Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2009 o 08:10, mlynar911 napisał:

BTW. Po tym balansie zbroja paladyna kosztuje 190 000 złota ;]


Mimo że autorzy troszkę przesadzili z tą ceną, to jedno trzeba przyznać - człowiek ZNACZNIE bardziej szanuje pieniądze niż poprzednio. Obecnie ciułam grosz do grosza na niezbędny sprzęt i umiejętności, sporo przedmiotów trzeba wyrabiać własnoręcznie. Pamiętam, jak było jeszcze za czasów łatki 1.12: obijając takiego Gorna czy Jensa na samym początku gry, przy odrobinie cierpliwości osiągalnym było zdobyć te 100 000 sztuk złota. Nie wspomnę o obozie Gońców leśnych na drodze między farmą Domenika a Monterą... Z mamoną problemów brak.
Obecnie jest, jak jest. Czyli dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 08:10, mlynar911 napisał:

BTW. Po tym balansie zbroja paladyna kosztuje 190 000 złota ;]

Ale i tak udało mi się uzbierać kasę na zbroję paladyna, pancerz ceremonialny, Zabójcę Orków i Ciężki Pancerz Koczownika. Skłamałbym jednak gdybym powiedział że na początku z pieniędzmi nie jest trudno.

Mam na razie zbroje za

Dnia 14.04.2009 o 08:10, mlynar911 napisał:

20 tysięcy i nie wiem czy przed zbroja paladyna nie kupić tej za 60 tysięcy. Bo mam rzeczy
na sprzedanie i mam ponad 30 tysięcy ;] + mam 140 bryłek siarki to moge wykuć 14 mieczy
półtora-ręcznych ;]

Chodzi Ci chyba o bryłki żelaza:] Ale... jeśli masz minimum 100 bryłek rudy to nie musisz kupować tego pancerza za 60.000 tylko poprosić kowala w Nordmarze o jego wykucie.

@Piciambeer: nie ale widziałem w tym Quest Packu (w dokumentacji) jakiś przepis na którym był samorodek złota, wnioskuję że to aby zrobić z samorodka monety. Może też to tyczyć bryłek siarki i żelaza ale to tylko moje dywagowanie.

Dobra miałem zaszpanować swoją postacią ale jak przeczytałem posta na pewnym forum o postaci która ma ~15lvl więcej to odpuściłem:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 13:38, Piciambeer napisał:

Ja sprzedałem część zwojów i full śmieci i na tm 27 poziomie upichciłem tee 60k - ale
łatwo nie było, mam teraz ok. 500 złota xD

Ja mam 40 tysięcy w gotówce i śmieci na jakieś 60 - 90 tysięcy ;] porobie jeszcze sobie miecze, posprzedaje broń orkową i będzie kasa ;d Planuję teraz odwiedzić Varrant a potem dopiero Nordmar ;]

Dnia 14.04.2009 o 13:38, Piciambeer napisał:

Ke? To jest inny przepis na nie niż 10 bryłek żelaza? Gdzie można go dostać?

Blech pomyliłem się chodziło mi o bryłki żelaza a nie siarki ... No kurcze już któryś raz tak się pomyliłem ;]

Dnia 14.04.2009 o 13:38, Piciambeer napisał:

No i kłeszczyn - czy BRYŁĘ rudy żelaza można jakoś rozbić na BRYŁKI?

Answer: nie, nie da sie ;] Jak wydobywasz to tylko bryły a te małe kawałki to leżą na ziemie tylko.

Merovingian
Właśnie ja tak samo obijałem tych gońców leśnych ;p i kasy była raz dwa ;d a i teraz nie narzekam na jej brak. Za misje dostaje się w brud kasy. A i nie jest potrzebne wydawanie jej na byle co. Wyuczyłem się robienia mikstur i sam je tworze przez co bardzo dużo oszczędzam. Tak samo jest z kuciem broni i zdobywaniem broni od orków a także z polowaniem. Jeszcze raz mówię kasy nie brakuje tylko zajmie trochę więcej czasu zanim uzbieramy daną sumkę na zbroję ;d

SpecShadow
>Ale i tak udało mi się uzbierać kasę na zbroję paladyna, pancerz ceremonialny, Zabójcę Orków i Ciężki Pancerz >Koczownika. Skłamałbym jednak gdybym powiedział że na początku z pieniędzmi nie jest trudno.
Lol to chyba bez balansu grasz. Albo jesteś bardzo daleko ode mnie. Jaki masz lvl? Nie możliwe ,że miałeś kasę na tyle pancerzy ;] zbroja paladyna + pancerz ceremonialny to jest już 300 000 sztuk złota + ciężki koczownika nie wiem ile stawiam ,że gdzieś z 50 tyś więc 350 000 sztuk złota wydałeś ... Ja nie wierze ;]
>Mam na razie zbroje za
Za ile? I jaką ? ;]
Nie wiem może się mylę co do wcześniejszej wypowiedzi ale z niej wynika ,że bogacz tyś ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na razie zbroje za

To akurat "urwało" z posta innego użytkownika.

