Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 18.12.2006 o 16:26, WorldWar3PL napisał:

> Natomiast mojim zdaniem sam gracz powinien mieć możliwość zostania mistrzem i wysyłania

> czeladników na łowy(oni by się szkolili aż na końcu przynosili by skóry cieniostworów,
trolli
> itp. a gracz miał by sprzedawców, którzy bo to rozprowadzali, podobnie z kowalami, gracz
jak
> się nauczy kowalstwa, uczy go innych NPC [...]
To już by nie było cRPG, a jakiś prawie że Tycoon ;-) Co za dużo, to nie zdrowo.

Nie Tykon o czym ty człowieku mówisz, chodzi tylko o elementy porządnych RPG, w G2 już były zalążki tego, a w G3 nie ma. Zobacz sobie D&D tam są różne pomysły np. własne siedziby itp. Tutaj też mogło by tak być. Tykon to gra ekonomiczna więc trafiłeś kulą w płot bo Gothic jako gra ekonomiczna raczej by nie wyszedł, prędzej jako RTS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 16:31, Carl92 napisał:

Gdzie w Monterze znajduje się teleport do Montery dokładnie, w którym miejscu.


Lista kamieni teleportacyjnych

Myrtana:

Ardea leży na stole przy którym stoi burmistrz
Cape Dun leży w magazynie Ugruka kwatermistrza orków
Reddock jest w skrzyni w jedne z jaskiń którą masz oczyścić z potworów (zadanie od strażnika który pilnuje wejścia do tego tunelu)
Montera w chacie w której jest przestraszony niewolnik (szef najemników pozwala ci zająć tą chatę)
Trelis w skrzyni obok kapliczki beliara niedaleko południowej bramy do miasta
Geldern leży na ziemi tuż na południe od południowej bramy
Gotha jeden jest w skrzyni wodza orków w jego chacie drugi leży w kuźni w mieście (ale nie na zamku)
Faring jest w jaskini znajdującej się przy drodze z dołu (od mostu) do miasta
Vengard kaplica jest w jaskini w mieście Gotha (nie trzeba walczyć z demonem)
Vengard król jest w pokoju z magiem ognia nad salą tronową
Vengard "poza kopułę" jak wyżej
Silden leży w kamiennym kręgu który jest tuż na północ od miasta
Nemora jest w skrzyni ukrytej w krzakach niedaleko dolnego wejścia do Nemory
Okara Leży na kamieniu przed wejściem do Okary

Varanr:

Braga ma go kupiec który będzie sie opierał gdy będziesz zbierał daninę (wtedy go pokonaj i odbierz kamień)
Ben Erai w jedny z tunelów kopalni (nie możesz tam wejść jeśli nie masz 75 reputacji w mieście
Lago Leży za polem ziela bagiennego w pobliżu kamiennego murku (resztek chatki?)
Ben Sala Leży pośród tac z przyprawami mniej więcej w centrum wioski
Bakaresh Leży gdzieś niedaleko Silvia szefa straży miejskiej
Mora Sul leży na stole niedaleko faceta który zleca ci złapanie Yussefa i odnalezienie Ramireza
Ishtar w jednej z komat obok sali tronowej Zubena

Nordmar:

Klan Wilka w chacie Ronara (myśliwego który chce abyś mu towarzyszył w polowaniu)
Klan Młota w chacie kowala Ingvara
Klan Ognia w pierwszej chacie (tam gdzie jest facet który chce z tobą zapolować na orki
Klasztor na najniższym poziomie biblioteki w skrzyni
Xardas na stole obok Xardasa

Masz tutaj liste wszystkich teleportów i skopjuj ją sobie na dysk i wydrukuj oraz nie zadawaj więcej takich pytań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, może troszkę przesadziłem mówiąc Tycoon... Ale zawsze Gothic był grą idealną w swej prostocie, więc po co to zmieniać? Może się okazać, że takie pomysły które były dobre w D&D po wprowadzeniu do świata Gothic okażą się beznadziejne, także warto się nad tym zastanowić dłuższą chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 16:33, WorldWar3PL napisał:

Rzeczywiście, może troszkę przesadziłem mówiąc Tycoon... Ale zawsze Gothic był grą idealną
w swej prostocie, więc po co to zmieniać? Może się okazać, że takie pomysły które były dobre
w D&D po wprowadzeniu do świata Gothic okażą się beznadziejne, także warto się nad tym zastanowić
dłuższą chwilę.

Zgadza się ale myslę, że jak na koniec gry mógłbyś być szefen np. grupy buntowników, którą mógłbys wysyłać do walki np. z oddziałami orków było by fajnie. Natomiast może z kowalstwem przesadziłem, ale wystarczyło by aby niektóre rzeczy jak skóry czy miecze u niektórych kupców były kupowane po swojej normalnej cenie(tak jak w G2), myslałem, że będzie więcej takich rzeczy. Po za tym miałem nadzieje na to, że ktoś każe mi coś fajnego (silnego) upolować a dostane za to np. projekt broni lub zwój z super czarem do wyboru, jak to było w G2. Po trzecie miało być dużo magicznej broni a są 2 miecze do tego mizerne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Hmmm.. To ja też wiem tylko jak nazywa sie szef najemników po za tym jeśli gościu szef najemników ma na imie Mari czy jakoś tak to tam żadnej starej chaty nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 16:40, Carl92 napisał:


Hmmm.. To ja też wiem tylko jak nazywa sie szef najemników po za tym jeśli gościu szef najemników
ma na imie Mari czy jakoś tak to tam żadnej starej chaty nie ma.

>obok niego poszukaj lezy na stole!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem dotyczacy fabuly gry,(Gotha -teleport do Rhobara)Mam ten kamien z jaskini pod Gothą,niestety przenosi on mnie do Vengradu, gdzie mam pokonac armie orkow i hohoho, co jeszcze zeby dostac sie do Rhobara, poradnik CDP mowi inaczej:Uzywajac znalezionego w Gotha teleportu przeniesiesz sie prosto do sali tronowej Rhobara...itd.Co jest?? Cos nie tak zrobiłem , czy to bug jakiś? Prosze Was o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 17:05, Maximo napisał:

Cos nie tak zrobiłem , czy to bug jakiś?


To nie bug w grze tylko to jest błąd w poradniku (jeden z wielu błędów), ten teleort nie prowadzi bezpośrednio do sali tronowej i aby się tam dostać musisz przedostać się przez orków, możesz im uciekać lub rozwalać wszystkich pokolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 17:05, Maximo napisał:

Ja mam problem dotyczacy fabuly gry,(Gotha -teleport do Rhobara)Mam ten kamien z jaskini pod
Gothą,niestety przenosi on mnie do Vengradu, gdzie mam pokonac armie orkow i hohoho, co jeszcze
zeby dostac sie do Rhobara, poradnik CDP mowi inaczej:Uzywajac znalezionego w Gotha teleportu
przeniesiesz sie prosto do sali tronowej Rhobara...itd.Co jest?? Cos nie tak zrobiłem , czy
to bug jakiś? Prosze Was o pomoc.

Ten teleport ma prowadzic do świątyni musisz się przedostać do zamku ale nie martw sie p.óźniej dostaniesz teleport bezpośrednio do sali tronowej króla Rhobara a w poradniku jest pełno takich błędów wiec musisz uważać(np. wieża xardasa zaznaczona na mapce w poradniku jest w zupełnie innym miejscu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 17:08, cinus` napisał:

> Cos nie tak zrobiłem , czy to bug jakiś?

To nie bug w grze tylko to jest błąd w poradniku (jeden z wielu błędów), ten teleort nie prowadzi
bezpośrednio do sali tronowej i aby się tam dostać musisz przedostać się przez orków, możesz
im uciekać lub rozwalać wszystkich pokolei.


Zawsze lepiej rozwalic :) przy okazji można wypełnić misje z wodzami orków, których zabijamy noi troche złomu jest :) Na tym sie dobrze zarabia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Dnia 18.12.2006 o 17:13, Pyton15 napisał:

Ten teleport ma prowadzic do świątyni musisz się przedostać do zamku ale nie martw sie p.óźniej
dostaniesz teleport bezpośrednio do sali tronowej króla Rhobara a w poradniku jest pełno takich
błędów wiec musisz uważać(np. wieża xardasa zaznaczona na mapce w poradniku jest w zupełnie
innym miejscu) Dzieki za pomoc Cinus`i Pyton 15,widac nieżle można się pogubić i skopać fabułę korzystając z poradnika.Zastanawialem sie nawet czy teraz uwolnic Gorna i w sumie po co?I czy dac kase na odbudowe Gothy, bo przez te bledy nie mam w inventory tego pierścienia Adanosa zabranego demonowi z Gothy.. moze to nie istotne?... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo przez te bledy nie mam w inventory tego pierścienia

Dnia 18.12.2006 o 17:28, Maximo napisał:

Adanosa zabranego demonowi z Gothy.. moze to nie istotne?... :)


Nie jestem pewien, ale wydaje mi sie że ten pierścień jest jednym z pięciu artefaktów Adanosa a jeśli tak to chyba później jest potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alkojagody!!! Gaax jest opętany! Alkojagody!!!
Echm. Sfrustrowany po 2 godzinnych poszukiwaniach tego zielska do jednego zadań postanowiłem się zwrócić do Was, drodzy forumowicze :) Zużyłem ich całe swoje zapasy do produkcji nordmardzkiej starki, ale niestety potrzebuję więcej. Udałem się więc na poszukiwania, przemierzyłem cały świat wzdłuż i wszerz co zajęło mi 2 godziny i niestety znalazłem tylko 8 z 10 potrzebnych mi sztuk alkojagód. Czy ktoś zna na to jakiś kod? Akt desperacji ;p Oczywiście wolałbym podanie namiarów na jakieś skupisko tego zielska ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna na to jakiś kod? Akt desperacji ;p Oczywiście wolałbym podanie

Dnia 18.12.2006 o 17:46, gaax napisał:

namiarów na jakieś skupisko tego zielska ;]


Sprawdź u alchemików może oni mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 17:46, gaax napisał:

Alkojagody!!! Gaax jest opętany! Alkojagody!!!
Echm. Sfrustrowany po 2 godzinnych poszukiwaniach tego zielska do jednego zadań postanowiłem
się zwrócić do Was, drodzy forumowicze :) Zużyłem ich całe swoje zapasy do produkcji nordmardzkiej
starki, ale niestety potrzebuję więcej. Udałem się więc na poszukiwania, przemierzyłem cały
świat wzdłuż i wszerz co zajęło mi 2 godziny i niestety znalazłem tylko 8 z 10 potrzebnych
mi sztuk alkojagód. Czy ktoś zna na to jakiś kod? Akt desperacji ;p Oczywiście wolałbym podanie
namiarów na jakieś skupisko tego zielska ;]

Alkojagody bardzo często mają gobliny. W Nordmarze jest ich dużo. Po prostu zabij kilka i wyciągnij z ich ciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 17:45, Bioły25 napisał:

bo przez te bledy nie mam w inventory tego pierścienia
> Adanosa zabranego demonowi z Gothy.. moze to nie istotne?... :)

Nie jestem pewien, ale wydaje mi sie że ten pierścień jest jednym z pięciu artefaktów Adanosa
a jeśli tak to chyba później jest potrzebny.


Jest zaje.... znaczy jest bardzo potrzebny. musisz dać wszystkie pięc artefaktów robharowi zubenowi albo spalić w wielikm piecu do rudy(ścieżka xardasa lub adannosa jak kto woli):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 17:50, sługa Innosa napisał:

Alkojagody bardzo często mają gobliny. W Nordmarze jest ich dużo. Po prostu zabij kilka i wyciągnij
z ich ciał.

O tym nie pomyślałem. Nawet ich ciał nie obszukiwałem bo nigdy nie miały nic wartościowego. Dzięki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was takie pytanka :

1. Jestem w Klanie Ognia i nie wiem, gdzie leży młot Kalana?
2. Gdzie jest kowal Pedar?
3. Jestem w Klanie Wilka i gdzie jest Larson?
4. Teraz mam misję w Varantu...w Ben Sali "Zrabowane dobra", gdzie mam znaleźć Suguta - zdrajcę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się