Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 21.09.2007 o 18:41, Matias16162 napisał:

> Mam pytanie:
> Co daje grzebanie w pliku ini. tej gry?
powiem tak: albo wszysko stracisz albo wszysko zyskasz. lepiej sie tam niebawic. od tego
sa patche tweaki itd.


Co to znaczy, że albo wszystko stracę, albo wszystko zyskam?
Przecież można robić kopię zapasową plików ini, nie widzę w tym problemu.
No ale co to znaczy wszystko zyskać? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 17:11, Matias16162 napisał:

mi pomogl w zadaniach a gre tez spowolnil. niestety na patcha nalezytego chyba sie niedoczekamy

Obawiam się, że należyte poprawki zostaną wprowadzone dopiero wraz z dodatkiem. A na ten też trochę sobie poczekamy...

Altair05

Dnia 21.09.2007 o 17:11, Matias16162 napisał:

Co daje grzebanie w pliku ini. tej gry?

Jeśli ustawisz odpowiednie parametry na miarę możliwości swojego komputera, możesz zyskać kilka klatek na sekundę bez widocznej utraty jakości grafiki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 18:48, Bumber napisał:

Obawiam się, że należyte poprawki zostaną wprowadzone dopiero wraz z dodatkiem. A na ten też
trochę sobie poczekamy...

dodatek? hmm... gdzies cos slyszalem i nawet sie ucieszylem... ale pozniej w podstawke zagralem :] i juz na zaden dodatek nie czekam... ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 18:48, Bumber napisał:

> mi pomogl w zadaniach a gre tez spowolnil. niestety na patcha nalezytego chyba sie niedoczekamy

Obawiam się, że należyte poprawki zostaną wprowadzone dopiero wraz z dodatkiem. A na ten też
trochę sobie poczekamy...

Altair05
> Co daje grzebanie w pliku ini. tej gry?
Jeśli ustawisz odpowiednie parametry na miarę możliwości swojego komputera, możesz zyskać kilka
klatek na sekundę bez widocznej utraty jakości grafiki. :)

dodatek? za 4 lata moze.... teraz pracuja nad gothic 4 : genesis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 19:13, Matias16162 napisał:

.. teraz pracuja nad gothic 4


A i tak nie chcę G4 :( Wystarczy skopana trzecia część... Zresztą nie wyobrażam sobie Gothica bez Piranha Bytes. Już lepszym pomysłem, byłoby wypuszczenie dodatku, który by zoptymalizował grę, poprawił bugi, i dodał jakieś nowe lokacje, questy ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 19:02, trollf napisał:

dodatek? hmm... gdzies cos slyszalem i nawet sie ucieszylem... ale pozniej w podstawke zagralem
:] i juz na zaden dodatek nie czekam... ;p

Szczerze mówiąc, to mi też się odechciało. Trójka była wystarczająco słaba, by nie myśleć o dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 19:24, Sob-styl napisał:

> .. teraz pracuja nad gothic 4

A i tak nie chcę G4 :( Wystarczy skopana trzecia część... Zresztą nie wyobrażam sobie Gothica
bez Piranha Bytes. Już lepszym pomysłem, byłoby wypuszczenie dodatku, który by zoptymalizował
grę, poprawił bugi, i dodał jakieś nowe lokacje, questy ; )

Jak pomyślę o wymaganiach Gothica 4 to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 19:24, Sob-styl napisał:

> .. teraz pracuja nad gothic 4

A i tak nie chcę G4 :( Wystarczy skopana trzecia część... Zresztą nie wyobrażam sobie Gothica
bez Piranha Bytes. Już lepszym pomysłem, byłoby wypuszczenie dodatku, który by zoptymalizował
grę, poprawił bugi, i dodał jakieś nowe lokacje, questy ; )


Moim zdaniem fundamentalnym błędem (poza tymi natury technicznej) było usunięcie rozdziałów, przez co wszystko było jakby... zwyczajne przez cały czas. A przypomnijmy sobie np. IV rozdział Gothica, gdzie zamknięto Stary Obóz. Tutaj mamy odbijanie miast, zresztą bardzo marne. A wyobrażacie sobie, że na przykład kolejne krainy (Varant, Nordmar) były by treścią osobnych rozdziałów? I wtedy powiedzmy wracamy z Varantu, a w Myrthanie widzimy już podbudowane miasta, które odbiliśmy. Wspaniały, odbudowany Vengard. Oj, to otworzyło by scenarzystom wiele możliwości...
Przez brak owych rozdziałów trzeba było zmienić sporo w filozofii Gothica i to wyszło naprawdę kiepsko. DUŻO bardziej wolałbym liniową fabułę, ale ciekawą i ciekawie opowiedzianą. Czyli dokładną odwrotność Gothica 3. Po prostu PRAWDZIWĄ kontynuację G2, może nowocześniejszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 19:33, KrzychoCJ napisał:

