Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

1. Mam umiejętność kucia broni z magicznej rudy, ale jak ją wytapiać?
2. Jak wpisywać kody, aby działały (w szczególności chodzi mi o jeden Ognisty Puchar - z Montery i jeden Kamień Przodka - Angira)?
3. Gdzie można nauczyć się ulepszania pancerzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 15:55, Valentino S.A. napisał:

a właściwie ucząć się walki dwoma mieczami bede później walczyć np. dwoma mieczami nordmarczyka


Możesz używać dowolnych dwóch mieczy jednoręcznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 16:03, Full Wypas napisał:

Mam pytanie, czy ktoś wie, jak naostrzyć miecz bez sztuki kowalskiej? Moje punkty dodaje do
złodziejstwa i siły, nie chcę sobie namieszać, więc czy jest jakiś sposób? Można poprosić jakiegoś
kowala? Mam bardzo fajny miecz półtoraręczny, tylko zużyty, bardzo bym chciał, by wrócił do
formy, proszę o pomoc!


Naostrzenie miecza daje +10 do obrażeń, nie usuwa cechy zużyty (która z kolei powoduje że broń ma -50% do orginalnych obrażeń). Zużytego miecza nie da się naprawić można go tylko sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 18:42, marlin15 napisał:

gdzie sie mozna nauczyc umiejętnosci PALADYN ??


******SPOILER******
Jeśli wybierzesz stronę Innosa w wojnie bogów tej umiejętności nauczy cię Rhobar (ale dopiero po oddaniu 5 artefaktów Innosowi
******KONIEC SPOILERA******

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 18:49, Full Wypas napisał:

Nie wiem, gdzie to można zdobyć, ale pamiętasz Wenzela? Powiedział, że w wilczej grocie zchował
miecz, na południe montery, w jaskini. Zlecił Ci, byś mu go przyniósł. Idź tam, pokonaj wilki,
(przy okazji zrobisz qest Dennisa "zabij wilki"), na samym końcu po lewo powinien być właśnie
ten miecz. Ale nie oddawaj go właścicielowi. O ile się nie myle, to ma on właśnie właściwość
zadawania lepszych obrażeń Stworzeniom Beliara i zadaje chyba 90 obrażeń.


Miecz Wenzela jest po prostu błogosławiony - błogosławieństwo daje +10 do obrażeń zadawanych przez broń (przeciwko każdemu przeciwnikowi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 19:06, GanD napisał:

Jaki sprawić, aby wpisywane kody działały? Uruchamiam konsolę, ale widzę tylko czarny pasek,
a jedne co udało mi się wpisać do tej pory, to goto, inne kody nie chcą działać. Trzeba je
wpisywać w jakiś specjalny sposób czy co?


Jak odkrył Kodi127
rozwiązanie jest banalnie proste - wystarczy w folderze "data", w katalogu gry utworzyć nowy folder o nazwie "_compiledImage", a w tym z kolei folderze utworzyć jeszcze jeden folder o nazwie "_Intern"... i tyle, mnie to pomogło, rozwiązanie znalazłem po Polsku, więc nie musiałem się z przekładem męczyć (pamiętaj o kreseczkach _ i nie pisz nazw z códzysłowiami)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 19:30, kaz909 napisał:

Czesc skąd masz hełm paladyna prosze powiedz :->


Znajduje się w Geldern. Leży w pokoju w którym są szamani orków, niedaleko południowej bramy do Geldern.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 01:04, GanD napisał:

1. Mam umiejętność kucia broni z magicznej rudy, ale jak ją wytapiać?


Nie możesz jej wytapiać, znajdujesz albo bryłki rudy albo sztaby rudy - tą są dwa odzielne nie powiązane ze sobą przedmioty. Niektóre miecze do wykucia wymagają rudy inne sztabek, nie możesz przetwarzać jednego w drugie.

Dnia 16.11.2006 o 01:04, GanD napisał:

2. Jak wpisywać kody, aby działały (w szczególności chodzi mi o jeden Ognisty Puchar - z Montery
i jeden Kamień Przodka - Angira)?


give It_FiremageCup
give It_Ancestor_Stone_05

Dnia 16.11.2006 o 01:04, GanD napisał:

3. Gdzie można nauczyć się ulepszania pancerzy?


Nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karharot-niezła wiedza, nie powiem :) . Ale proponowałbym umieścić wszystko w jednym poście, zaznaczając, do kogo w danym momencie mówisz. Chociaż... tu się właśnie zastanawiam: w końcu Odpowiedzieć można naraz tylko jednej osobie, tyle ich zadało pytania, Ty na każde znasz odpowiedź; czy aby to nie jest logiczne? Eee... zaplątałem się :) .

