Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Na jakim grasz patchu? Jeżeli na wersji 1.7 i wzwyż, to czy masz włączony alternatywny balans? Jeżeli tak, to niektórych czarów będziesz mógł nauczyć się dopiero po nauczeniu innych (np. aby nauczyć się czaru "Ognisty Deszcz", musisz najpierw nauczyć się rzucać "Kulę Ognia"), ponadto najmocniejsze czary są dostępne, jeśli dobrze pamiętam, po wybraniu ścieżki któregoś z bogów (nie chodzi tu o zakończenie gry, zdaje się, że można było wybrać kroczenie ścieżką Adanosa u któregoś z Magów Wody, Beliara u któregoś z Czarnych Magów, a Innosa u któregoś z Magów Ognia - nie mam jednak co do tego pewności). Od siebie polecam następujące czary:

1. Szkoła Innosa:
- Światło - aby oświetlać ciemne jaskinie i nie marnować ręki na pochodnię (chyba że Twoja postać nie korzysta z broni dwuręcznych lub nie potrafi walczyć przy użyciu dwóch broni jednoręcznych jednocześnie),
- Kula Ognia - legendarny fireball to podstawa,
- Ognisty Deszcz - potężne zaklęcie obszarowe, słabsi wrogowie nie mają szans w starciu z nim, a mocniejsi mogą zostać dotkliwie zranieni.

Ciekawie wygląda także "Słowo Dominacji", które sprawia, że wybrana postać dołącza do Ciebie, ale muszę przyznać, że nigdy z tego zaklęcia nie korzystałem.

2. Szkoła Adanosa:
- Przywołanie Zwierząt - zwierzaki skutecznie przeszkadzają przeciwnikom i potrafią wprowadzić zamieszanie w szeregach wroga,
- Fala Mrozu - skoro Twoja postać jest magiem, to zakładam, że inwestujesz prawie wszystkie PN w Prastarą Wiedzę, więc lepiej zainwestować od razu w to zaklęcie, niż męczyć się z "Lodową Lancą". Fala mrozu w kształcie pierścienia, którą wydziela Twój bohater i która zamraża wszystkich pobliskich przeciwników to jest to. Zaklęcie jest sporym ułatwieniem w walce.
- Przywołanie Golema - niewielu przeciwników ma szanse w starciu z golemem.
- Burza Gradowa - Adanosowy odpowiednik "Ognistego Deszczu".

3. Szkoła Beliara:
- Żądza Krwi - wystarczy rzucić czar na silniejszego przeciwnika, by wprowadzić zamieszanie w szeregach wrogów. Czar ten sprawia, że cel atakuje zarówno swoich wrogów, jak i sojuszników.
- Przywołanie Demona - jak już pisałem, niewielu przeciwników ma szanse w starciu z golemem. W starciu z demonem szanse ma jeszcze mniejsza ilość wrogów.
- Podróż Duszy - możesz zwiedzać krainę i szukać ciekawych miejsc bez narażania się na walkę bądź po prostu sprawdzić, jacy przeciwnicy czekają na Ciebie w danym miejscu. Zaklęcie szczególnie przydatne w Nordmarze, gdy musisz szukać obozów Orków.
- Armia Ciemności - potężne zaklęcie, które przywołuje 6 szkieletów walczących u Twojego boku (możliwa jest też inna kombinacja - 3 szkielety oraz 3 zombie). We wcześniejszych wersjach gry istniał jedynie zwój tego zaklęcia, być może w najnowszym patchu można się go nauczyć, ale to musisz sprawdzić osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Poszukuję jakichś modów do Gothic 3.
Słyszałem właśnie, że Quest Pack jest nawet fajny ale mało dodający i zmniejsza stabilność gry czyli wysypuję do pupitu czasem. Jeszcze jakies pomysły macie odnośnie tegoco warto by zobaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, cisza. Obawiam się, że projekt był tak rozbudowany, że przerósł chęci (bo raczej nie możliwości) twórców. Szkoda, bo zapowiadał się znakomicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2013 o 13:05, Bithda napisał:

To co napisałeś o QP 4 to bujda i polecam go zainstalować.