Jak zarabiam? Wypędzenie Orków i Asasynów ze wszystkich miast, kowalstwo, trofea... Mam pytanie - kupujesz mikstury? W G3 są one strasznie drogie. Ja na samym jedzeniu i samodzielnie zrobionych miksturach grałem.

Poziom mojej postaci? Obecnie chyba 72lvl, na moim profilu Xfire jest screenshot z wcześniejszej gry, postaram się o screena z ekwipunkiem jeśli chcesz.

Zbroje...
Targowanie przydaje się... no właśnie przy zakupie zbroi :]

20090414193128

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 19:33, SpecShadow napisał:

Jak zarabiam? Wypędzenie Orków i Asasynów ze wszystkich miast, kowalstwo, trofea... Mam
pytanie - kupujesz mikstury? W G3 są one strasznie drogie. Ja na samym jedzeniu i samodzielnie
zrobionych miksturach grałem.

Ja robię sam większość mikstur przywracających HP. Ale też czasami je kupuje. Dlatego zawsze mam ich dużo. Nigdy nie spad mi ich ilość poniżej 30 ;] A co do wypędzania stworzeń i ludzi to jeszcze nie zacząłem tego ;d zbieram exp i umiejętności na walkę ;] Bo ostatnio miałem problem z przedarciem się z Georgiem ze świątyni innosa w Venguardzie do zamku ;] On mi ginął a i na czasami glebe zaliczyłem. Jednak wolę sam walczyć niż z jakimś NPC ;] to tak btw ;]

Dnia 14.04.2009 o 19:33, SpecShadow napisał:

Poziom mojej postaci? Obecnie chyba 72lvl, na moim profilu Xfire jest screenshot z wcześniejszej
gry, postaram się o screena z ekwipunkiem jeśli chcesz.

Ja mam coś mało ponad 40 xD

Dnia 14.04.2009 o 19:33, SpecShadow napisał:

Zbroje...
Targowanie przydaje się... no właśnie przy zakupie zbroi :]

A o tym zapomniałem ;d i niedługo też będe miał tę umiejętność ;d

P.S.
Co wolicie łuki czy kusze w G3 ? Ja uważam ,że łuki są lepsze bo są szybsze. i ostatnio zrobiłem małe porównanie. Mam kuszę "krwawe żniwa" czy jakoś tak i "wilczy rozpruwacz" kusza zadaje 150 obrażeń + siła 285 a łuk 80 obrażeń a zdolności łowieckie mam jakoś coś koło 180. (no chyba ,że w G3 nie liczy się siła + dmg broni .. ;]) I chciałem sobie rozwalić ogra ;] wybrałem sobie odległość w miare daleką by jak najlepiej to wyszło i po strzale i ładunku cofałem się w tył. Rezultat. Dla ogra zabrałem 3/4 hp z łuku a z kuszy coś około 1/4 bo z kuszy to wyszły ze 3 jak nie 2 strzały. Więc moim zdaniem wydajniejszy jet łuk. To nic ,że zadaje mniej obrażeń ale można z niego strzelić 2 razy szybciej niż z kuszy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 20:01, mlynar911 napisał:

P.S.
Co wolicie łuki czy kusze w G3 ? Ja uważam ,że łuki są lepsze bo są szybsze. i ostatnio
zrobiłem małe porównanie. Mam kuszę "krwawe żniwa" czy jakoś tak i "wilczy rozpruwacz"
kusza zadaje 150 obrażeń + siła 285 a łuk 80 obrażeń a zdolności łowieckie mam jakoś
coś koło 180. (no chyba ,że w G3 nie liczy się siła + dmg broni .. ;]) I chciałem sobie
rozwalić ogra ;] wybrałem sobie odległość w miare daleką by jak najlepiej to wyszło i
po strzale i ładunku cofałem się w tył. Rezultat. Dla ogra zabrałem 3/4 hp z łuku a z
kuszy coś około 1/4 bo z kuszy to wyszły ze 3 jak nie 2 strzały. Więc moim zdaniem wydajniejszy
jet łuk. To nic ,że zadaje mniej obrażeń ale można z niego strzelić 2 razy szybciej niż
z kuszy ;]


co zwłaszcza się przydaje w Nordmarze kiedy masz 3 szamanów przed wejściem do grobowca akashy z tą samą kuszą w wersji 1.6 miałem same problemy przez przeładowanie i damage też nie najwyższy ,a o ograch to nie wspomnę. Natomiast łuk vs 2 ogry wynik 1 ogr dead a drugi 1/2 paska z głowy.

