Zaloguj się, aby obserwować  
de99ial

Wszystko o zasilaczach

805 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2006 o 18:43, Marcin-91 napisał:

Wg. mnie można by to podpiąc pod inny temat techniczny.



Wiesz jak podawałem linka na innych tematach technicznych to zawsze pojawił się ktoś nowy, pytający o to samo. Link przepadał w morzu postów. A tak - wsio wiadomo i w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekonała mnie Twoja argumentacja, moderatorzy też nie widzą problemu, więc już się nie czepiam i życzę szczęścia tematowi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Clegan
Bardzo dobry pomysł. jak trafisz na coś jeszcze daj linka.

Widek
Przeczytaj wszystkie posty od początku z odpowiednim poziomem koncentracji - zrozumiesz dlaczego Twoja propozycja jest lekko... niewłaściwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 23:34, Clegan napisał:

Podstawowa, ciesząca się największą renomą polska strona o zasilaczach: http://zenfist.pl/
i forum: http://forum.zenfist.pl/ - podaję ze względu na bardzo porządne opisy zasilaczy i
sprzedają tam tylko markowe, dobre zasilacze.



Bardzo fajne rzeczy. Są tam wspomniane przeze mnie Fortrony oraz ModeComy, o których niektórzy ludzie na tym forum wypowiadali się niepozytywnie. Nie ma to jak brak wiedzy.

Dzięki temu tematowi nie będzie więcej usprawiedliwień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem stworzyć wykres pt. jakiego zasilacza potrzebujemy do naszego sprzętu:

Do 2500 zł (jeden dysk twardy, dwurdzeniowy procesor) - wystarczy zwykły zasilacz o mocy 400W wbudowany standardowo w obudowie.
Przy cenie 3000 zł lepiej nie ryzykować i albo kupić oddzielnie zasilacz dobrej firmy (Tagan albo Chieftec o sporej mocy), albo kupić obudowę Chieftec (zasilacze tej firmy dają dużo więcej mocy niż ich odpowiedniki klasy modecom, tracer)
Jeżeli decydujemy się wydać kwoty bliskie 4 tysiącom złoty kupmy coś o mocy 560-600W, (Tagan, Chieftec, Thermaltake będą dobrym wyborem) bo komp za taką cenę pewnie będzie miał już albo Geforce 8800 GTS/GTX, a jego spalenie nie byłoby miłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 23:05, ziptofaf napisał:

Postanowiłem stworzyć wykres pt. jakiego zasilacza potrzebujemy do naszego sprzętu:

Do 2500 zł (jeden dysk twardy, dwurdzeniowy procesor) - wystarczy zwykły zasilacz o mocy 400W
wbudowany standardowo w obudowie.
Przy cenie 3000 zł lepiej nie ryzykować i albo kupić oddzielnie zasilacz dobrej firmy (Tagan
albo Chieftec o sporej mocy), albo kupić obudowę Chieftec (zasilacze tej firmy dają dużo więcej
mocy niż ich odpowiedniki klasy modecom, tracer)
Jeżeli decydujemy się wydać kwoty bliskie 4 tysiącom złoty kupmy coś o mocy 560-600W, (Tagan,
Chieftec, Thermaltake będą dobrym wyborem) bo komp za taką cenę pewnie będzie miał już albo
Geforce 8800 GTS/GTX, a jego spalenie nie byłoby miłe



Wybacz, ale do żadnego konfigu standardowe zasilacze w obudowach się nie nadają - chyba, że masz ochotę na odrobinę ryzyka i kilka niespodzianek.

Wielokrotnie słyszałem o ludziach, którzy mówili "nie będę dokładał do zasilacza, nie stać mnie" - a potem mogli sobie telewizje oglądać bo jakiś Codegen albo Megashit spalił im mobo.

Do każdego konfigu warto kupić markowy zasilacz - kwestia sprowadza się do tego jaki i za ile - a na ten temat w pierwszym poście (podpowiem - chodzi mi o link).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2006 o 02:23, de99ial napisał:


Wybacz, ale do żadnego konfigu standardowe zasilacze w obudowach się nie nadają - chyba, że
masz ochotę na odrobinę ryzyka i kilka niespodzianek.

