Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 30.10.2011 o 01:56, Szynkars napisał:

Problem występuje na patchach 1.7, a na starszym 1.6 już nie? Dość niecodzienny przypadek
:) Sprawdzałeś też patcha 1.74?

Niecodzienny przypadek bo i komputer zabytkowy (1 G ramu, radeon9200) - najpewniej łatka tak ''optymalizuje'' grę że ta odpalić się nawet nie chce przy podobnym sprzęcie :P 1.74 właśnie instaluję bo jego jeszcze nie próbowałem ale... na zbyt wiele nie liczę prawdę mówiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 02:35, Szynkars napisał:

W takim razie możesz też spróbować patcha 1.73 (o ile jeszcze nie próbowałeś), ponoć
ma mniejsze wymagania sprzętowe. Poza tym przed instalacją tych patchy zalecana jest
reinstalacja gry. Trochę jest tej zabawy :)

1,74 trż robi problemy... jak ja kocham tego mojego starego złoma...
Wie ktoś może co zmienić w plikach ini by ustawić wszystkie opcje na najniższe możliwe minima?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie możesz też spróbować patcha 1.73 (o ile jeszcze nie próbowałeś), ponoć ma mniejsze wymagania sprzętowe. Poza tym przed instalacją tych patchy zalecana jest reinstalacja gry. Trochę jest tej zabawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 02:35, Szynkars napisał:

W takim razie możesz też spróbować patcha 1.73 (o ile jeszcze nie próbowałeś), ponoć ma mniejsze wymagania > sprzętowe.


Jeżeli 1.72 mu nie pomógł, to 1.73 też niewiele zdziała, bo dodaje tylko i wyłącznie efekty graficzne, co raczej zwiększa wymagania gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 14:00, Gumisiek2 napisał:

Jeżeli 1.72 mu nie pomógł, to 1.73 też niewiele zdziała, bo dodaje tylko i wyłącznie
efekty graficzne, co raczej zwiększa wymagania gry.


Może i masz rację, pamiętam, że któryś z patchy 1.7 trochę zmniejszał wymagania gry. Widać pomyliłem go z 1.72. Inna sprawa, że dodatkowe efekty graficzne można zawsze wyłączyć w opcjach, a mniejsza ilość bugów zawsze działa na korzyść gracza i polepsza komfort gry. Skoro jednak patch 1.73 dodaje w stosunku do 1.72 tylko lepsze efekty graficzne, to ten argument tu niewiele zdziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałem się zapytać czy w Gothic''u III, można robić coś takiego jak jajecznica? Podejrzewam, że taki temat już był ale 1900 stron to mi się przeglądać nie chce ;p Więc proszę o szybko odpowiedź.

Z poważaniem Karol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z braku laku odpaliłem na wersji 1.60 i chodzi (tylko na bugi uważać trzeba i znikające postaci :P).

Teraz pytanie - co należy zmienić w g3. by ustawić jakość obrazu poniżej minimum z opcji standardowych (coś na poziomie G1) ? Niestety gdy tnie i muli gra się ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was wielka prośbę. Potrzebuje oryginalnego skinu zbroi paladyna z Gothica III, a szukam go z tego powodu, że zainstalowałem QuestPack 4 czy coś takiego a zbroja paladyna wygląda ohydnie ;/ Więc jak ktos ma to prosze napisać tu lub wysłać mi na E-Mail ferdynkarol@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 1.6 miałem problemy ze znikającym światem, ale większość problemów zniknęła (lub przynajmniej nie zdarzają się zbyt często) po wgraniu 1.72.

Widzę, że pisałeś o 1.72 i WIG. Ja miałem ten sam problem, ale trochę pomogło zwiększenie pamięci wirtualnej.

Co do stabilności to za wiele się nie rozpisałeś.
Nie wiem czy coś już powyłączałeś, ale najwięcej obciąża AA i cienie, a później rozdzielczość.
Z tego co pamiętam to G3 można odpalić nawet na 512MB RAM i podobno nie jest tak tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2011 o 17:37, K4ain3 napisał:

Mam do was wielka prośbę. Potrzebuje oryginalnego skinu zbroi paladyna z Gothica III,
a szukam go z tego powodu, że zainstalowałem QuestPack 4 czy coś takiego a zbroja paladyna
wygląda ohydnie ;/ Więc jak ktos ma to prosze napisać tu lub wysłać mi na E-Mail ferdynkarol@gmail.com


Zdajesz sobie, że wysyłanie któregokolwiek pliku gry narusza prawa autorskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2011 o 20:33, K4ain3 napisał:

Chciałem się zapytać ile miast można odbić w Varancie, by nie atakowali nas assasyni.


Z tego co pamiętam to dwa, ale mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dowiedzieć, co zrobić, żeby ta gra działała płynnie?

Mam zainstalowaną najnowszą wersję CP (1.73 bodaj?) porządny sprzęt, a nadal gdy wyciągam pochodnie gra stopuje na kilka sekund, i co 10 - 15 sekund mam parosekundowe ściny. Dysk po defragmentacji, parametry komputera:

C2Quad 9550,
GF560TI,
4GB ram,
Win 7 x64
Najnowsze sterowniki, etc.
Jest jakaś szansa, żeby to działało normalnie? (Grałem w tego Gothica po premierze, ba, mam nawet EK tej gry, ale odpuściłem sobie ze względu właśnie na ściny, bugi, etc. Chciałbym teraz wrócić, ale słabo to widzę, jak tak to nadal wygląda...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się