pytanie: gdy pokonałem stado orków w pierwszym mieście, potem poszedłem
odrazu
> do cape dun (i je oswobodziłem) a gdy już wróciłem miasto było totalnie rozbudowane. ale
nie
> było gorna! gdzie jest gorn???
Te miasto to Vengard i potem mozna sie do niego dostac.Kamien teleportacyjny do vengardu znajduje
sie w Gothcie
A gorn po prostu sobie poszedl bo niebedzie na ciebie w wiecznosc czekal znajdziesz go w Gothcie
w domku przywodcy orkow

mam wersję demonstracyjną. jeśli możesz to podeślij jakąś mapę w której zaznaczysz gdzie jest ta "gotha" czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 17:26, sinir napisał:

mam pytanie. koło początkowego miasta jest polana, a za tą polaną jest jakieś duże miasto,
otoczone barierą. widziałem je z daleka. i tu zaczyna się moje pytanie: czy do tego miasta
mogę wejść???
i moje drugie pytanie: gdy pokonałem stado orków w pierwszym mieście, potem poszedłem odrazu
do cape dun (i je oswobodziłem) a gdy już wróciłem miasto było totalnie rozbudowane. ale nie
było gorna! gdzie jest gorn???

Oczywiście tym miatsem jak powiedzieli moji poprzednicy jest Vengard stolica królestwa(czego powinieneś się dowiedzieć oglądając wstępny filmik-tam było pokazane tworzenie bariery). Można się do niego dostać potem. Jednak zastanawiam się czy wykonałeś zadania w Cape Dun bo wnioskuję, że tak "szybko" wszystko zrobiłeś, że zapomniałeś(lub nawet nie wiesz) o ognistych pucharach, to jest RPG- pośpiech wyjątkowo nie wskazany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam 2 pytanka
1.Jak najlepiej dojsc do Klasztoru.
2. Da sie dojsc do klasztoru z Klanu ognia i jak to zrobic
Z góry Thanks za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, trochę mnie zaskoczyły wymagania (1,5 gb RAM-u - zalecane) ale, jak zobaczyłem screeny to mnie powaliło i zrozumiałem że trzeba z upgrade''ować peceta. Ogólnie spoko gierka choć jeszcze w nią nie zainwestowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 17:36, TaFiT napisał:

Bosper ta zbroje masz w różnych chodzi mi o to ze tam gdzie masz kilofy itp go to nie jest
taka zwykla zbroja jej niemozesz zalozyc ;p

Wiem ale ci napisałem, że sama się założyła po wczytaniu gry bo było uaktywnione w ekwipunku i pisało 2 statystyki się powiększyły co mnie bardzo zirytowało bo może i jak zdjąłem zbroje to się nie sumują, ale za to strasznie mylą. Mając ciężką zbroję Nordmarczyka Tarczę palladyna hełm Ejnara, pierścień obrony, mam chyba 225 na ostrza itym podobne głupoty. Niech mi ktoś pomoże z tym bugiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 17:40, TaFiT napisał:

Oto i mapka poszukaj se tam gothy ;p

aha, dzięki- jeszcze jedno- jaki kawałek świata dostępny jest w wersji demonstracyjnej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 17:43, Bosper napisał:

> Bosper ta zbroje masz w różnych chodzi mi o to ze tam gdzie masz kilofy itp go to nie
jest
> taka zwykla zbroja jej niemozesz zalozyc ;p
Wiem ale ci napisałem, że sama się założyła po wczytaniu gry bo było uaktywnione w ekwipunku
i pisało 2 statystyki się powiększyły co mnie bardzo zirytowało bo może i jak zdjąłem zbroje
to się nie sumują, ale za to strasznie mylą. Mając ciężką zbroję Nordmarczyka Tarczę palladyna
hełm Ejnara, pierścień obrony, mam chyba 225 na ostrza itym podobne głupoty. Niech mi ktoś
pomoże z tym bugiem

jeszcze raz dobrze policz moze tylko ci sie wydaje ze masz buga bo masz jeszcze amulet i pierscienie pamietaj o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 15:39, atk napisał:

> > Witam !!! Jak znaleść kamień przodków do grobowca Angira ??? Orków koło grobowca
zabiłem
> wszystkich,
> > lecz szaman mi zwiał i nie wiem gdzie go szukać . Może ktoś spotkał się z takim problemem

> z
> > góry dziękuję za pomoc.
> A obszukałeś zwłoki na ołtarzu?
tak wszystkie zwłoki obszukałem

Jeszcze jedno. Jeśli nie kręcił sie tam demon, to pomyliłem grobowce. Jeśli przed grobowcem jest pełno orków i znajduje sie blisko granicy z Myrtaną, to przed ich obozem powinien być pewien Nordmarczyk, który zaproponuje Ci wybicie orków i dostanie sie do grobowca. On ma ten kamień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 15:39, atk napisał:

> > Witam !!! Jak znaleść kamień przodków do grobowca Angira ??? Orków koło grobowca
zabiłem
> wszystkich,
> > lecz szaman mi zwiał i nie wiem gdzie go szukać . Może ktoś spotkał się z takim problemem

> z
> > góry dziękuję za pomoc.
> A obszukałeś zwłoki na ołtarzu?
tak wszystkie zwłoki obszukałem
Please !!! fani Gothica !! pomóżcie !!!


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 17:58, star1000 napisał:

Witam!
Mam problem! Ludzie mi mowia ze pod Cape Dun jest przepis na tąsuper bron, ide tam i znajduje
obok tych 2 smokow 2 mikstury 100 sztuk zlota i jakis dziadowski czar, no to nic moze jest
na wyspie niedaleko Bakaresh, tam tez w skrzyni znajduje pare sztuk zlota i jakies dziadostwo
hmm ktos napisal ze tarcza runiczna jest w swiatyni Ben sala...super ide tam i znajduje czar,
350 sztuk zlota i jakies dziadostwo a tarczy niema O CO CHODZI? Dlaczego nie mgoe znalezc ani
jednej z tych rzeczy!? Nie rozumie tego! Fest mi rozmiezsczanie losowe chyba wszystkie skrzynie
w calym swiecie obskoczylem i niema nic fajnego DLACZEGO TYLLKO JA TAK MAM!? :/

>kazdy tak ma! niektorzy znajdoa cos super a inni sam badziew dlatego ze zawartosc skrzyn jest generowana losowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 17:34, Bosper napisał:

p.s. co do mieczy takich jak Smocza Zguba czy Topór Berserkera były to nie tylko wykute miecze
z magicznej rudy, ale i artefakty, mogłeś ich znaleźć chyba 1 lub 2(w tym jeden w dworze Irdorath
na koniec gry), więc sądzę, że były z magicznej rudy, tylko w Korinis nikt nie wiedział jak
taki miecz wykuć. To były odpowiedniki(przynajmniej tak mi się zdawało) broni z czystej magicznej
rudy(niestety się pomyliłem), te ostatnie nie dorastają im do pięt. Zastanawia mnie również
to dlaczego w G3, nie ma toporów jednoręcznych oraz dlaczego nie da się ich wykuwać(np znajdować,
czy kupować rękojeść np ze szlachetnego drewna a ostrze wykuć samemu np, nie z 1 sztabki a
z 2)

To nie były artefakty. Na pewno nie Topór Bersekera, który mogłeś kupić od Łowcy Smoków na Zamku w Górniczej Dolinie. Smocza Zguba była w jaskini bronionej przez szkielety i dwóch nieumarłych paladynów w okolicach kamiennego kręgu, gdzie zniszczono i naprawiono Oko Inosa. Ale był również mieczyk jednoręczny Orkowa Zguba, zbierzność nazw jest chyba nieprzypadkowa, który też można było kupić. W Khorinis wykuwano miecze z rudy - np. kowal w mieście - miecze paladynów, a kowal najemników uczył wykuwania np. Duże Magiczne Ostrze Na Smoki. Ilość broni i zbroi nigdy w serii Gothica nie zachwycała. W G1 to zrozumiałe - dolina odcięta od świata. W G3 i tak jest jej jak do tej pory najwięcej. A co do wykuwania toporów, to G3 jest bardzo uproszczony, więc nie ma co sie dziwić, że tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 18:01, Unreal11 napisał:

>kazdy tak ma! niektorzy znajdoa cos super a inni sam badziew dlatego ze zawartosc skrzyn
jest generowana losowo

Przechodzę drugi raz i szczęścia mi starczyło na tyle by znaleźć w skrzyni jedną katanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 18:04, star1000 napisał:

No ale przy kazdej skrzni!? No to ja tego nigdy nie znajde!:(

>to jest szansa 1 do ...? ja juz koncze gre i znalazlem projekt miecza runicznego dopiero teraz ale nie moge go wykluc bo niemam sztabki czystej magicznej rudy a to tez jest cholernie zadkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 18:04, Unreal11 napisał:

ta gra ma wiele bugow ale ten mnie najbardziej zdenerwowal otóż ingvar mial nas nauczyc wytopu
sztabek z czystej magicznej rudy i co nieda sie?

Dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się