Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Praktyczne każde zadanie w G3 zrobiłem, oprócz dwóch, trzech. To było wśród nich. Odpuść, ja miałem 80 lvl i po prostu czekałem na te jelonki, a tylko dwa ustrzeliłem, więc raczej to o czymś świadczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 21:40, Abi_Dalzim napisał:

Szlag mnie trafi, bo nie mogę znaleźć jednego (chyba ostatniego) Płochego Jelenia dla
Chrisa.
Zacząłem go gonić, ale przyuważyli mnie orkowie. Zająłem się nimi, a jeleń gdzieś zniknął...
Czy one po jakimś czasie wracają na swoje miejsca czy jak gdzieś pobiegł to może tam
zostać?


Miałem taki sam problem. Jeleń daleko uciec nie mógł. Ja swojego ostatniego dorwałem koło ardei. Nie masz co się martwić, bo on tam na pewno gdzieś jest .:)

@Shlafrok, jeżeli by wpadł pod ziemie, to na pewno by umarł.

edit: Info. z pewnej strony. Sam widzisz...

Zabij płochliwego jelenia.

Na drodze z Ardei do Vengardu w kamiennym kręgu siedzi myśliwy Chris. Może cię nauczyć polować, ale dopiero kiedy przyniesiesz mu mięso "płochliwego jelenia". I tutaj małe wyjaśnienie. Wielu uważa, że nie da się tego zadania wykonać - zabijają jelenia, a u Chrisa nie pojawia się odpowiednia opcja dialogowa. Cała zagadka tkwi w tym, że w tłumaczeniu nazwy tego zadania zakradł się błąd związany z tym, że zarówno liczba pojedyncza, jak i mnoga angielskiego słowa oznaczającego jelenia jest taka sama (deer). Dlatego trzeba upolować wszystkie 5 jeleni (trzeba się trochę za nimi pouganiać).
Zdolności myśliwskie: +1
Punkty Doświadczenia: 250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 09:08, Piotrekmysza napisał:

Miałem taki sam problem. Jeleń daleko uciec nie mógł. Ja swojego ostatniego dorwałem
koło ardei. Nie masz co się martwić, bo on tam na pewno gdzieś jest .:)

Człowieku, wiesz ile ja razy schodziłem wzdłuż i wszerz to wybrzeże? Już w paranoję wpadam i szukam tego jelenia na plaży poniżej. Wybiłem nawet wszystkie orki koło magicznej bariery Vengardu.

No nic, wrócę tam za jakiś czas. Na razie jestem w Monterze. Porobię parę questów, może jeszcze jedno miasto zaliczę i wrócę po tego jelenia, bo nienawidzę zostawiać niedokończonych questów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 09:08, Piotrekmysza napisał:

@Shlafrok, jeżeli by wpadł pod ziemie, to na pewno by umarł.


Nie. Nie chce mi się liczyć ile razy wpadał mi jakiś zwierzak pod teksturę i tylko wiercił się we wszystkie strony a kiedy do niego podchodziłem gra wrzucała bitewny kawałek w głośniki a sam potworek był widoczny w trybie celowania. Jeśli miałbym rzucić przykładem z rękawa, to byłyby agresywne dziki obok Reddock.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Gothic 3 z Playa. Gdy w niego grałem po premierze po kilku dniach dałem sobie spokój. Zbyt wiele bugów. Teraz mam grę w wersji 1.6 i pytanie: czym różni się wersja 1.72 od 1.74? Ta pierwsza jest polecana dla słabszych komputerów, więc jedyne różnice między nimi to grafika? Mój komputer : 2010MHz, 1,5GB ram i karta graficzna 256 MB. Czy opłaca mi się instalować 1.74?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 14:21, Spolskee napisał:

Mam Gothic 3 z Playa. Gdy w niego grałem po premierze po kilku dniach dałem sobie spokój.
Zbyt wiele bugów. Teraz mam grę w wersji 1.6 i pytanie: czym różni się wersja 1.72 od
1.74? Ta pierwsza jest polecana dla słabszych komputerów, więc jedyne różnice między
nimi to grafika? Mój komputer : 2010MHz, 1,5GB ram i karta graficzna 256 MB. Czy opłaca
mi się instalować 1.74?


Na początek: poradniko-opinia mojego autorstwa :) http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=14226&pid=36861
Jak Ci nie chcę się przebijać, to najprościej: 1.74 dodaje kilka mniej, lub bardziej ważnych efektów graficznych, poza tym poprawia wiele innych rzeczy (kolorystyka np., jaskinie) - krótko mówiąc - naprawdę zauważalnie polepsza grafikę. Czy Ci się opłaca? Myślę, że tak, ale jest ale - podaj dokładny model karty grafiki. Jeśli masz Radeona, to na pewno istaluj, a jesli nie... to patrz wyżej (model :) ).
Oprócz grafiki, 1.74 poprawia jeszcze parę (jeden? nie pamiętam dokładnie) questów, i - moim zdaniem - zwiększa stabilność. Najlepiej przeczytaj opinię (link na górze), a później tylko grafikę muszę wiedzieć, i zawyrokuję :)
Swoją drogą, na 2GHz Ci chodzi Gohic 3??? Czy może masz wielordzeniowca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardzo, ale obstawiam, że ten pierwszy po prostu diabelnie poprawił optymalizację nie ruszając grafiki, a ten drugi może dorzucił jeszcze jakieś filtry graficznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 14:37, Kirabaxior napisał:

Nie znam się za bardzo, ale obstawiam, że ten pierwszy po prostu diabelnie poprawił optymalizację
nie ruszając grafiki, a ten drugi może dorzucił jeszcze jakieś filtry graficznie?



