Zaloguj się, aby obserwować  
de99ial

Wszystko o zasilaczach

805 postów w tym temacie

A wiesz przez kogo jest robiony Antec, nie, to skąd to porównanie

CWT: Thermaltake, Chieftec, Corsair, Gigabyte, Antec
Seasonic: Seasonic, Corsair, Antec, PC Power&Cooling
Sirtec: Chieftec, Pentagram, Yesico

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 16:14, blacklio2 napisał:

A wiesz przez kogo jest robiony Antec, nie, to skąd to porównanie

CWT: Thermaltake, Chieftec, Corsair, Gigabyte, Antec
Seasonic: Seasonic, Corsair, Antec, PC Power&Cooling
Sirtec: Chieftec, Pentagram, Yesico


Informacje ogólne:
•Marka: Antec
•Producent: Antec
•Model: Antec Signature SG-850 850W
•Seria: Antec Signature

Właśnie taki zasilacz mam. No i teraz nie wiem, kto pisze prawdę: czy Ty, czy Zenfist (to powyżej skopiowałem ze strony Zenfistu)
Na zasilaczu pisze jak byk: Made in China. Równie dobrze może to być Tajwan, jak Chiny kontynentalne. Stawiałbym na to, ze jest to fabryka Antec''a w Chinach kontynentalnych. Masz jakieś dokładne dane na temat produktów Antec''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje że tego SG850 wyprodukował Antec we własnej fabryce. Ogólnie listy producentów dostępne w necie od dawna nie były aktualizowane, zlecenia produkcji na zewnątrz wciąż się zmieniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 13:18, hans_olo napisał:

> Tymczasem to Yesico to nawet nie wiadomo przez
> kogo robione.
Jak nie wiesz przez kogo robione to co się odzywasz? Sirtec.

Ja z kolei mam info że robi czy robił je Andyson. Więc wszystko zależy od serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 16:14, blacklio2 napisał:

A wiesz przez kogo jest robiony Antec,

Akurat wiem: albo produkcja własna albo Seasonica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 19:08, blacklio2 napisał:

/.../

Dla poszczególnych marek, czasem produkują też inni niż wymienieni producenci, aby to zweryfikować, można sie udać na www.zenfist.pl - jeden z najlepszych sklepów jeśli chodzi o zasilacze, choć i tu w opisach ....
Powyższy cytat ze strony, którą podałeś.
No to ja właśnie wyżej zamieściłem opinie Zenfista - Antec, produkowany przez Antec''a.
Made in China, bo tak pisze na tabliczce.
P.S.
O ile wiem, Seasonic to też firma amerykańska, jak Antec, trochę trudno mi przychodzi uwierzyć, że jedna firma amerykańska zleca wykonanie drugiej firmie amerykańskiej a ta zleca chińskiej. już raczej Antec bezpośrednio Chińczykom, albo ma tam własną fabrykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z zasilaczami? Potrzebuję nowego, ale nie wiem czy będzie pasować do obudowy, bo gdy przeglądałem nowe zasilacze to one mają wentylator na dole (u góry?), a ten co mam wentylator mam z tyłu. Na co patrzeć w specyfikacjach żeby znaleźć takiego typu jak mam? Teraz mam taki:
http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=1615&katid=14&grupa=171

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysokość i szerokość zasiłek w standardzie ATX jest taka sam, różnią się tylko ''głębokością''. Zasilacze majądrugi wentyl dla lepszego chłodzenia, wyciągania ciepłego powietrza z obudowy, twój po postu jest niskiej klasy dla tego tego nie ma. A wentylator obok włącznika wydmuchuje powietrze na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 13:09, igor8472 napisał:

Wysokość i szerokość zasiłek w standardzie ATX jest taka sam, różnią się tylko ''głębokością''.
Zasilacze majądrugi wentyl dla lepszego chłodzenia, wyciągania ciepłego powietrza z obudowy,
twój po postu jest niskiej klasy dla tego tego nie ma. A wentylator obok włącznika wydmuchuje
powietrze na zewnątrz.

Ahaa, czyli czym mam się kierować podczas szukania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do tej pory miałeś 300 Watowy jakiejś słabej firmy to powiedzmy 400-430 W jakiejś firmy ze średniego pułapu typu Pentagram, Cooler Master, Chieftec, Be quiet! powinien Ci wystarczyć. W Arest, i ProLine mają niezłą ofertę. Polecam też www.zenfist.pl.


Bylebyś nie kupował, nie bez powodu tanich, zasilaczy typu TAKE.ME, Tracer czy IBOX. Jak coś jest poniżej 100zł to jest do d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest najwyższych lotów ale w porównaniu do poprzedniego lepszy, bylebyś go za mocnym komputerem nie obciążał. Jeśli więcej gotówki nie możesz przeznaczyć to powinien wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 14:01, igor8472 napisał:

Nie jest najwyższych lotów ale w porównaniu do poprzedniego lepszy, bylebyś go za mocnym
komputerem nie obciążał. Jeśli więcej gotówki nie możesz przeznaczyć to powinien wystarczyć.

ewentualnie taki
http://www.hitech.com.pl/?con=products&action=showDetails&id=4423d508deb11
ktory nie wiem czemu np w komputroniku kosztuje 220 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 13:01, Bartkula napisał:

Jak to jest z zasilaczami? Potrzebuję nowego, /.../

Najpierw to by trzeba było napisać jaki masz sprzęt - przede wszystkim procesor i karta graficzna. Do tego się dobiera zasilacz a nie do obudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 16:49, Clegan napisał:

Najpierw to by trzeba było napisać jaki masz sprzęt - przede wszystkim procesor i karta
graficzna. Do tego się dobiera zasilacz a nie do obudowy.

Skoro 300W mi wystarczało to 400 też starczy nie sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 16:59, Bartkula napisał:

> /.../ > Skoro 300W mi wystarczało to 400 też starczy nie sądzisz?

Niekoniecznie. To, co pisze na tabliczce znamionowej, to czasem tylko pobozne życzenie producenta. A nawet w zasilaczach średniej klasy jest to zwykle moc szczytowa, której zasilacz długo nie wytrzyma. Porządny zasilacz miałby zapisane, że ma moc 400W a szczytowa (chwilowa) to na przykład 420, albo 450.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 17:30, KrzysztofMarek napisał:

Niekoniecznie. To, co pisze na tabliczce znamionowej, to czasem tylko pobozne życzenie
producenta. A nawet w zasilaczach średniej klasy jest to zwykle moc szczytowa, której
zasilacz długo nie wytrzyma. Porządny zasilacz miałby zapisane, że ma moc 400W a szczytowa
(chwilowa) to na przykład 420, albo 450.

No dobra, ale skoro 300W było pobożnym życzeniem firmy Feel, która robi kiepskie zasilacze, to chyba 400W firmy Chieftec jest trochę bliższe prawdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 17:56, Bartkula napisał:

> /.../> to chyba 400W firmy Chieftec jest trochę bliższe prawdy

Zapewne masz racje, zwłaszcza, jak robił je dla Chieftec''a Sirtec. Bo nawet Chieftec miewał gorsze produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować