Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

O dobijaniu wspomnieli koledzy wyżej, ale to faktycznie dziwne, że musisz dobijać wrogów w mieście, które wyzwalasz. Nie pamiętam, by zdarzyło mi się coś takiego. Co do zadania zabicia Sanforda, to w grze jest kilka momentów, w których po prostu radośnie siekąc lub odkrywając jaskinie ujrzysz informację, że wykonałeś jakieś zadanie, ale nie ma tego dużo. Chociaż może Marik zlecił Ci zabicie szpiega buntowników, ale nie wspomniał wprost o Sanfordzie? ;-) Pamiętaj także, że bezkarnie możesz odbić Ardeę (pierwsza wioska), Gothę (twierdza paladynów opanowana przez nieumarłych), Vengard (oblężona stolica) i Orków stacjonujących przed barierą oraz 2 inne dowolne miasta. Na pustyni też można odbić tylko dwa miasta (są pogłoski, że więcej, ale wolałem nie próbować) Chociaż ja też odbiłem Monterę, było z tym sporo zabawy, ale później coś mnie podkusiło i w dalszej fazie gry musiałem wybulić

Spoiler

50.000

za
Spoiler

Artefakt Adanosa

. Spoiler dotyczy ceny oraz nazwy przedmiotu :) Jeżeli jesteś fanem poprzednich części, to warto czekać na Quest Pack 4 (wersja polska już niedługo) oraz Community Story Project (dokładna data wydania nie jest znana). Wtedy Gothic 3 będzie lepszy niż w najśmielszych marzeniach graczy, dla których Gothic skończył się na drugiej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 01:46, Wojman napisał:

> A na jakim paczu Ty grasz , że masz takiego BUGOthica ?

Na 1.74, czyli najnowszym.

Ale ci orkowie pewnie mieli napisy na pomarańczowo więc wstaną. Muszą mieć na czerwono.

Zacznij wyzwalanie zabijając orka jakiś silnym czarem to wtedy na ciebie się rzucą i będziesz na pewno ich zabijał. Najlepiej od przywódcy Montery.

Gumisiek2 - Z tego filmiku wynika że Community Story Projekt wyjdzie w 3 kwartale tego roku:
http://www.youtube.com/watch?v=BtBy77Yz5PY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 10:25, Slappy napisał:

Zacznij wyzwalanie zabijając orka jakiś silnym czarem to wtedy na ciebie się rzucą i
będziesz na pewno ich zabijał. Najlepiej od przywódcy Montery.

A nie łatwiej normalnie powalić i dobić? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żaden bug. Jak masz powyżej 75 % reputacji i wszyscy są na zielono, to znaczy, że jesteś dla nich przyjacielem i możesz ich tłuc póki nikogo nie zabijesz. Tylko przywódca miasta od razu ginie i wtedy wszyscy się na Ciebie rzucają. Nie wiem dlaczego uważasz to za bug, ale niech ci tam będzie... jak powiedziałeś sanfordowi "Odbijmy te miasto" czy coś takiego, to automatycznie sanfrod robi się buntownikiem i od razu zostanie on zaatakowany, a ty nadal zostajesz ich przyjacielem, póki tak jak wcześniej pisałem, nikogo nie zabijesz. aa... Jeżeli mu to powiesz, to na pomoc biegną Ci buntownicy którzy są dookoła miasta.


A co do tego zadania z krowami...

Mój sposób był taki, że Ci najemnicy którzy pilnowali krówek, zostali porywani do buntowników, a oni po ujrzeniu najemnika, zostali automatycznie atakowani i zabijani. A robiłem to w sposób prosty - Wyciągałem miecz przy najemniku, denerwowałem go, aż w końcu za mną pobiegnie, i udawałem się z nim do buntowników. Ważne jest to, żeby ostatni cios na najemniku, nie był z naszej ręki.

edit: Robiłem tak samo z miastami gdzie byli niedaleko buntownicy, wyciągałem pojedynczo i było znacznie łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Piotrekmysza nie jest to bug tylko normalna reakcja w mieście.
Ja na takie problemy mam własny sposób. Wyciągam miecz tak by jeden z orków zaczął mnie gonić, a wtedy kilka uderzeń mieczy i taki leży. Dobijam go na oczach wszystkich i rewolucja rozpoczęta. Wszyscy orkowie rzucają się na mnie, a niewolnicy i buntownicy na orków. Wszystko pięknie i bez problemów.
Jeśli chodzi o samą Montere to kilka razy spotkałem się z ciekawostką - najpierw odwiedziłem Varant, wbiłem sporo reputacji u asasynów i przy wyzwalaniu miast każdy assasyn walczył razem z buntownikami przeciwko orkom ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Mora Sul i mam problem z kilkom zadaniami.
1.Gdzie znajduje się dokładnie Yussuf?
2.Znalazłem cztery Puchary Duszy.Za nic nie mogę znaleźć piątego.Pamiętam, że dwa wziąłem od gości. którzy mieszkają w czymś podobnym do namiotu.Jeden wziąłem chyba od kowala czy coś podobnego.Pamiętam, że nauczyłem się od niego sporo o kowalstwie.Ostatni znalazłem w domu.Wszedłem do niego po schodach.Znajduje się on blisko areny.Gdzie jest piąty Puchar?
3.Od kogo mogę dostać klucze do świątyni w Mora Sul?
4.Gdzie jest ta gościowka, której odnalezienie zlecił mi pewien gość w takiej małej osadzie?Musiałem w tym mieście dla jednego kupca zbierać daniny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 20:48, MarchewaSoler napisał:

Wie ktoś, gdzie znajdę Jacka, strażnika wieży w Ardei? Szukam go po całym mieście i znaleźć
nie mogę. A chcę co nieco się wzbogacić. ;)

On jest na wschód od miasta :) Wyjdź z Ardei "drugim wyjściem" (Nie tym, którym szedłeś z Gornem do Reddock)
I potem ścieżką, na bank znajdziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 21:03, KuroNeko napisał:

On jest na wschód od miasta :) Wyjdź z Ardei "drugim wyjściem" (Nie tym, którym szedłeś
z Gornem do Reddock)
I potem ścieżką, na bank znajdziesz :)

Dzięki wielkie, już z powrotem włączam grę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 4. Chodzi Ci o zadanie zlecone przez czarnego maga z Bragi. Ona jest u koczowników. Najlepiej będzie jak w ruinach niedaleko tego miasta znajdziesz maga wody i on Cię zaprowadzi do kryjówki tych koczowników chyba.
Na 2 to sprawdź w kapliczkach Beliara. Nie jestem pewien ale chyba tam kiedyś znalazłem puchar a jak nie to w namiotach handlarzy na tym placu zaraz przy wejściu do Mora Sul.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wiele osób kupiłem ostatniego playa glównie dla G3. Próbowałem grać w G1 i G2 ale jakoś mnie nie przekonały (jak to możliwe ?!?/), mam nadzieję, że uda się tym razem. Czy G3 ma jakiś związek fabularny z poprzednimi grami ? Jeśli tak, mógłby ktoś jakoś streścić albo coś w tym stylu ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 14:07, nolif3r napisał:

Tak jak wiele osób kupiłem ostatniego playa glównie dla G3. Próbowałem grać w G1 i G2
ale jakoś mnie nie przekonały (jak to możliwe ?!?/), mam nadzieję, że uda się tym razem.
Czy G3 ma jakiś związek fabularny z poprzednimi grami ? Jeśli tak, mógłby ktoś jakoś
streścić albo coś w tym stylu ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 14:07, nolif3r napisał:

Tak jak wiele osób kupiłem ostatniego playa glównie dla G3. Próbowałem grać w G1 i G2
ale jakoś mnie nie przekonały (jak to możliwe ?!?/), mam nadzieję, że uda się tym razem.
Czy G3 ma jakiś związek fabularny z poprzednimi grami ? Jeśli tak, mógłby ktoś jakoś
streścić albo coś w tym stylu ? ;>

W "trójce" występują postaci, które poznaliśmy (i to dobrze ;)) w poprzednich częściach. Warto byłoby znać poprzednie, bo wiedziałoby się, dlaczego taki Xardas jest w sojuszu z orkami. Poza tym... chyba najlepiej zaczynać od pierwszej części gry, by potem odnajdywać jakieś smaczki i znać ogólny zarys fabuły, nieprawdaż?

Udało mi się w końcu uwolnić Cape Dum. Z początku było trudno (kilka razy ładowałem grę), ale w końcu pomogłem sobie magią (kule ognia) i jakoś poszło. Zabawne jest to, że będąc na tak niskim poziomie, pozabijałem smoki (ogłuszacze i strzały z ogniem)- ot, strzelałem i się chowałem. Trochę naciągane, ale trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 14:07, nolif3r napisał:

Tak jak wiele osób kupiłem ostatniego playa glównie dla G3. Próbowałem grać w G1 i G2 ale jakoś mnie nie przekonały (jak to możliwe ?!?/), mam nadzieję, że uda się tym razem. Czy G3 ma jakiś związek fabularny z poprzednimi grami ? Jeśli tak, mógłby ktoś jakoś streścić albo coś w tym stylu ? ;>


Raz w życiu skorzystam z tego spoilera.

Spoiler

Nic nie straciłeś. Teoretycznie bohater wraca do Myrtany jako zbawca (ubił w poprzednich grach dwóch głównych sługusów Beliara nie wspominając o pomniejszych kreaturach) razem z przyjaciółmi z którymi przebiegł niejedno kółko wokół Khorinis, w praktyce nie ma to ŻADNEGO znaczenia poza żenującą rozmową z królem Rhobarem i Xardasem (równie słaba niczym Andrew). Są to jedyne momenty, poza - dosyć oczywiste - początkiem, w których przeszłość bohatera ma znaczenie.



Warto zagrać w poprzednie gierki, chociaż pewnie mi też by się nie chciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 14:12, MarchewaSoler napisał:

ale w końcu pomogłem sobie magią (kule ognia) i jakoś poszło. Zabawne jest to, że będąc
na tak niskim poziomie, pozabijałem smoki (ogłuszacze i strzały z ogniem)- ot, strzelałem
i się chowałem. Trochę naciągane, ale trudno.


Ja się dziwiłem ,że ubiłem trole nie mając zbroi ani porządnej broni w poprzednich częściach nie drasnął bym takiego potwora .Dziwi mnie to,że wchodzac do czyjegos domu nikt mnie nie wygania .Brakuje mi andrealiny gdy robie włamania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się