Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Ja już w Reddock buszuję i co tu dużo mówić - modyfikacja bardzo w porządku, z tym że te nowe zadania póki co łba nie urywają, dosyć trywialne one są. Może potem coś się rozkręci, o ile dotrwam, bo nuży mnie przechodzenie czwarty raz tak długiej i dużej gry jak Gothic 3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy te zadania Urkrassa odnośnie strzał i bełtów rzeczywiście się anulują po miesiącu, czy to tylko taka ściema i można sobie z nimi dać spokój i wykonać później?

Mam tez takie pytanie czy Ortega da jakies zadanie jak pójde do niego w zbroi bandyty czy normalnie iśc od razu go wykosić? Nie chce mi się za bardzo na początku ładować w zręczność by założyć zbroje bandyty.

Tak poza tym nie wiem czy to błąd, ale kompanii (Diego itd.) mi nie zniknęli po udaniu się do Reddock. Bez QP znikali i pojawiali się dopiero w swoich późniejszych miejscach pobytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Słyszałem że można tu poprosić o save''a. Więc proszę o zapis gry, po rewolucji w cape dun, ja właśnie miałem tą rewolucje, ale jak wyłączyłem i próbowałem wczytać to dochodziło gdzieś tak do 1/3 i nie szło nic, poszedłem sobie na TV na pół godziny i jak przyszedłem było jak wcześniej, słyszałem że sejw sie "popsuł". Jak by coś to zapisy gry znajdują sie w C:\Użytkownicy\nazwa użytkownika\Moje Dokumenty\gothic3\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz lepiej na jakiej grasz wersji i czy masz Quest Pack.
Przy 1.6 nie uruchomisz zapisów z podstawki.
Przy 1.7 nie uruchomisz zapisów z 1.6.
Zapisów z QP nie polecam odpalać bez niego.
I powiedz na jakim jesteś etapie rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 15:59, Gumisiek2 napisał:

Dość ciekawy bug bo wczytaniu jednego z zapisów gry.

Przypominają się troglodyci w ZB ;-)
A gdzie się podziała głowa Hamlara?

PS. Zauważył ktoś ile luk pozwalających zajrzeć do środka ma pancerz pajaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zapis wczytał się poprawnie, byłbym właśnie na plaży, Orkowie byliby martwi, miałbym swój ekwipunek, a Hamlar nie straciłby z tego wszystkiego głowy ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 15:59, Gumisiek2 napisał:

Dość ciekawy bug bo wczytaniu jednego z zapisów gry.


Ja źle widzę, czy grafika także została poprawiona ?
No to jednak jeszcze szybciej muszę zassać tego q packa ;)
Tylko aby nie z Gothic Sitea, bo zassę 3/4 i mi błąd wyskoczy ... -____-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No przy instalacji masz tam właśnie opcje do zainstalowania i jedną z nich są nowe tekstury Myrtany.
Muszę powiedzieć że chaty a szczególnie dachy prezentują się znakomicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem kolejną opinię po dotarciu do Montery więc oto i ona ;-)

Powoli zaczynam dostawać załamania nerwowego.
Na patchu 1.72 spokojnie ukończyłem G3 tylko 23 razy, a teraz patch 1.74 + Quest Pack 4 i zaczynam dostawać nerwicy. Nie wiem czy bardziej to wina patcha czy QP, ale wczytywanie jest teraz większą porażką niż w Zmierzchu Bogów. Najpierw droga z Cape Dun do jaskini z 3 Cieniostworami - zapomniałem, że tam siedzi cała ekipa i padłe. Na szczęści zapisałem przed wejściem do jaskini, ale przy wczytywaniu oczywiście błąd. No to uruchomiłem ponownie i ruszyłem od jaskini do Montery. W Monterze poszedłem od razu do Marika i przy rozpoczęciu rozmowy błąd. Oczywiście wnerwiony pokonałem tą samą drogę i porozmawiałem z Marikiem. Od razu ruszyłem na farmę po worki ze zbożem i standardowo sprowokowałem tamtejszego szefa. O dziwo zawsze gdy mnie pokonał to leżałem, a teraz niespodzianka - po powaleniu dobił mnie. No i po chwili kolejna niespodzianka - wczytywanie i błąd. Wszystko zmierza w kierunku identycznym jak ZB, który przy każdym wczytywaniu wywalał błąd.

Nie wspomnę już o tym, że co jakiś czas wszystko staje na jakieś 15s i wraca do normy. O ile samej rozgrywki to nie utrudnia to podczas walki bardzo taka pauza irytuję. Powiem jeszcze, że mam identyczne ustawienia jak przy 1.72 więc to raczej nie jest problem z ustawieniami.

Dobra, a teraz coś miłego na temat samego QP4.
W Cape Dun kiedyś wstałem rankiem z łóżka. Po wyjściu z domu trwała walka z uzbrojonymi bandytami i włóczęgami. Uznałem to za normalne ponieważ kiedyś trafiłem na ogra w środku miasta. No, ale oczywiście dalej kolejna niespodzianka - z drogi prowadzącej na plaże przybiegło 3 kolejnych bandytów co już było kompletną niespodzianką. Następcy mój cel to Montera. Porozmawiałem z Marikiem i udałem się do Bradleya po zadanie z wymianą niewolników. Tam oczywiście kolejna niespodzianka - szalony niewolnik rzuca się na wszystkich dookoła. Walczyli z nim niewolnicy razem z orkami i najemnikami. Po powaleniu tego szaleńca udałem się na farmę po zastępstwo na wykopaliskach. Wychodzę bramą, a tu kolejna walka z bandytami.
Jeśli takie ataki ze strony bandytów będą odbywać się w każdym mieście Myrtany to będzie wesoło. Już nawet nie chcę myśleć co mnie czeka w samym Vengardzie. Na pustyniach Varantu to pewnie będą się toczyć bitwy Asasyni-Koczownicy lub jeszcze coś ciekawszego. Nic nie mówię, ale przydała by się większa bitwa na terenach Varantu tak jak było za panowania Rhobara II i Lee jako generała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Bezi nadal umiejętnie operuje ironią, dialogi są bardzo gothikowe.

2. Nowe tekstury na początku mi się nie podobały, wolałem te cukierkowate i bijące po oczach, ale już jest OK. Szczególnie dobrze wyglądają chaty.

3. Wow, mapa wyspy Irdorath! Szkoda tylko, że nie da się jej obejrzeć. Dziwi mnie też, że pirat nosi przy sobie Zbroję Nowicjusza i Pancerz Straży Miejskiej, a już Zbroi Pirata nie da się wziąć.

4. Ten pancerz jest super, chcę w nim hasać do końca gry. Gorzej ze statsami, +1 do ochrony przed wszystkim. Gdyby ktoś nie poznawał, to jest to Zbroja Nowicjusza (w grze zwana Wyściełaną tuniką nowicjusza).

5. Bardzo ambitny ten buntownik. O, a tam stoi zaufany buntownik, a obok niego buntownik rojalista. Gdzieś w jaskiniach Reddock kręcą się żółtodzioby i milicjanci. O ile w podstawowej wersji takie nazwy mogły oznaczać kogoś, z kim związane jest jakieś zadanie (ktoś pamięta Jaszczura z zatwardzeniem?), o tyle tu takie nazwy są na porządku dziennym. W Reddock mieliśmy już nie spotykać samych Buntowników, ale chyba nie o to chodziło.

20100830185000

20100830185034

20100830185048

20100830185108

20100830185120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 18:59, Gumisiek2 napisał:

2. Nowe tekstury na początku mi się nie podobały, wolałem te cukierkowate i bijące po
oczach, ale już jest OK. Szczególnie dobrze wyglądają chaty.


Mi się wydaję, że jest trochę za ciemno, ale to można sobie dopasować...

Dnia 30.08.2010 o 18:59, Gumisiek2 napisał:

3. Wow, mapa wyspy Irdorath! Szkoda tylko, że nie da się jej obejrzeć. Dziwi mnie też,
że pirat nosi przy sobie Zbroję Nowicjusza i Pancerz Straży Miejskiej, a już Zbroi Pirata
nie da się wziąć.
4. Ten pancerz jest super, chcę w nim hasać do końca gry. Gorzej ze statsami, +1 do ochrony
przed wszystkim. Gdyby ktoś nie poznawał, to jest to Zbroja Nowicjusza (w grze zwana
Wyściełaną tuniką nowicjusza).


