Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2006 o 19:26, Yary5 napisał:

Natomiast w poprzednim poście napisałeś, że w G2 Święty Kat i Duże O.. itd
było mocniejsze od Topora i Smoczej Zguby - a to bzdura. Zarówno w G2 jak i w G2NK Topór i
Smocza Zguba były mocniejsze.

Tak się składa, że pamiętam iż Duże ostrze na smoki w zwykłym G2 zadawało 190 obrażeń a smocza zguba 160, Świety Kat 180. Topora akurat nie pamiętam, jednak w zwykłym G2 miecze, które sam robiłeś były lepsze od tych, które znajdowałeś, a zbroja palladyna wyglądała fajnie, jeszcze lepiej Ciężka Zbroja Łowcy Smoków( te szczegóły i te elementy 3/4 gramowiczów i innych fanów Gothica wybrało właśnie tę zbroję, za najfajniejszą pod względem wyglądu i statystyk w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem co jest grane. Mój komp to Pentium 4 3,0 ghz 1536 Mb ram karta Ati radeon x 1600 512 Mb ram ddr2 i co i gothic chodzi mi nie za ciekawie na minimalnych detalach dlaczego??? nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn. sorry za pomyłke bo w g2 zwykłym miecze itp zadawały mniejsze obrażenia bo było mniej punktów nauki do zebrania, ale chodzi oto, iż alternatywnie słabszy był miecz Zabójca Smoków: masz tu linka z broniami ze zwykłego G2 na którym widać wyraźną przewagę stworzonej broni nad znalezioną: http://gothic.gram.pl/infopage.php?id=41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 19:45, Mroczny Elf99 napisał:

Kurcze nie wiem co jest grane. /.../

Spróbuj ustawić wszystko na większe detale, pogrzeb trochę w .ini. Gothic 3 jest dośc słabo zoptymalizowany, toteż trzeba trochę pokombinować, aby wycisnąc z niego optymalną płynność gry. Musisz zajrzeć do ustawień i metobą prób i błędów sprawdzać kolejne konfiguracje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 18:42, Unreal11 napisał:

jakie czry mozna sie nauczyc dopiero pod koniec gry?


Jak wybierzesz sciezke ktora bedziesz podązac (beliara inosa lub xardasa) to bedziesz mogl sie nauczyc najsilniejszych zaklec danego boga w kapliczkach beliara (jak go wybrales) w kapliczkach inosa (jak go wybrales) no i tego nie jestem pewien ale u adanosa to chyba xardas uczy najslilnijeszych zaklec (jak wybrales sciezke xardasa)...
u inosa to najsilniejsze czary jakie mozesz sie nauczyc to blogolsawinstwo orężu (+10 do obrazen danego miecza) meteoryt (zabija dany cel) no i wiara (cos w tym stylu dolancza sie do ciebie osoba na ktora zuciles zkalecie bez zbednych pytan) a u innych bogow to nie wiem ale wszystkie czary jakie sa dostepne w grze sa w ksiedze czarow.... (te ostatnie 3-4 u kazdego bogow) aha i jak np zdecydujesz sie sluzyc inosowi to bedziesz mogl sie nauczyc jedynie jego najsilniejsze zaklecia a beliara i adanos juz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 19:45, Mroczny Elf99 napisał:

Kurcze nie wiem co jest grane. Mój komp to Pentium 4 3,0 ghz 1536 Mb ram karta Ati radeon
x 1600 512 Mb ram ddr2 i co i gothic chodzi mi nie za ciekawie na minimalnych detalach dlaczego???
nie wiem


w sumie to pogrzebalem troche w .ini, mam 1gb ramu wiec ustawilem niby to optimum dla 1gb i jakiejs wielkiej roznicy nie widze. tzn jest lepiej, mniej rzezi ale zeby jakas rewolucja to nie. chodzi mi w miare plynnie 1024x768, textury srednie, to z ta pamieca tez na srednie, cienie tez, shadery 3.0 i reszta na max. najgorsze jest to rzężenie dysku jak sie przeniose z jednego konca krainy do drugiego. aczkowiek oblivona odpalilem ostatnio i niestety nawet nie ma co porownywac. tam na max dziala wszystko lux, zdarzaja sie w lasach momenty spadku fps, ale nie ma mowy o zadnym rzeżeniu dysku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 19:51, Bumber napisał:

> Kurcze nie wiem co jest grane. /.../
Spróbuj ustawić wszystko na większe detale, pogrzeb trochę w .ini. Gothic 3 jest dośc słabo
zoptymalizowany, toteż trzeba trochę pokombinować, aby wycisnąc z niego optymalną płynność
gry. Musisz zajrzeć do ustawień i metobą prób i błędów sprawdzać kolejne konfiguracje.

no fakt pogrzebałem troche grafike teraz mi wyswietla po prostu bajkowa ale nie porawiła sie płynnosc. jednak co ciekawe nie pogorszyła sie tez. jakby ktos miał optymalne ustawienia dla takiej konfiguracjji jak moja byłbym wdzięczny jak cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 20:05, Jedi234 napisał:

Czemu można wygrać walkę z 2 orkami, a przegrać z 1 wilkiem?(szczególnie na początku)
Jak dostać się do Rhobara?


ad.1 Hmm... To zależy od gracza, pozatym, orcze ciosy można blokować i uderzają oni wolniej.
ad.2 W Gothcie znajdziesz teleport do Rhobara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 20:05, Jedi234 napisał:

Czemu można wygrać walkę z 2 orkami, a przegrać z 1 wilkiem?(szczególnie na początku)
Jak dostać się do Rhobara?

