Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2006 o 18:38, Ragnon napisał:

mozesz zdradzic tajemnice z kad to wiesz :>?

Z Readme.txt ... :) Czasem czają się tam ciekawe informacje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. ótóż:

1.Gdzie znajduje się Basir? musze go zabić
2.Gdzie są bandyci którzy kryją się między Ben Erai a Ben Sala (to byli koczownicy) Ukradli 8 skrzyń Julia. (chyba)
3.gdzie znajdują się te 6 skrzyń które mam zanieść Enzenowi? (bo mam 5 skrzyń, ostatniej nie umie znaleźć)

Prosze o szybkie odpowiedzi ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2006 o 19:19, Marioo55 napisał:

Witam, mam problem. ótóż:

1.Gdzie znajduje się Basir? musze go zabić
2.Gdzie są bandyci którzy kryją się między Ben Erai a Ben Sala (to byli koczownicy) Ukradli
8 skrzyń Julia. (chyba)
3.gdzie znajdują się te 6 skrzyń które mam zanieść Enzenowi? (bo mam 5 skrzyń, ostatniej nie
umie znaleźć)

Prosze o szybkie odpowiedzi ^^


Basir jest w Monterze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2006 o 19:21, alibi100 napisał:

> Witam, mam problem. ótóż:
>
> 1.Gdzie znajduje się Basir? musze go zabić
> 2.Gdzie są bandyci którzy kryją się między Ben Erai a Ben Sala (to byli koczownicy) Ukradli

> 8 skrzyń Julia. (chyba)
> 3.gdzie znajdują się te 6 skrzyń które mam zanieść Enzenowi? (bo mam 5 skrzyń, ostatniej
nie
> umie znaleźć)
>
> Prosze o szybkie odpowiedzi ^^

Basir jest w Monterze



Oki dzięki, zostały mi tylko już 2 pytania :P

2.Gdzie są bandyci którzy kryją się między Ben Erai a Ben Sala (to byli koczownicy) Ukradli 8 skrzyń Julia. (chyba)
3.gdzie znajdują się te 6 skrzyń które mam zanieść Enzenowi? (bo mam 5 skrzyń, ostatniej nie umie znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Enzen to kowal z Ben Sali, to tak:
3 skrzynie są w kopalni nad miastem
2 skrzynie w kopalni pod/obok miasta
1 skrzynię ma niewolnik, który schował się na końcu kopalni pod/obok miasta

Chodzi Ci o te "ciężkie skrzynie" czy tam skrzynie ze stalą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2006 o 19:32, Ufo2 napisał:

Jeśli Enzen to kowal z Ben Sali, to tak:
3 skrzynie są w kopalni nad miastem
2 skrzynie w kopalni pod/obok miasta
1 skrzynię ma niewolnik, który schował się na końcu kopalni pod/obok miasta

Chodzi Ci o te "ciężkie skrzynie" czy tam skrzynie ze stalą ?


Ciężka skrzynia a skrzynia ze stalą to to samo ^^
zostało jeszce ostatnie pytanie ^^
2.Gdzie są bandyci którzy kryją się między Ben Erai a Ben Sala (to byli koczownicy) Ukradli 8 skrzyń Julia. (chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.
Właśnie przeszedłem „ trójkę” i ciekawi mnie, czy jestem odosobniony w moich odczuciach z gry, czy też macie podobne wrażenia. Sama gra jest dobra – wielki świat gry, znakomita grafika i oprawa muzyczna, mnóstwo zadań …. ale to już nie ten sam Gothic, bo :
1.twarze bohaterów zupełnie niepodobne do poprzedników z G1 i G2.
2.na palcach można policzyć misje związane z przyjaciółmi Bezimiennego, całkowicie ich rola w porównaniu z poprzednimi częściami została zmarginalizowana. Diego, Milten, Lester, Gorn itd. sprowadzeni do roli zwykłych NPC-ów – coś nieprawdopodobnego !.
3.Rosenkrantz w jednym z wywiadów zapowiedział, że odejdą od formuły podziału fabuły gry na rozdziały - i tak zrobili, a cały świat gry miał być od razu dostępny z tym, że lokacje (niektóre) miały być bronione przez bardzo mocne potwory – nie zauważyłem. Jednak oba rozwiązania moim zdaniem całkowicie poronione, odbierające grze nimb tajemniczości poprzedniczek.
4.tenże Rosenkrantz buńczucznie zapowiadał, że G3 będzie w swoim klimacie bliski G1, a wiele pomysłów wówczas nie zrealizowanych teraz zobaczymy w grze. Lipa.
5.tragicznie zbalansowana moc poszczególnych potworów, Orków i NPC.
6.Magowie ( Ognia i Wody ) ??. Kilka miałkich misji . W tej części powinni trzymać główne nici akcji w rękach. Oj nie popisali się z nimi Piranie, czyżby zabrakło wyobraźni twórczej ?. Wątpię. Xardas praktycznie statystuje w „intrydze”.
7.Kiepski system walki !. Nie wiem co za demon ich opętał, żeby walkę sprowadzić do klikania myszą. A jakiej gimnastyki wymagała walka w G1 czy G2 – doskok, cios, blok, unik, cios itd. To było to !. Tutaj zrobili tępą młóckę….ale za to łuk i kusza doskonałe .
8.odebranie nieśmiertelności postaciom dobre, tyle że zapomniano dać im odpowiednio dużą moc aby nie ginęli jak muchy z rąk ( a raczej kłów ) napotykanych bestii. Szukasz kogoś ? – nie ma go bo zabity i z misją koniec !. Kody do gry i sztuczki z konsolą to moim zdaniem profanacja. A gra co bardziej niecierpliwych do tego zmusza !.
9.drobne błędy i niedoróbki w spolszczeniu ( tu ukłony do CDP - poprawcie )!. Brak całych fraz mówionych przez postaci, albo cudaczne rodzynki typu – Yasmin mówi do Bezia w stylu : „ Jesteś najwspanialszą tancerką w oazie !”. Dobre, nieprawdaż ?.
10.Żadnych zwrotów akcji. Fabuła w tej wersji bez polotu, połowicznie jak u Hitchcocka – na początku „trzęsienie ziemi” (bitwa w Ardei), a potem to już napięcie nie wzrasta. Przecież motyw wojny z Orkami dawał ogromne możliwości !. Przypuszczam, że w pewnym momencie prac Piranie pośpiesznie „okroili” fabułę aby się wyrobić w terminach.
I to tyle na razie. Uważam, że pod szyldem Gothica Piranie stworzyli dobrą, ale nie taką jakiej sobie życzylibyśmy grę. W G1 i G2 czuć było przez klawiaturę, że tworzyli je prawdziwi zapaleńcy. Nad G3 natomiast wyczuwam unoszące się widmo węszenia za sukcesem komercyjnym, a to plus pośpiech „zabiło” ten niesamowity urok Gothica. Może dodatek do G3 zmieni na tyle rozgrywkę, że znowu poczuję ten wspaniały klimat ?. Wprawdzie gdzieś czytałem (chyba na gothic.phx) dementi w sprawie dodatku, ale sama gra sugeruje w niektórych miejscach iż taki dodatek, na wzór Nocy Kruka , powinien bezwzględnie wyjść !. I chciałbym tego aby dodatek powstał, a w Piranie znowu wstąpił natchniony duch serii. Na pewno się już wystarczająco odkuli finansowo. W obecnym wydaniu ten duch serii został wdeptany w błoto. Gothic to klasyka walki dobra ze złem i osobiście jestem zdegustowany tym, że Bezio ma opcje czarnego charakteru i siekania własnych przyjaciół. To paranoja jakaś !!!. A gdzie końcowa walka z typem pokroju Śniącego ?. Zakończenia frustrujące, sprawiające wrażenie prowizorki - tak je odebrałem. Zupełnie nie w stylu Gothica … .
Uff. Ale się rozpisałem. To z emocji. Pozdrowienia dla fanów.
PS. Jutro się przekonam ile pomyj mi wylano na głowę za te krytyczne uwagi…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2006 o 19:41, shotgunner napisał:

PS. Jutro się przekonam ile pomyj mi wylano na głowę za te krytyczne uwagi…


Ja jeszcze nie skończyłem, ale uważam że potraktowałeś BUGOTHICA za bardzo przychylnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, całkowicie się z Tobą zgadzam. Zwłaszcza z punktem 10 i innymi dot. fabuły. W G1 i G2 miała (fabuła) świetne zwroty, była porywająca. A tu gramy bo nas po prostu sama gra wciąga.
Fani Gothica ! Łączmy się w sile, aby wesprzeć duchowo panów z Pirani Bytes w pracy nad dodatkiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeszce raz ale chciałbym żebyście odpowidzieli na moje ostanie pytanie:

2.Gdzie są bandyci którzy kryją się między Ben Erai a Ben Sala (to byli koczownicy) Ukradli 8 skrzyń Julia. (chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna recka... może to niezupełnie recenzja, ale zgadzam się z większością punktów.

Tragiczna jest nijakość Gothic 3. Gra wciąga... ale tak jak The Elder Scrolls... Z czasem robi się coraz bardziej irytująca.
Siekanina w systemie walki zdaje się nawiązywać do Fable :/ Typowy chwyt pod USA :/

W plecy mają gracze, którzy potrafili reagować na ruchy przeciwnika, odskakiwać, wymierzać odpowiednie do danego wroga ciosy w odpowienich momentach... Teraz tego nie ma. Bezimienny zawsze po 4-tym kliknięciu odsłoni brzuch bo takie jest jego przeznaczenie. Walcząc z wilkiem lub cieniostworem nie możemy się cofnąć i wyprowadzić cięcia, bo jest ono zintegrowane z wypadem daleko do przodu.

Do tego ciągłe problemy z NPC... Ja mam taką sytuację, że muszę chodzić krok w krok za Miltenem przez pół świata (przy czym ten rzuca się jednocześnie na stado bizonów, wilków i szablozębów). I to wszystko żeby pociągnąć dalej główny wątek.

Ja także zawiodłem się bardzo na tej grze... Ukończę ją a potem zagram ewentualnie w dodatek. Oby wyszedł im lepiej niż podstawka. Może na niego zachowali wszystkie pomysły :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>[...] Gothic to klasyka walki dobra ze złem i osobiście jestem

Dnia 29.11.2006 o 19:41, shotgunner napisał:

zdegustowany tym, że Bezio ma opcje czarnego charakteru i siekania własnych przyjaciół. To
paranoja jakaś !!!.

No z tym to juz nie przesadzaj...to akurat jest dobre! Mnie juz nudza te RPG-i gdzie biedny wiesniak nagle staje w obliczu wielkiej wojny i ze zwyklego kopacza na grzadce staje sie super hiiiiroooł ;| nuuuudyy....juz od dawna szukalem dobrej gry (RPG) w ktorej mozna by bylo grac postacia zla (lub przynajmniej odbierana jaka zla - jak w przypadku gothica) BEZ zadnych minusow(jak np. mniejsza liczba questow, brak wstepu do miast (BGII), slaba reputacja a co za tym idzie - brak mozliwosci zakupu przedmiotow bez dodatkowych kosztow).
W g3 uwazam ze jest to wlasnie w odpowiedni sposob zbalansowane - osoba ktore wybierze droge "zla" i opowie sie po stronie orkow SPOTKA sie z ich aprobata, przyjeciem w "krag zlych" oraz normalnym traktowaniem! Nie to co inne rpgi gdzie z gory jestes skazany na bycie tym dobrym (nawet jesli podczas tworzenia postaci masz do wyboru charakter)! Co z tego ze moge wybrac zly charakter jesli w zaden sposob nie wplywa to na glowny watek(i tak bedziemy musieli uratowac swiat przed zlem nawet jesli my tym zlem jestesmy)? Dlaczego jesli wybieramy droge zla, zlo nie opowiada sie po naszej stronie? To juz zaczyna byc nudne, naszczescie ludzie z PB pomysleli nad tym troche i mamy rpg-a w ktorym mozesz byc zlym i tym samym spoerj czesci wplynie to na rozgrywke!
No to tyle...;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2006 o 19:53, Marioo55 napisał:

Przepraszam jeszce raz ale chciałbym żebyście odpowidzieli na moje ostanie pytanie:

2.Gdzie są bandyci którzy kryją się między Ben Erai a Ben Sala (to byli koczownicy) Ukradli
8 skrzyń Julia. (chyba)

Chodzi o tych zdrajcow(Hurita?)?:P jesli o nich chodzi to proponuje Ci zrobic tak -> podejdz do swiatyni Ben Sala ustaw Bezimiennego w strone Mora Sul i idz do przodu...po dosc krotkiej trasie powinienes na nich trafic:P (rozgladaj sie na boki i szukaj Oazy ;p tam oni koczuja :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, jemu chodzi o coś innego. Niestety nie wiem gdzie znajdują się te skrzynie, ale wywnioskowałem z wypowiedzi tego handlarza, że powinny się walać gdzieś na drodze w okolicy zombiaków, ewentualnie część u koczowników (yespas?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój kumpel ma problem, otóż po zainstalowaniu gry włącza się instalator czegoś z c++ w nazwie. Instalacja tego nie dochodzi do skutku i uniemożliwia to włączenie gry. Czym to może być spowodowane? Proszę o szybką pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko...czy żeby dostać się do Ishtar musze zabić wszystkich magów wody??
Bo żeby tam wejść trzeba mieć 75% u asasynów. Wykonałem wszystkie misje bez zniszczenia jednego obozy asasynów bo jest tam jeden mag wody, i oczywiście nie zabijałem jeszcze innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytań :)
1. Gdzie mogę znaleźć trucizne (butelka trucizny)
2. Jak mogę okradać ludzi w Gelden żeby mnie nie podejrzewali , (nauczyłęm się łgania ale i tak nic nie pomaga)
3. A i jak mogę sprawdzić reputacje w danym mieście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się