Właśnie to mi się nie spodobało... To, że jest, to fajnie, tylko po co ? Zdziwił mnie bardzo pancerz Diego, które też ma te swoje żałosne 2+.

Dnia 30.08.2010 o 18:59, Gumisiek2 napisał:

5. Bardzo ambitny ten buntownik. O, a tam stoi zaufany buntownik, a obok niego buntownik
rojalista. Gdzieś w jaskiniach Reddock kręcą się żółtodzioby i milicjanci. O ile w podstawowej
wersji takie nazwy mogły oznaczać kogoś, z kim związane jest jakieś zadanie (ktoś pamięta
Jaszczura z zatwardzeniem?), o tyle tu takie nazwy są na porządku dziennym. W Reddock
mieliśmy już nie spotykać samych Buntowników, ale chyba nie o to chodziło.


Grrr... Za dużego trochę tego... Zdecydowanie wolałem te konkretne nazwy...

Zauważyłem też, że po wczytaniu dzieją się dziwne rzeczy np. to co miał gumisiek2, albo w moim przypadku bezi ciągle był w pozycji skradania i nie mogłem tego odblokować na szczęście jakimś cudem pomogła magiczna "pięść na klawiaturę", i bezi łaskawie stanął jak powinien.
Bardzo mile zaskoczyły mnie te napady bandytów na miasta, myślę,że to bardzo dobry pomysł... Przydałby się jeszcze jakieś bijatyki pijanych najemników w knajpach xd - poniosła mnie fantazja...
Ogólnie mówiąc jest nieźle, na razie jestem w cap dun, zobaczymy jak będzie dalej.:)

@ Fun_g_1_2_3
Tutaj masz screena, żę jelenie dalej poruszają się jak im się podoba...Zresztą większe stada zawsze chodziły w grupie, nawet w podstawce tak było.

20100830195500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już mówię, że nie wiedziałem u kogo wybrać odpowiedź ;-)

Dnia 30.08.2010 o 19:55, Piotrekmysza napisał:

3. Wow, mapa wyspy Irdorath! Szkoda tylko, że nie da się jej obejrzeć. Dziwi mnie też,
że pirat nosi przy sobie Zbroję Nowicjusza i Pancerz Straży Miejskiej, a już Zbroi
Pirata nie da się wziąć.

Jakoś nigdy nie mogliśmy zdjąć z pokonanego paladyna pancerzu paladyna. A skoro można natrafić na Zbroję Nowicjusza ze Starego Obozu i Pancerz Straży Miejskiej z Khorinis to można się spodziewać wielu innych super mocnych pancerzy z wyspy Khorinis. Ciekawe czy znajdziemy pancerz Wodnego Kręgu.

Dnia 30.08.2010 o 19:55, Piotrekmysza napisał:

> 4. Ten pancerz jest super, chcę w nim hasać do końca gry. Gorzej ze statsami, +1
> do ochrony przed wszystkim. Gdyby ktoś nie poznawał, to jest to Zbroja Nowicjusza.
Właśnie to mi się nie spodobało... To, że jest, to fajnie, tylko po co ? Zdziwił mnie
bardzo pancerz Diego, które też ma te swoje żałosne 2+.

Rozumiem, że pancerz Cienia jest zniszczony skoro Diego nosił go przez kilka lat.

Dnia 30.08.2010 o 19:55, Piotrekmysza napisał:

> 5. Bardzo ambitny ten buntownik. O, a tam stoi zaufany buntownik, a obok niego buntownik
> rojalista. Gdzieś w jaskiniach Reddock kręcą się żółtodzioby i milicjanci. O ile w podstawowej
> wersji takie nazwy mogły oznaczać kogoś, z kim związane jest jakieś zadanie (ktoś pamięta
> Jaszczura z zatwardzeniem?), o tyle tu takie nazwy są na porządku dziennym. W Reddock
> mieliśmy już nie spotykać samych Buntowników, ale chyba nie o to chodziło.
Grrr... Za dużego trochę tego... Zdecydowanie wolałem te konkretne nazwy...

To poczekajcie aż dojdziecie do Montery! Tam zróżnicowanie wśród niewolników w mieście i na farmach. Do tego masa zróżnicowanych orków i najemników. Już to raz pisałem - za dużo bagiennego ziela przy zapisywaniu pomysłów.