To samo z tymi szamanami 3 - 4 strzały i jeden z głowy i tak po kole!!i


W patchu 1.70 nie widzę by coś się zmieniło w tej sprawie!!XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 21:47, Numenpl napisał:

To samo z tymi szamanami 3 - 4 strzały i jeden z głowy i tak po kole!!i

I dodatkowo możesz się wyuczyć "pogromcy orków" czy coś takiego ,że z łuku zadajesz im więcej obrażeń ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Pancerz Paladyna za 10 ton Orkowych broni i niezbyt widoczna jest poprawa związana z ochroną przed bronią, a mam jej 140 na CP 1.6 :P Chyba że to wina HP, bo mam 300 z pierścienie, dodającym 50 HP, czyli 250 HP na czysto :)) Możliwe, że mam też amulet zwiększający życie, więc mam jeszcze mniej w oryginale ;]

EDIT:

@mlynar911 - wybijanie Orków w bezpośrednim starciu to "Zabójca Orków", w atakach na dystans jest "Łowca Orków" ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 20:01, mlynar911 napisał:

jet łuk. To nic ,że zadaje mniej obrażeń ale można z niego strzelić 2 razy szybciej niż
z kuszy ;]


Z łukiem jest podobnie jak z niektórymi zaklęciami (przytrzymać przed odpaleniem), jeśli naciągniesz na maksa (słychać trzeszczenie łuku) zadaje maksymalne możliwe obrażenia.
Obrażenia zależą też chyba od odległości z jakiej strzelamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 10:08, Lucek napisał:

Obrażenia zależą też chyba od odległości z jakiej strzelamy


Także zaobserwowałem coś takiego.Różnice wydają się być całkiem spore.Szkoda , żenie ma jakiejś oficjalnej informacji , jak liczbowo to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 13:51, KrzychW napisał:

> Obrażenia zależą też chyba od odległości z jakiej strzelamy

Także zaobserwowałem coś takiego.Różnice wydają się być całkiem spore.Szkoda , żenie
ma jakiejś oficjalnej informacji , jak liczbowo to wygląda.

To raczej trafienia krytyczne bo nie ważne jaki dystans to u mnie strzały zadają takie same obrażenia jedyna różnica to jak strzelam w głowę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 10:08, Lucek napisał:

Z łukiem jest podobnie jak z niektórymi zaklęciami (przytrzymać przed odpaleniem), jeśli
naciągniesz na maksa (słychać trzeszczenie łuku) zadaje maksymalne możliwe obrażenia.

To też nie jest do końca tak chyba ;] z tym naciąganiem to chodzi bardziej o odległość ale o obrażenia też.

Dnia 15.04.2009 o 10:08, Lucek napisał:

Obrażenia zależą też chyba od odległości z jakiej strzelamy

Tutaj dobrze zauważyłeś. Bo to też z praw fizyki wynika ;] pęd strzały i opór powietrza takie tam banialuki ;d

Gumisiek2
No widzisz i znowu mi się nazwy pomyliły ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 14:41, Numenpl napisał:

> > Obrażenia zależą też chyba od odległości z jakiej strzelamy
>
> Także zaobserwowałem coś takiego.Różnice wydają się być całkiem spore.Szkoda , żenie

> ma jakiejś oficjalnej informacji , jak liczbowo to wygląda.
To raczej trafienia krytyczne bo nie ważne jaki dystans to u mnie strzały zadają takie
same obrażenia jedyna różnica to jak strzelam w głowę!!


Nie sądzę żeby chodziło o krytyki. Polowałem często z łukiem na różne zwierzaki. Najlepiej to widać gdy łuk zadaje obrażenia nieco mniejsze niż HP zwierzaka , wtedy przy strzelaniu z bliska z reguły pada, podczas gdy z dalszej odległości zostaje trochę HP. No chyba że szansa na krytyka rośnie wraz ze zmniejszającą się odległością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 17:12, Lucek napisał:

Nie sądzę żeby chodziło o krytyki. Polowałem często z łukiem na różne zwierzaki. Najlepiej
to widać gdy łuk zadaje obrażenia nieco mniejsze niż HP zwierzaka , wtedy przy strzelaniu
z bliska z reguły pada, podczas gdy z dalszej odległości zostaje trochę HP. No chyba
że szansa na krytyka rośnie wraz ze zmniejszającą się odległością.

Nie wydaje mi się ,żeby w G3 istniał cios krytyczny czy obrażenia krytyczne. No oprócz tej umiejętności złodzieja "morderstwo" chyba ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 18:12, mlynar911 napisał:

Nie wydaje mi się ,żeby w G3 istniał cios krytyczny czy obrażenia krytyczne. No oprócz
tej umiejętności złodzieja "morderstwo" chyba ;]

Istnieje. Nie raz zdarzyło mi się zabić topielca dwoma zwykłymi uderzeniami długiego miecza, a normalnie potrzeba mi trzech uderzeń.

PS. jak działa handlowanie się? Na każdy towar jest zniżka?
PPS. Już wykonałem kiedyś zadanie z magiem ognia niedaleko Okary... Ale weźcie mi podpowiedzcie, jak tam dotrzeć znowu, bo kompletnie zapomniałem ;P No i kto dawał zadanie z cieniostworami? (też nieopodal Okary)? Zadanie wykonane i nie wiem do kogo się zgłosić^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 20:37, Piciambeer napisał:

PPS. Już wykonałem kiedyś zadanie z magiem ognia niedaleko Okary... Ale weźcie mi podpowiedzcie,
jak tam dotrzeć znowu, bo kompletnie zapomniałem ;P

jak masz buntownikow tych drugich, co chca zabicia krow, to idziesz za ich maly obozik i tam jest taka skalna gran, ,,po ktorej nie powinno sie chodzic" schodzisz nia i jak spadnieszz odwrawasz sie i masz jaskinie Rakusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> jak tam dotrzeć znowu, bo kompletnie zapomniałem ;P No i kto dawał zadanie z cieniostworami?

Dnia 15.04.2009 o 20:37, Piciambeer napisał:

(też nieopodal Okary)? Zadanie wykonane i nie wiem do kogo się zgłosić^^


Na wschód od Okary są jakieś ruiny, tam są myśliwi a wśród nich zleceniodawca.

A z tymi obrażeniami u łuków - ja mam zawsze tak że im bliżej wroga tym obrażenia większe. Może to dlatego że na strzałę działa opór powietrza ale obrażenia nie schodzą poniżej pewnego poziomu.
A obrażenia krytyczne były ale w Gothicu I i II a teraz tego chyba nie ma (ja nie zauważyłem niczego takiego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 20:37, Piciambeer napisał:

Istnieje. Nie raz zdarzyło mi się zabić topielca dwoma zwykłymi uderzeniami długiego
miecza, a normalnie potrzeba mi trzech uderzeń.

Ja się nigdy z takim czymś nie spotkałem. Zawsze mam dziki na 2 hity topielce na 3 ścierwojady na 1. To może Tobie się coś przewidziało. Bo nawet w statach nie ma nic o tym wspomniane.. A wyższe umiejętności we władaniu mieczem też mało dają. Najwyższy to ma przy ataku obalanie wroga i tyle.

Dnia 15.04.2009 o 20:37, Piciambeer napisał:

PS. jak działa handlowanie się? Na każdy towar jest zniżka?

Tak o te kilka - kilkadziesiąt sztuk złota wszystko jest tańsze. Ale to zależy chyba od tego ile mamu tych zdolności złodziejskich ;]

Dnia 15.04.2009 o 20:37, Piciambeer napisał:

PPS. Już wykonałem kiedyś zadanie z magiem ognia niedaleko Okary... Ale weźcie mi podpowiedzcie,
jak tam dotrzeć znowu, bo kompletnie zapomniałem ;P

A to to idziesz na północny - zachód aż przejdziesz przez te najbliższe góry i on tam w jaskini siedzi.

Dnia 15.04.2009 o 20:37, Piciambeer napisał:

No i kto dawał zadanie z cieniostworami?
(też nieopodal Okary)? Zadanie wykonane i nie wiem do kogo się zgłosić^^

To dawał Candela ten koleś który siedzi w ruinach wyżej niż te cieniostwory ;]

SpecShadow
Pisałem o tym w temacie G II NK ,że w tej części nie ma uderzeń krytycznych ... Ten procent to szansa na zadanie pełnego obrażenia ostrzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o łuki to jakoś nie zauwazyłem aby odległość miała znaczenie w ilości zadawanych obrażeń, jeśli są jakieś róóżnice ze względu na odległość to niewielkie. Natomast siła naciągu łuku już ma spore znaczenie. Dodatkowo strzały w głowe zawsze zadawały więcej obrażeń, tak było od zawsze ;)
Co do mieczy to z ilością obrażeń jest różnie, zależy jak długo przytrzyma się LPM. Krytyków jakoś nigdy nie odczułem aby jakieś były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się