Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2010 o 15:33, Gumisiek2 napisał:

Zadań jest, o ile dobrze pamiętam, ponad 80, wykonujemy je na całym kontynencie. Co najlepsze,
są też bardziej rozbudowane od tych z G3 :)


O, to w takim razie reinstaluję Gothica 3, bo nie wiem czy czegoś nie namieszałem bawiąc się w ModPack 1.2 z miesiąc temu. Po zainstalowaniu QP4 są jesienne barwy Myrtany czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 16:42, Caelethi napisał:

Po zainstalowaniu QP4 są jesienne barwy Myrtany czy nie??


Nie wiem :P Quest Pack 4 zmienia tekstury całego świata na bardziej ponure, jednak nie widziałem w akcji moda Autumn (ten, dzięki któremu w Myrtanie panuje jesień). Podejrzewam jednak, że autorzy nie robili od nowa tekstur, tylko posłużyli się właśnie Autumnem lub Hyper Textur-Packiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co grałem z godzinę w Quest Packa i jest naprawdę ok. Niestety na moim sprzęcie (Phenom IIX2 3.5ghz 2 gb ram i 4890) na maksymalnych możliwych ustawieniach są przycinki, ale co tam, przywykłem. Dobrze wyglądają nowe tekstury, dzięki nim jest trochę bardziej "gothicowo". Zmiany czuć już od samego początku, rozgrywka zapowiada się więcej jak dobrze.
Thx wszystkim którzy się przy tym napracowali.

Po prawie 4 latach od premiery wreszcie Gothic 3 wygląda tak jak powinien od początku xd

P.S Trochę za szybko znikają niektóre nie zdubbingowane dialogi, ale da się przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od czego jest "Balans alternatywny" w Community patchu 1.74 ? Sam bym sprawdził, ale wiecie, na moim "sprzęcie" (1,5 Ghz, 768 RAM, Radeon 9600 128 Mb ) wyłączenie i włączenie gry "trochę" ( ok. 10-15 minut) trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utrudnia grę, zwiększa ilość punktów potrzebnych do nauczenia się danych umiejętności, zmniejsza ilość doświadczenia dostawanego za większość potworów i wykonanie questów, balansuje ceny - ogólnie rzecz biorąc doprowadza do tego, że grę kończysz na 40-tym, nie na 60-tym poziomie tak jak to było dotychczas (zakładając, że dosyć dokładnie eksplorujesz świat Gothica 3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto wspomnieć, że Quest Pack 4 jest tak zbudowany, że gra z wyłączonym AB (czyli teoretycznie łatwiejsza) jest sporo... kosztowniejsza. Mając włączony Alternatywny Balans zapłacimy mniej pieniędzy i wydamy mniej PN na naukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 22:21, Los_Emilos napisał:

QP4 strasznie spowolnił mi się :( . Wcześniej grałem 1.71 i nie miałem problemów na moim
komputerze :( .


A mi wręcz przeciwnie- CP 1.74 i QP 4, maksymalne ustawienia i mam ładną, płynną rozgrywkę i sporo FPS.

Oryginalna wersja 1.08 niegrywalna ;)

Pod tym względem Gothic to naprawdę niesamowita gra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wypadło samo wykonanie QP4? ;-) Czuję się trochę tak, jakbym swoje dziecko do szkoły posłał i czekał na uwagi od nauczycieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogólnie rzecz biorąc doprowadza do tego, że grę kończysz na 40-tym,

Dnia 28.08.2010 o 19:30, Caelethi napisał:

nie na 60-tym poziomie tak jak to było dotychczas (zakładając, że dosyć dokładnie eksplorujesz
świat Gothica 3).


