Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2006 o 21:52, Rysio Ochódzki napisał:

Mam uprzejmą prośbę. Czy ktoś zechciałby mi zdradzić tę słodką tajemnicę: w jaki sposób można
kogoś zabić w Gothicu3??????? Gdy ktoś padnie nieprzytomny to co mam zrobić żeby już nie wstał???


Podchodzisz gdy leży na ziemi, przytrzymujesz PPM i zadajesz cios LPM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 21:52, Rysio Ochódzki napisał:

Mam uprzejmą prośbę. Czy ktoś zechciałby mi zdradzić tę słodką tajemnicę: w jaki sposób można
kogoś zabić w Gothicu3??????? Gdy ktoś padnie nieprzytomny to co mam zrobić żeby już nie wstał???

Wystarczy, że nacelujesz na przeciwnika, przytrzymasz prawy przycisk, i przytrzymasz lewy. Wtedy dobijesz leżącego i już na pewno nie wstanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 21:52, Rysio Ochódzki napisał:

Mam uprzejmą prośbę. Czy ktoś zechciałby mi zdradzić tę słodką tajemnicę: w jaki sposób można
kogoś zabić w Gothicu3??????? Gdy ktoś padnie nieprzytomny to co mam zrobić żeby już nie wstał???

przytrzymujesz prawy przycisk myszki, a potem naciskasz lewy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 21:53, szmuglero napisał:

Czyli kiedy najlepiej nauczyć się tej sztuki walki?
I w co napoczątku pakować?


Najpotężniejszą postacią w grze jest Mag (inaczej niż w G1 i G2), ale rzeby stał się prawdziwym kilerem musi mieć minimum 250 prastarej wiedzy (im więcej tym lepiej) i regenerację many.
Jeśli interesuje cię wyłącznie walka wręcz to nigdy nie zaszkodzi ładować w siłe - jest potrzebna do wszystkich lepszych broni tak jedno- jak i dwuręcznych.
Jeśli absolutnie MUSISZ mieć walkę dwoma ostrzami to najpierw ładuj w walkę mieczem jednoręcznym: znajomość tej umiejętności będzie ci potrzebna do używania wielu mieczy niezależnie czy walczysz nimi pojedyńczo czy trzymając dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 21:57, szmuglero napisał:

W co najlepiej pakować na początku gry


Patrz post wyżej

Dnia 09.11.2006 o 21:57, szmuglero napisał:

i kiedy nauczyć sie sztuki waładania 2 mieczami.


Jak dojdziesz do Varantu. (najlepiej bez skracania sobie drogi. Zajrzyj wcześniej przynajmniej do Geldern - jak zdobędziesz tam 75 reputacji i zobaczysz się z przywódcą miasta dostaniesz od niego mapę Varantu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie G3? Warta jest swojej ceny czy poczekać aż wydadzą w kolekcji np. za 59,90
Jedynka i dwójka są bardzo dobre, zwłaszcza przypadło mi do gustu ( jeśli chodzi o stronę techniczną)sterowanie i prosty rozwój postaci, wymagania sprzętowe też były przystępne, niestety słyszałem że w trójce sterowanie walką trochę się skomplikowało- (prawda czy da się przeżyć) o wymaganiach sprzętowych nie mówię;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 22:23, sodolis napisał:

niestety słyszałem że w trójce
sterowanie walką trochę się skomplikowało-

Wręcz przeciwnie... jest durne i strasznie proste :/
Grałeś w fable?
To mniej więcej ten sam system walki :/

Nawalaj w LPM najszybciej jak potrafisz... idiotyczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 22:29, Monastor napisał:


Nawalaj w LPM najszybciej jak potrafisz... idiotyczne...

Na ludzi i Orkasy nie jest to może najgorsze - ale już na większość bestii lepiej działa trzymanie na zasięg (PPM), ewentualnie kombinacje dwóch ataków - za to na zwierzaki tarcza słabo skutkuje (słusznie, bo jak gryzą po nogach, to co zrobisz :) )
Do tego taniec przy kilku przeciwnikach - zmiany celu ataku, odpychanie i dystansowanie wroga, dobieranie terenu (brak odskoku dla przeciwnika). Pchnięcie zza tarczy, ogłuszenie, powalenie i zafundowanie wstającemu zamachowego...
Mam wrażenie (już nie pierwszy raz), że mało ludzi poświęciło czas na dopracowanie stylu walki - przecież można walić LPM jak szalony i najwyżej dziesięć razy ładować grę, klnąc że jest głupia - a wystarczy nieco finezji i już się nie umiera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza że ktoś kto zastosuje się do Twojego "Nawalaj w LPM najszybciej jak potrafisz..." zdziwi się mocno, gdy program mu skolejkuje ataki, wróg padnie, a Bezimienny będzie nad nim machał mieczem przez moment, jednocześnie inkasując od kogoś w plery :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pytania: czy dam rade tu czy tam, czy mam za niski lvl, są jak dla mnie (bez obrazy oczywiśćie:) ) trochę głupie.
why?
Ponieważ Gothic 3 tak samo jak Gothic 2 są tak zbuggowanymi gierkami, że wykorzystując te buggi na niskich lvl można pokonywac bardzo potężnych przeciwników, np:
Gotha, wszedłem na góre muru i nawalałem z ognistej kuli demona, nawet mi 1% hp nie zabrał...
Trelis, ściagnąłem wszystkich na most, wszedłem pod niego tak że mnie orkowie nie mogli walnać, rzuciłem 3 razy spadając metoeryty (coś w tym stylu) i 30 orków dead na miejsu ;p. Zamek zdobyłem chyba 7-10 min.
Może ktoś stwierdzi, że to psuje rozgrywke, ale ja odpowiem tak: Fajnie by się grało gdyby jeden strzał z kuszy zabijał na miejsu tak jak w rly?(Przypomne że kusza przebija nawet najgrubsze zbroje)
Co do innych buggów: Lewitujące drzewa, mówi mi gościu że daje mi skóry, a niczego nie dostaje, INTELIGENCJI NPCI(np: niby łowcy w Nordmarze są super, ale przebieganie przez tuzin jakiś potwórków nie jest zbyt inteligentne, a wytrzymują tylko kilka ciosów na klate ;p)
Powodzenia w buggach ;p


Tak btw. Gdzie można się nauczyć umiejętności Mag Ognia i regeneracja Many i nakładanie trucizn na broń(albo jak to sie robi, bo już wziąłem tą umiejkę ;p)
Mam 265 Pradawnej Wiedzy (z czego 60 z kamyczków, omg ;p)
A alchemia na 95(z 55 z pulpitów omg2 ;p)
A i 2 ręczności to w Ishtar można się nauczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maga Ognia uczysz się chyba od arcymaga u króla, oburęczności w niemal każdym mieście Varantu, zatruwania też na południu, ogrodnik od bagiennego ziela zna się na tym. Zatruć broń jest łatwo - klikasz na truciznę i otwiera się lista broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 22:44, Fifczak napisał:

Tak btw. Gdzie można się nauczyć umiejętności Mag Ognia i regeneracja Many i


może w Klanie Ognia?

Dnia 09.11.2006 o 22:44, Fifczak napisał:

nakładanie trucizn na broń(albo jak to sie robi, bo już wziąłem tą umiejkę ;p)


w Varrancie w kilku miastach widziałem kilka osób które uczyły zatruwania broni oraz strzał.

Dnia 09.11.2006 o 22:44, Fifczak napisał:

Mam 265 Pradawnej Wiedzy (z czego 60 z kamyczków, omg ;p)


tylko 60? ja mam 210 pradawnej wiedzy z czego ponad 170 to z kamyków i pulitów ;)

Dnia 09.11.2006 o 22:44, Fifczak napisał:

A i 2 ręczności to w Ishtar można się nauczyć?


można też w Bakaresh (u Silvio) ale tutaj tylko na pierwszym stopniu wtajemniczenia, mistrzowskiego wladania dwoma bronmi to tylko w Ishtar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 22:40, Lucas the Great napisał:

Na ludzi i Orkasy nie jest to może najgorsze - ale już na większość bestii lepiej działa trzymanie
na zasięg (PPM), ewentualnie kombinacje dwóch ataków - za to na zwierzaki tarcza słabo skutkuje
(słusznie, bo jak gryzą po nogach, to co zrobisz :) )

Do zwierzaczków strzelam z łuku... padają zanim dobiegną, albo w ogóle nie reagują ;]
Nie widzę problemów w zabijaniu ich mieczem. To nie problem trafić.

