Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2006 o 10:36, WorldWar3PL napisał:

A czy grzebałeś w ini? :-)

Tak ale wczoraj zainstalowałem grę od nowa bez grzebania w ini i niestety nic to nie dało. przewertowałem kilka innych forów dot.Gothica ale nie zauważyłem aby ktoœ miał podobny problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 09:16, robert-kop2 napisał:

> A czy grzebałeś w ini? :-)
Tak ale wczoraj zainstalowałem grę od nowa bez grzebania w ini i niestety nic to nie dało.
przewertowałem kilka innych forów dot.Gothica ale nie zauważyłem aby kto� miał podobny problem


Po odinstalowaniu gry folder w "Moich Dokumentach" z Gothic III ciągle istnieje. Po prostu usuń grę i skasuj folder gothic3 w "Moich Dokumentach".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj odbijałem grobowiec przodka. Nie pamiętam, którego, ale byli tam orkowie, demon i ogr. Odbijałem go z przyzwanym demonem i potem wszyscy się naparzali. Nawet w starszych zapisach i w nowej grze. Wszyszcy byli na czerwono i atakowali również mnie. Po kilku restarach wszystko wróciło do normy (chyba). Ktoś mże wie, czym to było spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 09:31, Pepper Ronie napisał:

Po odinstalowaniu gry folder w "Moich Dokumentach" z Gothic III ciągle istnieje. Po prostu
usuń grę i skasuj folder gothic3 w "Moich Dokumentach".


Ale ini związane z działaniem gry nie siedzi w moich dokumentach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 22:35, HACKY napisał:

Od kilku lat procesor sie w grach praktycznie nie liczyl a ram na kompie troche. Dlatego wiekszosc
gier wymagala w miare slabego porcesora, nie za duzo ramu, i jaknajlepszej grafiki i wszystko
smigalo. Teraz sytuacja sie zmienia, nawet tanie karty graficzne to potwory w porownaniu z
mozliwosciami procesora. Jednak nadal wiekszosc zadan podczas grania bierze na siebie grafika.
Niestety tak nie jest w Gothicu 3. Gra jest bardzo pamieciozerna i chodzi glownie o RAM kompa
a nie grafiki. Dlatego sens grania jest od 1GB ramu, wlasciwie nawet od 1,5GB. Mozna sobie
pomoc zwiekszajac znacznie rozmiar pamieci wirtualnej (np 2GB minimum, 3-4G max). Sytuacja
w Gothicu 3 wyglada mniejwiecej tak ze gra wczytuje bardzo duzy teren na samym poczatku, podczas
ladowania, i caly czas przechowuje te informacje w ramie. Zeby bylo zabawniej to doczytuje
dane caly czas podczas poruszania sie. Dlatego tez standardem jest to ze dysk chodzi caly czas
na maksymalnych obrotach a gracz traci fps-y. Gwaltowna zmiana lokacji, np uzycie teleportu
to kolejna masakra dla dysku. Ja gram tak ze co pare minut zatrzymuje sie na 30 sekund w miejscu
i pozwalam spokojnie grze doczytac otoczenie, dzieki czemu gra chodzi plynnie przez dluzszy
czas, i dopuki dysk nie zacznie ponownie ostro mielic daje sie grac swobodnie. A moj komputer
to tylko Athlon 64 3200+ (na 32 bitowym windowsie), 2 x 512 MB RAM DDR 533MHz w dualu, GF 7600
GT Asusa, chlodzony aktywnie i pamiec wirtualna ustawiona na 2GB min i 3GB max. Ustawienia
grafiki: wszystko na max poza szczegolowoscia roslinek ktora jest na medium. W miastach tnie
sie mocno i doczytuje sporo, wiec po teleporcie do miasta robie 3 minuty przerwy na doczytanie
terenu i gra chodzi plynnie. Poza miastami chodzi plynnie, z doczytywaniami, jak mowilem wczesniej.

Tą pamięć wirtualną to sie gdzieś w kompie zmienia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam znalezc te artefakty dla Rhobara, ale ja z tym orkiem nie moge pogadac bo podbilem za duzo miast i nie moge dostac mapy i inof o artefaktach narazie mam tylko berlo zabralem jakiemus orkowi wiec skad mam wiedziec gdzie jest reszta artefaktow? konieczny jest poradnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 15:30, ziomas1222 napisał:

/.../ skad mam wiedziec gdzie jest reszta artefaktow? konieczny jest poradnik?

Poradnik dokładnie opisuje miejsca, gdzie artefakty są, i sposoby na ich zdobycie. Jednak i bez tego można sobie poradzić.
Artefakty są w: Gothcie, grobowcu Akashy w Nordmarze, Trelis, świątyni Mora Sul i Al Shedim. Więcej nie zdradzę, bo popsuję całą zabawę. :)
Co do tego orka, to nie wiem dokładnie o którą świątynię Ci chodzi. Po prostu zdobądź wszystkie klucze. Sposób nie jest ważny. Równie dobrze możesz zabić wszystkich w okolicy lub rozwiązać sprawę pokojowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Mam znalezc te artefakty dla Rhobara, ale ja z tym orkiem nie moge pogadac bo podbilem za

Dnia 20.12.2006 o 15:30, ziomas1222 napisał:

duzo miast i nie moge dostac mapy i inof o artefaktach narazie mam tylko berlo zabralem jakiemus
orkowi wiec skad mam wiedziec gdzie jest reszta artefaktow? konieczny jest poradnik?


Te miasto możesz podbić i raczej nie będziesz mógł w nim wykonywać zadań.
Te berło nie jest artefaktem pradawnych, a ten ork, który chiał te berło(Grok) ma mapę z wykopaliskami pradawnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zadanie w Mora Sul, w którym musze znalezc człowieka który zabił assasyna Ramireza. Jak ten człowiek sie nazywa i gdzie go znajde ??? Prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 15:53, Czarkinson napisał:

Dostałem zadanie w Mora Sul, w którym musze znalezc człowieka który zabił assasyna Ramireza.
Jak ten człowiek sie nazywa i gdzie go znajde ??? Prosze o odpowiedz.



Trudno to ospisac ale ten gosc jest na wykopaliskach (ogromne przestworza) jak wychodzisz z mora sul idz w lewo a powinienes trafic (ale odrazu mowie duzo stworow wiec szykuj sie na ciezka walke- najwiecej pustynych pełzaczy)
Jak masz cienka postac i nie zamierzasz szukac artefakto adanosa to se daruj to zadanie (póki co)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 19:58, Sidewinder napisał:

> jakie czry mozna sie nauczyc dopiero pod koniec gry?

Jak wybierzesz sciezke ktora bedziesz podązac (beliara inosa lub xardasa) to bedziesz mogl
sie nauczyc najsilniejszych zaklec danego boga w kapliczkach beliara (jak go wybrales) w kapliczkach
inosa (jak go wybrales) no i tego nie jestem pewien ale u adanosa to chyba xardas uczy najslilnijeszych
zaklec (jak wybrales sciezke xardasa)...
u inosa to najsilniejsze czary jakie mozesz sie nauczyc to blogolsawinstwo orężu (+10 do obrazen
danego miecza) meteoryt (zabija dany cel) no i wiara (cos w tym stylu dolancza sie do ciebie
osoba na ktora zuciles zkalecie bez zbednych pytan) a u innych bogow to nie wiem ale wszystkie
czary jakie sa dostepne w grze sa w ksiedze czarow.... (te ostatnie 3-4 u kazdego bogow) aha
i jak np zdecydujesz sie sluzyc inosowi to bedziesz mogl sie nauczyc jedynie jego najsilniejsze
zaklecia a beliara i adanos juz nie

a jak można przyłączyć sie do np innosa jeestem w geldern zadania na reputacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 16:19, Alex123 napisał:

> > jakie czry mozna sie nauczyc dopiero pod koniec gry?
>
> Jak wybierzesz sciezke ktora bedziesz podązac (beliara inosa lub xardasa) to bedziesz
mogl
> sie nauczyc najsilniejszych zaklec danego boga w kapliczkach beliara (jak go wybrales)
w kapliczkach
> inosa (jak go wybrales) no i tego nie jestem pewien ale u adanosa to chyba xardas uczy
najslilnijeszych
> zaklec (jak wybrales sciezke xardasa)...
> u inosa to najsilniejsze czary jakie mozesz sie nauczyc to blogolsawinstwo orężu (+10
do obrazen
> danego miecza) meteoryt (zabija dany cel) no i wiara (cos w tym stylu dolancza sie do
ciebie
> osoba na ktora zuciles zkalecie bez zbednych pytan) a u innych bogow to nie wiem ale wszystkie

> czary jakie sa dostepne w grze sa w ksiedze czarow.... (te ostatnie 3-4 u kazdego bogow)
aha
> i jak np zdecydujesz sie sluzyc inosowi to bedziesz mogl sie nauczyc jedynie jego najsilniejsze

> zaklecia a beliara i adanos juz nie
a jak można przyłączyć sie do np innosa jeestem w geldern zadania na reputacje

Z tego co wiem jak masz wszystkie artefakty Adanossa wybierasz jednego z trzech bogów ja sam też jestem dopiero w Geldern i mam 56 reputacji!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 16:21, Pyton15 napisał:

> > > jakie czry mozna sie nauczyc dopiero pod koniec gry?
> >
> > Jak wybierzesz sciezke ktora bedziesz podązac (beliara inosa lub xardasa) to bedziesz

> mogl
> > sie nauczyc najsilniejszych zaklec danego boga w kapliczkach beliara (jak go wybrales)

> w kapliczkach
> > inosa (jak go wybrales) no i tego nie jestem pewien ale u adanosa to chyba xardas
uczy
> najslilnijeszych
> > zaklec (jak wybrales sciezke xardasa)...
> > u inosa to najsilniejsze czary jakie mozesz sie nauczyc to blogolsawinstwo orężu
(+10
> do obrazen
> > danego miecza) meteoryt (zabija dany cel) no i wiara (cos w tym stylu dolancza sie
do
> ciebie
> > osoba na ktora zuciles zkalecie bez zbednych pytan) a u innych bogow to nie wiem
ale wszystkie
>
> > czary jakie sa dostepne w grze sa w ksiedze czarow.... (te ostatnie 3-4 u kazdego
bogow)
> aha
> > i jak np zdecydujesz sie sluzyc inosowi to bedziesz mogl sie nauczyc jedynie jego
najsilniejsze
>
> > zaklecia a beliara i adanos juz nie
> a jak można przyłączyć sie do np innosa jeestem w geldern zadania na reputacje
Z tego co wiem jak masz wszystkie artefakty Adanossa wybierasz jednego z trzech bogów ja sam
też jestem dopiero w Geldern i mam 56 reputacji!!!

ej a jak myslisz w geldern nie trzeba zdobywac reputki tylko mozna od razy zrobić sieczke a potem isc do trelis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 16:28, Alex123 napisał:

> > > > jakie czry mozna sie nauczyc dopiero pod koniec gry?
> > >
> > > Jak wybierzesz sciezke ktora bedziesz podązac (beliara inosa lub xardasa) to
bedziesz
>
> > mogl
> > > sie nauczyc najsilniejszych zaklec danego boga w kapliczkach beliara (jak go
wybrales)
>
> > w kapliczkach
> > > inosa (jak go wybrales) no i tego nie jestem pewien ale u adanosa to chyba xardas

> uczy
> > najslilnijeszych
> > > zaklec (jak wybrales sciezke xardasa)...
> > > u inosa to najsilniejsze czary jakie mozesz sie nauczyc to blogolsawinstwo orężu

> (+10
> > do obrazen
> > > danego miecza) meteoryt (zabija dany cel) no i wiara (cos w tym stylu dolancza
sie
> do
> > ciebie
> > > osoba na ktora zuciles zkalecie bez zbednych pytan) a u innych bogow to nie
wiem
> ale wszystkie
> >
> > > czary jakie sa dostepne w grze sa w ksiedze czarow.... (te ostatnie 3-4 u kazdego

> bogow)
> > aha
> > > i jak np zdecydujesz sie sluzyc inosowi to bedziesz mogl sie nauczyc jedynie
jego
> najsilniejsze
> >
> > > zaklecia a beliara i adanos juz nie
> > a jak można przyłączyć sie do np innosa jeestem w geldern zadania na reputacje
> Z tego co wiem jak masz wszystkie artefakty Adanossa wybierasz jednego z trzech bogów
ja sam
> też jestem dopiero w Geldern i mam 56 reputacji!!!
ej a jak myslisz w geldern nie trzeba zdobywac reputki tylko mozna od razy zrobić sieczke a
potem isc do trelis ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 16:15, Sidewinder napisał:

> Dostałem zadanie w Mora Sul, w którym musze znalezc człowieka który zabił assasyna Ramireza.

