Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2007 o 11:52, Szymon666 napisał:

Witam, no to masz rzeczywiście potężną postać :]
Stąd moje pytanie, ile mniej więcej punktów do siły czy życia mozna dostac za znalezione czy
kupione miksturek
Bo na razie gram magiem ale widzę ze można połączyć czary z wielką siłą.


Wkradł się malutki błąd, słiy mam 305, a nuie 350. Sorry :). Ja w siłę dałem ok 120-140 punktów. Reszta z miksturek, kamieni młyńskich i aren. Jeśli chodzi o miksturki życia, to wogóle nie opłaca się ich robić. Za +4 do hp, tyle co daje ci miksturka zapłacisz 1 punkt nauki, a za +2 do siły jakie daje ci mikstura z dragrotów wydasz już dwa punkty nauki. Rachunek jest prosty. Lepiej zrobić potion do statów.

Ja z początku grałem postacią typowo siłową, ale w połowie gry taka formuła się wyczerpuje. Najpierw zainwestowałem w zdlności myśliwskie (nauczyłem się wszystkich umiejętności z tej kategorii), a później w magię. Ogólnie robienie postaci do końca wiernej jednej ścieżce mija się z celem, bo w końcu nie będzie na co wydawać punktów nauki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 18:19, Therror napisał:

Ogólnie robienie postaci do końca wiernej jednej ścieżce mija
się z celem, bo w końcu nie będzie na co wydawać punktów nauki :)

Masz rację, ale z reguły nikt tak nie robi, kiedy tworzy si wojownika, to zawsze korzysta z miecz i kuszy + np. zdolności myśliwskie, kiedy tworzy się maga to prócz czarów i tym podobnych uczy się go zdolności związanych z myślistwem i alchemią. Nigdy nie widziałem w Gothicu postaci czystej pod wzgledem umiejętności (np: tylko wojownika posługującego się tylko dwuręczniakiem)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanko otóż
poszedłem do klasztoru wżuciłem pare pucharów ognia to tej palącej się urny po środku
potem wróciłem z paroma pucharami którę też wrzuciłem
teraz idę z kolejnymi pięcioma pucharami i bezimienny podchodzi do urny obraca się i pucharów nie wrzuca są dalej w ekwipunku

co mam zrobić??

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój komp mnie normalnie wykańcza. Where is Guru wywaliło mnie około 50 razy. Udało mi sie jednak przejść ale nie mogłem używać czarów oprócz lodowej lancy. Mój sprzęt: Celeron 2Ghz, Geforce 5500FX i 1GB Ram.
No i dzisiaj wpadł do mnie kolega z wiescia że kupił Gothica 3. No to ja poszlem do niego zobaczyć jak mu gra chodzi. Gościu ma 512 ramu Semprona 3000+ 1,8 Ghz i GeForca 6600gt. Ja długoo tweakowałem zeby gra chodzila znosnie na minimalnych a u niego gra bez tweakowania chodzi na lekko podwyrzonych detalach 3 razy lepiej, a na dodatek może on bez problemu uzywać czarów. I na nic mój ram sie zdał. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 16:25, Kermit5738 napisał:

> nareszcie skonczylem te meczarnie. przeszedlem gre na wszystkie 3 sposoby, kazdy szalenie
niesatysfakcjonujacy.
> nie wiem jak wy, ale ja wracam do CYRODILL...
Dziwne uwazasz gre za nudna ale grales w nia trzy razy ,ja gram po raz trzeci i nie wydaje
mi sie nudna


nie powiedzialem ze gralem 3 razy. mialem save''a po spotkaniu z xardasem i go uzywalem. wykonalem wiekszosc misji, znalazlem najlepsze bronie i zbroje. myrtana byla fajna, ale nordmar juz sie ciagnal. wszystkie zakonczenia sa zdecydowanie za ZWYCZAJNE jak na gre, zrobiona niby z wielkim rozmachem. gram, gram i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 19:20, Czarkinson napisał:

Mój komp mnie normalnie wykańcza. Where is Guru wywaliło mnie około 50 razy. Udało mi sie jednak
przejść ale nie mogłem używać czarów oprócz lodowej lancy. Mój sprzęt: Celeron 2Ghz, Geforce
5500FX i 1GB Ram.
No i dzisiaj wpadł do mnie kolega z wiescia że kupił Gothica 3. No to ja poszlem do niego zobaczyć
jak mu gra chodzi. Gościu ma 512 ramu Semprona 3000+ 1,8 Ghz i GeForca 6600gt. Ja długoo tweakowałem
zeby gra chodzila znosnie na minimalnych a u niego gra bez tweakowania chodzi na lekko podwyrzonych
detalach 3 razy lepiej, a na dodatek może on bez problemu uzywać czarów. I na nic mój ram sie
zdał. :-(

Zmartwię Cię jeszcze bardziej.Ja mam kompa Celeron 1.7 GhZ 512 RAm karta GeForce 6200 gram sobie w G3 na średnich detalach i nie zacina za bardzo nawet jak jest dużo postaci np.jak jestem w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 18:31, filipchudy napisał:

> > A ja się wkurzyłem gra mi się teraz tak tnie że już nie wytrzymam czekam na patcha

> Tak mnie się też tnie.Patch co prawda pomoże, zlikwiduje dużo błędów, ale nie oczekuj
że gra
> będzie Ci działała płynniej czy wymagania sprzętowe się zmniejszą.Lepiej zainwestować
w lepszy
> sprzęt.
największa wada mojego kompa to radek 9600 reszta nawet spokow intel 4 3.00 2 giga ramu a
reszta chyba nie ważna

Tak.Co prawda kartę masz nie najgorszą ale prawdą jest że na Geforcach gra dziala lepiej niż na radeonach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie wolno ale przynajmniej nie powinno się tak przechodZić tej gry. Osobno przechodzi się grę drogą buntownika, odbijając każde zajęte miasto, sprzymierzając się z królem. Osobno trzeba przejść grę droga orków niszcząc ostatnie przyczółki buntowników, można tez wpaść wtedy na pustynię i pozabijać koczowników i zkolegować się z Zubenem. Na końcu zdradzamy wszstkichk, sprzymierzając się z Xardasem. A kiedy zaliczysz tylko zakończenia, nie przechodząc całej drogi to prawie niemozliwe staje sie poznanie wszystkich misji, smaczków, zbroi, broni... To tak jak kupić trylogię Władcy Pierścieni, ale przeczytać tylko pierwszy tom i ostatnie rozdziały pozostałych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

alez wspierajac buntownikow wytluklem orkow. potem skumalem sie z orkami i wytluklem buntownikow. i jeszce pomoglem asasynow, i zabilem cala reszte (koczownikow, buntownikow, orkow). ukonczylem wszystkie misje co mialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zabiłeś całą resztę, zamiast ze wszystkimi się sprzymierzyć. To nie jest hach & slash z widokiem TPP, tylko gra computer role-plaing, w której równie ważne są misje i dialogi co walka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 21:16, robakbs napisał:

dziwne grzyby są do czegoś potrzebne?

Chyba nie, wiele jest takiego badziewia które do niczego się przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak woglole czy mozna tak zrobic ze wszyscy cie nienawidzą czyli asasyni,orki,buntownicy,koczownicy,gonce lesne i nordmarczycy jest cos takiego mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 21:19, Mateusz9214 napisał:

a tak woglole czy mozna tak zrobic ze wszyscy cie nienawidzą czyli asasyni,orki,buntownicy,koczownicy,gonce
lesne i nordmarczycy jest cos takiego mozliwe

Jasne, wystarczy zabijac wszystko co się rusza, wtedy "wszystko" też będzie chciało zrobic ci kuku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 21:30, Czerniawa napisał:

Czy G3 pójdzie na Celeronie 2,8GHz 512ram Radeon 9200

Za mało ramu, radził bym dokupić jeszcze 512 noi karta może pociągnie, ale nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 21:30, Czerniawa napisał:

Czy G3 pójdzie na Celeronie 2,8GHz 512ram Radeon 9200

Mam dokładnie taki sam sprzęt ;( niestety mam nie najlepsze wiadomości: na minimalnych detalach pójdzie, ale zanim zaczniesz wchodzic na tereny gdzie są większe skupiska orków/ludzi zapisuj grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się