> > .. teraz pracuja nad gothic 4
>
> A i tak nie chcę G4 :( Wystarczy skopana trzecia część... Zresztą nie wyobrażam sobie
Gothica
> bez Piranha Bytes. Już lepszym pomysłem, byłoby wypuszczenie dodatku, który by zoptymalizował

> grę, poprawił bugi, i dodał jakieś nowe lokacje, questy ; )
Jak pomyślę o wymaganiach Gothica 4 to...

napewno bedzie lepszy i mniej wymagajacy i bardziej dopracowany jak nierobi go piranha bytes. ale to nietemat o g4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 09:19, 143872 napisał:

Czy Xardas się pojawia w Gothic 3 ? Nie wiem bo nie grałem a jestem ciekawy ;)


No pewnie, że jest! Jak mogłoby go nie być? Zresztą w końcóówce GII mówi, że jeszcze sie spotka z bezim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 09:19, 143872 napisał:

Czy Xardas się pojawia w Gothic 3 ? Nie wiem bo nie grałem a jestem ciekawy ;)

no pewnie! w tej grze pirwsze zadanie to go znalezc i albo mu pomagac albo zabic. Pozbawil swiat magii runicznej i w jawny sposob sprzymierzyl sie z orkami. Jest ich przywodca... Jedno ci powiem: to bardzo tajemnicza postac ale wgothic 3 nam wszystko wyjasnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 09:26, 143872 napisał:

Hehe dobry Xardasik :D Czyli on jest to tej hmm ... jakby złej stronie ? A jak się go zabije
to co się stanie ?


wiesz, w grze okazuje soe, że on jest po neutralnej stronie. Ani dobry ani zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 09:28, Ecko09 napisał:

wiesz, w grze okazuje soe, że on jest po neutralnej stronie. Ani dobry ani zły.


No ale podobno sprzymierzył się z orkami a 2 cześci na końcu gry powiedział zaraz po tym jak smoka zabiliśmy że Beliar wybrał go na coś tam :P A jak się go nie zabije to co się z nim dzieje ? Pomaga nam ? Też ma taką swoją wieżę jak w 1 i 2 części ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby nie psuć innym zabawy, piszmy spoilerami :).
UWAGA SPOILER :)
No to po kolei. Xardas jest postacią neutralną, tzn. sprzymierzył się z Orkami, aby odnaleźć zaginione artefakty, a potem wykorzystać je do opuszczenia tego świata i tym samym zakończenia wojny bogów. Tak na prawdę, to tylko do tego są oni mu potrzebni, ponieważ, na całym kontynencie prowadzą wykopaliska w celu odszukania artefaktów :). A więc, Xardas nie jest postacią, ani złą, ani dobrą, można by rzec neutralną.
KONIEC SPOILERA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 09:35, 143872 napisał:

> wiesz, w grze okazuje soe, że on jest po neutralnej stronie. Ani dobry ani zły.

No ale podobno sprzymierzył się z orkami a 2 cześci na końcu gry powiedział zaraz po tym jak
smoka zabiliśmy że Beliar wybrał go na coś tam :P A jak się go nie zabije to co się z nim dzieje
? Pomaga nam ? Też ma taką swoją wieżę jak w 1 i 2 części ?

ma. ale duzo brzydsza i mniejsza. wg mnie najlepsza byla w gothic 2 noc kruka. A Xardas..... no coz, ja stoje za nim mur beton. Zabijalismy wedrujac po mapce i paladynow i orkow, a potem poszedlem do niezbadanych krain.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 09:52, Matias16162 napisał:

> > wiesz, w grze okazuje soe, że on jest po neutralnej stronie. Ani dobry ani zły.

>
> No ale podobno sprzymierzył się z orkami a 2 cześci na końcu gry powiedział zaraz po tym
jak
> smoka zabiliśmy że Beliar wybrał go na coś tam :P A jak się go nie zabije to co się z
nim dzieje
> ? Pomaga nam ? Też ma taką swoją wieżę jak w 1 i 2 części ?
ma. ale duzo brzydsza i mniejsza. wg mnie najlepsza byla w gothic 2 noc kruka. A Xardas.....
no coz, ja stoje za nim mur beton. Zabijalismy wedrujac po mapce i paladynow i orkow, a potem
poszedlem do niezbadanych krain.


Jak dla mnie to ta wiezą w 3 części najlepiej wygląda na zewnątrz, chodź w środku coś mała jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się