Troszkę nie trafiłeś... pierwszy diabelnie poprawił wszystko (praktycznie), i grafikę też, a drugi jeszcze dodał efekty. I tu trafiłeś :) Ale grafika, tak w pierwszym, jak i drugim ruszona została.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to czy warto ściągać tego pacza 1.72, jeśli po prostu chcę sobie pograć bez zacięć i bugów? Bo trochę net mi lami ostatnio, więc z pół dnia bym to ściągał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 15:54, Kirabaxior napisał:

Ogólnie to czy warto ściągać tego pacza 1.72, jeśli po prostu chcę sobie pograć bez zacięć
i bugów? Bo trochę net mi lami ostatnio, więc z pół dnia bym to ściągał.

Zapomnij o grze bez bugów i ścinek bez tego patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden rdzeń. Staruszek komputer ma już swoje lata ; ).Grafika GeForce NX7300GT.
I tak- Gothic 3 chodzi, tak samo jak wiedźmin i wiele innych gier...
Już prawie pobrałem 1.72, ale w najbliższym czasie i tak nie pogram w Gothica więc moje pytanie jest następujące - czy jeśli mam 1.72 opłaca się pobierać 1.74 przy moim (nie najnowszym) komputerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie. Musisz pobierać prawie 1 GB danych, przy czym 1.74 dodaje zaledwie lepsze oświetlenie jaskini, jakieś otoczki, gdy jesteśmy zatruci/mamy mało życia i poprawia cienie na kartach Radeona z serii 4xxx/5xxx. Poza tym poprawia grafikę, więc możesz odczuć spadek klatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wylaczylem filtrowanie tekstur i dalej mi co jakis czas przycina.Normalnie jest 40-100fps ale co jakis czas sie zawiesza na jakies 3 sekundy.Nie wiem czy to winna patcha 1.74 czy mam ustawione za wysokie detale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 18:12, PawelR1 napisał:

Wylaczylem filtrowanie tekstur i dalej mi co jakis czas przycina.Normalnie jest 40-100fps
ale co jakis czas sie zawiesza na jakies 3 sekundy.Nie wiem czy to winna patcha 1.74
czy mam ustawione za wysokie detale.

Te ścinki zdarzają się tylko w Myrtanie czy w innych krainach też?
Gothic 3 jest zbudowany tak, że przy każdej rozgrywce okolica może się różnić. Wszystkie skały, trawy, drzewa itp. są generowane w czasie rzeczywistym i to powoduje ścinanie co jakiś czas. Z własnego doświadczenia wiem, że ogromne ilości pamięci zużywa cieniowanie. Dla mnie istnieją 2 podstawowe elementy, które kolejno zmniejszam by zmniejszyć ścinki.
1) Filtrowanie Anizotropowe - albo minimum, albo wyłączam całkowicie.
2) Cieniowanie - Najgorsza rzecz po filtrowaniu. Polecam zmniejszyć poziom, ponieważ nowy patch wprowadza nowe możliwości cieniowania co bardzo obniża jakość gry.
Te dwie rzeczy mają główny wpływ na ilość FPSów.
Jeśli jednak takie ścinki występują tylko w Myurtanie, a w Varancie i Nordmarze nie to nie można nic na to poradzić. Gra jest tak zbudowana i żaden patch nie wyeliminuje ścinek przy doczytywaniu nowych elementów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 20:33, PawelR1 napisał:

Te scinki wystepuja wszedzie od poczatku.Czyli sprobowac zmniejszyc jakosc cieni?

A byłeś już w Varancie lub Nordmarze?
Tam prawie nigdy nie mam ścinek- ścina tylko gdy wchodzę do miasta i wczytuje wszystkie elementy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 20:33, PawelR1 napisał:

Te scinki wystepuja wszedzie od poczatku.Czyli sprobowac zmniejszyc jakosc cieni?


Imo nie ma sensu robić grafikę mniej estetyczną jeśli źródłem freezów jest doczytywanie danych, bo to, jakby to ująć, zmieni niewiele. Także (zakładając że nie chodzi o stały framerate, bo w takim przypadku Fun_g_1_2_3 ma rację) cienie zostawiłbym, zwłaszcza że wyglądają ślicznie. Bardziej pomajstrowałbym w pliku gothic.ini, w którym możesz zmienić np. odległość wyświetlania szczegółowych tekstur i takie tam bajery, które naprawdę pomagają, choć gra wygląda słabiej.
Na początek ustaw tekstury na średnie i najniższą szczegółowość modeli (prawie niewidoczna strata w jakości) oraz ilość (czy tam odległość, nvm) roślinności na jeden z mniejszych parametrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się