Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 18.02.2007 o 13:40, shotgunner napisał:

/.../

Mogę się z Tobą jedynie zgodzić. Gothic 3 to idealny przykład przerostu formy nad treścią. To, co w poprzednich Gothicach urzekało, czyli niesamowity klimat, cała otoczka fabularna i różne drogi przejścia gry, w części trzeciej gdzieś wyparowało. Na to miejsce mamy dobrą grafikę, duży świat, multum prymitywnych questów i niespójną fabułę. Im dłużej grałem w ten tytuł, odczuwałem pośpiech autorów i niedopracowanie gry. Stworzyli solidną podstawę dla następcy dwóch poprzednich części, a zepsuli to, co było ich głównym atutem. Zagrać można raz, góra dwa, a potem pudełko wędruje na półkę. I po grze. A poprzednie części można było zaliczać po kilkanaście razy i za każdym odkrywać coś nowego. Trójkę przeszedłem raz, za drugim podejściem odpuściłem sobie mniej więcej w połowie. I zapomniałem o grze. Chyba nie tak miał wyglądać sequel Gothic 2, a zarazem zwieńczenie całej serii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 14:44, Piotrek B. napisał:

Ale nie da się u mnie tak zrobić, bug ??


Bardziej mi to wygląda na chwilowy glitch, aniżeli bug. Spróbuj zasejwować aktualny stan gry i wyjdź, po czym włącz ponownie i załaduj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 14:43, Bidasek napisał:

> Jak się zmienia strzały? No wiecie np. w łuku ze zwykłych na ogniste/wybuchowe/zatrute?

Wystarczy, że poprzydzielasz różne rodzaje strzał pod numerki, a w czasie używania łuku będziesz
mógł wywoływać je z menu podręcznego. To samo tyczy się kusz i bełtów.


Aha dzieki spróbuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 09:57, Thief-mb napisał:

> > Może już to pytanie się przewinęło ale nie chce mi się całego tematu czytać xD
> >
> > Dlaczego oni tak skopali tą grę?!
> To proste.Premiera gry była przekładana wiele razy Twórcy byli cały czas poganiani więc
nie
> zdążyli usunąć wszystkich wad i zoptymalizować silnika gry.

Ja bym z chęcią jeszcze poczekał na normalną grę... A nie taką gdzie przy Radku 9550, Athl
64 3k+ i gb ramu mam grać na najniższych O__o''

Ja też ale co zrobic?Czekam na dodatek może te błędy zostaną usunięte i wreszcie dostaniemy poprawionego lepszego G3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 14:46, Bumber napisał:

> /.../
Mogę się z Tobą jedynie zgodzić. Gothic 3 to idealny przykład przerostu formy nad treścią.
To, co w poprzednich Gothicach urzekało, czyli niesamowity klimat, cała otoczka fabularna i
różne drogi przejścia gry, w części trzeciej gdzieś wyparowało. Na to miejsce mamy dobrą grafikę,
duży świat, multum prymitywnych questów i niespójną fabułę. Im dłużej grałem w ten tytuł, odczuwałem
pośpiech autorów i niedopracowanie gry. Stworzyli solidną podstawę dla następcy dwóch poprzednich
części, a zepsuli to, co było ich głównym atutem. Zagrać można raz, góra dwa, a potem pudełko
wędruje na półkę. I po grze. A poprzednie części można było zaliczać po kilkanaście razy i
za każdym odkrywać coś nowego. Trójkę przeszedłem raz, za drugim podejściem odpuściłem sobie
mniej więcej w połowie. I zapomniałem o grze. Chyba nie tak miał wyglądać sequel Gothic 2,
a zarazem zwieńczenie całej serii...


Hehe, ja podziwiam zapał. Ja przeszedłem tak ponad połowę (pierwszy raz) i już mnie znudziło, przede wszystkim brak fabuły, brak klimatu, brak podniosłści w tym co się robi, brak złożonych i ciekawych questów. Za dużo monotonnych i nudnych questów typu przynieś, zanieś, znajdź. Do tego te straszne lagi i zacinanie się grafiki. Poprzednie częśni(szczególnie dwójke) to przeszedłem parę razy, zwykła 4 razy a z NK 3 razy. Jedynke przeszedłem 2 razy. Jednak trójki nie mogę przejść nawet raz bo ta monotonia mi się strasznie udziela( do tego te błędy, zwisy, lagi). Polecam wszystkim, którzy lubili BG 1, 2 NVN 2 jest o wiele lepsze ma fajną fabułę zaskakujące wątki, fajny rozwój postaci i wiele innych fajnych drobiazgów, które składają się na ciekawy klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 17:42, SPEED's napisał:

Mam dwa pytania odnośnie Gothic 3:(
1 Czy najnowszy patch do gry to 1.12:)
2 Gdzie znajdę Ortegę :)

1. Tak
2. Ortega jest w jaskini(kiedy wychodzisz z Ardeii w stronę Cap Dun powinieneś po prawej stronie mieć niezbyt dużą przepaść, skaczesz tam i idziesz wzdłuż skał az trafiasz do jaskini)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 17:42, SPEED's napisał:

2 Gdzie znajdę Ortegę :)


Numer 72 na poniższej mapie jeśli jeszcze sobie z tym nie poradziłeś ...

20070218181117

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 19:04, GoglarZ napisał:

Może mi ktoś powiedzieć gdzzie dokładnie są stare pierścienie alchemików z Geldern?

Są porozmieszczane w domach :) Musisz pochodzić i tam gdzie zauważysz gościa który czyta lub coś robi przy stole alchemicznym to gdzieś na pułce musi leżyć amulet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 19:09, Konrades napisał:

> Może mi ktoś powiedzieć gdzzie dokładnie są stare pierścienie alchemików z Geldern?
Są porozmieszczane w domach :) Musisz pochodzić i tam gdzie zauważysz gościa który czyta lub
coś robi przy stole alchemicznym to gdzieś na pułce musi leżyć amulet :)


Mam już sześć pierścieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 19:22, GoglarZ napisał:

Mam już sześć pierścieni

chyba jeden ma ork ale nie jestem na 100% pewiem. Jak ja nie mogę czegoś znaleźć to chodze po wszystkich domach jeszcze raz i próbuje pogadać z każdym - czasami jedną osobe przeocze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem największy problem z...wychodząc z domu alchemika widzisz budynek w którym śpią najemnicy, idziesz na górę i...:), jeden w domku szamanów:> przy północnym wejściu do miasta, następny przy północnym wyjściu w tym zamkniętym pokoju, następny w domu alchemika oraz drugiego alchemika:), kolejny /jeśli się nie mylę/ w domu orka którego musiałeś obrazić a później pobić, ostatni zaś w domu maga ognia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam moze i głupie pytanie, ale mam za zadanie wybić patrol orków niedaleko Trelis. No więc idę tam i zabijam ich przywódcę Kopthoka (albo jakoś tak się nazywa). I idę do Trelis się zregenerować przychodzę drugi raz i ten ich przywódca żyje. Po prostu podnosi się po "zabiciu" pozostali z orków też. Jak ich mam pokonać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 19:44, fish13 napisał:

Jak ich mam pokonać??


Ja polecam zabić ich na amen z kuszy lub łuku. Gdy ich powalisz mieczem można też ich dobić mieczem ale nie znam na to kombinacji. Tak niestety jest, że nie można zabić kogoś z miecza, tylko powalasz przeciwnika a po jakimś czasie on wstaje i żyje dalej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zignorowałem zadanie Bradleya o znalezieniu niewolnika na zastępstwo, bo na początku nie wiedziałem jak je zrobić. Teraz już wiem, a z resztą jest mi potrzebny puchar ognia który ma jeden z niewolników. Jak ten puchar odzyskać???? Co robić??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ten patrol koło spalonej chaty niewolników/"farmerów" ?...ci orkowie są przyjaźni[lubię cię:) i wdają się jedynie w bójki a nie walkę na śmierć i życie ] więc aby ich zabić musisz przytrzymać PPM i kliknąć LPM uwaga---> przeciwnik musi być powalany. Klawiszologia chyba dobra:) jak nie patrz do instrukcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 19:47, YahooPL napisał:

Ja polecam zabić ich na amen z kuszy lub łuku. Gdy ich powalisz mieczem można też ich dobić
mieczem ale nie znam na to kombinacji. Tak niestety jest, że nie można zabić kogoś z miecza,
tylko powalasz przeciwnika a po jakimś czasie on wstaje i żyje dalej ...

A wcale że nie, jak odbijasz miasto to automatem zabijasz wrogów :p
A kombinacja to przytrzymać prawy i wcisnąć lewy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy w nocy jak orkowie pójdą spać zaatakować go przy pracy:>...ale radze ci wczytać poprzedni zapis i przyjąć zadanie z niewolnikami, bez tego raczej nie zdobędziesz wymaganej reputacji w mieście:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się