Wielokrotnie słyszałem o ludziach, którzy mówili "nie będę dokładał do zasilacza, nie stać
mnie" - a potem mogli sobie telewizje oglądać bo jakiś Codegen albo Megashit spalił im mobo.

Do każdego konfigu warto kupić markowy zasilacz - kwestia sprowadza się do tego jaki i za ile
- a na ten temat w pierwszym poście (podpowiem - chodzi mi o link).



Mój pierwszy zasilacz jaki miałem wytrzymałem jakieś 2 lata, zanim padł, był to oczywiście jakiś noname montowany wraz z obudową, ale o dziwo niczego oprócz samego siebie nie spalił:) Inna sprawa, że stracha mi niezłego napędził bo nie byłem wtedy przygotowany na zmianę kompa, a to by było dość bolesne finansowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest z tymi zasiłkami - to tykające bomby zegarowe, a niewiele osób wie, że za naprawdę nieduże pieniądze można mieć już solidny zasilacz, więc po co ryzykować? Najciekawsze jest to, że widziałem nieraz zasiłki Tracera - klasa ta sama co Megabajt - na aukcjach za 160zł (!!!!) - a za tyle to się solidnego ModeComa kupi, albo Chiefteaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 13:22, de99ial napisał:

Tak to już jest z tymi zasiłkami - to tykające bomby zegarowe, a niewiele osób wie, że za naprawdę
nieduże pieniądze można mieć już solidny zasilacz, więc po co ryzykować? Najciekawsze jest
to, że widziałem nieraz zasiłki Tracera - klasa ta sama co Megabajt - na aukcjach za 160zł
(!!!!) - a za tyle to się solidnego ModeComa kupi, albo Chiefteaca.



Z tego co słyszałem to Tracer na równi z wszystkimi noname''ami jest więc to chyba jakaś podpucha na nieświadomych była:) A swoją drogą ile kosztują rozgałęziacze do zasilaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 18:54, de99ial napisał:

Rozgałęziacze do zasilaczy? A co to takiego? Chyba, że chodzi Ci o acary, czyli tzw. listwy
zasilające.



Źle ująłem pytanie:) Chodzi mi o te takie przewodziki z zasilacza (tam nie wiem jak się to nazywa - molexy czy jakoś tak) o to mi chodzi, jeśli wiesz co mam na myśli, bo ciężko mi sprecyzować pytanie nie wiedząc jak to się nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 23:13, spectralheaven napisał:

> Rozgałęziacze do zasilaczy? A co to takiego? Chyba, że chodzi Ci o acary, czyli tzw.
listwy
> zasilające.


Źle ująłem pytanie:) Chodzi mi o te takie przewodziki z zasilacza (tam nie wiem jak się to
nazywa - molexy czy jakoś tak) o to mi chodzi, jeśli wiesz co mam na myśli, bo ciężko mi sprecyzować
pytanie nie wiedząc jak to się nazywa.



Cos jak przewody z Molexa - standard gniazdo napędów 5 1/4 " i HDD na np. FDD? Tanie - góra 5 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie kupiłem zasilacz 550W firmy Silent Giant dałem tylko 250zł. O taganach i chieftacach słyszałem, od gościa z tego forum, że często wracają mu na serwis... Kiedyś byłem napalony na te firmy, jednak słysząc od gościa co składa dużo kompów, że ich awaryjność jest stosunkowo duża postanowiłem kupić coś tańszego. Napięcia zasiłka daje idealne: tam gdzi powinno być 12V jest 11,97 do 12,01, tam gdzie 5V jest 4,99 do 5,01. Wiatrak jest 1 ale za to 14 cm (nic go nie słychać), a z tyłu ma siatkę z dużymi oczkami. Jest profesjonalnie wykonany. Polecam, tanio i solidnie.
PS: od 2 lat spaliłem dwa noname, jeden 350W w pierwszy dzień, a drugi 400W (miał 1 wiatrak 8cm i utrudniony przepływ powietrza przez własne blachy...) padł w tą sobotę podczas transportu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować