Zaloguj się, aby obserwować  
de99ial

Wszystko o zasilaczach

805 postów w tym temacie

Dnia 10.07.2010 o 09:28, Lolnik1 napisał:

Może nie jest aż taki zły ale na twoim miejscu jeszcze zanim kupiłeś poradziłbym się kogoś kupiłbyś zasilacz znanej i sprawdzonej marki, choćby jakiegoś Fortrona czy któregoś z tych co kotś wymienił wcześniej. A tak zaryzykowałeś a pieniądze nie małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony ze sprzedawcy, bo już doszło, ładnie zapakowane. Zamontowałem i jak na razie, dobrze się sprawdza, nic nie buchło! :D Co prawda, jeszcze w nic nie grałem, ale zobaczymy jak sprawdzi się podczas grania, karta graf., dopiero jutro dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby cos pieprznelo to wrzuc zdjecia jesli beda duze zniszczenia ;)
teraz jest ok, bo zasilacz nie jest obciazony, podlaczysz karte z TDP 150 watt, obciazysz ja i reszte sprzetu, to moze nie byc tak rozowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 19:10, kuba9876543210 napisał:

Jakby cos pieprznelo to wrzuc zdjecia jesli beda duze zniszczenia ;)
teraz jest ok, bo zasilacz nie jest obciazony, podlaczysz karte z TDP 150 watt, obciazysz
ja i reszte sprzetu, to moze nie byc tak rozowo.

Przynajmniej będzie ciekawie, nigdy nie widziałem jakiegoś wybuchu ^^. Nie no, sam nie wiem, może z powrotem włoże tamten 350 :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 19:10, kuba9876543210 napisał:

Jakby cos pieprznelo to wrzuc zdjecia jesli beda duze zniszczenia ;)
teraz jest ok, bo zasilacz nie jest obciazony, podlaczysz karte z TDP 150 watt, obciazysz
ja i reszte sprzetu, to moze nie byc tak rozowo.

Raczej nie będzie widać, po prostu puści 230V na wszystkie części i podzespoły szlag trafii. Nic widowiskowego. Tyle, ze będzie sporo w plecy, bo tylko sama obudowa będzie się nadawała do użytku. Ale niekoniecznie musimy zakładać najgorsze - w końcu Chińczycy robią zasilacze dla Antec''a (Antec Signature) i Antec daje na te zasilacze 5 lat gwarancji. Czyli technologię produkcji mają opanowaną, a Tajwan to też Chiny.
Ale... ja bym też wolał coś sprawdzonego :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam pare pytanek:

1. Chciałem kupić zasilacz OCZ Fatal1ty 550w (z czerwoną diodą) ale kupuję także Raidmax tornado (black z zielonymi diodami), czy obydwie diody to trochę za duzo i czy będzie jakoś to przeszkadzało
2. Kupuję 550 aby móc podkręcic procka oto co będę miał:

Procesor AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition BOX
Płyta główna ASUS M4A87TD EVO AMD3 USB3.0 AMD870 DDR3
Kingston HyperX 2x2GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 XMP
Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 5850 OC 1GB DDR5 PCI-E
Obudowa RAIDMAX TORNADO BLACK Z OKNEM 3xFAN LIGHT
Dysk twardy Samsung SpinPoint F3 HD502HJ (500GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300)

No i pytanko czy mogę kupić jakiś tańszy zasilacz czy raczej najlepiej OCZ fatal1ty? (np. TRACER Highlander 550W)

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
poszedl mi dzisiaj zasilacz Chieftec 500W i zastanawiam sie nad zakupem nowego Corsaira 450W : http://allegro.pl/hit-corsair-cmpsu-450vxeu-450w-12v-33a-fv-sklep-ww-i1329605840.html
Co myslicie o tym zasilaczu ? Warto go brac za takie pieniadze ? I czym rozni sie ten podany wyzej Corsair od np. tego : http://allegro.pl/corsair-cx-500w-nowy-mocny-12v-34a-fv-sklep-wwa-i1311806091.html oprocz tego ze ma mniejsza moc i jest drozszy ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla przykładu zasilacz OCz StealthXStream 2 SLI 600W jest normalnym zasilaczem z opcją podłączenia drugiego takiego samego?
Dobrze to rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ROTLF
chodzi o to, ze mozesz kilka kart na PCI-E podlaczyc.
Owszem, zasilacze dwa takze mozna laczyc, ale malo kto to robi i producent raczej by tego nie reklamowal, bo jak zle bedzie calosc podlaczona, to mozna wszystko spalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam może i głupie pytanie ale wole się jak coś upewnić :) ostatnio kupowałem komputer i dostałem 2 kable zasilające pierwszy jest firmy Phino, a drugi I-sheng. Zasilacz mam Chieftec 650W CFT-650-14CS. I właśnie, którym kablem najlepiej podłączyć do zasilania. Proszę o pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań.
We wtorek była niezła burza, ale jeszcze chwile przy niej grałem i wszystko było ok. Następnego dnia ponownie włączyłem komputer - burzy w pobliżu nie było, była dalej, do mnie doszła po jakiś 2 godzinach ale po godzinie nagle wyłączył się komputer i nic - ni było huku, dymu - nic, po prostu się wyłączył i ponownie się włączyć nie da i teraz:
- czy poszedł zasilacz?
-czy to wina burzy?
- czy jak na pudełku mam napisane 36 miesiecy gwarancji a sklep dał 2 lata to powinienem mieć gwarancję producenta? bo mi odpisali, że skoro sklep dał 2 lata gwarancji to juz po gwarancji.
- jaki polecacie dobry w miarę tani zasilacz? - mam geforce 9600 gt więc wydaje mi się, że 500w byłby ok - chyba, że polecacie co innego? Te co poszedł miał tylko 450w.
-czy zna ktoś jakis dobry sklep z gwarancją door-to-door?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie - czy możliwe, że to co innego poszło niż zasilacz skoro się tak po prostu wyłączył i włączyć sie go ponownie nie da? Bo dziwne, że żadnego huku, dymku czy nawet zapachu nie było... nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to był za zasilacz? Podaj dokładny model. Jeśli to jakiś z czarnych list, to możliwe, że cały komputer będzie do wymiany. Sama moc i liość W w nazwie to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2011 o 15:26, Szynkars napisał:

Co to był za zasilacz? Podaj dokładny model. Jeśli to jakiś z czarnych list, to możliwe,
że cały komputer będzie do wymiany. Sama moc i liość W w nazwie to nie wszystko.


No właśnie to był z czarnej listy... tracer i chyba wszystko jasne ;p No ale jakby poszedł cąły komputer to chyba jakieś bum czy coś by było a on po prostu jakby nigdy nic się wyłączył. Kupił bym już nowy zasilacz ale nie mam pewności czy to na pewno zasilacz poszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować