Zaloguj się, aby obserwować  
de99ial

Wszystko o zasilaczach

805 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2011 o 15:32, crash807 napisał:

No właśnie to był z czarnej listy... tracer i chyba wszystko jasne ;p No ale jakby poszedł
cąły komputer to chyba jakieś bum czy coś by było a on po prostu jakby nigdy nic się
wyłączył. Kupił bym już nowy zasilacz ale nie mam pewności czy to na pewno zasilacz poszedł.

Odłącz główne zasilanie od mobo i zewrzyj zielony z czarnym. Jak dyski wystartują, to zasił działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I juz wszystko wiem... poszedł mi zasilacz a razem z nim na tamten świat płyta glówna [*]... proponuję aby został przypięty post z pogrubionym tekstem - NIE KUPOWAĆ ZASILACZY Z TRACERA !!!!!!!!!!!!!!.

A więc ponowie pytanie które zadałem kilka postów temu:
-jaki zasilacz polecacie? Chciałbym propozycje taniego i dobrego i propozycję dobrego ale nie koniecznie taniego. Najlepiej, żeby miał jakieś zabezpieczenia. Istnieje ogólnie dobry i tani zasilacz? Bo nie chce znowu aby w razie czego poszło mi więcej części niż zasilacz.
-jaki kupić zasilacz? Mam geforce 9600 gt 512 mb ddr3 to 500w chyba starczy?
-jest jakaś marka zasilaczy która daje jakąś długą gwarancje producenta np 5 lat?

Słyszałem, że z tagana są dobre - racja to to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2011 o 19:13, crash807 napisał:

I juz wszystko wiem... poszedł mi zasilacz a razem z nim na tamten świat płyta glówna /.../

Reszta została?
To znaczy dyski, karta graficzna, mysz, klawiatura, DVD, pamięci?
No to masz sporo szczęścia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No reszta na szczęście została... mało tego do tego zasilacza to ja musiałem dopłacać, bo kupowałem zestaw komputerowy z jakimś tam zasilaczem 500w ale powiedzieli, że tego nie ma i jak dopłacę 50zł to dadzą znacznie wydajniejszy, markowy i lepszy - i dali tego tracera.

A jeszcze zauważyłem, że MODECOM robi zasilacze dość tanie. A dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, od pewnego czasu kusi mnie zakup saksofonu i tu pojawia się moje pytanie: czym się kierować? Prawdopodobnie wybrałbym altowy, ponieważ jest podobno najłatwiejszy dla grającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 11:37, necron1501 napisał:

Witam, od pewnego czasu kusi mnie zakup saksofonu i tu pojawia się moje pytanie: czym
się kierować? Prawdopodobnie wybrałbym altowy, ponieważ jest podobno najłatwiejszy dla
grającego.


Kurde, zły temat, za dużo zakładek to zuo :D


btw. Crash807

Odradzam MODECOM z całego serca. Tani, ale beznadziejny. Moc jaką pokazują na pudełku, nie jest mocą realną. Przez dwa lata się męczyłem z jego autowyłączaniem -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 11:16, crash807 napisał:

A jeszcze zauważyłem, że MODECOM robi zasilacze dość tanie. A dobre?

Tylko pojedyncze modele bywają przyzwoite. Generalnie firmy robiące dobre zasilacze to (dowolna kolejność) Tagan, Antec, Seasonic, Corsair, Enermax, Amacrox, Be quiet!, Tacens, Silver Power, Fractal Design.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę włożyć do kompa kartę Gainward GeForce GTS 450. Tyle tylko, że boję się o cały komputer, od razu mówię, nie znam się na zasilaczach. Da radę ten ATX Power Supply 400-P4? Procesor Intel Pentium Dual-Core E5200, 4 GB RAM i Windows 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 13:25, mrosi napisał:

/.../

Co to za marka i jaki model?

Chyba jakiś made in China, ale mogę się mylić. Na zasilaczu jest tylko ten ATX Power Supply 400-P4, tutaj jest chyba strona o tych zasilaczach, mam taki chyba http://www.atxpowersupplies.com/400-watt-power-supply.htm
Takiej naklejki jak na stronce nie mam na zasilaczu po obu stronach, bo odkręcałem. Tutaj mam jeszcze zdjęcie, słabe niestety, może się przyda. Na tych napisach z boku co są rozmazane nic o modelu nie ma, nawet brak podanej mocy, ale można się raczej domyśleć że 400 w po nazwie:

20110828162625

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To czeka Cię wymiana zasilacza. Porządne 450W, porządne - mam na myśli markowe. Nie żadne no name jak ten obecny. GTS450 wymaga już dodatkowego zasilania (złącze 6-pin na karcie). Swojej siostrze modernizowałem ostatnio kompa i wrzuciłem jej 450W Tacens Radix, bardzo chwalone w sieci. Wszystko zależy od tego, jaką kwotę pieniędzy możesz przeznaczyć na zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W temacie o upgradzie komputera tu na forum doradzono mi zasilacz XFX Core 450W, kosztuje około 220 złotych, ale mam dość ograniczony budżet po wydatku na grafikę. Ten Tacens Radix 450W ma bardzo przystępną cenę jak dla mnie i skoro nieźle się sprawuje, to chyba go wezmę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wybór między XFX Core 450W a wspomnianym Tacensem to nawet nie zastanawiaj się nad tym drugim. Oba zasilacze mają podobną moc na linii +12 V, ale najważniejsza wada Tacensa to brak wtyczek PCI-E. Poza tym ma dość krótkie kable i brak certyfikatu 80+. Dla porównania XFX Core 450W ma już 2 wtyczki PCI-E, sześć moleksów, certyfikat 80+ Bronze, dłuższe, oplecione kable i elektrycznie jest ogółem sporo lepszą konstrukcją (platforma Seasonic S12II). Tacens nie jest zły (szczególnie w swojej cenie), ale jeśli możesz trochę dopłacić to bierz XFX'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Co do wtyczki PCI-E się zgodzę. Ale cenowo to 100 zł różnicy. Jeśli ma tę kowotę, to spoko. Warto dołożyć. Jeśli nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaki bedzie najlepszy zasilacz do plyty glownej ASUS SABERTOOTH P67 REV 3.0, tej karty graficznej GeForce GXT580 MSI TWIN FROZR II/OC, 1536MB i procesora INTEL i7 2600K? a i zeby cena nie byla wieksza niz 500zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2011 o 15:03, nikki napisał:

Witam. Jaki bedzie najlepszy zasilacz do plyty glownej ASUS SABERTOOTH P67 REV 3.0,
tej karty graficznej GeForce GXT580 MSI TWIN FROZR II/OC, 1536MB i procesora INTEL
i7 2600K
? a i zeby cena nie byla wieksza niz 500zl


Na moje oko gdzieś tak 1000 W powinno wystarczyć. Nie mogłem znależć w specyfikacji sprzętu danych o poborze prądu. Tak więc trudno tak na oku stwierdzić. Na pewno sama karta pożrę 500 W na początek. Popytaj w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować