Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Pomimo ,że ten patch wiele naprawia to podstawowych błędów nie nieweluje do 0 ;/ Gdy przenosze się do jakiegoś miasta czasami potrafi ono być zaatakowane przez ... Pełzacza?! Dlaczego właśnie jego ... ;/ nie rozumiem tego.
Ad 1.
Ostatnio jak walcze sobie to zauważyłem ,że opyla się dodawać dużo do HP. Bo bez tego to strasznie szybko się pada nawet przy dobrej zbroi ...
Ad 2.
Te nieszczęsne słabe potworki potrafiące zabić ... Przed chwilą mnie zabił goblin .. a miałem zdecydowanie hp na 3 - 4 jego hity więc ... Wkurzyłem się bo nie lubię jak porozwalam z 10 wilków a mnie tu nagle goblin zabija ;/
Ad 3.
Dobre jest to ,że gdy podchodzimy do skrzyń stwory nam nic nie robią ;d tak postępuje z tymi specjalnymi skrzyniami i trollami
Ad 4.
Tak dla jaj próbowałem z Venzelem odbić Cape Dan ... Rezultat... Padłem po 3 hitach ... I to przypadkowych. A mam już 30 lvl i tą 2 zbroje buntownika + pierścienie i amulet do obrony. No i tarczę
Ad 5.
Czy jak mam wyciągniętą tarczę w ręku to ona dodaje mi ciągle punkty do obrony czy tylko jest ona do blokowania?
Ad 6.
.... Zapomniałem
Ad 7.
gdzie w patchu znajduje się hełm pierwszego paladyna? Bo obleciałem wszystkie komnaty szamanów i nie znalazłem go ;/ Wcześniej ot tak wolno sobie leżał na stoliku. Jak ktoś znalazł to może podrzucić screen albo objaśnienia? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 23:24, mlynar911 napisał:

Ad 7.
gdzie w patchu znajduje się hełm pierwszego paladyna? Bo obleciałem wszystkie komnaty
szamanów i nie znalazłem go ;/ Wcześniej ot tak wolno sobie leżał na stoliku. Jak ktoś
znalazł to może podrzucić screen albo objaśnienia? ;]


Hełm Pierwszego Paladyna jest w Geldern, chodząc po mieście natrafisz na skarbiec pilnowany przez 2 orków (to chyba jest obok pracowni jednego z szamanów w rynku), drzwi podświetlone są na czerwono ale nie wiem czy trzeba przypadkiem klucza.

No i zawsze obiecuję sobie że będę inwestować w HP ale zawsze zapominam. I się dziwię dlaczego zbroje w G3 są takie słabe:/

@Piciambeer: naprawdę opłaca się inwestować w zbieranie skór, kłów, rogów. Mi na przykład udało się zrobić 504 ostre strzały które kosztowały 12,5k złota. A rogi zwierząt i skóry mocniejszych zwierząt też kosztują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 00:18, SpecShadow napisał:

Hełm Pierwszego Paladyna jest w Geldern, chodząc po mieście natrafisz na skarbiec pilnowany
przez 2 orków (to chyba jest obok pracowni jednego z szamanów w rynku), drzwi podświetlone
są na czerwono ale nie wiem czy trzeba przypadkiem klucza.

Ale w poradniku jest napisane ,że owy hełm jest w kwaterach szamanów. Jesteś pewny ,że za tymi drzwiami?

Dnia 13.04.2009 o 00:18, SpecShadow napisał:

No i zawsze obiecuję sobie że będę inwestować w HP ale zawsze zapominam. I się dziwię
dlaczego zbroje w G3 są takie słabe:/

Ja już mam 300 hp bo jak miałem ze 100 mniej to było ciężko ... A teraz dobijam do 400 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 09:42, mlynar911 napisał:

Ale w poradniku jest napisane ,że owy hełm jest w kwaterach szamanów. Jesteś pewny ,że
za tymi drzwiami?

Sprawdzałem teraz i rację miał... g3imap (obaj się myliliśmy). Hełm jest w piwnicy do której wejście jest w rynku, między siedzibą szamanów (którzy chcą siarkę) a domkiem tego maga ognia. Wszedłem bez niczego, strażnik nie pluł się także gdy brałem hełm, może dlatego że byłem za skrzyniami? :]

Zamiast HP inwestuję w manę, Regeneracja Many działa procentowo i lepiej jak tyczy większej liczby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 09:42, mlynar911 napisał:

Ale w poradniku jest napisane ,że owy hełm jest w kwaterach szamanów. Jesteś pewny ,że
za tymi drzwiami?

Pamiętam że hełm sobie leżał na półce w kwaterach szamanów, ale juz na patchu 1.7 nie mogłem go tam znaleźć, nie mam pojęcia gdzie jest. A do tych drzwi do skarbca to znalazł ktoś klucz? Sam nie mogłem go znaleźć a wcześniej (bez patcha 1.7) nie trzeba było klucza zeby tam wejść.

Dnia 13.04.2009 o 09:42, mlynar911 napisał:

Ja już mam 300 hp bo jak miałem ze 100 mniej to było ciężko ... A teraz dobijam do 400
;]

Jak ostatnio kończyłem gre to miałem ponad 700 HP - raczej leciutko sobie radziłem ale i tak dało się zginąć na jakiejś wiekszej zadymie (np. w Trelis).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 10:24, SpecShadow napisał:

Sprawdzałem teraz i rację miał... g3imap (obaj się myliliśmy). Hełm jest w piwnicy do
której wejście jest w rynku, między siedzibą szamanów (którzy chcą siarkę) a domkiem
tego maga ognia. Wszedłem bez niczego, strażnik nie pluł się także gdy brałem hełm, może
dlatego że byłem za skrzyniami? :]

Już lece to sprawdzić ;] hełm to zawsze dodatkowa obrona ;d

Dnia 13.04.2009 o 10:24, SpecShadow napisał:

Zamiast HP inwestuję w manę, Regeneracja Many działa procentowo i lepiej jak tyczy większej
liczby.

Ale w HP też dodawaj ;] bo jak grasz magiem to przypuszczam ,że czasami stadko potrafi podbiec do Ciebie ;d
a w jakie zaklęcia inwestujesz? ;]

knopfler
Przed patchem jak miałem 50 lvl zbroje nodrmarczyka, hełm ejnara, tarcze czaszki i 500 hp to mnie jeden wilk zabił i to nie raz ... ;]

Fajna sprawa jest ,że orkowie domyślają się ,że będziemy odbijać miasto ;d wszystkie imiona orków i najmników na pomarańczowo świecą ,a niewolników na zielono ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 10:40, mlynar911 napisał:

Już lece to sprawdzić ;] hełm to zawsze dodatkowa obrona ;d

Ta, ale jakoś nie ciągnie mnie do zakupu tego kretyńskiego hełmu z Okary xD

Dnia 13.04.2009 o 10:40, mlynar911 napisał:

Przed patchem jak miałem 50 lvl zbroje nodrmarczyka, hełm ejnara, tarcze czaszki i 500
hp to mnie jeden wilk zabił i to nie raz ... ;]

Taaak, to irytujące jest już na 26 poziomie xD

Dnia 13.04.2009 o 10:40, mlynar911 napisał:

Fajna sprawa jest ,że orkowie domyślają się ,że będziemy odbijać miasto ;d wszystkie
imiona orków i najmników na pomarańczowo świecą ,a niewolników na zielono ;d

Nie zauważyłem tego ;P
@ mlynar911
Gobliny należą do najbardziej rytujących mnie zwierząt z tej gry. Chociaż... No, na równi z wilkami są, bo jak te przyjdą w grupie to kiszka :s Ale chociaż nie jest tak jak w poprzednich częściach, że nie da się wywabić pojedynczego osobnika, bo wtedy wszystkie się zlatywały :] Tragedii nie ma!
@ SpecShadow
Ehh... Pomyślę ;) Chwilowo nie mam PN na zdolności łowieckie, a i w HP muszę wrzucić trochę punktów ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 10:28, knopfler napisał:

Jak ostatnio kończyłem gre to miałem ponad 700 HP - raczej leciutko sobie radziłem ale
i tak dało się zginąć na jakiejś wiekszej zadymie (np. w Trelis).

Czy ja wiem.. 700 HP to wcale nie tak dużo. Ja teraz idę pierwszy raz do Varantu i mam 950 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 14:02, Piciambeer napisał:

To coś przesadziłeś z leksza ;P

Może i przesadziłem, ale nie żałuję ;) Teraz nie mam już żadnych problemów z odbijaniem miast :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 14:57, Gumisiek2 napisał:

Mowa o energii życiowej ? To chyba muszę przypakować, bo na 52 levelu mam 284 HP na patchu
1.6. W 1.7 się jakoś szybciej/lepiej zdobywa, czy co? ;>

Nic się lepiej nie zdobywa. Nawet bez patcha 1.7 tyle miałem. Po prostu inwestuje w ten współczynnik, ale 50 to mam z pierścienia który zabrałem demonowi z Gothy :)
PS. Ja mam 41 lv. więc radzę ci trochę "przypakować" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idź mi z tym zmutowanym Bezim :P Też mam na 80% założony ten pierścień, więc bez niego mam 234 HP? Eee, bug... ;d W sumie prawie nigdy nie inwestowałem w żyćko, a potem się dziwiłem, że niekiedy łatwo mnie rozwalić ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 12:11, Piciambeer napisał:

Ta, ale jakoś nie ciągnie mnie do zakupu tego kretyńskiego hełmu z Okary xD

Tak samo wygląda hełm Enjara ;d a jest najlepszy. Hełm paladyna obecnie posiadam JA ;d

Dnia 13.04.2009 o 12:11, Piciambeer napisał:

Taaak, to irytujące jest już na 26 poziomie xD

Teraz już nie ma tak jak bez patcha. Da się wytrzymać te natarcia zwierząt ;] no i w końcu atakuje więcej niż jeden ;d

Dnia 13.04.2009 o 12:11, Piciambeer napisał:

Nie zauważyłem tego ;P

Tak samo jak kolory na podpisach kufrów. Normalnie jest pomarańczowy (o tych zwykłych mówię) Wtedy wiadomo czy je otwierałeś już czy jeszcze nie ;]

Dnia 13.04.2009 o 12:11, Piciambeer napisał:

@ mlynar911
Gobliny należą do najbardziej rytujących mnie zwierząt z tej gry. Chociaż... No, na równi
z wilkami są, bo jak te przyjdą w grupie to kiszka :s Ale chociaż nie jest tak jak w
poprzednich częściach, że nie da się wywabić pojedynczego osobnika, bo wtedy wszystkie
się zlatywały :] Tragedii nie ma!

W poprzednich częściach dawało się spokojnie wywabiać po jednym. Jak jeden Cię widzi to jeden atakuje. Jak strzelisz w jednego to reszta się zbiega ;]

Merovingian
System walki jest taki sam ... tylko teraz można się przed goblinami bronić ;d Przed ich atakami rzecz jasna. Ale dalej wystarczy się cofać i zadawać po ciosie. To zostało ;] i jest to najskuteczniejsza metoda. Ale przez to traci się frajdę z walki. Bo nawet na niskim lvlu można rozwalić grupkę zębaczy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak najlepszym hełmem jest ten w jednym z grobowców przodków, ta maska a'' la Shao-Khan i baranie różki, coś pięknego. A i staty dobre ale nie zmieniłbym na odrobinkę lepszego bo i tak wolałbym zainwestować w dodatkowe punkty HP.

@Merovingian pisałeś chyba w temacie CoD4 o tym że wzięcie trudnej broni w obsłudze na początku pozwala na lepszą walkę innymi (gdy się do nich wróci), coś w ten deseń. I tak samo jest z walką, pięknie wygląda zwłaszcza moment gdy zbliżający wróg zostaje wgnieciony w ziemię Zabójcą Orków (dwuręcznymi mieczami średnio się walczy).
Kolejną dobrą taktyką jest wyprowadzanie wroga z równowagi przez rozbicie jego bloku kilkukrotnym uderzeniem. Trzeba przy tym uważać aby wytrzymałość nie spadła zbyt nisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś dokładnie powiedzieć/wskazać gdzie mam szukać aby znaleźć tego maga z Okary(coś na R :P). Szukam, szukam i znaleźć nie mogę ;/ Z góry dzięki ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o Riordiana, Maga wody to po prostu spójrz na ten obrazek który umieszczam na dole ;) Numerkiem 1 jest on zaznaczony na zielono jak się nie myle.

20090413201220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 20:03, Sob-styl napisał:

Może mi ktoś dokładnie powiedzieć/wskazać gdzie mam szukać aby znaleźć tego maga z Okary(coś
na R :P). Szukam, szukam i znaleźć nie mogę ;/ Z góry dzięki ; )


Rakus? Teleport do Montery, idziesz w stronę Okary i gdy będziesz schodził z jakiegoś wzgórza oglądaj się za siebie i pod siebie, jest to bliżej Montery niż Okary.

O kurczę, ja nie wiedziałem że i jego trzeba odprowadzać do Okary (a nie jak reszta - sama pójdzie) i że jest związany z zadaniem ludzie dla Okary...

@Infes: yyy a po co mu Varant?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się