Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2011 o 12:24, KrzychW napisał:

A po nauczeniu się "Ulepszania Szat" wyświetlają się podwojone statystyki pancerza? Pamiętam,
że jak przechodziłem Gothic 3 chyba z 3 razy i instalując kolejne dostępne patche, był
z tym zawsze kłopot.


Tak. Szaty, ubrania i niektóre zbroje mają podwojone statystyki.
A przy cięższych pancerzach statystyki zwiększają się o 25% - jeśli opanujemy kowalską umiejętność ulepszanie pancerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 14:40, Lucek napisał:

Tak. Szaty, ubrania i niektóre zbroje mają podwojone statystyki.
A przy cięższych pancerzach statystyki zwiększają się o 25% - jeśli opanujemy kowalską
umiejętność ulepszanie pancerzy.


To teraz nawet Szata Druida, łatwa do zdobycia i niezbyt kosztowna, ma całkiem niezłe statystyki. No i dobrze, bo dość fajnie wygląda ten paltocik. Zbroja Paladyna jakoś nieszczególnie przypadła mi do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 15:29, KrzychW napisał:

To teraz nawet Szata Druida, łatwa do zdobycia i niezbyt kosztowna, ma całkiem niezłe
statystyki. No i dobrze, bo dość fajnie wygląda ten paltocik. Zbroja Paladyna jakoś nieszczególnie
przypadła mi do gustu.


Ale QP zmienia nieco statystyki niektórych przedmiotów, oraz dodaje nowe/stare przedmioty.
tzn, nowe bo nie istniejące w G3, a stare bo znane z G2 :-).
I tak najlepszym pancerzem jest

Spoiler

zbroja łowcy smoków

o ile ją odnajdziemy i o ile będziemy
Spoiler

mieli odpowiednią siłę by ją nosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 17:29, Lucek napisał:

I tak najlepszym pancerzem jest

Spoiler

zbroja łowcy smoków

o ile ją odnajdziemy i o ile
będziemy
Spoiler

mieli odpowiednią siłę by ją nosić



Już od jakiegoś czasu przymierzam się do kolejnego podejścia do G3, więc niedługo przekonam się, jakie zmiany zaszły w grze. Są jakieś nowe, zaskakujące questy lub rozwiązania, dzięku którym, pomimo znajomości gry, będzie można poczuć się zaskoczonym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 17:40, KrzychW napisał:

Już od jakiegoś czasu przymierzam się do kolejnego podejścia do G3, więc niedługo przekonam
się, jakie zmiany zaszły w grze. Są jakieś nowe, zaskakujące questy lub rozwiązania,
dzięku którym, pomimo znajomości gry, będzie można poczuć się zaskoczonym?


są, są :) ale nie powiem jakie. ja byłem nimi miło zaskoczony, a momentami nawet sie uśmiałem. tak czy owak polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten questpack sie nie podoba te zbroje kompletnie nie pasują do silnika może jakby miały własne modele to by to lepiej wyszło ale ni te nieudolnie nałożone tekstury;-/Zadania może i by były fajne ale zbyt duża integracja ludzi w historie itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 18:14, castlerock napisał:

są, są :) ale nie powiem jakie. ja byłem nimi miło zaskoczony, a momentami nawet sie
uśmiałem. tak czy owak polecam.


Czekam teraz na pierwsze opinie graczy na temat Skyrim, bo hurraoptymistycznym zapowiedziom Bethesdy jakoś nie wierzę. Jeżeli okaże się, że jest wyjątkowo super, to najpierw pogram w nowe TES, a jeżeli mamy do czynienia z nowym ,lepszym graficznie Oblivionem okraszonym smokami, to wezmę się za Gothic 3 z QP, a dopiero później za coś innego. Coraz mniej nowych tytułów wciąga mnie na tyle, żeby zapomnieć o tych starszych, ale za to sprawdzonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 22:24, Shudo napisał:

> Właśnie o to co wyżej ;p Mała literówka się wbiła :P I jest następne pytanie :
> Gdzie można znaleźć/nauczyć się błogosławieństwa (co dodaje 10at. do broni)?

Dnia 06.11.2011 o 22:24, Shudo napisał:

Nauczyć się tego nie da. Ja ten zwój od kogoś dostałem za zadanie ale nie kojarzę od
kogo.


Shudo nie gadaj głupot. Błogosławienia oręża można się nauczyć w kapliczce Inosa, tylko jeżeli wybierzemy drogę inosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2011 o 16:23, Piotrekmysza napisał:

Shudo nie gadaj głupot. Błogosławienia oręża można się nauczyć w kapliczce Inosa, tylko
jeżeli wybierzemy drogę inosa.


Nie wiedziałem o tym. Ja jakiś scroll dostałem za jakieś zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak wygląda rozpiska starych/ciężkich (zawierajacych magiczny sprzęt/broń) skrzyń w wersji 1.60? (Znajduję tylko dla 1.7+)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie grając dla koczowników warto wchodzić do Istchar (czy jakos tak)?

Mam po równo 29/29 dla assasynów i koczowników więc nie wiem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koczownicy chcą byś oswobodził pustynię (zabił asasynów) więc tak czy owak wejść wypada by wybić to beliarowe tałatajstwo :) Poza tym jeśli jesteś nastawiony na pomoc orkom/buntownikom i tak będziesz musiał zabić zubena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, gdzie znajdowały się jelenie na jakie należało zapolować na zlecenie Hansona z klanu wilka? Na południe od jego chaty? Bom ubił wszytsko co żyło a zadania nadal mi wredne buggerstwo zaliczyć nie chce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 16:03, Tuldor1 napisał:

Heh, gdzie znajdowały się jelenie na jakie należało zapolować na zlecenie Hansona z klanu
wilka? Na południe od jego chaty? Bom ubił wszytsko co żyło a zadania nadal mi wredne
buggerstwo zaliczyć nie chce ;)


Tak jak jest jego chata to na prawo :) Tam powiny być jelenie "Jelenie z Gór" czy coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 16:03, Tuldor1 napisał:

Heh, gdzie znajdowały się jelenie na jakie należało zapolować na zlecenie Hansona z klanu
wilka? Na południe od jego chaty? Bom ubił wszytsko co żyło a zadania nadal mi wredne
buggerstwo zaliczyć nie chce ;)


Z tymi jeleniami, oraz innym stadkiem do upolowania na mięso jeszcze w Myrthanie, zawsze miałem kłopoty. Problem w tym, że w Gothic 3 zwierzęta potrafią wbiec do wnętrza góry, co sam 2 razy widziałem. Jelonek sobie biegnie, napotyka ścianę i następnie z niej znika. I zadanie praktycznie można uznać za niewykonalne, chociaż czasami zdarza się, iż przy kolejnej wizycie w tym miejscu, poszukiwane zwierzę jednak się pojawia. Tym niemniej, czasami jest już po sprawie i nie wiem jak to naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 23:14, KrzychW napisał:

Tym niemniej, czasami jest już po sprawie i nie wiem jak to naprawić.


Ja miałem ten sam problem z zadaniem "polowanie na jelenie", zabiłem jedenaście, a trzeba było zabić bodajże dwanaście i mimo tego że przeszukałem cały Nordmar wielokrotnie to jeleń już nie powrócił. Bugi wkurzają i to strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 23:27, Shudo napisał:

jeleń już nie powrócił. Bugi wkurzają i to strasznie.


Jedyne rozsądne rozwiązanie, niestety przychodzące na myśl dopiero przy kolejnym podejściu do gry, to sejwować przed każdą rozmową i w razie kłopotów zaczynać gadanie na temat questa a następnie jego wykonanie, od nowa. Oczywiście gwarancji braku bugów i tak nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 23:52, Piotrekmysza napisał:

Polecam zabijanie jeleni w formie krwiopijca, szybko lata i dobrze bije.

wystarczająco dobrze bije kusza za 190 :) Szkoda tylko że zwierzęta uciekają po zastrzeleniu pierwszego z nich

Odnośnie bugów G3:
W Faring spotkałem sześciu orków o imieniu "Sam", mających zamrożone modele (sunęli nad ziemią zamiast chodzić) i po pobiciu/zabiciu dropiących 'lekki pancerz asasyna' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się