Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 10.07.2010 o 13:36, Bezi_113 napisał:

> Głupie pytanie: Da się w trójce chodzić? Bo chciałbym dziarsko przejść się spacerkiem

> po dopiero co odbitym mieście pośród orkowego truchła ale chyba się nie da :(
Anom da się.
Trzeba wcisnąć klawisz sprintu (domyślnie shift) zanim zaczniesz biec.
Wtedy bezi powinien ruszyć "chodem"

Dzięki, aż dziwne, że sam na to nie wpadłem ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[Po przeczytaniu tego posta ulegnie on samozniszczeniu.]

No cóż, po wydaniu QP4 i CPS gra będzie taka, jaką chcieliby ją mieć ci, dla których Gothic skończył się na drugiej części, a Metallica na "Kill ''Em All", a fani G3 dostaną coś w stylu świetnego i genialnego dodatku (coś jak NK do G2, ale na nowych zadaniach i przedmiotach się nie skończy). Kilka nowości ujawnię, ale wszystkich nie mogę.

Zmiany wprowadzone przez Quest Pack 4:
- ok. 80 nowych questów, bardziej rozbudowanych od tych z G3,
- mrowie nowych przedmiotów z każdej kategorii oraz NPC,
- poprawiony wygląd postaci, np. dziadka Diego czy Laresa z irokezem,
- zmiana rozmieszczenia pasków z życiem, wytrzymałością i maną,
- całkowicie zmieniony wygląd niektórych potworów (np. Krwiopijców) oraz przedmiotów (np. Miecza Runicznego czy Tarczy Paladyna),
- obrońcy Gothy będą mieli odpowiednio zmodyfikowane Pancerze Paladyna,
- od groma innych.

Zmiany wprowadzone przez Community Story Project:
- podział gry na rozdziały i prawdopodobnie zlikwidowanie "sandboxowości" gry (czyli nie popłyniemy już sobie z Ardei na pustynię),
- rozbudowanie wątków gildii i wiele questów gildyjnych, prawdopodobnie także konieczność dołączenia do którejś gildii,
- podobnie jak QP4, wiele NPC (w tym znanych z poprzednich części, np. kowal Bennet), zadań oraz przedmiotów,
- NPC w końcu reagują na zbroję bohatera,
- wyjaśnienie kwestii fabularnych (np. dlaczego Xardas zniszczył magię runiczną) oraz wielu wątków, w tym takich z poprzednich części,
- zmodernizowany system magii,
- kilka nowych utworów muzycznych,
- bardziej ponura grafika, koniec z cukierkowatością,
- wszystkie pomniejsze mody zebrane do kupy,
- od groma innych.

Opłaca się czekać, co? ;-) Choć soundtrack Gothic 3 akurat zostawiłbym bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 15:28, Gumisiek2 napisał:

cut

Tak właściwie to skąd to wiesz? :)
Czy zmodernizowany system magii oznacza powrót do (tych fajnych) kręgów magii z G1 i G2 oraz nowe zaklęcia? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 16:26, KuroNeko napisał:

Tak właściwie to skąd to wiesz? :)


Tajne/Poufne.

Dnia 10.07.2010 o 16:26, KuroNeko napisał:

Czy zmodernizowany system magii oznacza powrót do (tych fajnych) kręgów magii z G1 i
G2 oraz nowe zaklęcia? :)


Nie jestem pewien, a nie chcę wprowadzać w błąd. Być może wprowadzone zostaną nowe czary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 15:28, Gumisiek2 napisał:

Opłaca się czekać, co? ;-) Choć soundtrack Gothic 3 akurat zostawiłbym bez zmian.


Jeżeli tylko połowa tych zapowiedzi zostanie wprowadzona w życie, to i tak będzie można zagrać w Gothic 3 jak w prawie nową grę. Super. Zastanawiam się tylko, co oznacza koniec z sandboxowością. Brak możliwości bezpośredniego popłynięcia na początku rozgrywki na do Varantu, to żaden problem, jednak zbyt wiele ograniczeń może okazać się strzałem w stopę. Jak by nie było, warto poczekać. Gdyby jeszcze w końcu Zmierzch Bogów stał się grą, a nie półproduktem...oj, marzenia.

A tego wszystkiego ma być jakaś wersja international, czy też polska, wpasowująca się w nasze wydanie G3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 pytania.
1.
Czy będzie dubbing PL ?
2.
Czy to będzie oficjalna "modyfikacja" / "poprawka" ?
3.
Czy gra będzie nadal Gothickiem 3 i czy będzie wykrywana przez Xfire ?

A teraz idę do sklepu po lody, bo gorąco ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 17:37, KrzychW napisał:

Zastanawiam się tylko, co oznacza koniec
z sandboxowością. Brak możliwości bezpośredniego popłynięcia na początku rozgrywki na
do Varantu, to żaden problem, jednak zbyt wiele ograniczeń może okazać się strzałem w stopę.


Póki co nie wiem jak to wygląda, a pomysłu na jakiekolwiek rozwiązanie też nie mam. Niewidzialna ściana na morzu nie byłaby zbyt fajna :/ Możliwe, że chłopaki zrezygnują z tego pomysłu lub wymyślą jakiś genialny pomysł.

Dnia 10.07.2010 o 17:37, KrzychW napisał:

Jak by nie było, warto poczekać. Gdyby jeszcze w końcu Zmierzch Bogów stał się
grą, a nie półproduktem...oj, marzenia.


Marzenia się spełniają, wystarczy podpisać petycję ;-)

http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=29290

Nasze głosy są wysyłane na WOG, a stamtąd trafiają do JoWood.

Dnia 10.07.2010 o 17:37, KrzychW napisał:

A tego wszystkiego ma być jakaś wersja international, czy też polska, wpasowująca się
w nasze wydanie G3?


Obie modyfikacje trzeba będzie tłumaczyć na język polski, później stworzony zostanie do tego instalator. Zdaje się, że niemiecką wersję można zainstalować na polską, ale wtedy cała gra będzie w języku naszych zachodnich sąsiadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 18:00, Bezi_113 napisał:

1. Czy będzie dubbing PL ?


Nie, a przynajmniej na chwilę obecną nie ma go w planach. Mi amatorski dubbing i słuchanie dwóch różnych głosów jakiegoś NPC niezbyt pasowało (Noc Kruka, Mroczne Tajemnice). Pewnie można zrobić petycję do CDP o wykonanie dubbingu, ale wątpię w powodzenie tej akcji. Choć podobno wszystko jest kwestią czasu i pieniędzy ;]

Dnia 10.07.2010 o 18:00, Bezi_113 napisał:

2. Czy to będzie oficjalna "modyfikacja" / "poprawka" ?


Nie, podobnie jak patch 1.7.

Dnia 10.07.2010 o 18:00, Bezi_113 napisał:

3. Czy gra będzie nadal Gothickiem 3 i czy będzie wykrywana przez Xfire ?


Tak.

Obie modyfikacje będą wymagały do poprawnego działania patcha 1.73 lub wyższego.

EDIT: W poście z opisem niektórych zmian znajduje się literówka. Nie CPS, a CSP* :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 18:19, Gumisiek2 napisał:

Póki co nie wiem jak to wygląda, a pomysłu na jakiekolwiek rozwiązanie też nie mam. Niewidzialna
ściana na morzu nie byłaby zbyt fajna :/ Możliwe, że chłopaki zrezygnują z tego pomysłu
lub wymyślą jakiś genialny pomysł.

Można by zrobić coś jak w G2, gdy się odpłynie za daleko od lądu to Beziego zjada potwór morski :D Z tego co pamiętam to na mapce w grze jest wizerunek węża wodnego wiec to byłby bardzo miodny motyw :D
Jakby to wyglądało? Powiedzmy, że wszedłem do wody niedaleko Ardei i zacząłem płynąć w kierunku Warantu. Wtedy np w 1/5 drogi słyszę głośne ryczenie pode mną. Większość graczy domyśli się o co chodzi i zawróci. Jeśli nie, to po kilku minutach dalszej wycieczki w stronę pustyni następuje instant-death :D No i oczywiście odpowiedni filmik i może ostrzeżenie? :D

Ewentualnie można by zrobić, że tamte rejony patrolowałyby łodzie z wrogo nastawionymi mieszkańcami Varantu uzbrojonymi w łuki. Co dalej się każdy domyśla:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolisz amatorsko podkładane polskie głosy? Chyba że RobeN coś zorganizuje, tak jak z intrem :)

@KuroNeko - potwór pomiędzy Krainami Centralnymi a Varantem niezbyt pasuje, nie ma tam też za dużo miejsca. Poza tym, o ile dobrze pamiętam, wizerunek potwora na mapie znajduje się na jej południowo-wschodniej części, daleko od Krain Centralnych. Filmik może i dałoby się wrzucić, ale łodzie wymagałyby już poważnej modyfikacji silnika i jest to rozwiązanie niemożliwe.

Premiera CSP jest przewidywana na koniec tego roku, choć może się opóźnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 20:16, Gumisiek2 napisał:

@KuroNeko - potwór pomiędzy Krainami Centralnymi a Varantem niezbyt pasuje, nie
ma tam też za dużo miejsca. Poza tym, o ile dobrze pamiętam, wizerunek potwora na mapie
znajduje się na jej południowo-wschodniej części, daleko od Krain Centralnych. Filmik
może i dałoby się wrzucić, ale łodzie wymagałyby już poważnej modyfikacji silnika i jest
to rozwiązanie niemożliwe.

Przecież mógł sobie popłynąć trochę dalej, np. do tej zatoki by odpocząć :)
Z tymi łodziami to było raczej półżartem-półserio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajduje się mag Sigmar ? Wiem, że w Bakareszu, ale nie mogę go znaleźć :D. Ale za to znalazłem jego skrzynię.

By wejść do Isthar trzeba mieć 75% reputacji u Asasynów. Jest może możliwość żeby dostać się tam np, przeskakując po murze ? Albo coś w tym stylu ? Tak jak ja się dostałem do kopalni w Ben Erai, trzeba było poprostu wejść po skale z boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2010 o 14:25, nolif3r napisał:

Gdzie znajduje się mag Sigmar ? Wiem, że w Bakareszu, ale nie mogę go znaleźć :D. Ale
za to znalazłem jego skrzynię.

By wejść do Isthar trzeba mieć 75% reputacji u Asasynów. Jest może możliwość żeby dostać
się tam np, przeskakując po murze ? Albo coś w tym stylu ? Tak jak ja się dostałem do
kopalni w Ben Erai, trzeba było poprostu wejść po skale z boku.

Z tego co kojarzę, to nie da się do Ishtar.
Łaziłem kiedyś wysoko po skałach koło ishtar, ale nie znalazłem wejścia.
No zawsze możesz wyrżnąć całe miasto ^______________________^.
Ale raczej bardziej się opłaca zrobi \ć to 75% rep. bo można swobodnie z każdym rozmawiać i robić questy.
Co to Sigmora w Bakareshu, to jest w świątyni, trzeba mieć 75% rep. w Bakareshu żeby tam wejść.
A jego skrzynia jest związana z questem zbieranie daniny, którego dostajemy od Zubena w Ishtar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2010 o 14:59, Bezi_113 napisał:

Łaziłem kiedyś wysoko po skałach koło ishtar, ale nie znalazłem wejścia.
No zawsze możesz wyrżnąć całe miasto ^______________________^.


Chcę się osiągnąć mistrzostwo w walczeniu 2 broniami, a później zabije Zubena. Asasyni to źli ludzie :/.

Dnia 11.07.2010 o 14:59, Bezi_113 napisał:

Co to Sigmora w Bakareshu, to jest w świątyni, trzeba mieć 75% rep. w Bakareshu żeby
tam wejść.


No nie... znowu :/. To się powoli nudne staje :o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się