Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2009 o 09:22, Spector_109948 napisał:

@mlynar911
Z tym że lepiej polatać po świecie i powykonywać questy gdyż może się okazać że po wykonaniu
niektórych (wyzwolenia, morderstwa) zyska się przeciwników. Przy pewniej dozie ostrożności
w tym względzie można dobić nawet do 70lvl :]
Ja się nie pluję jakby co o walkę, wreszcie jest jakieś wyzwanie (choć i tak gram na
EASY) :]

No widzisz ja gram na normalu + ten balans czyli zdeka trudno jest. Ale przecież w miastach nie musimy latać jak głupi w dzień i okradać wszystkich na ich oczach ;] Od czego jest noc i skradanie się ? ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2009 o 09:32, mlynar911 napisał:

No widzisz ja gram na normalu + ten balans czyli zdeka trudno jest. Ale przecież w miastach
nie musimy latać jak głupi w dzień i okradać wszystkich na ich oczach ;] Od czego jest
noc i skradanie się ? ;d


A czy poziomy trudności czymś się różnią prócz wytrzymałości przeciwników?

Albo kombinacja Sen+Amnezja. Walczyłem na arenie w Sildren i chciałem otruć i osłabić oponenta ale trafiłem w strażnika nad areną XD potem on i rybacy mnie ścigali, musiałem ich pobić i potraktować Amnezją.

Z magiem w Gothicu jak wszędzie - na początku nędza (ale i tak dużo lepiej niż w grach z systemem D&D) a potem [tu wstaw określenia dla postaci którą nic nie może zatrzymać i niszczy samym spojrzeniem]

Teraz mam dwa "główne questy" :D - zdobyć 200pkt Pradawnej wiedzy i nauczyć się Regeneracji Many oraz zbierać wszelkie zioła. Rany Julek, jakie w tej grze są drogie mikstury!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 08:13, castlerock napisał:

no i wkurza mnie że chwilę po wyzwoleniu miasta robi się resecik pola bitwy: znikają
truchła wrogów wraz z dobytkiem, a w mieście radosnie pojawiają się znikąd buntownicy
przez co człek ma problemy z opróżnianiem skrzyń bo zaraz drą ryja...

Już też nie przesadzaj. Pole bitwy tak zaraz się nie resetuje. Mi jeszcze ani razu nie zdażyło się, abym nie zdążył splądrować miasta przed " resecikiem". Może po prostu za daleko odbiegasz. Jeśli cały czas będziesz w miescie to resecik nigdy się nie zrobi. Dopiero gdy np. przeteleportujesz się z pola bitwy w inne miejsce i wrócisz pojawią się buntownicy/koczownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 10:03, Noristias napisał:

> no i wkurza mnie że chwilę po wyzwoleniu miasta robi się resecik pola bitwy: znikają

> truchła wrogów wraz z dobytkiem, a w mieście radosnie pojawiają się znikąd buntownicy

> przez co człek ma problemy z opróżnianiem skrzyń bo zaraz drą ryja...
Już też nie przesadzaj. Pole bitwy tak zaraz się nie resetuje. Mi jeszcze ani razu nie
zdażyło się, abym nie zdążył splądrować miasta przed " resecikiem". Może po prostu za
daleko odbiegasz. Jeśli cały czas będziesz w miescie to resecik nigdy się nie zrobi.
Dopiero gdy np. przeteleportujesz się z pola bitwy w inne miejsce i wrócisz pojawią się
buntownicy/koczownicy.


mnie tez się nie zdarzało. tyle ze przed łatką. ale niewazne...spróbuj na trudnym poziomie i stosunkowo niskim levelu odbić miasto...trzeba wiać niemal cały czas ;) no i siłą rzeczy jestes daleko od miasta. a reset bedzie i bez teleportacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 10:35, castlerock napisał:

mnie tez się nie zdarzało. tyle ze przed łatką. ale niewazne...spróbuj na trudnym poziomie
i stosunkowo niskim levelu odbić miasto...trzeba wiać niemal cały czas ;) no i siłą rzeczy
jestes daleko od miasta. a reset bedzie i bez teleportacji.

Toż to napisałem, że kedy "np." się przeteleportujemy ;)
BTW ja też gram na patchu 1.70 i nic mi nie znika po walce, ale ja to oszukuje, bo w trakcie walki się leczę (więc z miejsca boju się nie cofam) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 10:02, Spector_109948 napisał:

A czy poziomy trudności czymś się różnią prócz wytrzymałości przeciwników?

Różnią się tym ,że oponenci mają więcej hp i zadają nam więcej obrażeń ;] a my im mniej.

Dnia 10.04.2009 o 10:02, Spector_109948 napisał:

Albo kombinacja Sen+Amnezja. Walczyłem na arenie w Sildren i chciałem otruć i osłabić
oponenta ale trafiłem w strażnika nad areną XD potem on i rybacy mnie ścigali, musiałem
ich pobić i potraktować Amnezją.

Ja podczas walk na arenie nie używam czarów. Bo walka 1 vs 1 jest łatwa ;] Czary są przydatne kiedy atakuje się grupę przeciwników.

Dnia 10.04.2009 o 10:02, Spector_109948 napisał:

Z magiem w Gothicu jak wszędzie - na początku nędza (ale i tak dużo lepiej niż w grach
z systemem D&D) a potem [tu wstaw określenia dla postaci którą nic nie może zatrzymać
i niszczy samym spojrzeniem]

Mag jest dobry bo czary są mało zbalansowane ;d

Dnia 10.04.2009 o 10:02, Spector_109948 napisał:

Teraz mam dwa "główne questy" :D - zdobyć 200pkt Pradawnej wiedzy i nauczyć się Regeneracji
Many oraz zbierać wszelkie zioła. Rany Julek, jakie w tej grze są drogie mikstury!

Ja swoją postać rozwinąłem na razie tak.
- najpierw dodać do siły punkty by mieć 2 poziom walki mieczem i móc nosić tarczę.
- potem dobijałem do umiejętności złodziejskich by otwierać zamki 2 poziomu. Pełno jest takich skrzyń a one mają dużo fajnych rzeczy ;]
- teraz dobiłem do umiejętności złodziejskich tak by móc nauczyć się pozyskiwania trofeów ze zwierząt ;]
a potem może nauczę się jeszcze jakichś tam umiejętności i będę pakował w siłę i umiejętności walki.
- gdzieś tam po drodze dobijam trochę do kowalstwa i ot cała filozofia ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Castlerock ma rację. Miernota systemu walki w G3 do wersji 1.6 polegała na pojedynku 1 vs 1 w samej mechanice, a w potyczkach wieloosobowych na atakowaniu pojedynczo. Wniosek z tego, że walki były banalnie proste. Autorzy patcha 1.7 doszli do wniosku, że należy zmodyfikować walkę jeden na jednego i chwała im za to. Problem w tym, że jednocześnie zwiększyli ilość przeciwników atakujących jednocześnie. Dla mnie sprawa jest prosta - jeśli system walki w G3 miałby być po prostu dobry, musi ulec całkowitej przebudowie. Najnowsza łatka zmienia coś in plus, ale z drugiej strony ze skrajności wpadamy w skrajność.

->Spector
Poziom trudności wpływa również na ilość przeciwników atakujących jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat do pozyskiwania trofeów trzeba się uczyć Zdolności Myśliwskich :]

To że magowie są tak potężni to chyba oczywiste, dość powiedzieć że najbardziej wkurzający momentem w grze jest walka w świątyni gdzie mam przeciwko sobie dwóch magów, ja nie wiem jak ludzie radzą sobie z nimi na wyższych poziomach trudności.

A i prócz kufrów są groby na pustyni, jest na nich czaszka i skrzyżowane ręce. też dobre fanty tam są.

Walka 1 na 1 możne jest łatwa ale dla wojowników bo początkowo trudno nauczyć się walki kosturem, znaczy nie Bezi ale ja miałem z tym problem.

Rozwój maga jest prosty ale trzeba się zdecydować na grupę. Biorę Magię Dominacji bo teraz bratam się z tymi złymi. BTW. Fajny jest quest od samego Beliara :]
Początek to inwestycja w trofea i otwieranie skrzyń acz nie wiem czy
-lepiej dodać punkty to Zdolności Złodziejskich i nauczyć się Otwierania Arcytrudnych Zamków (30pkt+sama umiejętność za te kilka punktów)
-czy nauczyć się tych kilku czarów od Magów Wody i brać Otwarcie, tak przy okazji (ten czar otwiera najmocniejsze zamki) i chyba to będzie lepszy wybór gdyż Targowanie się i Tłumaczenie można chyba odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 11:44, Spector_109948 napisał:

Akurat do pozyskiwania trofeów trzeba się uczyć Zdolności Myśliwskich :]

Ojejku akurat tutaj się pomyliłem ale wiadomo ocb ;]

Dnia 10.04.2009 o 11:44, Spector_109948 napisał:

To że magowie są tak potężni to chyba oczywiste, dość powiedzieć że najbardziej wkurzający
momentem w grze jest walka w świątyni gdzie mam przeciwko sobie dwóch magów, ja
nie wiem jak ludzie radzą sobie z nimi na wyższych poziomach trudności.

Magowie zdechli tak jak i szamani są bardzo irytujący ... Bez łatki to raz potrafił mnie zabić na hit a raz nie a miałem 50 lvl u nordmarze .. To było wkurzające. Ale potem biegałem zygzakiem i bryły lodu używałem.

Dnia 10.04.2009 o 11:44, Spector_109948 napisał:

A i prócz kufrów są groby na pustyni, jest na nich czaszka i skrzyżowane ręce. też dobre
fanty tam są.

Hmm prawdę mówiąc nie wiem o jakich grobach mówisz ;p nie kojarzę ich.

Dnia 10.04.2009 o 11:44, Spector_109948 napisał:

Walka 1 na 1 możne jest łatwa ale dla wojowników bo początkowo trudno nauczyć się walki
kosturem, znaczy nie Bezi ale ja miałem z tym problem.

Każdy napotkany mag może nas nauczyć walki kosturem ;d a czasami kostury znajdujemy lepsze niż miecze na początku gry ;]

Dnia 10.04.2009 o 11:44, Spector_109948 napisał:

Początek to inwestycja w trofea i otwieranie skrzyń acz nie wiem czy
-lepiej dodać punkty to Zdolności Złodziejskich i nauczyć się Otwierania Arcytrudnych
Zamków (30pkt+sama umiejętność za te kilka punktów)
-czy nauczyć się tych kilku czarów od Magów Wody i brać Otwarcie, tak przy okazji (ten
czar otwiera najmocniejsze zamki) i chyba to będzie lepszy wybór gdyż Targowanie się
i Tłumaczenie można chyba odpuścić.

To zależy ale ja na twoim miejscu bym się wyuczył targowania się i tłumaczenia bo się przydają. Co do czaru to też bym miał dylemat ;p ale jeżeli grasz magiem to bierz ten czar. Możesz go używać przy tych najtrudniejszych zamkach a wytrychy są bardzo częstym znaleziskiem ;] Więc stanowczo doradzam Ci wybieraj czar ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Targowanie się jest dobre jeżeli ktoś zamierza inwestować więcej w umiejętności złodziejskie bo zgaduję, że po nowym patchu im więcej złodziejstwa tym lepsze ceny xD. A nie wiem jak to jest bez tłumaczenia się ale mając pierwszy poziom tej umiejętności mogę plądrować całe miasta i zawsze na pytanie czy to ja Bezimienny odpowiada "Nie" i idę dalej :D.
@Spector_109948
Ten myk ze zbroją jest całkiem dobry, widzę, że nauczę się kowalstwa tylko do poziomu tej rudy, żeby sobie zbroję skołować bo szkoda mi kasy na inną niż szata maga ognia (jedyny element RP jaki chcę zachować xD będąc magiem nie będę biegał ciężkiej zbroi Paladyna :D) a tak to jak już będę miał 250 pradawnej magii to zainwestuję trochę w to.
Co do walki 1 vs 1 jest ciekawiej i areny wreszcie są jakimś wyzwaniem ale w przypadku walki z orkiem to jest przegięcie, zgodnie z zasadą im więcej siły tym większy dmg orki zadają olbrzymie obrażenia i potrafią dwuręczną bronią parować błyskawicznie albo robić ten bzdurny obrót... teraz jestem na Arenie w Silden i męczę się kilka godzin z jednym parszywym orkiem... chyba pora przestać grać fair i potraktować go kulą ognia xD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu gram w G3 na patchu 1.7. Jest całkiem fajnie. Postanowiłem jednak pierwszy raz grać Nordmarczykiem z "dużym orężem". Dobre bronie, bo niektóre mają bardzo duży zasięg.
Jak na razie zdobyłem niezużyty Krush Agash(185 pkt. obrażeń!) oraz zużyty Krush Tarach. Ten pierwszy udało mi się znaleźć u kupca w Trelis, a drugi normalnie "wypadł" z orka.

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć niezużytego Krush Tarach. Nie chcę korzystać z kodów na tą broń, a chcę ją mieć. Czy ktoś orientuje się, gdzie mogę znaleźć niezużyty Krush Tarach?

Z góry dzięki za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 14:48, sinir napisał:

Z góry dzięki za odpowiedź!


http://www.youtube.com/watch?v=qSH4xZGWg1A
O mamusiu ta broń naprawdę wymiata choć Poranna Gwiazda (Morgenstern) ogra ma lepsze obrażenia.

Or better! When you see an Ogre coming at you, use sleep spell on him. It won''t put him into sleep, but he will drop the worn Morningstar and draw a new one with 250 dmg, if you use the sleep spell on him again, he will drop this Morningstar as well and draw another one. LOL!

Analogicznie użyć na orku:]

Najśmieszniejsze jest to że ludzie uparcie piszą że "Gnief Inosa jezd lepsiejszy!1" (160 a 210 dmg. Jest różnica. Ech, niektórzy to mają problemy z trybikami).

@PharauhnMizzrym
Tylko go nie spal! :] bo od tego i pocisków jest permanentny zgon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 15:27, SpecShadow napisał:

Analogicznie użyć na orku:]


Pamiętam to jeszcze z łaty 1.12, ale czy przypadkiem w 1.7 nie usunięto tego ekspolitu? Coś podobnego mignęło mi w changelogu najnowszego patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 18:14, mlynar911 napisał:

> http://www.youtube.com/watch?v=qSH4xZGWg1A
> O mamusiu ta broń naprawdę wymiata choć Poranna Gwiazda (Morgenstern) ogra ma lepsze

> obrażenia.
Ona jest dobra bo posiada duży zasięg ;] i trzyma przeciwników na dystans i to spory
;p


A nauczyciele mówili że kostur ma duży zasięg :( ale to chyba dlatego że (moja teoria) nie tyle broń jednoręczna i dwuręczna ma rożny zasięg ale też "halabardy" jak ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 18:14, mlynar911 napisał:

> http://www.youtube.com/watch?v=qSH4xZGWg1A
> O mamusiu ta broń naprawdę wymiata choć Poranna Gwiazda (Morgenstern) ogra ma lepsze

> obrażenia.
Ona jest dobra bo posiada duży zasięg ;] i trzyma przeciwników na dystans i to spory
;p


mnie tylko raz udało sie to toporzysko dorwac i to gdzies tak w połowie gry - nawet nie pamietam skad mi sie w plecaku wzięło...po naostrzeniu i błogosławieństwie miało toto chyba 230 obrażeń :D do konca gry nie było na mnie mocnych :)
potem jeszcze trzy razy gre przechodziłem i już nigdy mi w łapy ten topór nie wpadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, zajedwabista broń. Pamiętasz na jakim patchu przechodziłeś wtedy G3, bo możliwe, że w 1.7 usunęli możliwość zdobycia niezużytej?

EDIT: A, sprawdzę ten czar sleep jeszcze, może zadziała :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś może problem w Gothic 3 Enhanced 1.70 z dziwnie "migoczącym" oświetleniem? Zwłaszcza na postaciach, na 1.60 tego nie miałem a tu mi coś mój Radek wariuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie każdy ma jakiś problem tu jest oświetlenie a ja mam że np byłem w faring i słyszałem dźwięk wodospady i jak szedłem do geldern cały czas ten dzwięk słyszałem chłopacy się starali ale im nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co im nie wyszło? Przecież kilka postów temu, może stronę był podawany link do fixa który naprawia wszystkie problemy z dźwiękiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się