Co on tak własciwie daje? Przeczytałem, że kilka zadań dodaje ale to dosłownie kilka i 3 nowe zbroje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy moze mi ktoś powiedzieć nazwe utworu, lub link do soundtracka gothica ale na gitarze elektrycznej?
Ten soundtrack znajduje się w grze, prawdopodobnie podczas zwiedzania jaskiń.
Brzmi on identycznie jak podstawowy soundtrack ze wszystkich gothiców tyle że na gitarze elektrycznej.
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W G3 na najnowszym patchu z balansem, fajnie jest grać dwuręcznymi+kowalstwo+złodziejstwo i łuki? Chcę jakąś kombinację z dwurakiem. Tutaj są chyba wielkie możliwości bo można łączyć łowcę z barbarzyńcą także.. Czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka różnych pytań.

1. Gra mi się przycina. Kiedy grałem w to jakiś czas po premierze chodziło bardzo ładnie na wysokich ustawieniach, a teraz na średnich lekko się przycina. Da się z tym żyć nie mniej jednak jest to denerwujące. Komputer mam taki sam jak wtedy z parametrami wyżej niż zalecane wiec powinno ładnie wszystko działać a tak nie jest. Jedyna różnica miedzy wtedy a teraz to zainstalowanie Quest packa.

2. Czy da się jakoś używając kodów wskrzesić postać która zgineła?

3. Jest jakiś sposób na przejęcie wiekszej ilości miast niż 3 bez bycia potem zaatakowanym?

4. W jaki sposób działa umiejętnosć "Tłumaczenie się". Pamiętam że przy pierwszym graniu miałem ją ale jakoś nigdy się nie sprawdziła, zawsze jak pojawiało się to okienko to nic z tego nie wychodziło.

5. Jak nakradne trochę w mieście to potem zaczpiają mnie strażnicy i tak po kilka razy. Ile tak orientacyjnię mogę ukraść zanim się na mnie rzucą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2013 o 15:08, Wilzyg napisał:

1. Gra mi się przycina.


Gothic 3 jest bardzo wybredną grą. Zainstalowanie najnowszego Community Patcha do gry powinno pomóc, ale pewności nie ma.

Dnia 07.07.2013 o 15:08, Wilzyg napisał:

2. Czy da się jakoś używając kodów wskrzesić postać która zgineła?


Nie wiem, poszukaj na jakiejś stronce z kodami do Gothica 3.

Dnia 07.07.2013 o 15:08, Wilzyg napisał:

3. Jest jakiś sposób na przejęcie wiekszej ilości miast niż 3 bez bycia potem zaatakowanym?


Bezkarnie wyzwolić możesz Ardeę, Gothę, Vengard, okolice Vengardu i dwa dowolne inne miasta.

Dnia 07.07.2013 o 15:08, Wilzyg napisał:

4. W jaki sposób działa umiejętnosć "Tłumaczenie się".


Pozwolę sobie skopiować tekst z Gothic Site.

"5.Tłumaczenie się-jak Cię złapią za rękę, mówisz ''to nie moja ręka''.

Tłumaczenie się [Kradzież-30] jest zasadniczo jedną z najważniejszych umiejętności złodzieja i w przypadku podążania tą drogą będzie niezwykle często wykorzystywane. W odróżnieniu od poprzednich części nasze działania przykuwają teraz jeszcze większą uwagę strażników.

W następujących przypadkach:
-gdy ukradniemy sporo cennych przedmiotów z okolicznych domostw,
-gdy kogoś zabijemy (oczywiście bez świadków bezpośrednich zdarzenia),
-gdy ''wpadniemy'' w trakcie kradzieży kieszonkowej/włamania, ale uda nam się wymknąć poszkodowanemu,
zostaniemy zatrzymani przez najbliższego strażnika (nie ma znaczenia, czy będzie to ork czy człowiek) z poleceniem natychmiastowego wytłumaczenia się (pojawią się odpowiednie opcje dialogowe).

Jeżeli incydent miał miejsce w danym mieście po raz pierwszy (każdy z w/w przypadków jest traktowany osobno), postać tłumaczy się automatycznie. Jeśli jednak ponownie ''wpadniemy'', przestaje być przyjemnie. Bez zdolności tłumaczenia jesteśmy zmuszeni do konfrontacji ze strażnikiem, która kończy się walką.
Pewne szanse może dać opcja przekupienia, jeżeli posiadamy zdolność targowania się (o tym dalej), jednak do jej opanowania potrzeba wyższej wartości Kradzieży niż do umiejętności tłumaczenia się. Zatem w początkowych etapach gry szanse na udaną próbę korupcji są bliskie zeru. W przypadku ewentualnego sukcesu strażnik zostawia nas w spokoju za odpowiednią kwotę (tym wyższą im większe nasze przewinienia).
Z kolei prowokacja zawsze wywoła atak, jednak czeka nas wtedy walka tylko z jednym przeciwnikiem, zamiast z całą ich grupą, co może się zdarzyć, na przykład w przypadku nieudanej próby przekupienia strażnika. Sprowokowany cel możemy wyprowadzić za miasto i tam pobić. Po takiej nauczce powinien trochę ''ochłonąć''.
Jeśli jednak posiadamy umiejętność tłumaczenia się, nasze szanse bezkonfliktowego wyjścia z sytuacji znacznie rosną. Sam fakt posiadania umiejętności umożliwia wytłumaczenie się bądź przekupienie strażnika po raz drugi w przypadku większości przestępstw (może poza morderstwem).
Niestety każda kolejna ''wpadka'' zmniejsza nasze szanse. Dlatego też należy sumiennie zwiększać poziom atrybutu Kradzież, ponieważ to od niego zależy szansa sukcesu w tym przedsięwzięciu.
Gdy osiągniemy wartość atrybutu 150 lub większą, nawet będąc seryjnym mordercą, praktycznie w każdym wypadku damy radę ''zagadać'' strażnika.

UWAGI:
1.Gdy posiadamy wysoką reputację w danym mieście/u danej frakcji, nasze szanse tłumaczenia/przekupstwa jeszcze bardziej rosną.
2. Wieści o czynach takich jak kradzież czy morderstwo szybko docierają do wszystkich strażników, ale tylko w obrębie miasta, w którym przestępstwo zostało popełnione. W innych miastach mamy dalej ''czyste konto''.
"

Dnia 07.07.2013 o 15:08, Wilzyg napisał:

5. Jak nakradne trochę w mieście to potem zaczpiają mnie strażnicy i tak po kilka razy.


Dopóki nie spotkasz strażnika, możesz kraść, ile wlezie. Dlatego najlepiej okraść całe miasto za jednym zamachem, unikając przy tym strażników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
No to tak mój problem polega na tym, gdyż pożyczyłem od kolegi gothic 3 (u niego wszystko działa poprawnie) i gdy już włączę gothica i kliknę nowa gra to wyskakuje okienko jak u każdego w którym gra się załadowuje i gdy już cały pasek jest załadowany wyskakuje błąd. Mam windows 7 i jakieś pół roku temu wszystko mi działało i potem usnąłem gothica i teraz mam od kolegi i już nie działa. Proszę o pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o tym błędzie, a najlepiej zamieść screena. Czy ten błąd to "Where is the guru?", z którego znany jest Gothic 3, a który wygląda tak, jak na załączonym obrazku (screen znaleziony w Sieci)?

20130708180008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale nie mogę dodać screena. Jak ten pasek się załaduje to 1/2 (nie tak na pół tylko od 1 rogu) robi się czarna i wyskakuje taki błąd:
program Genome Gaming System przestał działac.
Program przestał działać poprawnie z powodu wystąpienia problemu. System Windows zamknie program i powiadomi Cię, jeśli istnieje dostępne rozwiązanie. I co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2013 o 20:56, laguniak14 napisał:

Mam jeszcze jedną prośbę mógłbyś podać jakiś link do sciągnięcia cracka na patch 1.60?
(Oby nie z chomikuj.)

Cytując klasyka "Nigdy się nie nauczą!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się