Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Te ścinki w Gothicu 3 są naprawdę bardzo uciążliwe. Do tej gry chyba by było potrzebne ze 4GB Ramu żeby sobie pograć komfortowo, bo na 2GB jest momentami naprawdę ciężko. Najgorzej jest jak się na jakimś nowym obszarze nagle zaczniemy rozglądać na boki i przy wyciąganiu pochodni. To jest po prostu dramat, a to i tak nie wszystko, bo w momencie zapisu gra też dostaje zadyszki na 2-3sekundy, no i poziomy ładują się stanowczo za długo. W Oblivionie wyglądało to pod tym względem o wiele lepiej a grafikę miał lepszą. Denerwuje mnie jeszcze jedna rzecz - mianowicie zabiłem jakieś dziki po czym okazało się że był z tym powiązany jakiś quest którego automatycznie mi zaliczyło mimo iż nikt mi tego zadania jeszcze nie zlecał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 10:29, Magok napisał:

Nawet 4GB nie starczy.


Święte słowa. Gothic 3 pokaże pazurki najprawdopodobniej dopiero wtedy, gdy zasiądziemy do gry na komputerach nowej generacji z 128 GB Ram, 100 szybszymi prockami, grafiką o 10 klas lepszą od dzisiejszych. Może taki sprzęt poradzi sobie z tą okropnie niedopracowaną technicznie grą.
A swoją drogą, nieżle trzeba było wszystko pokaszanić, żeby w kilka lat po premierze, sprzęt uznawany za szybki nie był w stanie poradzić sobie z grą. Jak porównać to do Risen, działającego po prostu superpłynnie, to tylko dziwić się pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 11:08, KrzychW napisał:

Święte słowa. Gothic 3 pokaże pazurki najprawdopodobniej dopiero wtedy, gdy zasiądziemy
do gry na komputerach nowej generacji z 128 GB Ram, 100 szybszymi prockami, grafiką o
10 klas lepszą od dzisiejszych. Może taki sprzęt poradzi sobie z tą okropnie niedopracowaną
technicznie grą.
A swoją drogą, nieżle trzeba było wszystko pokaszanić, żeby w kilka lat po premierze,
sprzęt uznawany za szybki nie był w stanie poradzić sobie z grą. Jak porównać to do Risen,
działającego po prostu superpłynnie, to tylko dziwić się pozostaje.


Człowieku nie przesadzaj już... Mi gra chodzi pięknie, bez żadnej przycinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KrzychW może trochę wyolbrzymiał ale ty też kłamiesz, że nie masz żadnej ścinki bo w mieście zawsze są jakieś spowolnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 11:51, Magok napisał:

KrzychW może trochę wyolbrzymiał ale ty też kłamiesz, że nie masz żadnej ścinki bo w
mieście zawsze są jakieś spowolnienia.

No to ja się może dopiszę, bo mi też gra chodzi bez skazy ;)
W dodatku na najwyższych + HDR.
Jedynie podczas walki w mieście laguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 12:09, Bezi_113 napisał:

No to ja się może dopiszę, bo mi też gra chodzi bez skazy ;)
W dodatku na najwyższych + HDR.
Jedynie podczas walki w mieście laguje.


Dokładnie. Mi przycinało tylko na początku gry, i jak orkowie zaczęli uciekać z miasta, ale to naprawdę minimalne zacięcia były. Zresztą jak tak bardzo wam to przeszkadza, to ustawcie sobie wszystko na min. i grajcie, a nie marudzicie ciągle ...

Ja grałem na takim sprzęcie i nie płakałem jak wy. I po wiem szczerze, nie było tragedii w ogóle. 1.4 GHz(albo 1.8), INVIDIA GF 6600, 1 GB Ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 11:42, Piotrekmysza napisał:

Człowieku nie przesadzaj już... Mi gra chodzi pięknie, bez żadnej przycinki.


Człowieku, nie przesadzam.
Grałem w Gothic 3 na 3 sprzętach, przy czym dwa, w chwili grania wyposażone były w najbardziej wydajne w danym momencie karty graficzne. Oczywiście ustawienia na max, rozdzielczość najczęściej 1920/1080. Śmiga, śmiga, aż do momentu np zapalenia pochodni. Na pół sekundy gra staje dęba.Pierwsza Kula Ognia, podobnie, chociaż już przy kolejnych nie było problemu. W niektórych miastach takze potrafiło "pięknie" przyciąć. Dodam jeszcze, iż przy innych, nie gorszych graficznie i nowszych tytułach, wszystko było ok, więc raczej nie winiłbym sprzętu, a kolejna gra PB, Risen, to piękne, płynne granie w każdym, absolutnie każdym momencie. Nie ulega wątpliwości, iż G3 zostało już na starcie skopane i tylko sprzęt z wielką nadwyżką mocy w stosunku do oficjalnych wymagań pozwoli płynnie grać, a wyeliminowanie jakichkolwiek problemów z grafiką jest bardzo trudne.
Oczywiście 100 krotnie szybsze procesory itp, było całkowicie zamierzoną przesadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 12:20, Piotrekmysza napisał:

Ja grałem na takim sprzęcie i nie płakałem jak wy. I po wiem szczerze, nie było tragedii
w ogóle. 1.4 GHz(albo 1.8), INVIDIA GF 6600, 1 GB Ramu


Tu nie chodzi o płakanie i w Gothic 3 grałem z przyjemnością i jeszcze zagram, ale też nie ma co twierdzić, iż tytuł jest dopracowany, bo nie jest. Poza tym napisałeś, że nie było przycinek, a potem wspominasz o tych na początku gry i w trakcie wyzwalania miast. Czyli jednak były i tylko o takie sporadyczne problemy mi chodzi. Problemy, których w wielu innych grach nie ma, na szczęście. G3 ma swoje narowy nawet na obecnie dobrym sprzęcie, który w momencie premiery gry, był właściwie nieosiągalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 17:36, Gumisiek2 napisał:

Zdecydowanie nie. Musisz pobierać prawie 1 GB danych, przy czym 1.74 dodaje zaledwie
lepsze oświetlenie jaskini, jakieś otoczki, gdy jesteśmy zatruci/mamy mało życia i poprawia
cienie na kartach Radeona z serii 4xxx/5xxx. Poza tym poprawia grafikę, więc możesz odczuć
spadek klatek.


Nie tylko, ale aż... naprawdę, kiedy się gra bardzo dużo (tak jak ja), to odczuwa się różnicę. Kiedy ma się lepszy komputer, to koniecznie, ale kiedy nie, to... (patrz następny post - sorry za pół-SPAM, ale chcę odpowiedzieć każdemu, choć później :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 17:32, Spolskee napisał:

Jeden rdzeń. Staruszek komputer ma już swoje lata ; ).Grafika GeForce NX7300GT.
I tak- Gothic 3 chodzi, tak samo jak wiedźmin i wiele innych gier...
Już prawie pobrałem 1.72, ale w najbliższym czasie i tak nie pogram w Gothica więc moje
pytanie jest następujące - czy jeśli mam 1.72 opłaca się pobierać 1.74 przy moim (nie
najnowszym) komputerze?



W takim razie absolutnie 1.74 nie instaluj. Tak jak napissał Gumisiek, będzie się znacznie bardziej cięło, a choć efekty (moim zdaniem) są warte zachodu, to nie na Twoim komputerze ;) Lepiej zostań więc przy 1.72, lub ew. możesz próbować z 1.73, ale i tu nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 15:54, Kirabaxior napisał:

Ogólnie to czy warto ściągać tego pacza 1.72, jeśli po prostu chcę sobie pograć bez zacięć
i bugów? Bo trochę net mi lami ostatnio, więc z pół dnia bym to ściągał.



