Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 22.04.2008 o 09:34, KŁEJK napisał:

> Nie wiecie gdzie można znaleźć amulet adanosa?

Amulet jest w posiadaniu dowódcy Orków w Trelis ... z tym artefaktem wiąże się quest
... możesz albo Orkowi zapłacić za niego 50.000 sztuk złota lub zabić Orka i zabrać amulet
z jego ciała ... wszystko zależy po czyjej stronie grasz: buntowników czy Orków ...

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2008 o 19:14, sprite39 napisał:

Co wy powiecie na ten temat?

To jest RPG nie gra akcji jak w Assassin''s Creed gdzie przeciwnika zabijasz normalnie więc mi to w gothic pasuje.
Sparaliżowanie przeciwnika tym ciosem powoduje że on przez chwile nie zadaje ciosów i można go nawalać, więc nie wiem co ci w tym nie pasuje :P Oczywiście przeciwnik po dalszym czasie odzyskuje sprawność, jednak tu się zgodze że mógł by zginąć od razu, jeśli ten moment się skupia na tym przeciwniku, bo jeśli nie to mógł by z powrotem powrócić do normalnej wali, jeśli wiecie co mam na myśli bo troche zagmatwałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 19:14, sprite39 napisał:

Co wy powiecie na ten temat?


To wynika raczej z faktu że w G3 (i wielu innych grach) śmierć następuje gdy HP zmaleje do zera. Rozwiązaniem byłoby pewne skomplikowanie tego elementu gry, tzn . naliczania obrażeń, jak choćby przez dodanie poważnych okaleczeń zdecydowanie zmniejszających sprawność w walce. Tyle że wtedy Gothic utraciłby swoją podstawową cechę czyli prostotę. Niby to jest RPG ale maksymalnie uproszczony.
Mnie to nie drażni aż tak jak rezygnacja ze sposobu sterowania walką znaną z poprzednich części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki półproblem z Gothickiem III, mianowicie wykorzystanie procesora to zawsze 49-50%, co oznacza, że gra nie wykorzystuje drugiego rdzenia : /
Brakuje mi jakiejś windowsowego patcha do procków C2D, czy może czegoś innego? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 12:08, Badyl13 napisał:

Witam, mam taki półproblem z Gothickiem III, mianowicie wykorzystanie procesora to zawsze
49-50%, co oznacza, że gra nie wykorzystuje drugiego rdzenia : /
Brakuje mi jakiejś windowsowego patcha do procków C2D, czy może czegoś innego? Proszę
o pomoc


Niczego Ci nie brakuje... Po prostu Gothic 3 - jak spora część gier - nie wykorzystuje dwóch rdzeni. Tak został napisany i żadne patche nic tu nie zmienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 09:35, Lucek napisał:

Mnie to nie drażni aż tak jak rezygnacja ze sposobu sterowania walką znaną z poprzednich
części.


Niedawno wróciłem , na jakiś czas , do G3 i ponownie odrzuciło mnie od tej nowości.Myślałem , że upływ czasu zmniejszy moją niechęć , ale nic z tego.Zmiana dobrego na gorsze , zawsze jest bolesna.Jestem ciekawy , czy to już tak na stałe , czy też może jeszcze nastąpią jakieś zmiany.Na dawny system walki raczej nie liczę , ale obecny trzeba jeszcze mocno dopracować , żeby był chociaż w przyblizeniu tak grywalny , jak jego poprzednik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:

1. Czy za każdy zdobyty poziom dostaje się punkty życia? Czy trzeba je zdobywać tylko przy kapliczkach?

2. Czy w Gothic''u 3 da się jakoś ustawić rozdzielczość 640x480 (nie, nie przeszkadza mi pikseloza... liczę po prostu na jak większą wydajność nie patrząc na grafikę)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 17:11, Dincooo napisał:

Dwa pytania:

1. Czy za każdy zdobyty poziom dostaje się punkty życia? Czy trzeba je zdobywać tylko
przy kapliczkach?

2. Czy w Gothic''u 3 da się jakoś ustawić rozdzielczość 640x480 (nie, nie przeszkadza
mi pikseloza... liczę po prostu na jak większą wydajność nie patrząc na grafikę)?


jest taki plik którym możesz ustawić rozdzielczość na 640x480 trzeba poszukać na necie bo nie pamiętam linku
a punkty życia tak trzeba przy kapliczkach zdobywać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 17:11, Dincooo napisał:

Dwa pytania:

1. Czy za każdy zdobyty poziom dostaje się punkty życia? Czy trzeba je zdobywać tylko
przy kapliczkach?


Tak jak w poprzednich częściach, tak i tu dostajesz punkty życia za każdy nowy lvl. A w kapliczkach możesz hp jeszcze dodatkowo zwiększyc :)

Dnia 26.04.2008 o 17:11, Dincooo napisał:

2. Czy w Gothic''u 3 da się jakoś ustawić rozdzielczość 640x480 (nie, nie przeszkadza
mi pikseloza... liczę po prostu na jak większą wydajność nie patrząc na grafikę)?


Najmniejsza rozdzielczośc do ustawienia w grze to 800x600... Może i da się ustawic mniejszą ale nie wiem czy to nie sprawi, że będzie nas wywalało z gry... a i bez tego wywala raz na 1-2godziny nawet z patchem 1.6 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 21:35, Blackbeard napisał:

> Dwa pytania:
>
> 1. Czy za każdy zdobyty poziom dostaje się punkty życia? Czy trzeba je zdobywać
tylko
> przy kapliczkach?

Tak jak w poprzednich częściach, tak i tu dostajesz punkty życia za każdy nowy lvl. A
w kapliczkach możesz hp jeszcze dodatkowo zwiększyc :)


Jakoś nie zauważyłem, w żadnej wersji oficjalnej ani z Community patchami żeby HP rosło po zdobyciu levela.
Tylko kapliczki i mikstury. Z nowymi levelami dostajemy tylko punkty nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 17:11, Dincooo napisał:

2. Czy w Gothic''u 3 da się jakoś ustawić rozdzielczość 640x480 (nie, nie przeszkadza
mi pikseloza... liczę po prostu na jak większą wydajność nie patrząc na grafikę)?


Już zostało dopowiedziane, że nie da się - ewentualnie prawy klik na ikonkę gry, Właściwości - Zgodność - Uruchom w rozdzielczości ekranu 640x480. Tak czy inaczej, niemal na 100% nie dostałbyś nawet jednego FPSa, bo G3 wyjątkowo nie jest łasy na rozdzielczość, a różnica spada wraz z nią... Czyli skok z 1280x1024 na 1024x768 jest większy, niż z 1024x768 na 800x60...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 09:35, Lucek napisał:

Rozwiązaniem byłoby pewne skomplikowanie tego elementu gry, tzn . naliczania
obrażeń, jak choćby przez dodanie poważnych okaleczeń zdecydowanie zmniejszających sprawność
w walce. Tyle że wtedy Gothic utraciłby swoją podstawową cechę czyli prostotę. Niby to
jest RPG ale maksymalnie uproszczony.

W zasadzie racja. Ale mogli jednak trochę nad tym pomyśleć i popracować nad przejściem animacji po tym "paraliżu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 21:48, Lucek napisał:

Jakoś nie zauważyłem, w żadnej wersji oficjalnej ani z Community patchami żeby HP rosło
po zdobyciu levela.
Tylko kapliczki i mikstury. Z nowymi levelami dostajemy tylko punkty nauki.

No to troche lipa. Od samego początku tak było. Ale 5 pktów nauki daje w kapliczce 20 pktów many. A lvle płyną tak szybko jak rzeka ;] Więc nie ma na co narzekać. No chyba ,że mogliby dawać o 5 pktów więcej. Czyli zamiast 10 to 15 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam kupiłem oryginalną grę Gothic 3.Po zainstalowaniu wyskakuje błąd(przed uruchomieniem,po napisie Gothic 3) proszę włożyć płytę Gothic 3 i uruchomić grę ponownie(po angielsku) tle że płyta jest włożona.Nie wiem co zrobić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 17:15, bartek002 napisał:

Spróboje, bo mam gdzieś demo, ale jeszcze mam kupić 7600Gt co o tym myślisz?


Ale demo ot mniejszy swiat czy;i amu tak duzo nie wymaga wiec lepiej na full sprobowac

Seria gf7000 to podobno szajs bez obrazy ale gdybys kupil to by ci spokojnie luzik gladko na 1024 powinno ruszyc :) ale dokup z 1gb ram tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się