> Jak ten człowiek sie nazywa i gdzie go znajde ??? Prosze o odpowiedz.


Trudno to ospisac ale ten gosc jest na wykopaliskach (ogromne przestworza) jak wychodzisz z
mora sul idz w lewo a powinienes trafic (ale odrazu mowie duzo stworow wiec szykuj sie na ciezka
walke- najwiecej pustynych pełzaczy)
Jak masz cienka postac i nie zamierzasz szukac artefakto adanosa to se daruj to zadanie (póki
co)

ej a wgeldern nie trzeba zdobywać reputki tylko mazna zrobić sieczke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 15:30, ziomas1222 napisał:

Mam znalezc te artefakty dla Rhobara, ale ja z tym orkiem nie moge pogadac bo podbilem za
duzo miast i nie moge dostac mapy i inof o artefaktach narazie mam tylko berlo zabralem jakiemus
orkowi wiec skad mam wiedziec gdzie jest reszta artefaktow? konieczny jest poradnik?

a co masz pirata skoro sie pytasz czy koniecny jest poradnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 22:35, HACKY napisał:

Od kilku lat procesor sie w grach praktycznie nie liczyl a ram na kompie troche. Dlatego wiekszosc
gier wymagala w miare slabego porcesora, nie za duzo ramu, i jaknajlepszej grafiki i wszystko
smigalo. Teraz sytuacja sie zmienia, nawet tanie karty graficzne to potwory w porownaniu z
mozliwosciami procesora. Jednak nadal wiekszosc zadan podczas grania bierze na siebie grafika.
Niestety tak nie jest w Gothicu 3. Gra jest bardzo pamieciozerna i chodzi glownie o RAM kompa
a nie grafiki. Dlatego sens grania jest od 1GB ramu, wlasciwie nawet od 1,5GB. Mozna sobie
pomoc zwiekszajac znacznie rozmiar pamieci wirtualnej (np 2GB minimum, 3-4G max). Sytuacja
w Gothicu 3 wyglada mniejwiecej tak ze gra wczytuje bardzo duzy teren na samym poczatku, podczas
ladowania, i caly czas przechowuje te informacje w ramie. Zeby bylo zabawniej to doczytuje
dane caly czas podczas poruszania sie. Dlatego tez standardem jest to ze dysk chodzi caly czas
na maksymalnych obrotach a gracz traci fps-y. Gwaltowna zmiana lokacji, np uzycie teleportu
to kolejna masakra dla dysku. Ja gram tak ze co pare minut zatrzymuje sie na 30 sekund w miejscu
i pozwalam spokojnie grze doczytac otoczenie, dzieki czemu gra chodzi plynnie przez dluzszy
czas, i dopuki dysk nie zacznie ponownie ostro mielic daje sie grac swobodnie. A moj komputer
to tylko Athlon 64 3200+ (na 32 bitowym windowsie), 2 x 512 MB RAM DDR 533MHz w dualu, GF 7600
GT Asusa, chlodzony aktywnie i pamiec wirtualna ustawiona na 2GB min i 3GB max. Ustawienia
grafiki: wszystko na max poza szczegolowoscia roslinek ktora jest na medium. W miastach tnie
sie mocno i doczytuje sporo, wiec po teleporcie do miasta robie 3 minuty przerwy na doczytanie
terenu i gra chodzi plynnie. Poza miastami chodzi plynnie, z doczytywaniami, jak mowilem wczesniej.


hej a gdzie mozna ta pamiec wirtualna tak ustawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 16:31, Alex123 napisał:

> Mam znalezc te artefakty dla Rhobara, ale ja z tym orkiem nie moge pogadac bo podbilem
za
> duzo miast i nie moge dostac mapy i inof o artefaktach narazie mam tylko berlo zabralem
jakiemus
> orkowi wiec skad mam wiedziec gdzie jest reszta artefaktow? konieczny jest poradnik?


a co masz pirata skoro sie pytasz czy koniecny jest poradnik


ta..lol nr EK; 136, po prostu nie korzystam z poradnikow i chcialem inne rozwiazanie ale to skorzystanie bedzie konieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u karypto da sie nauczyc tylko regeneracji many, wiec gdzie moge sie nauczyc maga ognia?

gdzie znajde vaka (tego od mapy z artefaktmi) , podobno jest w geldern, ale nie wiem czy dobrze zrobilem, ze zrobilem tam reolucje, prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się