A w którym momencie było tak, że grę kończyło sie na 60 poziomie? Pierwsze podejście do gry po premierze, o ile pamiętam, zaowocowało chyba 87 levelem. Mogę oczywiście o 1-2 poziomy się mylić,ale nie o prawie 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś poważnie zakłócić równowagę w ekosystemie Myrtany, nie zdziwiłbym się też, gdybyś pozabijał część NPC - 87 jest bardzo wysokim poziomem. Średni poziom przy zakończeniu gry to gdzieś pomiędzy 60. a 70., lecz dokładnie nie powiem, bo... nigdy nie ukończyłem gry ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Średni poziom przy zakończeniu

Dnia 29.08.2010 o 00:13, Gumisiek2 napisał:

gry to gdzieś pomiędzy 60. a 70., lecz dokładnie nie powiem, bo... nigdy nie ukończyłem
gry ;-D


Jak już pisałem, dokładnie nie pamiętam, ale na pewno nie pomyliłem się o więcej, niż maksymalnie kilka poziomów. Na dodatek masowego mordowania wszystkiego co się rusza, nie stosowałem, chociaż potworków nie byłem już w stanie znaleźć (zajączkom NPCom i wężom odpuściłem :-)).
Za to przed chwilą poszperałem w tym temacie i gracze piszą o znacznie wyższym levelu, bo nawet o 97, który moim zdaniem, w popremierowej wersji gry był możliwy do osiągniecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie może mi się pomyliły proporcje i było 80 do 60. Nie wiem, w każdym bądź razie jak udało Ci się uzyskać ten wynik? Ja miałem bodaj 80 lvl, ale bez zabijania wszystkich NPC, stad bizonów, wilków i innych tego typu rzeczy. Mój kolega wspominał, że miał podobny poziom do twojego, ale moim zdaniem nie ma sensu nabijać tak wysokiego. Powiedzmy, że koło 20-30 gra robi się dziecinnie łatwa z wyjątkiem kilku(nastu) momentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć że QP 4 w PL to naprawdę solidna robota, chłopaki się naprawdę postarali trzeba przyznać. Świetnie się gra wszystko jest super na maksa nie mam żadnych problemów z płynnością na patchu 1.74.

Tylko jedno mi się nie podoba jak na razie. Pancerz Diega, wygląda jakby uciekł z cyrku:D

Spoiler

Ale na szczęście otrzymujemy go od niego już na samym początku gry i można sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 00:05, ww3pl napisał:

A jak wypadło samo wykonanie QP4? ;-) Czuję się trochę tak, jakbym swoje dziecko do szkoły
posłał i czekał na uwagi od nauczycieli...

Intro super ale nie grałem dłużej niż kilka minut. Strasznie zacina mi się na:
DC e5200
GF 9600GT
2Gb RAM
Jak znajdę na to sposób to wtedy postaram się opisać jak to wygląda :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 10:00, Slappy napisał:

Tylko jedno mi się nie podoba jak na razie. Pancerz Diega, wygląda jakby uciekł z cyrku:D

Spoiler

Ale na szczęście otrzymujemy go od niego już na samym początku gry i można sprzedać



Pamiętaj, że my przygotowaliśmy jedynie PL wersję. To nie my stworzyliśmy QP jako produkt.
Naszą działką było przetłumaczenie wszystkich tekstów i sklecenie tego w całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega wspominał, że miał podobny

Dnia 29.08.2010 o 01:37, Caelethi napisał:

poziom do twojego, ale moim zdaniem nie ma sensu nabijać tak wysokiego. Powiedzmy, że
koło 20-30 gra robi się dziecinnie łatwa z wyjątkiem kilku(nastu) momentów.


Nie chodziło o trudność (łatwość) gry, ale o bardzo dokładną eksplorację świata G3. Skoro już prawie wszędzie zajrzałem, to przy okazji wyeliminowałem potworki i tak jakoś wyszło, że level mocno urósł. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 11:36, KrzychW napisał:

Nie chodziło o trudność (łatwość) gry, ale o bardzo dokładną eksplorację świata G3. Skoro
już prawie wszędzie zajrzałem, to przy okazji wyeliminowałem potworki i tak jakoś wyszło,
że level mocno urósł. :-)


Ja skończyłem na 82, ale myślę, że do 86-87 spokojnie bym dobił...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 12:25, Fun_g_1_2_3 napisał:

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź:
Gram tylko na 1.72, a wyczytałem że do QP4 potrzeba 1.74.
Muszę to pobierać czy odpalę na 1.72?

Idzie albo na 1.73 albo 1.74 ale lepiej śmiga na 1.74 nie musisz pobierać wcześniejszych bo on je ma;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się