>tak juz zrobili ta gre miejmy nadzieje ze wyjdzie na to jakis patch a rhobar jest w vengardzie a zeby sie tam dostac musisz miec teleport a jest on w gothcie w jaskini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga to jest informacja dla wszystkich którzy maja problem z błędem o nazwie Where is the guru?
Zgłosiłem problem do CDP i otrzymałem informacje aby: ściągnąć najnowsze sterowniki do karty graficznej i do płyty głównej oraz do karty dźwiękowej. Po instalacji sterowników przeinstalować grę. Zrobiłem wszystko tak jak kazali oprócz aktualizacji sterów do karty dźwiękowej i błąd sie nie pojawia!!! Mam nadzieje że to komuś pomoze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 20:05, Jedi234 napisał:

Czemu można wygrać walkę z 2 orkami, a przegrać z 1 wilkiem?(szczególnie na początku)
Jak dostać się do Rhobara?


1. Bo spieprzyli walkę i niezbalansowali walki ze zwierzakami (z ludzmi za łatwa czy orkami , ze zwierzakami na smierc i zycie)
2. Idz to Gothy i tam w jaskini bedzie tp do Vengardu ale po tym bedzisz musial wybic hordy orkow wiec sie przygotuj a wgothcie bedziesz walczyl z trupami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 19:42, Bosper napisał:

Tak się składa, że pamiętam iż Duże ostrze na smoki w zwykłym G2 zadawało 190 obrażeń a smocza
zguba 160, Świety Kat 180. Topora akurat nie pamiętam, jednak w zwykłym G2 miecze, które sam
robiłeś były lepsze od tych, które znajdowałeś, a zbroja palladyna wyglądała fajnie, jeszcze
lepiej Ciężka Zbroja Łowcy Smoków( te szczegóły i te elementy 3/4 gramowiczów i innych fanów
Gothica wybrało właśnie tę zbroję, za najfajniejszą pod względem wyglądu i statystyk w grze.

No i co z tego, że 3/4 wybrało tę zbroję za najfajniejszą? To ma oznaczać, że automatycznie ja też muszę tak uważać? Ponad to ja nie pisałem, która zbroja jest fajniejsza, napisałem jedynie, że to rzecz gustu. Topór Bersekera i w G2 i w G2NK dawał 200 obrażeń. Co do Smoczej Zguby i reszty za G2 głowy nie dam, choć wydaje mi się, że zaniżasz parametry Smoczej Zguby. Ale głowy nie dam. Natomiast w G2NK głowę daję, że Duże itd, oraz Św. Kat od Toporka Bersekera i Smoczej Zguby słabsze były. Owszem, miecze robione własnoręcznie były mocniejsze od swych znajdowanych czy też kupowanych odpowiedników zarówno w G2 i w G2NK - nie pisałem wcześniej, że nie. Tego wątku nie poruszałem. A największą porażką jeśli chodzi o oręż to był Pazur Beliara z G2NK - od razu piszę, że w G2 go nie było. Tyle zachodu by ją zdobyć, a tu taki beliarowy bubel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 20:17, Kryhuu napisał:

> Czemu można wygrać walkę z 2 orkami, a przegrać z 1 wilkiem?(szczególnie na początku)

> Jak dostać się do Rhobara?

ad.1 Hmm... To zależy od gracza, pozatym, orcze ciosy można blokować i uderzają oni wolniej.
ad.2 W Gothcie znajdziesz teleport do Rhobara

>Dzięki. Czemu jak zabijam jeden patrol orków dla gońców Leś. to dostaję 15 reputacji, a, 1 patrol dla Bun. to jakież 5 rep.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 20:05, Jedi234 napisał:

Czemu można wygrać walkę z 2 orkami, a przegrać z 1 wilkiem?(szczególnie na początku)
Jak dostać się do Rhobara?


Moim zdaniem jest tu pewna balansacja - mieczyki na humanoidalnych przeciwników (ludzi i orków), łuki/kusze na zwierzaki... Ale i tak wilki, pełzacze i dziki są bardzo przegięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xbroje nie wiem, natomiast z tą reputacją sam się dziwiłem, jednak dla buntowników jest więcej zadań jak dla gońców i trzeba jakoś to rozłożyć :) Bo tak byś miał 500 reputacji u Buntowników i 20 u gońców :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2006 o 20:01, Unreal11 napisał:

> wlasnie to mnie denerwuje ze najlepsze czary moge uzywac pod koniec gry


Uzywac najsilniejszych zaklec mozesz jak wybierzysz dana sciezke a tak sie dzieje jak zbierzesz 5 artefaktow adanosa , a te mozna szybko znalezc , wiec jak ci tak zalezy na tych najmocniejszych zakleciach to wez szybko je zbierz a pozniej nie rob głownych zadan tylko zwidzaj swiat i sie rozkoszuj nowo nabytymi zakleciami miazdzac wrogow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się