A Gothic II leży u mnie z dodatkiem na półce. Podobnie jak parę innych gier-czeka na więcej wolnego czasu i "załatwienie" Guild Wars". Trzecia część mi nie podziała-na mocniejszych maszynach były poważne problemy. Może kiedyś... ulepszę komputer, kupię jakąś Złotą Edycję, czy coś :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zestawienie cech broni, tym razem dotyczące łuków.

Łuki: Zd.łow. Obrażenia Wymagana Cecha Właściwości
Łuk 70 40
Łuk Myśliwski 80 45 "łuk"
Łuk Asasyna 90 50 "łuk"
Kościanu Łuk 100 55 "łuk"
Łuk Kompozytowy 110 65 "łuk"
Łuk Wojenny 130 70 "łuk"
Długi Łuk 120 70 "łuk"
Wilczy Rozpruwacz 140 75 "łuk" "myśliwy"
Łuk Dębowy 150 80 "łuk"
Łuk Gońca Leśnego 160 85 "łuk" "myśliwy (gruba zwierzyna)"
Łuk Bojowy 180 90 "łuk" "łucznik"
Łuk Armijny 170 90 "łuk"
Orkowy Rozpruwacz 190 95 "łuk" "łowca orków"
Bojowy Łuk 200 100 "łuk"
Siewca Śmierci 210 105 "łucznik"
Nimrod 220 110 "łucznik"
Cicha Śmierć 230 115 "łucznik"
Łuk Runiczny 240 115 "łucznik" "mistrz łucznictwa"
Demoniczny Łuk 250 120 "mistrz łucznictwa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 23:26, krisquall napisał:

Masz w Gothcie znalesc kamiec do Swiatyni w Vengard''cie .
Z swiatyni masz sie udac przez podbite przez orkow miasto do Zamku

Dzięki za odpowiedż, byłem całkowicie zdezorientowany przez "poradnik" dołączony do EK. Uważam że CDProjekt powinien zamieścić erratę i przeprosić graczy za tak liczne błędy. Jestem w stanie zrozumieć pomylenie północy z południem w queście złodziei zboża ale nie mogę zrozumieć błędów gdzie opis questu nie odpowiada przebiegowi gry. W dodatku, w niektórych lokacjach pominięto do 80% questów. Czyżby autorzy tego "poradnika" nie zagrali w G3? Niestety instrukcja dopasowała się również poziomem do poradnika. Gracze nie powinni przepuścić CD Projekt takich niedoróbek i to w Edycji Kolekcjonerskiej! Ta edycja zasługuje na miano "białego kruka", niestety negatywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 09:30, zolenderek napisał:

Niestety instrukcja dopasowała
się również poziomem do poradnika. Gracze nie powinni przepuścić CD Projekt takich niedoróbek
i to w Edycji Kolekcjonerskiej! Ta edycja zasługuje na miano "białego kruka", niestety negatywnie.


Niestety, instrukcja to jakaś kpina z użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś przy instalacji miał tak jak ja, jakies 15+ min microsoft visual c++ redistributate?? bo zmnieniałem system i teraz wieki się to ładuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 09:42, mdag napisał:

> Niestety instrukcja dopasowała
> się również poziomem do poradnika. Gracze nie powinni przepuścić CD Projekt takich niedoróbek

> i to w Edycji Kolekcjonerskiej! Ta edycja zasługuje na miano "białego kruka", niestety
negatywnie.

Niestety, instrukcja to jakaś kpina z użytkowników.


A po co komu poradnik ? Poradniki to sam jedna wielka kpina ! W trakcie gry wszystko sie okaze ( cała przyjemnosc gry ) a nie wypelniac instrukcje wedlug poradnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi pomóc. Mam takie migotanie obrazu,przez to nie da się gra.wcześniej mi to niedokuczało ale teraz po prostu jest nie do zniesienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 10:35, Darko82 napisał:

> > Niestety instrukcja dopasowała
> > się również poziomem do poradnika. Gracze nie powinni przepuścić CD Projekt takich
niedoróbek
>
> > i to w Edycji Kolekcjonerskiej! Ta edycja zasługuje na miano "białego kruka", niestety

> negatywnie.
>
> Niestety, instrukcja to jakaś kpina z użytkowników.

A po co komu poradnik ? Poradniki to sam jedna wielka kpina ! W trakcie gry wszystko sie okaze
( cała przyjemnosc gry ) a nie wypelniac instrukcje wedlug poradnika.


a czy ja coś pisałem o poradniku ?
Poradnik mnie w ogóle nie interesuje.
czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się