Zaloguj się, aby obserwować  
de99ial

Wszystko o zasilaczach

805 postów w tym temacie

Dnia 19.02.2010 o 17:00, Assurubalit napisał:

Chcę kupić nowy zasilacz (skłania mnie do tego głównie, to, że w obecnym mam jedną SATA,
a reszta i tak już zajęta... /.../

Jeśli zasilacz jest dobry, to taniej Ci wyjdzie przejścówka i rozdzielacz. I już będziesz miał 2xSATA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 19:12, KrzysztofMarek napisał:

> Chcę kupić nowy zasilacz (skłania mnie do tego głównie, to, że w obecnym mam jedną
SATA,
> a reszta i tak już zajęta... /.../
Jeśli zasilacz jest dobry, to taniej Ci wyjdzie przejścówka i rozdzielacz. I już będziesz
miał 2xSATA


Zasilacz był raczej z tańszych..

No, ale tak, z racji, że zamierzam tak za pół roku wymienić płytę główną i procek, to nie zawadziło by, zakupić już taki lepszy zasilacz.. Jakich producentów więc byście polecali, i obecnie jaka moc jest z reguły potrzebna?
Karta graficzna jaką zachowam to GeForce 9600 GT, a płytę + procek chciałbym kupić tak za 1000 zł, acz w sumie co kupie za tą kwotę za pewne ulegnie drastycznej zmianie.. No, ale myślę, że te dane jako-tako mogą powiedzieć do prądożerności tego sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 21:02, blacklio2 napisał:

Markowa 400 - 450W spokojnie starczy z uwzględnieniem dalszego upgrade''u


Dobra, prosiłem także o polecanych producentów.. Więc jakie są markowe? Znaleźć jakiegoś testu zasilaczy nie mogę ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 21:20, Assurubalit napisał:

> Markowa 400 - 450W spokojnie starczy z uwzględnieniem dalszego upgrade''u

Dobra, prosiłem także o polecanych producentów.. Więc jakie są markowe? Znaleźć jakiegoś
testu zasilaczy nie mogę ..

Markowe zasilacze to tylko Chieftec, Tagan, Corsair, BeQuiet!, Antec, Enermax, Cooler Master,Toppwer.
Nowszy test jaki udało mi się znaleźć: http://www.pcmodder.pl/a-11-test-12-zasilaczy-high-end.html
Tu jeszcze obszerniejszy zestaw dobrych i złych zasilaczy http://ricky.y0.pl/poradniki/hardware/lista-dobrychzlych-zasilaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2010 o 21:33, ISAMU napisał:

Markowe zasilacze to tylko Chieftec, Tagan, Corsair, BeQuiet!, Antec, Enermax, Cooler
Master,Toppwer.


"tylko"? Trochę tego jest.. dzięki, za podanie marek, jak i test i zbiór dobrych i złych zasilaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

potrzebuje zasilacz dobrego moge przeznaczycz naniego okolo 180zl ...komp mi działa dobrze przy starym ale jak uruchomie ponownie kompa to wyskakuje error ze sa złe napiecia i musze od czekac az sie karta graficzna ostudzi..aniechcem zeby złe napiecia spaliły kompa w przyszłosci..komp niejest moj wiec dokładnych danych nieznam wie jeszcze ze karta graficzna ma dodatkowe zasilanie i z tego co słyszałem potrzebuje jakąs specjalna wtyczke zasilajaca wsumie standardowa ale jest jakos zawsze inaczej oznaczona i przeznaczona tylko do kart graficznych...

Intel pentium D 2.66 GHz
Karta graficzna Radeon X1450 series 512mb 400MHz aha karta ma wejscie AGP

Ma jeszcze 2-3 dyskow twordych , DVD i nagrywarke cd ,drukarka.

Najlepiej zeby zasilacz był na przyszłos na ewentualna zmiane kompa na lepszego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Posypał mi się zasilacz i potrzebuję nowego. Tyle tylko, że nie mam pojęcia o hardzie i dobranie zasilacza to dla mnie problem nie do przeskoczenia. Proszę więc o pomoc znających się na rzeczy i na tyle cierpliwych, żeby odpowiadać na moje (zapewne idiotyczne) pytania.
Nie wiem nawet jaką dobrać dla niego moc, próbowałem korzystać z jakichś kalkulatorów, ale ilość opcji jest tam przytłaczająca.
Oto mój (kilkuletni) sprzęt:

AMD Sempron 2800+ 1,6 GHz
NVIDIA nForce 4 GA-K8NE
RAM 1GB (2x512 MB)
ATI RADEON x300/x550 (dziwne, ale tak identyfikują ją wszystkie gry)

Z góry dzięki za zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio mam na oku obudowę Tracer TRO-406 Blaster 500W całkiem fajnie wygląda i chętnie bym ją kupił przy okazji znajduje się w niej zasilacz Tracer HighLander 500. Generalnie panuje powszechna opinia, że zasilacze tej firmy to shit :P Ja mam w tym momencie w kompie Tracer 4Life 400w bodajże i śmiga już bardzo długo i sprawnie. Może ktoś z was ma tę budę lub zasilacz i wypowie się na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nooo tutaj na pewno ktoś mi odpowie ;)

no więc...
kupując płytę główną np ION powiedzcie mi jaki zasilacz mam do niej kupić ??

czym się różni zasilacz
dc/dc
a ac/dc ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2010 o 22:46, Lolnik1 napisał:

Po ptokach, już kupiłem jeden z tych po 70 ....

Jeśli kupiłeś w opcji "kup teraz", a sprzedawca ma sklep na allegro, to możesz ten zasilacz zwrócić bez podawania przyczyny (do 10 dni) i będziesz mógł dołożyć do zwróconych pieniędzy na zakup lepszego zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 09:28, Lolnik1 napisał:

Możesz mieć szczęście i komputerowi nic nie będzie, ale ja bym nie ryzykował i kupiłbym coś znanej marki, niekoniecznie tego Cooler Mastera, w podobnej cenie można trafić na Amaroxa, Chiefteca. Troszkę więcej kosztują, ale oprócz Watów ważne są też inne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować