Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2009 o 20:24, Patryk Mogilno napisał:

> > > Jakie są bugi? Napisał byś coś więcej, bo czy to źle, że nowe robaki dodali

> do expienia?
> >
> > Nadal postacie przenikają przez ściany itd Więcej ci nie powiem bo mało grałem

>
>
> A wydajność bardzo poprawili? na jakim sprzęcie grałeś (najlepiej podaj parametry)

Karta 256, ram 1GB, procek 2,8 czyli ledwo co minimal. Bez patcha nie dało się grać praktycznie
a teraz? Jest dobrze ale nie super


Ok, dzięki za odpowiedź :) Mam nadzieję, że pogram na wysokich detalach, bez większych ścin na kompie, którego parametry są w moim podpisie ; I jeszcze raz dzięki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 20:26, 0HoMicide0 napisał:

> > > > Jakie są bugi? Napisał byś coś więcej, bo czy to źle, że nowe robaki
dodali
>
> > do expienia?
> > >
> > > Nadal postacie przenikają przez ściany itd Więcej ci nie powiem bo mało
grałem
>
> >
> >
> > A wydajność bardzo poprawili? na jakim sprzęcie grałeś (najlepiej podaj parametry)

>
> Karta 256, ram 1GB, procek 2,8 czyli ledwo co minimal. Bez patcha nie dało się grać
praktycznie
> a teraz? Jest dobrze ale nie super

Ok, dzięki za odpowiedź :) Mam nadzieję, że pogram na wysokich detalach, bez większych
ścin na kompie, którego parametry są w moim podpisie ; I jeszcze raz dzięki za informacje.

Ja gram na średnich nawet bez ścin :] Tylko czasami w miastach są...ale to przez 1GB ramu hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 20:42, Los Emilos napisał:

Najlepiej będzie odinstalować grę i jeszcze raz ją zainstalować tyle że od razu ten patch
czy zostawić tą grę i zainstalować tylko patch?


Reinstalka gry, a później instalacja samego patcha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 20:47, KŁEJK napisał:

Wywalić / przenieść gdzieś save''y [ o ile jakieś masz ]. Odinstalować grę, ponownie
wgrać i wrzucać łatki. I tyle.

Ale chyba savey nie są kompatybilne z poprzednich wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 21:14, Los Emilos napisał:

Ale chyba savey nie są kompatybilne z poprzednich wersji?

Nie, nie są. Trzeba zaczynać od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 21:15, KŁEJK napisał:

> Ale chyba savey nie są kompatybilne z poprzednich wersji?
Nie, nie są. Trzeba zaczynać od nowa.

A ile to się gdzieś tak instaluje? Normalnie czyli z 10-15min jak na łątkę czy jak w przypadku Wiedźmina- 2h?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie instaluję, bo już mi się patch ściągnął. Myślę że, zainstalowanie gry razem z patchami zajmie ci maks 15-20 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 21:20, KŁEJK napisał:

Właśnie instaluję grę, bo już mi się patch ściągnął. Myślę że, zainstalowanie gry razem
z patchami zajmie ci maks 15-20 minut.

Już zainstalowało mi się. Całość trwała 3-5 min (ciężko powiedzieć mi dokładnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podzielę sie moimi wrażeniami:
1.w końcu da sie grac na max detalach
2.grafika jest o niebo lepsza
3.to by było na tyle jak pogram więcej niż 3 minuty to może coś dodam : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie mogę z edytować poprzedniego tekstu a mam pytanie związane z opcjami w grze a mianowicie co oznacza:
- alternatywna S.I (w poziom trudności)
- balans alternatywny (w głównym menu jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 21:38, KŁEJK napisał:


Z tego co znalazłem:
- alternatywna S.I (w poziom trudności)
Wrogowie mogą się mylić brzy bronieniu jak i walka ma być trudniejsza.

- balans alternatywny (w głównym menu jest)
Rozwijanie umiejętności ma być trudniejsze, niestety nie wiem na czym ma to polegać.

Jak już zacznę grać to aby włączyć lub wyłączyć te funkcje będę musiał zacząć grę od nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 21:51, Los Emilos napisał:

Z tego co znalazłem:
- alternatywna S.I (w poziom trudności)
Wrogowie mogą się mylić brzy bronieniu jak i walka ma być trudniejsza.

- balans alternatywny (w głównym menu jest)
Rozwijanie umiejętności ma być trudniejsze, niestety nie wiem na czym ma to polegać.

Jak już zacznę grać to aby włączyć lub wyłączyć te funkcje będę musiał zacząć grę od
nowa?


I to ma być coś?
To ja ci powiem w ten sposób:
Po instalacji wszystkie save''y stały się przestarzałe i zostały usunięte. A rozpoczęcie od nowa całej gry jest nawet dobrym sposobem na zapoznanie się z całą rozgrywką od nowa. Zmiany są liczne, a jest co wymieniać bo przeciwnicy nie są już kołkami do atakowania tylko kombinują podczas walki (w podstawowej wersji wystarczył mi jeden przycisk myszy, żeby ukończyć grę). Dużą zminą uległ dzwięk, który jest bardziej wyraźny, a dodatkowo można usłyszeć kilka zupełnie nowych. A nawiększy sukces to poprawa silnika graficznego ponieważ animacje stały się płynniejsze i gra działa 2x płynniej przy dużej rozdzielczości niż oryginał na średniej.
Dobrym pomysłem jest wprowadzenie różnej ilości punktów do nauki różnych umiejętności. W oryginale kazda umiejętność była po 5pkt a teraz np. lepsza walka mieczem 10pkt i mistrz walki mieczem 20pkt.
Na podsumowaniu mogę wspomnieć ze jeśli ktoś grał w G3 zmierzch bogów to poczyje się jak w domu!

!!! !!! !!! Wielkie brawa dla twórców nowego oblicza Gothica 3 !!! !!! !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 23:00, Gumiś2 napisał:

Jest gdzieś artykuł PDF z opisanymi zmianami, które wprowadza patch? Bo jego będę ściągał dopiero jutro, a poczytałbym sobie :)


Changelog w wersji angielskiej: http://snorre.jowood.de/~community/Gothic3/CP_Changelog_en.txt. Nic porządniejszego jak dotąd nie stworzono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem właśnie chwilę w wersje gry z patchem 1.7 i muszę przyznać że ludzie z Community Team zrobili kawał dobrej roboty. Prawie wcale nie ma ścinek, a wcześniej miałem niestety częste. Gram sobie swobodnie na wysokich detalach. Dodano nowe opcje graficzne, np. wygładzanie krawędzi - gra wygląda o niebo lepiej i działa o niebo lepiej. Mam nadzieję że nie spotkam w późniejszej części gry jakichś większych bugów i przejdę w końcu G3 z przyjemnością.
PS. Ci co twierdzą że patch nic nie daje mają pewnie za słabe kompy na G3 w ogóle i spodziewali się nie wiadomo czego. Szkoda gadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się