Dnia 30.08.2010 o 19:55, Piotrekmysza napisał:

Bardzo mile zaskoczyły mnie te napady bandytów na miasta, myślę,że to bardzo dobry pomysł...
Przydałby się jeszcze jakieś bijatyki pijanych najemników w knajpach xd - poniosła mnie
fantazja...

Ataki bandytów, Szalony Niewolnik i pewnie wiele więcej ;-)

Dnia 30.08.2010 o 19:55, Piotrekmysza napisał:

Tutaj masz screena, żę jelenie dalej poruszają się jak im się podoba...Zresztą większe
stada zawsze chodziły w grupie, nawet w podstawce tak było.

Pamiętasz ile razy ukończyłem G3 na patchu 1.72? Wiem, że stada się zdarzały, ale nie były one wcale takie wielkie. W przypadku Reddock pierwszy raz się spotkałem z taki przemarszem i to w takiej ilości. Takie wędrówki bardzo często widywałem w Nordmarze, ale w Myrtanie nie były zbyt częstym widowiskiem. W dodatku tutaj są tylko 4 na screenie, a screen z wędrówką przedstawia 10 na raz i mogę spokojnie powiedzieć, że było jeszcze kilka, których nie udało mi się uchwycić.
Gdzieś czytałem, że autorzy obiecywali bardziej żywy świat. Domyślam się, że stworzyli więcej ścieżek dla zwierząt tak jak zrobili to w miastach i obozach buntowników. Przecież w samym Reddock jeden z buntowników krąży od wyjścia do głównego obozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 20:57, Fun_g_1_2_3 napisał:

Rozumiem, że pancerz Cienia jest zniszczony skoro Diego nosił go przez kilka lat.


I tak jest to żałosne posunięcie. Wprowadzają pancerze, których brakowało fanom w trzeciej części i dają tak marne statystyki. Już ubranie farmera jest lepsze, a tak chyba nie powinno być. Mam nadzieję, że chociaż Pancerz Strażnika Świątynnego będzie miał w miarę dobre statsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 20:57, Fun_g_1_2_3 napisał:

Ciekawe czy znajdziemy pancerz Wodnego Kręgu.


Chyba nie będzie dużym spoilerem, gdy napiszę, że znajdziemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc Ardei to odwiedziłem Reddock, Cape Dun, Monterę, i jestem właśnie przy zadaniach w Trelis.
Nie miałem żadnych problemów z niczym

A mam pytanie. Miał ktoś w Monterze 100% reputacji? Ja mam 96 i prawdopodobnie jednego zadania mi brakuje. Może ktoś wie jakie? Prawdopodobnie takie które łatwo pominąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy do polskiego Quest Packa 4 jest możliwość dogrania niemieckich dialogów? Jeśli tak to w jaki sposób, bo nie zbyt uśmiechają mi się nieme dialogi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę, pospieszcie się z odpowiedzią, bo mam 65% Community Patcha 1.74 i nie wiem, co mam ściągać żeby nowe kwestie miały niemiecki dubbing. ;)
P.S. - Sorki za post pod postem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 10:42, jakubg7 napisał:

A czy do polskiego Quest Packa 4 jest możliwość dogrania niemieckich dialogów? Jeśli
tak to w jaki sposób, bo nie zbyt uśmiechają mi się nieme dialogi ;)


Masz 2 opcje:

1. Ściągnąć niemieckiego QP, wypakować archiwum z głosami, otworzyć je, zmienić odpowiednio nazwy wszystkich plików, zbudować nowego PAKa i wrzucić go do katalogu gry.
Tym sposobem będziesz miał totalny mix, gdzie część będzie PL, a część GE (tyle, że w GE wiele postaci ma 2 różne głosy). Co za tym idzie będziesz miał nieraz 3 różne głosy postaci w tym samym dialogu.

2. Ściągnąć włoską wersję QP - ta zawiera pełne niemieckie audio. Wrzucić do katalogu gry, zmienić informację w pliku INI, że chcesz korzystać z GE audio. Mała uwaga - tu niektóre postacie będą mówiły minimum 2 różnymi głosami, a czasami 3-ma. Dialogi QP nie były nagrywane przez oryginalnych aktorów z Gothic 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się