Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Myślę, że można instalować 1.74. Efekty są naprawdę przednie (chwilami), a spadku jakiegoś nie powinno być zbytniego. Zwłaszcza, że dla polepszonego oświetlenia jaskiń warto czasem nawet zmniejszyć detale (o niebo lepsze i czytelniejsze. Swoją drogą, to niebo tez jest bardzo poprawione :) ).
Myślę, że możesz spokojnie instalować, w razie czego cienie zmniejszyć i będzie super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 13:59, Byl napisał:

Jak przeczytałem, to z krzesła prawie spadłem. Jak można aż tak przesadzać?! Grafika...
puśćcie sobie Gothica 3 na najwyższym patchu z WSZYSTKIM na maxa. I porozglądajcie się,
pobiegajcie. Zobaczcie, jak gry mogą niesamowicie wyglądać. Bo tak wygląda Gothic 3.
OK, przy ogniu się ścina, przyznaję.


Trzeba grać siedząc w fotelu samochodowym i z zapiętymi pasami. Spadnięcie z krzesła będzie wykluczone. :-)
Przyznaję, że trochę przesadziłem, ale było to działanie zupełnie zaplanowane. Chcę tylko stwierdzić, iż gra ma pewne niedociagnięcia techniczne, pomimo wielokrotnego patchowania. Nie oznacza to wcale, że uważam G3 za zły tytuł, czy też taki, w który nie da się przyjemnie grać ( 2 pełne przejścia i jedno prawie, a w planach na pewno kolejne). Przyznasz jednak, że jeżeli gra się na max ustawieniach płynnie, a potem, przy wyciaganiu pochodni następuje całkiem spore zacięcie, to trudno nazwać coś takiego inaczej niż techniczną wpadką. Dość nieprzyjemny zgrzyt. Przy pierwszym przejściu gry, z GF 8800GTX, Deszcz Ognia powodował na moim sprzęcie wręcz zatrzymanie grafiki na 1-2 s, a później był pawdziwy pokaz slajdów, aż do końca działania zaklęcia. Przyznaję, iż przy ostatnim podejściu z patchem 1.72, nie sprawdzałem jak to wygląda. Teraz wypróbuję 1.74.
Biorąc pod uwagę, iż piszemy o grze sprzed prawie 4 lat, która nawet na współcześnie mocnym sprzęcie potrafi pokazać swoje narowy, chociaż faktycznie tylko w wybranych sytuacjach, można mieć obiektywne wątpliwości co do jej poziomu dopracowania. Tylko tyle.

A tak w ogóle zachwalasz i zachwalasz wersję 1.74, więc chyba już za moment faktycznie zabiorę się za instalację, kolejną, tego tytułu. Ja też chcę zobaczyć te cuda, chociaż i 1.72 wyglądało bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 17:23, KrzychW napisał:

Trzeba grać siedząc w fotelu samochodowym i z zapiętymi pasami. Spadnięcie z krzesła
będzie wykluczone. :-)


Jutro kupuję :P

Dnia 21.06.2010 o 17:23, KrzychW napisał:

Przyznaję, że trochę przesadziłem, ale było to działanie zupełnie zaplanowane. Chcę tylko
stwierdzić, iż gra ma pewne niedociagnięcia techniczne, pomimo wielokrotnego patchowania.
Nie oznacza to wcale, że uważam G3 za zły tytuł, czy też taki, w który nie da się przyjemnie
grać ( 2 pełne przejścia i jedno prawie, a w planach na pewno kolejne). Przyznasz jednak,
że jeżeli gra się na max ustawieniach płynnie, a potem, przy wyciaganiu pochodni następuje
całkiem spore zacięcie, to trudno nazwać coś takiego inaczej niż techniczną wpadką.

Dnia 21.06.2010 o 17:23, KrzychW napisał:

Biorąc pod uwagę, iż piszemy o grze sprzed prawie 4 lat, która nawet na współcześnie
mocnym sprzęcie potrafi pokazać swoje narowy, chociaż faktycznie tylko w wybranych sytuacjach,
można mieć obiektywne wątpliwości co do jej poziomu dopracowania. Tylko tyle.


Dobra, można mieć. I tu się zgodzić muszę. Po prostu nie lubię, gdy ktoś zdecydowanie przesadza, dając wielu do zrozumienia, że X gra jest badziewiem kwadrat. Ale i tak, moim zdaniem - szalenie kontrowersyjnym - G3 to gra na 10/10. Ale o tym, jak będę pisał recenzję. Na gramsajcie rzecz jasna, choć go jeszcze nie mam, to pewnie założę :) A wcześniej być może i na forum. Ale koniec offtopa.

Dnia 21.06.2010 o 17:23, KrzychW napisał:

A tak w ogóle zachwalasz i zachwalasz wersję 1.74, więc chyba już za moment faktycznie
zabiorę się za instalację, kolejną, tego tytułu. Ja też chcę zobaczyć te cuda, chociaż
i 1.72 wyglądało bardzo dobrze.


1.74 przede wszystkim zawiera 1.73, który już sam w sobie miał masę poprawek graficznych. Jednak w ...4 mamy przede wszystkim znacznie zwiększoną czytelność świata. Kolorystyka to jedno, ale TAK PRZEZE MNIE WYCHWALANE JASKINIE TO DRUGIE. Już się nie zdarzy, że przeoczysz jakiś ważny przedmiot w grocie. I to jest super poprawka, bardzo, bardzo przydatna (już nawet nie mówię, że poza tym znacznie zwiększa to przyjemność dla oka z oglądania jaskiń).
Tak oprócz tego, to jakiś przełomowych poprawek graficznych nie ma, ALE I TAK RÓŻNICA POMIĘDZY 1.72 I 1.74 JEST ZAUWAŻALNA NA... TRZECI ;) RZUT OKA (jak mocno rzucasz ;) ). I dlatego warto. (A ramki, choć można je wyłączyć, bardzo - wbrew pozorom - się przydają).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja gram na dość mocnym sprzęcie (Dragon Age i Risen chodzą ze wszystkim na maxa ustawionym płynnie i bez zaciachów).
A w G3 musiałem wszystko ustawić na minimum, bo gra tnie sie niemiłosiernie. Nawet przy ustawieniach minimalnych gra potrafi zwolnić i zatrzymać się na 2 sek. A potem skacze. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 18:58, Abi_Dalzim napisał:

A ja gram na dość mocnym sprzęcie (Dragon Age i Risen chodzą ze wszystkim na maxa
ustawionym płynnie i bez zaciachów).
A w G3 musiałem wszystko ustawić na minimum, bo gra tnie sie niemiłosiernie. Nawet przy
ustawieniach minimalnych gra potrafi zwolnić i zatrzymać się na 2 sek. A potem skacze.
Masakra.


Dobra. Po kolei.
-Spatchowana na maxa? Jeśli nie, to jaki numerek?
-Konfiguracja?
-Legal?
-Dokąd doszedłeś w grze?
Myślę, ze to wystarczy żeby Ci pomóc. Wtedy zobaczysz (tak myślę), że warto się było namęczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 19:19, Byl napisał:

-Spatchowana na maxa? Jeśli nie, to jaki numerek?

1.74

Dnia 21.06.2010 o 19:19, Byl napisał:

-Konfiguracja?

AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz Quad
4 GB Ram
Win7
NVIDIA GeForce GTX 275

Dnia 21.06.2010 o 19:19, Byl napisał:

-Legal?

Oczywiście. Kupiłem specjalnie PLAY dla tego Gothica

Dnia 21.06.2010 o 19:19, Byl napisał:

-Dokąd doszedłeś w grze?

Ardea, Carpe Dun, Montra i okolice.

Dnia 21.06.2010 o 19:19, Byl napisał:

Myślę, ze to wystarczy żeby Ci pomóc. Wtedy zobaczysz (tak myślę), że warto się było namęczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe, jedynym powodem mogą być za nowe sterowniki... do niczego w Twojej konfiguracji (i patchu) się przyczepić nie można. Współczuję Ci :/ Chyba nic się an to nie poradzi... no chyba, że stery chcesz na starsze wymienić xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 20:38, Byl napisał:

To bardzo ciekawe, jedynym powodem mogą być za nowe sterowniki...


Ja bym powiedział że najbardziej prawdopodobnym powodem jest maksymalnie nieprzewidywalna gra, po co męczyć się z jakimiś teoriami z kosmosu? :) (zwłaszcza że biadolenie o sterach już naprawdę robi się nudne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 18:58, Abi_Dalzim napisał:

A ja gram na dość mocnym sprzęcie (Dragon Age i Risen chodzą ze wszystkim na maxa
ustawionym płynnie i bez zaciachów).
A w G3 musiałem wszystko ustawić na minimum, bo gra tnie sie niemiłosiernie. Nawet przy
ustawieniach minimalnych gra potrafi zwolnić i zatrzymać się na 2 sek. A potem skacze.
Masakra.


U mnie tak samo wszystkie gry nawet najnowsze chodza plynnie na max detalach tylko z gothiciem mam problem.Moj spzet to gtx 260, core2duo 3.4, 2gb.Moim zdaniem albo ten najnowszy patch albo stery powoduja te zawiechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj grę ponownie i zainstaluj patcha 1.70 i zobacz jak gra będzie działała, może to wina tych poprawek wnoszących przez patch 1.74 (patch 1.74 jak i 1.73 wprowadza jedynie zmiany w wyglądzie grafiki więc może to powodować wolniejsze działanie gry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że gry masz z PLAYa i jest ona już w wersji 1.6. Możesz na to zainstalować od razu patcha 1.74 albo 1.72 jeśli nie masz najmocniejszego sprzętu, bowiem patch 1.74 różni się od tamtego starszego głównie tym, że dodał sporo nowych bajerów związanych z grafiką, a to niestety odbija się na płynności rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 22:01, dave03 napisał:

Domyślam się że gry masz z PLAYa i jest ona już w wersji 1.6. Możesz na to zainstalować
od razu patcha 1.74 albo 1.72 jeśli nie masz najmocniejszego sprzętu, bowiem patch 1.74
różni się od tamtego starszego głównie tym, że dodał sporo nowych bajerów związanych
z grafiką, a to niestety odbija się na płynności rozgrywki.

Ja tam nie widzę żadnych bajerów, a chodzi tak samo płynnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 22:03, Gumisiek2 napisał:

Chociażby HDR, o którym tyle piszesz. Został dodany dopiero w 1.73.

Ano yup, ale w 1.74 nic nie widzę wyjątkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspomniana powyżej dynamiczna trawa, lepsze oświetlenie jaskiń (to zasłyszane, bo nie widziałem nigdzie wzmianki o tym), wskaźnik zagrożenia i ziarnistość obrazu. Wystarczy? :)

@Kirabax - bo ta gra jest prześliczna, jedna z najładniejszych, w jakie grałem. Cud, miód i malinki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się