Koniecznie instaluj, choć 1.6 jest znośny. 1.72 dodaje masę poprawek, o których napisałem w mej poradniko-opini (link na poprzedniej stronie, post czy dwa nad Twoim). Koniecznie go ściągnij, a jeśli podasz konfigurację, to zastanowimy się, czy warto także 1.74 :)
(Sorry za triubla, ale chciałem odpowiedzieć każdemu, bo, cytując jakiegoś mądrego człowieka "Jeśli post to nie odpowiedź, to praktycznie do nikogo nie trafia" :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@KrzychW+@dave03+@@Magok+@Piotrekmysza+@Bezi113:
Jak przeczytałem, to z krzesła prawie spadłem. Jak można aż tak przesadzać?! Grafika... puśćcie sobie Gothica 3 na najwyższym patchu z WSZYSTKIM na maxa. I porozglądajcie się, pobiegajcie. Zobaczcie, jak gry mogą niesamowicie wyglądać. Bo tak wygląda Gothic 3.
OK, przy ogniu się ścina, przyznaję. Ale akurat tak się składa, że ogień jest TAK NIESAMOWICIE REALISTYCZNY, że głowa mała. W wiele gier grałem, w wiele na max wsyztskim. Chyba nie widziałem tak wspaniałego ognia. A kiedy komuś przeszkadza to, że gra na pół sekundy się zetnie, to chyba ma "troszkę" wygórowane oczekiwania.
Jakoś tak się śpiesznie złożyło, że dwóm osobom chodzi pięknie na maxie. I co? I dochodzi 3, której chodzi pewnie jeszcze lepiej (:P). A komp (a właściwie lap), to złom, dość nowoczesny, ale jakieś 4 razy słabszy od nowego sprzętu (2x2,26GHz, 9600GT, RAM 4GB 800MHz). KrzychW, Ty na 1.2 grasz? Czy w każdym razie 1.7x? Bo jak nie, to instaluj najszybciej jak umiesz, bo się mylisz, mylisz. W miastach ja akurat na moim złomku przycinek nie mam żadnych. Niesamowite? Na to wygląda... może poprostu ktoś wyolbrzymia?
Dobra, powyżywałem się na Was, to teraz mogę tylko powiedzieć, że "troszkę" się zdenerwowałem :) Liczę, że nie wściekniecie się na mnie do kwadratu :) (A co do grafiki, to myślę, że na w.w., to jest ZNACZNIE lepsza od Obliviona).
Odchodzę w pokoju ;) Już Was nie męczę ;) No i... STOP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>W miastach ja akurat na moim złomku przycinek nie mam żadnych.
>Niesamowite? Na to wygląda... może poprostu ktoś wyolbrzymia?

Nikt tutaj nie wyolbrzymia tylko Gothic 3 to gra o całkowicie skopanym silniku i to jak ona będzie komuś chodzić to jest po prostu loteria, wiele razy to już było wałkowane. Zdarza się, że na słabych kompach chodzi o wiele lepiej niż na tych z górnej półki, a takie cuda nie powinny mieć miejsca przy dobrze zrobionym produkcie. I nie jest to zasługa zaśmieconych systemów czy wirusów.


>A co do grafiki, to myślę,

Dnia 21.06.2010 o 13:59, Byl napisał:

że na w.w., to jest ZNACZNIE lepsza od Obliviona).


Nie wszyscy się z tym muszą zgodzić i ja się nie zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 13:46, Byl napisał:

Koniecznie instaluj, choć 1.6 jest znośny. 1.72 dodaje masę poprawek, o których napisałem
w mej poradniko-opini (link na poprzedniej stronie, post czy dwa nad Twoim). Koniecznie
go ściągnij, a jeśli podasz konfigurację, to zastanowimy się, czy warto także 1.74 :)


Komp nie jest best, ale nie jest też zły, najnowsze gry mi działają w medium detalach(Split Second chyba na najwyższych)
8600 GTS, 2 GB Ram, Proc 2.1 GHZ X2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8600 GTS <3 No cóż, 1.72 mi na niej chodzi bez ścinki na max., 1.73 i 1.74 nie instalowałem. BTW. Na jakich sterach lecisz? Bo mi na najnowszych G3 lubi crashować i muszę instalować starsze. I czy instalowałeś tą najnowszą poprawkę do kart GF o numerku 200.xxx?

EDIT: W sumie to z działaniem gry może być loteria, ale uważam, że można spróbować, choć jednym lepiej chodzi na 1.6, a jednym na 1.7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się