Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

wedlug poradnika niedlugo bede musial dokonac wyboru, czy chce dolaczyc do orkow lub buntownikow. mam tutaj dylemat: z jednej strony wole jednak pozostac "tym dobrym", a z drugiej patrzac na mapke z zaznaczonymi drogami poszczegolnych stronnictw, orkowie maja znacznie ciekawsza trase do pokonania(gotha itd). co wiec polecacie? kim gra sie lepiej, przyjemniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 23:22, MarneusPL napisał:

wedlug poradnika niedlugo bede musial dokonac wyboru, czy chce dolaczyc do orkow lub buntownikow.
mam tutaj dylemat: z jednej strony wole jednak pozostac "tym dobrym", a z drugiej patrzac na
mapke z zaznaczonymi drogami poszczegolnych stronnictw, orkowie maja znacznie ciekawsza trase
do pokonania(gotha itd). co wiec polecacie? kim gra sie lepiej, przyjemniej?


Zagraj po prostu wczuwając się w rolę , tak jak to byś ty dokonywał wyborów (na tym polega przecież RPG), a potem zgraj drugi raz i zrób odwrotnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 12:46, buguser napisał:

Co do walki w stolicy i buntownikach: rzucę na nich wszystkich amnezję i po sprawie, zapewne
wystarczy rzucic czar na Markusa bo to z nim tylko gadam.

Zapominałeś o queście dla paladyna Georga - +15 Vengard jest nie do pogardzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 23:35, Lord Kapitan napisał:

jak moge zatruc bron.gdzie sie kupuje recepture butelke trucizny o ile takie cos istnieje i
gdzie to zrobic


Też sie usiłowałem tego dowiedzieć ale nikt nie raczył powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 07:28, Achim napisał:

> Co do walki w stolicy i buntownikach: rzucę na nich wszystkich amnezję i po sprawie, zapewne

> wystarczy rzucic czar na Markusa bo to z nim tylko gadam.
Zapominałeś o queście dla paladyna Georga - +15 Vengard jest nie do pogardzenia


Wiem o tym :)

Po wyczyszczeniu miasta zaprowadziłem Georga do zamku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 23:35, Lord Kapitan napisał:

jak moge zatruc bron.gdzie sie kupuje recepture butelke trucizny o ile takie cos istnieje i
gdzie to zrobic


Nie wiem gdzie i kto nauczy ale jest taka umiejętność "zatrucie broni" (czy jakoś tak).


Wyczysciłem stolice i przyjałem zadanie od króla. I tak się zastanawiam gdzie iść, wczesniej myślałem o faring, ale teraz nie wiem sam. Gdzie są przyjemniejsze zadania do wykonania? Mam isc do faring, trelis (czy jak to tam się zwie)??

W faring przebywa głowny wódz orków, tak? Tak wybiegam w przyszłość i myśle sobie jak mi się uda odbic faring z rak orków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 23:37, Lord Kapitan napisał:

a tak wogole jest butelka trucizny????????

robienia trucizn się nie nauczysz nie masz szans (jeden z tysiąca bugów gry :P)
ale buteleczkę z trucizną można czasem znaleźć lub kupić u alchemików - ale jest to losowe i nie podam u kogo (raz miał ją nawet alchemik z cape dun !!)
mnie podczas gry chyba ze 2 szt. udało się zdobyć
może nowe patche (w produkcji) to poprawią ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 08:32, buguser napisał:

Nie wiem gdzie i kto nauczy ale jest taka umiejętność "zatrucie broni" (czy jakoś tak).


Ta umiejętność o ile pamiętam jest zabugowana i nie da jej się nauczyć (nawet jak znajdzie się nauczyciela i zapłaci za naukę to po prostu traci się 5PN a nic się nie zyskuje). Te jakieś nowe nieoficjalne patche ponoć to zmieniają ale sam ich nie wypróbowałem więc nie wiem

Dnia 13.09.2007 o 08:32, buguser napisał:

Wyczysciłem stolice i przyjałem zadanie od króla. I tak się zastanawiam gdzie iść, wczesniej
myślałem o faring, ale teraz nie wiem sam. Gdzie są przyjemniejsze zadania do wykonania? Mam
isc do faring, trelis (czy jak to tam się zwie)??


Questy są wszędzie mniej więcej takie same. Najlepiej jest trochę sobie zróżnicować grę - jeśli nie masz teraz nic do wykonania w Myrtanie o czym musiałbyś pamiętać to zajrzyj na pewien czas do Varantu, będziesz mógł się nacieszyć odmiennymi widokami:)

Dnia 13.09.2007 o 08:32, buguser napisał:

W faring przebywa głowny wódz orków, tak? Tak wybiegam w przyszłość i myśle sobie jak mi się
uda odbic faring z rak orków.