Dnia 09.11.2006 o 22:40, Lucas the Great napisał:

Do tego taniec przy kilku przeciwnikach - zmiany celu ataku, odpychanie i dystansowanie wroga,

Hmm... skupiam się na jednym, a reszta patrzy grzecznie i czeka aż skończę... potem podchodzi następny...
Raz na walkę robię pełen obrót z mieczem... potem już nei podchodzą.

Dnia 09.11.2006 o 22:40, Lucas the Great napisał:

dobieranie terenu (brak odskoku dla przeciwnika).

Robi się samo z siebie... jak machasz mieczem najszybciej jak umiesz to wróg automatycznie się cofa, a bezi idzie za nim... po chwili zawsze trafia się ściana lub przepaść.

Dnia 09.11.2006 o 22:40, Lucas the Great napisał:

Pchnięcie zza tarczy, ogłuszenie, powalenie
i zafundowanie wstającemu zamachowego...

To niezbyt wiele... a jak dodać błędy z animacjami, albo to, że wstający nagle teleportuje się za mnie to już lepiej tego nie używać... Model wstającego orka czasam podczas animacji przenosi się za model stojącego bohatera... Bardzo to niewygodne przy wcześniej przygotowanym wymachu :/ Łatwo dostać w plecy :/

Dnia 09.11.2006 o 22:40, Lucas the Great napisał:

Mam wrażenie (już nie pierwszy raz), że mało ludzi poświęciło czas na dopracowanie stylu walki
- przecież można walić LPM jak szalony i najwyżej dziesięć razy ładować grę, klnąc że jest
głupia - a wystarczy nieco finezji i już się nie umiera :)

Nie umieram... problem w tym, że znam te wszystkie kombinacje, a i tak wszystko da się zatłuc przez tępe klikanie. To najlepiej działająca metoda. Nie mam prawie żadnego wpływu na wykonywane cięcia.
System znam bardzo dobrze.

Jak w Gothic 1 i 2 chciałem ciąć orka od prawej strony, wzdłuż pasa to dało sie to zrobić. Teraz miecz robi chyba za cep :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 22:44, Fifczak napisał:

Tak btw. Gdzie można się nauczyć umiejętności Mag Ognia


Spróbuj maga który jest nad salą tronową króla w Vengardzie (on jest chyba zabugowany, za pierwszym razem to o ile pamiętam on mnie tego nauczył ale teraz nie ma tej opcji, cóż tak czy siak spróbuj)

Dnia 09.11.2006 o 22:44, Fifczak napisał:

i regeneracja Many


Ten sam mag (na 100%) oraz Saturas (w ruinach świątyni na wschód od Mora Sul

Dnia 09.11.2006 o 22:44, Fifczak napisał:

i nakładanie trucizn na broń(


Jeden z alchemików w Geldern (jest ich tam kilku - to chyba ten co mieszka na pięterku nad kamieniem młyńskim który podnoszą orkowie). A także wielu alchemików w Varancie (to kraj Asasynów jakby nie było, a trucizny to ich specjalność)

Dnia 09.11.2006 o 22:44, Fifczak napisał:

albo jak to sie robi, bo już wziąłem tą umiejkę ;p)


Otwierasz ekwipunek i klikasz na fiolkę trucizny tak jakbyś chciał ją wypić, wtedy otwiera ci się menu z brońmi które możesz zatruć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U Maga Ognia w Zamku Króla da się tylko handlować ;/ Może, że jest jakiś inny.
Klan ognia to chyba wojownicy, ale może w ich kapliczce coś zdziałam. Maga nie mają aby nauczyć się innych umiejek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 22:49, Fifczak napisał:

I czary ognia za 250 lvl prawdawnej wiedzy
W kapliczkach się nie da.


Te czary poznasz dopiero gdy


******SPOILER******
Wybierzesz kogo popierasz w wojnie bogów. Wtedy Będziesz mógł się nauczyć 3 najpotężniejszych zaklęć z domeny boga którego poprzesz.
******KONIEC SPOILERA******

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 22:58, Fifczak napisał:

U Maga Ognia w Zamku Króla da się tylko handlować ;


Jest jeszcze jeden oprócz tego w sali tronowej. Siedzi w pokoju nad nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się