W Faring nie ma żadnego podziemia ani żadnej opozycji względem orków. Możesz oczywiście ich wszystkich pozabijać ale rewolucji w mieście nie da się zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 09:15, venom1919 napisał:

Hey! Witam wszystkich:) Mam pytanie kto wie jak wykonać zadanie: "Okara potrzebuje więcej
ludzi
"?? Czekam na odpowiedź i z góry dziekuje:)


szczegółów ci nie podam bo nie pamietam, ale łaź w okolicy okary znajdziesz kilku gosci których trzeba namówić do przyłączenia się do okary - śą to dwaj myśliwi na północ nieopodal okary - siedza w takich ruinach za cieniostworami), jest koleś na zachód od okary - przy kopalni w zboczu góry, jest gostek gdzieś w lesie - nie jest go łatwo znaleźć i chyba w z farmy obok Montery trzeba delikwenta przyprowadzić. w każdym bądź razie dla kazdego z nich chyba trzeba coś zrobić a wtedy ida tam gdzie im sugerujemy. najlepiej sprawdź w jakiejś solucji.
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 08:40, Karharot napisał:

> Nie wiem gdzie i kto nauczy ale jest taka umiejętność "zatrucie broni" (czy jakoś tak).


Ta umiejętność o ile pamiętam jest zabugowana i nie da jej się nauczyć (nawet jak znajdzie
się nauczyciela i zapłaci za naukę to po prostu traci się 5PN a nic się nie zyskuje). Te jakieś
nowe nieoficjalne patche ponoć to zmieniają ale sam ich nie wypróbowałem więc nie wiem


Ja wypróbowałem. Łatka nazywa się
Gothic_3_Community_Patch_v1.4
Poprawia tez mnóstwo innych błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 23:22, MarneusPL napisał:

wedlug poradnika niedlugo bede musial dokonac wyboru, czy chce dolaczyc do orkow lub buntownikow.
mam tutaj dylemat: z jednej strony wole jednak pozostac "tym dobrym", a z drugiej patrzac na
mapke z zaznaczonymi drogami poszczegolnych stronnictw, orkowie maja znacznie ciekawsza trase
do pokonania(gotha itd). co wiec polecacie? kim gra sie lepiej, przyjemniej?


Nie ma różnicy, za każdym razem będzie tak samo nudno:) Nie wiem jak to jest u innych, ale fabularnie G3 jest najgorszy z pośród wszystkich części. Na początku zabawa jest przednia, ale im dalej w las... Owszem, jest kilka(KILKA! na jednej dłoni można policzyć!) fajnych "smaczków", ale gdzie tam do 1 czy 2 części.
Powiem tak - grałem po stronie buntowników i grę można ukończyć dość szybko(jeśli nie chcesz wykonać wszystkich zadań pobocznych oczywiście). w skrócie to wygląda tak, że najpierw trzeba zdobyć reputację w krainach "zielonych"(tu radzę przepędzać orki dopiero pod koniec gry, jak już zrobimy w miastach przez nich kontrolowanych wszystko, co mamy do zrobienia), potem odzyskać artefakty adanosa(trochę łażenia po pustyniach i nordmarze), po czym mała rozmowa z adanosem, przepędzenie orków o koniec zabawy. Oczywiście to WIELKI skrót, ale większość zadań jest tak banalna, że znudzisz się parę razy nimi. To znacznie wydłuża jej czas, bo trzeba robić spore przerwy w graniu, dolicz jeszcze ok. 20 godzin na to, jak będziesz klął na jakiś bug, który coś spartoli, a sav był godzinę temu... Ogólnie grę ratuje grafika i muzyka... ale wolałbym już porządną fabułę i zadania, a grafikę choćby z dwójki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 14:39, okup44 napisał:

czy goty 3 zajazy na takim kompie
2,8 ghr
1,5 gm ram
niwidia 6600
odpisci bo sie wacham cz wogule kupywac jest tam cos ciekawego


pójdzie na srednich spokojnie, aczkolwiek scinek nie unikniesz, ja własnie na takim zaiwaniałem, tyle że procek 3,06. ba, nawet czasami na maxymalnych grałem, ale troche mało klatek było i oczy zaczynały boleć
lubisz gothic kupuj smiało zwłaszcza ze cena jest teraz rozsądna - ok 5 dyszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 19:08, Matias16162 napisał:

> czy ktoś może napisać gdzie dokładnie znajduje sie jaskinia Ortegi i kupiec Iomar
ortega.. tak. wiem. jak masz patrol orkow krecacy sie pomiedzy reddock a ardea to dokladnie
po ich lewej stronie jest kotlinka w ktorej jest jaskinia pilnowana przez 2 slabych bandytow.
to jaskinia ortegi. iomar est w drodze do montery na jednym ze skrzyzowan lezy wozek na drodze
a na lawce obok siedzi owy poszukiwany kupiec

ok dzięki Matias16162

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się